ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 03.03.2010, 10:17
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Da sam na tvom mestu probao bih da apliciram u ASPCA ili nekom lokalnom centru humane society! Verovatno su mnogi od vas gledali na Animal planet-u kako je to sve organizovano i na kom nivou. Mozes da pitas za placen posao, honorarno part-time, ili volonterisanje neko vreme posle koga bi oni videli koliko vredis i odlucili da te zadrze... To je samo moja zamisao, na tebi je da probas.
Cuo sam dosta slucajeva ljudi koji su tako konkurisali i upisivali se na fakultete. Posalju 100 pisama sa preporukama i eventualno video materijalom i traze sportske stipendije, iako mozda nisu vrhunski sportisti...
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
  #52  
Staro 16.03.2010, 12:14
made711's Avatar
made711 made711 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.12.2009
YU lokacija: Zemun
Poruke: 18
Nepromenjeno

@dreadnot

Postovani veterinaru :)

moj macak ima 10 meseci, da li je rano da ga sterilisem? Mnogo mi ga je zao, bas se muci sa tom fazom "teranja", tapka gde stigne, ali su mi najstrasniji zvuci koje ispusta... Help! :) Hvala...
  #53  
Staro 16.03.2010, 12:31
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Da se ja pitam i da je moj macak, sacekao bih da barem napuni godinu dana, mozda i svih 18 meseci, da bude potpuno odrastao, pa bih ga tek tada sterilisao. Mi smo imali macku i sterilisali smo je nakon prvog macenja, zeleli smo da vidimo kakvi ce da ispadnu macici a i da joj priustimo barem jedno materinstvo. Ne znam da li je tvoj macak rasan, u tom slucaju bih preporucio da malo sacekas sa kastracijom jer ce mozda biti prilike da se pari sa zenkom iste rase, a ako je striter strpite se jos jedno pola godine, pa pod noz. To sto ispusta duboke, prodorne zvuke, to je samo ljubavni zov, nista ga ne boli, ali verujem da vas budi nocu pa da je to najveca smetnja. Nadam se samo da ne zapisava previse. Inace, macke su o prirodi dvosezonske zivotinje, polni nagon se normalno javlja dva puta godisnje, s proleca i jeseni. Kod kucnih ljubimaca to moze da bude znatno cesce zbog idealnih uslova zivota, pa priroda trazi svoje - kad ti je vec dobro, a ti se razmnozavaj. U nekim slucajevima, kao kod moje macke, ciste na jajnicima mogu da izazovu teranje svakog meseca, pa je to onda vise nego dobra indikacija za operaciju (da ima ciste i to citave grozdove, saznali smo tek tokom operacije, inace to slabo ko moze da dijagnostikuje kod nas).
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #54  
Staro 16.03.2010, 13:15
made711's Avatar
made711 made711 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.12.2009
YU lokacija: Zemun
Poruke: 18
Nepromenjeno

@dreadnot

Hvala na odgovoru!

Nista onda, sacekacu jos malo... Hvala Bogu, nije poceo da zapisava (samo mi jos to fali :) ), a na mjaukanje sam se navikla koliko je to moguce... Zao mi je sto se nece pariti, nije nikakva rasa, a posto je stalno u stanu, nema sansu ni da izadje malo u svet, jer ga verovatno nikad vise ne bismo videli... Sta je tu je, Mili ce morati da pati jos neko vreme... :nene:
  #55  
Staro 16.03.2010, 14:58
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE=made711;14566]@dreadnot
Postovani veterinaru :)

moj macak ima 10 meseci, da li je rano da ga sterilisem? Mnogo mi ga je zao, bas se muci sa tom fazom "teranja", tapka gde stigne, ali su mi najstrasniji zvuci koje ispusta... Help! :) Hvala...[/QUOTE]

[QUOTE=made711;14570]@dreadnot

Hvala na odgovoru!

Nista onda, sacekacu jos malo... Hvala Bogu, nije poceo da zapisava (samo mi jos to fali :) ), a na mjaukanje sam se navikla koliko je to moguce... Zao mi je sto se nece pariti, nije nikakva rasa, a posto je stalno u stanu, nema sansu ni da izadje malo u svet, jer ga verovatno nikad vise ne bismo videli... Sta je tu je, Mili ce morati da pati jos neko vreme... :nene:[/QUOTE]

Ja nisam veterinar ali sam se raspitivao dosta pa da podelim svoja iskustva.

Ja imam mačora isto nije rasan (domaća mačka), stalno je u kući, nema kontakta sa drugim životinjama itd ...

Meni su takođe savetovali da sačekam koliko god je to moguće da bi mu se razvile sve žleste i slično. Mislim da je imao oko 13 meseci kada smo ga odveli na kastraciju jer je počeo da zapišava, doduše kod njega u tom slučaju je uticalo to što sam ja otišao u USA na dva meseca pa su mi rekli da je stres malo ubrzao tu celu stvar, ali ne bitno. Sačekajte bar dok ne počne da obeležava i onda odvedite na operaciju koja je vrlo rutinska i brza, Naš mačak je već tog dana bio kao stari (čim je prošla anestezija) i evo i dan danas je dosada velika, samo hoće da se igra, ne kmeči ništa manje, doduše ovo je mjaukanje jer je razmažen i zna da će neko da se igra tada sa njim :)
  #56  
Staro 16.03.2010, 15:28
made711's Avatar
made711 made711 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.12.2009
YU lokacija: Zemun
Poruke: 18
Nepromenjeno

[QUOTE=Good Spirit;14573]Sačekajte bar dok ne počne da obeležava i onda odvedite na operaciju koja je vrlo rutinska i brza, [/QUOTE]

Znaci nista bez zapisavanja? :blink: Igra mi oko, zaista... :)
  #57  
Staro 28.01.2011, 23:12
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Da aktiviram malo ovu temu...
Mackoljupci koji ste odslelili u USA, kako ste prevezli svog ljubimca? U kargo dijelu ili kabini? Sta vi preporucujete od to dvoje? Kako prevoz u cargo funkcionise s presjedanjem, obzirom da bi mi morali 2-3 puta presjedati...?

Da li se, za varijantu da je u kabini, moze koristiti box koji se nosi na ramenu?

npr nesto ovakvo:
[IMG]http://www.camon.it/Thumb/phpThumb.php?src=/assets/images/COMFORT/CA608_verde.jpg&q=100&w=600&h=600&far=1&bg=FFFFFF[/IMG]

Ili mora biti bas plasticni box i za kabinu?

Bilo kakav savjet je dobrodosao...
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #58  
Staro 28.01.2011, 23:54
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=spectra;20644]Da aktiviram malo ovu temu...
Mackoljupci koji ste odslelili u USA, kako ste prevezli svog ljubimca? U kargo dijelu ili kabini? Sta vi preporucujete od to dvoje? Kako prevoz u cargo funkcionise s presjedanjem, obzirom da bi mi morali 2-3 puta presjedati...?

Da li se, za varijantu da je u kabini, moze koristiti box koji se nosi na ramenu?

npr nesto ovakvo:
[IMG]http://www.camon.it/Thumb/phpThumb.php?src=/assets/images/COMFORT/CA608_verde.jpg&q=100&w=600&h=600&far=1&bg=FFFFFF[/IMG]

Ili mora biti bas plasticni box i za kabinu?

Bilo kakav savjet je dobrodosao...[/QUOTE]

Ako mene pitas, niposto u kargo, jako rizicna stvar. Kao prvo u kargu nema svetla i nema grejanja a nema bogami ni vazduha previse. A izvan aviona na 10.000 metara minus 60 C, zimi - leti, pa ti vidi. Mislim moze da se upali i grejanje i svetlo i to...al ne mora...

Radio sam dosta vremena kao steward i secam se par pasa koji su se smrzli, ugusili i sta ti ga ja znam, grozna slika...kapetan dobio info o zivom tovaru, al zaboravio da ukljuci "life support" dole.

Mala maca stane u kutiju, mora da bude plasticna standardna kutija, a i najbolje je za macu, pa ispod sedista kao rucni prtljag. Druga stvar su dokumenta koja su potrebna, pa karantin, i zezancija sa vetrerinarskim vlastima na dolasku...Sacuvaj boze..

Sretno ti bilo sa tim!
__________________
Score
  #59  
Staro 29.01.2011, 00:15
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

[QUOTE=Score;20645]Ako mene pitas, niposto u kargo, jako rizicna stvar. Kao prvo u kargu nema svetla i nema grejanja a nema bogami ni vazduha previse. A izvan aviona na 10.000 metara minus 60 C, zimi - leti, pa ti vidi. Mislim moze da se upali i grejanje i svetlo i to...al ne mora...

Radio sam dosta vremena kao steward i secam se par pasa koji su se smrzli, ugusili i sta ti ga ja znam, grozna slika...kapetan dobio info o zivom tovaru, al zaboravio da ukljuci "life support" dole.

Mala maca stane u kutiju, mora da bude plasticna standardna kutija, a i najbolje je za macu, pa ispod sedista kao rucni prtljag. Druga stvar su dokumenta koja su potrebna, pa karantin, i zezancija sa vetrerinarskim vlastima na dolasku...Sacuvaj boze..

Sretno ti bilo sa tim![/QUOTE]

Tnx, kargo onda definitivno otpada..
Za ovo ostalo, plz ima li iko nekih pozitivnih iskustava, savjeta?
Ja se iskreno nadam da mace ne stavljaju u karantin... :no:
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #60  
Staro 29.01.2011, 10:22
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno putovanje sa malim psom..

mi smo putavali sa malom civavom po evropi sa Lufthansom,a koliko sam cuo Lufthansa cak ima strozija pravila nego americke kompanije...

prvo je bitno iz koje zemje dolazite. posto pretpostvljamo da je to Srbija, to dosta kompikuje stvari jer smo mi na listi zemalja u kojima jos ima besnila.
pa onda morate ljubimcu da izvadite krv, da se utvrdi nivo nekih supstanci...pa mora biti vakcinisana protiv besnila...pa mora na vet.pregled 48 sati pre puta, pa po neki sertfikat u veterinarski institut...:smrc: i sve to kosta oko 100 eur

pa sad treba videti zakon u zemlji u koju zelite da putujete. negde je dovoljan ovaj sertifikat iz veteriarskog, a negde (Svajcarska) morate poslati sve papire njihovoj nadleznoj instituciji da odobri ulaz...i naravno da platite (pri ulazu u zemlju). takodje obratite paznju na datum putovanja, jer na primer mora min. 30 dana da prodje od vakcinacije....zaista puno propisa koje treba uskladiti sa datumom putovanja

ne znam za macke kakva je gore pomenuta procedura i verujem da je vrlo slicna, dok naredni tekst vazi i za pse i za macke.

kucni ljubimci do 8 kg (zajedno sa kavezom, torbom) idu u kabinu zajedno sa vlasnikom, drzite ih kod nogu. Ne mora plasticni kavez, moze i torba sa slike u postu od spectra. Bitno je da obezbedite vodu, to je vasa zakonska obaveza! zivotinja ne sme da se vadi iz torbe/kaveza, ali je mozete nahraniti ili dati vode. takodje ako mislite da treba ici u wc, lepo torbu u ruke i u wc, ponesite pelenu i....

ostali ljubimci tezi od 8kg, moraju u kargo, o tome nemam iskustava..

i jos dve veoma vazne stvari....
prvo, prevoz zivotinja morate najaviti avio kompaniji, jer u toku jednog leta samo jedan pas i jedna macka smeju biti istovremeno u kabini. pa morate uskladiti slobodan termin za putovanje
drugo, jako su razlicite cene prevoza, tako da morate sagledati sve opcije. neki prevoznici ne naplacuju, neki cak 50% od vrednosti vase karte:inluv:
 

Tags
kanarinci, kucni ljubimci, kućni ljubimci, macka, macke, mačka, mačke, papagaji, pas, psi, ribice, zivotinje, životinje


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.