ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 20.05.2010, 20:13
posao u americi posao u americi je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2010
US lokacija: Cikago
YU lokacija: Skopje/
Poruke: 6
Question Hvala Vam na informaciju

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Moguce je ali pod uslovom da to bude po nekoj preporuci. Ovde ti je u poslednjih par godina opsti trend da za sve zivo treba SSN i vozacka ili state ID. Jedino, kazem ti, ako licno znas nekog ko radi u tim agencijama koje uposljavaju caregivers pa da te ubaci negde na crno...

Druga opcija, koju ne savetujem, je da na crnom trzistu (citaj kod meksikanaca) kupis lazna dokumenta pa se sa njima prijavis na posao. Pa ako prodje prodje (tu molis Boga da ne rade provere) mada se u poslednje vreme sve vise radi E-verify (proveravaju da li se SSN poklapa sa imenom).

Ako postoji ikakva mogucnost pokusaj da na neki nacin uzmes socijalni broj i onda se mnogo lakse dise.
Ocu da Vas pitam sta moze da se sluci ako me proveru i koji je drugi put osim sa zelenom kartu da dobijem SSN i kako mozem da stupim u kontakt sa meksikancima
  #82  
Staro 20.05.2010, 20:20
posao u americi posao u americi je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2010
US lokacija: Cikago
YU lokacija: Skopje/
Poruke: 6
Question

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Evo ja predlazem da Stefica proba da pronadje nesto u Phoenix, AZ za one koji nemaju SSN

Sad ozbiljno - super je diskusija, samo pripazite da ne ode u savetovanja kako se najuspesnije "ilegalise". Bilo bi bezveze da se zatvara tema...
Ocu da se Vam izvinim za mojih pitanja, ako Vam ne smeta, ja mogu da otvorim i drugu temu jer nemam nista protiv zelenu lutriju ali nekoliko godina apliciram za zelenu lutriju i do sada nisam izvucen, a sad imam vec 28 godina, a imam veliku sansu da idem sa turistickom vizu u USA i hocu da Vas pitam kako mozem da otvorim novu temu?
  #83  
Staro 20.05.2010, 20:32
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Koliko sam shvatila ti planiras da ostanes duze nego sto ti je dozvoljen boravak turistickom vizom? Ili planiras da radis u roku tih 6 meseci? Ako imas problem sa srpskim, pisi na makedonskom - razumecemo se

U svakom slucaju, obe varijante pomenute nisu legalne. Postoje i drugi nacini, ali to opet zavisi od skole koju imas, da li si spreman da nastavis skolovanje ovde etc.
  #84  
Staro 20.05.2010, 20:41
posao u americi posao u americi je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2010
US lokacija: Cikago
YU lokacija: Skopje/
Poruke: 6
Question Hvala Vam na odgovoru

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Kao sto se iz oglasa i vidi, a i iz prethodnog posta, za poslove tog tipa se radi background check sto je bez validnog SSN-a nemoguce. Veruj na rec, ja vrlo dobro znam sta znaci trazenje posla bez SSN-a jer sam bio u toj situaciji jedno vreme. Bukvalno niko nije hteo da me pogleda. Znam ljude koji ovde rade sa laznim papirima, to je zaista cimanje na kub ali ipak guraju.

Za Valet-parking je lakse uvuci se, bar sa laznim dokumentima... Za takve stvari je najbolje da se raspitas kod nasih ilegalnih imigranata, ja sam dao primer jednog kog znam. Mozda jos ima poslova na kojima ti nece traziti dokumenta, mada ukoliko ih i nadjes, budi spreman na satnice manje od $5 jer si u tom slucaju konkurencija armiji meksosa i ostalih skupljenih "s koca i konopca" koji rade i za manje.
Hocu da Vas zamolim da mi date informaciju od Vaseg prijatelja radi diskreciju moze da mi je posaljete na mejlom, pa da mogu da dobijem papire i sta se podrazume pod Valet-parking? i dali znate nekoga ko moze da mi da informaciju za drugi ilegalnih poslova?
  #85  
Staro 20.05.2010, 21:43
posao u americi posao u americi je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2010
US lokacija: Cikago
YU lokacija: Skopje/
Poruke: 6
Question

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Koliko sam shvatila ti planiras da ostanes duze nego sto ti je dozvoljen boravak turistickom vizom? Ili planiras da radis u roku tih 6 meseci? Ako imas problem sa srpskim, pisi na makedonskom - razumecemo se

U svakom slucaju, obe varijante pomenute nisu legalne. Postoje i drugi nacini, ali to opet zavisi od skole koju imas, da li si spreman da nastavis skolovanje ovde etc.
Mozete da li mi kazete drugi legalni varijanti koi se izvodlivi inaku imam zavrseno sredno medicinsko uciliste?
  #86  
Staro 20.05.2010, 21:44
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Evo ja predlazem da Stefica proba da pronadje nesto u Phoenix, AZ za one koji nemaju SSN

Moze! Narocito ako ima neko malo tamnoput ... odmah ima mjesto kod Serifa Dzoa, zagarantovano. Welcome to Arizona ...
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #87  
Staro 20.05.2010, 22:12
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Za valet-parking imas gomilu oglasa na craigslist.com

Posto si vec medicinski tehnicar, ako sam uspeo dobro da razumem, koliko ja znam postoji nacin da se dobije zelena karta na conto deficitarnog zanimanja a to jesu med. teh (citaj prethodne postove, pisao sam vec o tome).

Gugluj malo pa ces naci sve informacije. Visascreen se zove taj program.

www.cgfns.org (detaljnije informacije su na ovom sajtu, sve lepo iscitaj, i bice ti sve jasno)

I Zana je u pravu. Ovo zaista nije tema za "ilegalu" i zaista nema potrebe za postavljanjem pitanja neprimerenih temi.
  #88  
Staro 27.06.2010, 13:10
Bode's Avatar
Bode Bode je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2010
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 70
Nepromenjeno

Svaka cast za post. Bice od koristi svima koji se odluce za novi zivot u tamo.
Vidim da si radio u Telenoru ovde. Moja zena je jos uvek u istoj firmi, ali jos samo malo jer cekamo da stigne drugi koverat, a posle toga, zna se: pravac USA

Last edited by Bode; 27.06.2010 at 13:15.
  #89  
Staro 28.06.2010, 05:33
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

:-) Cestitam na GC i zelim vam da sto pre stigne i ta druga koverta.

Btw, iskustvo iz Telenora ce joj ovde biti dragoceno ukoliko bude zelela da radi u nekoj od mobilnih kompanija. Manje vise sve te firme imaju dosta otvorenih radnih mesta (za razliku od Telenora koji je kako cujem otpustio preko 100 ljudi samo u poslednjem krugu), a satnica nije ispod $15 i uglavnom se na osnovnu sumu dodaje i procenat. Takodje je medju benefitima i zdravstveno osiguranje pa svakako vredi pokusati :-)
  #90  
Staro 29.06.2010, 19:04
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno Par korisnih adresa

Social Security Offices:

- CHICAGO NORTH
SOCIAL SECURITY
2127 W LAWRENCE AVE
CHICAGO, IL 60625

- CHICAGO NORTHWEST
SOCIAL SECURITY
SUITE 600
4849 N MILWAUKEE AVE
CHICAGO, IL 60630

- CHICAGO LOOP
SOCIAL SECURITY
SUITE 300
77 WEST JACKSON BLVD
CHICAGO, IL 60604

http://www.socialsecurity.gov/



DMV - Department of Motor Vehicles (Vozacke dozvole i State ID)
CHICAGO & VICINITY Secretary of State Facilities

1. Aurora
2. Bridgeview
3. Chicago Central
4. Chicago Heights
5. Chicago Loop Express
6. Chicago North
5401 N. Elston Ave.
Chicago, IL 60630

7. Chicago Public Service
8. Chicago South
9. Chicago West
10. Deerfield
11. Diversey Express
12. Elgin
13. Elk Grove Village
14. Joliet
15. Libertyville
16. Lockport Express
17. Lombard
18. Melrose Park
19. Midlothian
20. Naperville
21. Niles
22. Orland Park Express
23. Plano
24. Schaumburg
25. South Holland
26. Waukegan
27. West Chicago
28. Wheaton Express
29. Woodstock

Preporuka - Chicago North (ukoliko niste u nekom od predgradja)

http://www.cyberdriveillinois.com/de...cago/home.html
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.