ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako ne prekinuti niz od 5 god. boravka u USA, kao uslov za sticanje državljanstva » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 11.07.2013, 13:05
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Ako nekog toliko veze nasa domovina,da ne moze da sedi ovde ni 5 godina,sta mu menja mesec ili dva prolongiranja u dobijanju americkog pasosa.Problem nastane ako hoces da pravis vece pauze,od po nekoliko meseci,a ako ih pravis tebi ne treba Amerika,vec hoces samo njihov pasos.(to mi zvuci kao ona stvar sa bugarskim pasosom i sengen vizama)
Reply With Quote
  #12  
Staro 11.07.2013, 13:26
tanik's Avatar
tanik tanik je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.12.2008
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Noki, ovde se traze korisne informacije, a ne necije pretpostavke, stavovi i nagadjanja. Covek je konkretno pitao a dobio je najmanje konkretnih odgovora.
Reply With Quote
  #13  
Staro 11.07.2013, 13:51
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Ja se slazem i izvinjavam zbog spam-a,ali ko sto su napisali i drugi stariji clanovi,ovde smo da bi pobegli od svih tih krivina u zakonu i manipulacija.A ne da bi naucili kako da izigramo sistem.
Reply With Quote
  #14  
Staro 11.07.2013, 15:48
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

http://www.uscis.gov/files/article/chapter4.pdf

Kao sto se moze videti iz dokumenta sa USCIC sajta, postoje razne varijante. Mozes da putujes svake godine, ali ne duze od 6 meseci. Cak i ako odes na duze vreme (a imas zelenu kartu), mozes da se vratis i da krenes ispocetka, s time sto ti smanje na 4 godine i jedan dan (vidi primer).

Jasno je meni da bi neki zeleli ili mozda ne bas zeleli ali bili primorani situacijom da izvuku najbolje u datim okolnostima, ali mi to malkice lici na ono "i jare i pare", sto nije bas uvek moguce.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #15  
Staro 11.07.2013, 15:53
tanik's Avatar
tanik tanik je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.12.2008
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Noki to si u pravu. A sto se tice vremena pocetka brojanja 5 godina, valjda od prvog dana ulaska u Ameriku i aktiviranja Zelene Karte s tim sto tamo mora da provede punih 30 meseci za tih pet godina i mislim ali nisam siguran, svake godine najmanje 6 meseci. Proveri to...
Reply With Quote
  #16  
Staro 12.07.2013, 06:52
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja bas ne kontam pitanja ali dr google kaze:

"Be physically present in the United States for at least 30 months out of the 5 years immediately preceding the date of filing the application"

Izvor: USCIS

Znaci od 60 meseci moras da si tu 30. E sad kad i koliko, to ne znam znaju oni koje su drzavljanstvo dobili (verovatno moze pola godine ovde, pola negde drugo pa tako zaredom pet).

Opet dodajem, ovo samo razmisljam ne razumem se jos uvek u tu tematiku...
Reply With Quote
  #17  
Staro 12.07.2013, 15:21
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Otprilike je tako kako si napisala, dakle barem 6 meseci godisnje moras da budes fizicki prisutan na teritoriji USA (postoji i opcija da radis na brodu americke kompanije koji plovi pod americkom zastavom, ili da radis za americku kompaniju negde u inostranstvu, da ne pominjem da si u njihovoj vojsci, tu ti je dovoljna samo godina), a drugu polovinu mozes da putujes ili boravis negde drugo. Druga varijanta je ona koju sam pomenuo, kada provedes par godina u USA, potom otputujes na duze, pa se vratis posle odsustva od preko godinu dana, krene ti brojanje od pocetka, s time sto ti uracunaju i deo od perioda kada si bio odsutan, a to je 364 dana (godinu manje jedan). Tako ti se uracunava i vreme tokom koga nisi bio fizicki prisutan. Pitanje je da li je to deo prethodno stecenog "staza" ili nekakva administrativna "matematika". Nije ni previse bitno koja im je logika, vazno je znati na sta moze covek da racuna, da bi izvagao svoje opcije.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #18  
Staro 13.07.2013, 15:46
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

evo odlican primjer od juce: http://www.visajourney.com/forums/to.../#entry6360534

Makedonac koji je isto dobio na DL zelenu kartu, oni ustvari zive jos uvijek u Makedoniji, a u US odu godisnje na 2-3 mjeseca. E sad bi da dobiju drzavljanstvo, mislis da ce uspjeti? Po odgovorima drugih sanse su velike da im oduzmu zelene karte...
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #19  
Staro 22.07.2013, 08:26
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Otprilike je tako kako si napisala, dakle barem 6 meseci godisnje moras da budes fizicki prisutan na teritoriji USA (postoji i opcija da radis na brodu americke kompanije koji plovi pod americkom zastavom, ili da radis za americku kompaniju negde u inostranstvu, da ne pominjem da si u njihovoj vojsci, tu ti je dovoljna samo godina), a drugu polovinu mozes da putujes ili boravis negde drugo. Druga varijanta je ona koju sam pomenuo, kada provedes par godina u USA, potom otputujes na duze, pa se vratis posle odsustva od preko godinu dana, krene ti brojanje od pocetka, s time sto ti uracunaju i deo od perioda kada si bio odsutan, a to je 364 dana (godinu manje jedan). Tako ti se uracunava i vreme tokom koga nisi bio fizicki prisutan. Pitanje je da li je to deo prethodno stecenog "staza" ili nekakva administrativna "matematika". Nije ni previse bitno koja im je logika, vazno je znati na sta moze covek da racuna, da bi izvagao svoje opcije.
Upravo sam iscitala kojesta na sajtu USCIS pa da dodam. Mada nisam uspela da sracunam sebi kad mogu da apliciram za drzavljanstvo. Mi smo usli u USA 4. marta 2008. dete i ja smo ostale 1 dana i onda se vratile u srbiju. bivsi muz je ostao da radi ovde a ja tamo da zavrsim ugovor na poslu. onda smo dosle opet u januaru sledece godine (bile smo van zemlje 9 meseci) i ostale mesec dana. na zalost ja sam cim smo se vratile za bgd imala nesrecan slucaj u porodici i to mi je oduzilo povratak. vratile smo se tek u decembru iste godine znaci 2009 (ispitivali su me u imigracionom zasto sam toliko dugo bila van, ali kad sam rekla sta je bilo u pitanju nisu pravili nikakav problem vise) i od tad smo tu (tri puta isle za srb na kratko, samo na odmor). na sajtu pise da ako si se vratio u istu drzavu u USA, a bio si van zemlje manje od godinu dana, imas pravo da nakon tri meseca stalnog boravka po povratku, racunas vreme od kada si prvi put usao u zemlju kao 'continuous residence'. ako je to tako, ja sam onda u junu ove godine (kad oduzemo ta tri meseca po povratku) stekla pravo na drzavljanstvo (a to ne znam :-)
trenutno nemam vremna da se time bavim jer zavrsavam magistarsku tezu konacno, ali cim diplomiram u avgustu bacam se na istrazivanje.

jel oni salju pismo tj. neko obavestenje da si stekao pravo na drzavljanstvo ili ti moras sam da to sracunas?
Reply With Quote
  #20  
Staro 22.07.2013, 20:38
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Koliko ja shvatam, zbog odsustva duzeg od 6 meseci, trebalo bi da racunas tek od decembra 2009. godine, sto onda znaci nekih malo vise od 3 i po godine. Kratka odsustva zbog odmora zanemari, to ne utice. Nisam siguran za onih godinu manje jedan dan, da li se primenjuje u tvom slucaju, ali mislim da ne. Kako ti se trenutno ne zuri da resavas ovo pitanje, nije drama i mozes jos da proveravas. Gotovo sam 100% ubedjen da te niko nista ne obavestava jer je to tvoja licna stvar, da li zelis da postanes drzavljanin ili ne, na sopstvenu inicijativu sam pokreces sudski postupak da ti se dozvoli. Dakle, nije pod obavezno, pa da neko brine da ne omanes, nego je samo tvoje.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi greenie Intervju (interview) - Ambasada 185 04.08.2017 14:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.