ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Mobilna Telefonija, Internet i Kablovski Provajderi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #181  
Staro 17.07.2018, 05:54
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

UPDATE: Zena i ja danas islu u T Mobile. Dodali jos jednu unlimited liniju za klinca (40$) i kupili dva S9. U stvari, jedan kupili 30$ na dve godine, a drugi dobili gratis.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #182  
Staro 05.10.2018, 21:24
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ja sam danas uzeo svoju prvu sim card (prepaid) u tmobile.
Ne treba vam ssn za ovo, uzeo sam paket od 40 $ koji podrazumeva unlimited talk and text i 10 gb interneta, sto je za moje trenutne potrebe i vise nego dovoljno
Moze da se obnavlja paket svakog meseca, a ako iz bilo kog razloga zelite da odustanete mozete da deaktivirate broj ili da jednostavno ne platite za sledeci mesec, to je bilo objasnjenje iz radnje
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #183  
Staro 05.10.2018, 22:33
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ono sto me nervira je sto recikliraju stare brojeve vec posle par meseci, pa nemojte da se zacudite ako vam odjedanput zazvoni telefon sa nepoznatim brojem a nikom ga niste dali. Desilo mi se nekoliko puta.
Reply With Quote
  #184  
Staro 06.10.2018, 01:37
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ono sto me nervira je sto recikliraju stare brojeve vec posle par meseci, pa nemojte da se zacudite ako vam odjedanput zazvoni telefon sa nepoznatim brojem a nikom ga niste dali. Desilo mi se nekoliko puta.
To je redovna pojava. Sve brojeve koje sam do sada koristio su u toj kategoriji. Bar dva broja su koristile osobe koje jure agencije za naplatu dugova i onda zivkaju svaki dan kad broj ponovo bude u upotrebi.

U Srbiji je to radio Telenor, mada se to uglavnom dogadjalo sa sestocifrenim brojevima koji su uvek bili na ceni. 60 dana od raskida ugovora + do sledeceg obracunskog perioda i broj se pusta ponovo u prodaju. Tako je izgleda i ovde pravilo.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #185  
Staro 02.12.2018, 07:38
nemanjaq's Avatar
nemanjaq nemanjaq je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.08.2014
US lokacija: Fort Worth, TX
Poruke: 39
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Hteo bih da podelim sa vama koliko iznose troškovi za Internet, TV i mobilne telefone u DFW, TX:

1. Internet 150 Mb/s, flat, fiber + DirectTV, osnovni paket, AT&T (ipak sam lokal patriota ) - ukupno $80 (ja sam doplatio za NBA paket i to se plaća kroz 3 mesečna računa po $66 ili odjednom $198, ako nekoga interesuje košarka)

2. Mi ne koristimo fiksni telefon, tako da ne znam koliki su troškovi i šta je uključeno u paket

3. Mobilni telefoni, 4 SIM, bez kupovine novih telefona, T-Mobile Unlimited sa uključenim premijum paketom za Netflix (+$3) - ukupno $154 sa uključenom opcijom "auto-pay" (popust $20)

3.1. Za kupovinu telefona, T-Mobile je u rangu sa ostalim pružaocima usluga - npr. za iPhone XR 256GB se daje jednokratno $250 i $27 kroz 24 mesečna računa.
Mislim da AT&T ima bolju ponudu jer ne uzima jednokratni iznos već sve ide kroz 24 mesečna računa - ukupna cena aparata na kraju je manje-više ista (ima i neka opcija sa dobijanjem drugog telefona besplatno, ali nisam ulazio u detalje). Međutim, oni imaju dosta negativnih komentara na cenu i kvalitet usluge koja je "promenljiva" kroz period otplate - npr. odluče da naplaćuju SMS, smanje MobileData protok i sl. Ovo poslednje su iskustva ljudi koje srećem (prijatelji, kolege sa posla) i nije bazirano na mom iskustvu.

Inače, potpuno preporučujem T-Mobile Unlimited paket jer je sjajan. Imamo besplatne pozive ka Kanadi gde imamo prijatelje i Meksiku, potpuno neograničene besplatne SMS ka Evropi odavde i neograničene besplatne SMS i MobileData u romingu bilo gde. Takođe, u ovom paketu Kanada i Meksiko nisu roming zona.

Ako imate pitanja, slobodno ih postavite, potrudiću se da vam odgovorim.

Pozdrav!
Reply With Quote
  #186  
Staro 02.12.2018, 14:35
zhywojeen's Avatar
zhywojeen zhywojeen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2018
Poruke: 31
Nepromenjeno

Ja bih samo da dodam +1 za t-mobile i da kazem da daju neograniceni 2G/3G internet (uz Unlimited One paket) van USA/Mexico/Canada, tako da sam u Srbiji svugde imao net i zvao ljude preko Viber/Whatsup i tako izbegao kupovinu/koriscenje kartica domacih operatera.
Reply With Quote
  #187  
Staro 17.12.2018, 01:06
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Ja sam ovde uzela AT&T karticu,paket Unlimited text&talk i 8gb mobile data,s tim sto imam free text to 70 countries outside US i placam paket 40$ s ukljucenim autopay ☺ I prezadovoljna sam. A sad za kablovsku,ovde mozete da se pretplatite na kablovsku tj uzmete Balkanium i placate 20$ na godisnjem nivou ☺ Ima preko 100 nasih kanala (Pink,Prva,Rts,B92 etc) za Antenu nisam sigurna 🤔 potrazite online,bas se isplati
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #188  
Staro 26.01.2019, 04:31
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Danas nisam imao srece u Verizonu, ne moze da radi iphone kupljen u Srbiji na njihovoj mrezi?!? Bar sto se tice postpejd paketa. Tako da cu da "trade in" stari tel za novi (250$ za 7icu)

Inace, zenina sestra ima plan sa tri linije za 180$ neograniceno, a cetvrta i peta linija su za po 20$ sto je za dzabe. Aktivacija svake po 30$ jednokratno.
Reply With Quote
  #189  
Staro 11.04.2019, 00:31
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Ne znam da li je neko pisao o ovome, SBB fiksna telefonija u Srbiji za neke pakete (verovatno za sve) ima odredjeni broj besplatnih minuta za Zonu 1 u koju spada USA fiksna i mobilna telefonija tako da mogu vasi iz Srbije da vas dobiju u svakom trenutku
Nadam se da ce ovo da koristi nekom
Reply With Quote
  #190  
Staro 11.04.2019, 04:42
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik saleee Prikaz poruke
Ne znam da li je neko pisao o ovome, SBB fiksna telefonija u Srbiji za neke pakete (verovatno za sve) ima odredjeni broj besplatnih minuta za Zonu 1 u koju spada USA fiksna i mobilna telefonija tako da mogu vasi iz Srbije da vas dobiju u svakom trenutku
Nadam se da ce ovo da koristi nekom
Da gold paketi imaju to. super je, ali bolji je viber Na njemu radi i slika
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Internet u USA dreamerns Vaša strana 43 13.07.2010 20:46
Mobilna verzija ZL ne radi Good Spirit ZelenaLutrija.com - O sajtu 1 23.05.2010 00:27
Fiksna telefonija Misa Stare teme 0 15.05.2009 09:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.