ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 03.02.2011, 18:35
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Chicago zadnjih par godina ima nenormalne vremenske uslove.... pre dve godine je bila jedna od najhladnijih zima u zadnjih 30 godina sa -40c temperaturama... naucis vrlo brzo da ako nisi dobro namazan kremom izgori ti lice kao sto se meni dogodilo u roku od 10 min. Dok je prosla zima bila jako blaga... ili smo se mi aklimatizovali (stvarno nisam sigurna) Ovo je sada jos strasnije... ljudi samo u hibernaciju da padnu i da ne izlaze do proleca ako sunce ikada dodje
  #102  
Staro 03.02.2011, 18:45
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja sam taj dan proveo na terasi suncajuci se :-)
Ne, iskreno mi zao sto nisam bio u Chi. To je nesto sto ce se pamtiti i sigurno je bila avantura. Nije mi jasno, sa svih slika koje gledam vidim da je samo jedna strana LSD-a zatrpana sa automobilima, a druga nema uopste vozila. Kako se to desilo? Jesu li zatvorili drugu stranu na vreme....ili je ove jadnike zadesilo bas u rush hour ta oluja. Generalno, da sam bio tamo, ne bih tih dana ni isao na posao (radio bih od kuce), tako da bih iz toplog posmatrao ceo taj cirkus.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #103  
Staro 03.02.2011, 19:23
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Smile

U 20h 1.februara je zatvoren LSD jer je na delu od centra prema severnoj strani saobracaj u jednom momentu stao i onda sa krenuli u akciju izvlacenja ljudi iz zavejanih autobusa i automobila. Po mojoj proceni, ona fotka je napravljena u visini Lincoln Parka, a tamo je bilo najgore, pogotovo na delu kod North Av.

Juce je posle podne na LSD u visini 55-te ulice gde stanujem na LSD-u bilo minimum metar snega, mada od jutros je sve cisto i saobracaj ide nesmetano.

Pregurali smo najgore. Mislim da ni onih -25 sinoc nije bilo nista spram oluje.

Danas je toliko suncano da za napolje trebaju naocare (refleksija je ucinila svoje)
  #104  
Staro 04.02.2011, 07:25
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Mogu da zamislim kako je bilo na Lake Shore, ali nisam smeo da se uputim tamo zbog poplava koje su najavljivali. Kod nas u Albany Parku je sve bilo zatrpano, ja ono u zivotu nisam video. Ali vec ujutru je bila prava radna akcija, svi na ulici sa lopatama ciste... Svaka cast i gradskim organima i ovim "honorarcima" sto na dzipovima imaju one dodatke za rasciscavanje koji su za jedan dan sve ucinili ponovo prohodnim i funkcionalnim. Evo danas pici normalno moj bus 81 sa crnkinjom vozacem koja urla na sve zive koji su ostali nepropisno parkirani od juce!

@Magelan: Tebi je bar malo lakse, sa prozora ti pogled dopire skoro do malo toplijeg Detroita.

Evo par slika ispred moje zgrade da docaraju zimske vragolije:
Attached Images
File Type: jpg 1.jpg (90,0 KB, 166 views)
File Type: jpg 2.jpg (76,8 KB, 165 views)
File Type: jpg 3.jpg (72,8 KB, 143 views)
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
  #105  
Staro 04.02.2011, 15:37
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Ajde da se i ja javim... pregurali smo oluju, bilo je neopisivo, zaista niakda nisam doziveo nesto tako. U sredu nisam isao na posao jer je sve bilo zatvoreno i zvanicno otkazano. Tokom dana su ociscene sve glavne ulice, a danas je sve potpuno prohodno, kao da nije ni bilo oluje. Jedino je malo problematicno videti ko ti dolazi u susret kada hoces da skrenes u levo jer su izmedju traka planine snega. To je trenutno najveci problem - kuda odneti gomile snega koje su pretrvorene u prava mala brda svuda uz ulice. Tricavih -20 nije strasno, nezgodan je vetar, onda izgleda mnogo hladnije.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #106  
Staro 04.02.2011, 18:13
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Kad smo se vec dotakli teme. Meni nikada ta zima nije bila problem. Problem mi je bio kada prodje februar i onda u martu ocekujes otopljavanje i prolece, kad ono i dalje hladno, vetar, kisa, magla...uzas. Postane dosta depresivno, nikako da otopli.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #107  
Staro 05.02.2011, 04:19
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

E dreameru opisao si tacno moj osjecaj u Phoenixu krajem ljeta, samo vice versa. Dodje septembar, ti se nadas jos malo, pa oktobar, mislis evo ga gotovo a i dalje temperature preko 100F ... pocnes da dises tek negdje za Halloween ... bljak
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #108  
Staro 10.02.2011, 11:14
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Sad sam gledao vesti, kazu -21 u Čikagu?? Brate... necete me videti tamo, ako tako nastavite!
__________________
Score
  #109  
Staro 10.02.2011, 12:24
Ninovranje Ninovranje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.06.2010
US lokacija: Chicago - Niles
YU lokacija: NjeVra Siti
Poruke: 78
Pošalji Skype™ poruku korisniku Ninovranje
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
Sad sam gledao vesti, kazu -21 u Čikagu?? Brate... necete me videti tamo, ako tako nastavite!
Stvarno je strasnooooo .... a mi ovde na -16 se smrzli, jao -21 lede mi se misli kad samo pokusam da shvatim koliko je to hladno brrrrrrrrrrrrr
  #110  
Staro 10.02.2011, 13:31
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ninovranje Prikaz poruke
Stvarno je strasnooooo .... a mi ovde na -16 se smrzli, jao -21 lede mi se misli kad samo pokusam da shvatim koliko je to hladno brrrrrrrrrrrrr
Cuj razlike!? Ja licno ne bih pravio veliku razliku izmedju - 16 i -21.. Od minus deset nadole sve smatram prirodnom katastrofom...
__________________
Score
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.