ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Jedno razmišljanje » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 21.04.2010, 17:28
steelers's Avatar
steelers steelers je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 30.01.2010
YU lokacija: Nis
Poruke: 103
Pošalji MSN poruku korisniku steelers
Nepromenjeno

Znam, da ce vam puno znaciti pa evo imate i moju podrsku.
__________________
Success!
27.10.2010 20122CQZ1
19.10.2011 20132JN6Z
ali kada toliko zelim da odem odavde

Tako me gusi ovdje sve
Reply With Quote
  #12  
Staro 21.04.2010, 21:03
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Svaka dobronamerna i humana akcija je dobrodosla, ali se slazem sa dare_ns. Mislim da su sama dela nekada vaznija od par stotita dolara. Ko je u novcanim problemima pitanje da li ga i par hiljada moze izvuci, ali to je vec druga tema...
Savet i neka neobavezna pomoc u trazenju posla, stana, najpovoljnijeg zdravstvenog osiguranja, vrtica ili skole za decu... i neke druge cake su ono sto je imigrantima uglavnom najpotrebnije. Setite se vi koji ste otisli kako je vama bilo u pocetku i sta vam je najteze palo u prilagodjavanju.
Mozda nekome pomogne i razgovor. Znam da meni u nekim tezim danima i vremenima pare nisu bile najveci problem. One uglavnom dolaze kao posledica odluka koje donosimo i stanja u kome se nalazimo.
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #13  
Staro 22.04.2010, 07:55
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Fond ne mora da bude humanitarni, vec namenski, za pomoc novim imigrantima. Ne znam da li kao takav moze da se registruje i da li potpada pod poreske olaksice, ali mislim da stvari treba nazvati pravim imenom. Takodje, s obzirom na svrhu fonda, sasvim je u redu sa onim kome se pomaze zakljuciti ugovor o pomoci i nacinu vracanja sredstava koji obavezuje i koji je priznat pred zakonom kao validan. Pa ko hoce, nek izvoli...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #14  
Staro 23.11.2012, 02:12
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Sta bi sa ovom temom? "Umrla" jos pri samom osnivanju pre 2 i po godine? Jel se nesto radi (uradilo) po tom pitanju? Jest da sam "sa ove strane' ali svidja mi se ideja. Gde je zapelo?
__________________
10.10.2012. Prijavljen 1. put sa suprugom i kcerkom za DV-14
Reply With Quote
  #15  
Staro 23.11.2012, 09:21
peja's Avatar
peja peja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2012
US lokacija: u nekoj lepoj i finoj državi, kad me izvuku odlučiću ;)
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik curlika Prikaz poruke
Sta bi sa ovom temom? "Umrla" jos pri samom osnivanju pre 2 i po godine? Jel se nesto radi (uradilo) po tom pitanju? Jest da sam "sa ove strane' ali svidja mi se ideja. Gde je zapelo?
Ja sam iz čitanja postova o ovoj temi došao do zaključka da je postojala ozbiljna namera u vezi ove priče ali nešto se desilo i sve je stalo?!!!

I mene zanima šta se dešava u pitanju ove teme, mislim da je sama ideja zaista odlična!
__________________
DV-2014 - first application for GC !
DV-2014 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2015 - second application for GC !
DV-2015 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2016 - third application for GC. Never give Up!
Reply With Quote
  #16  
Staro 23.11.2012, 13:21
veko veko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
US lokacija: We'll see :)
YU lokacija: Zvornik
Poruke: 38
Nepromenjeno

Odlična ideja...siguran sam da ima dosta naših ljudi spremnih da ovo sprovede u djelo. Samo treba razraditi sve do najsitnih detalja da ne bude posle iznenadjenja.
Ako i dalje bude aktuelna ova ideja, iako nisam u USA (a nadam se da ću biti), imate moju podršku i svu pomoć oko razrade ove ideje pa i sprovodjenja u djelo.
Reply With Quote
  #17  
Staro 23.11.2012, 14:30
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Da, naravno...nisam napisao ali se slazem sa svima koji su se javili a naravno i sa temom...bilo da sam jos "sa ove strane" ili kada budem " s one strane". Problem je u organizaciji. Neko samo treba jako da hoce i da bude "frontman"...ali ...avaj...svako je zauzet sa svojim stvarima pa dodatan napor oko neceg ne toliko vaznog za njega, ga mnogo ne zaokupljuje. Voleo bih da se ideja sprovede u delo...Ne mora to biti samo sa humanitarno-neprofitabilne strane. Nek se smisli ideja poput FB, Skypa ili drugog gde nudis odredjenu uslugu dzaba ali na nekoj drugoj strani u sklopu te usluge - dobijas. E sada...sta to moze biti?
__________________
10.10.2012. Prijavljen 1. put sa suprugom i kcerkom za DV-14
Reply With Quote
  #18  
Staro 24.11.2012, 00:57
Irena72 Irena72 je offline
Član
 
Datum prijave: 01.08.2012
Poruke: 22
Nepromenjeno

I ja podrzavam ideju, i sama sam radila za NVO vezano za decu sa posebnim potrebama (ovde u Srbiji). Medjutim da bi se ta ideja sprovela u delo potrebno je osim novca, vremena, energije i jos malih milion pravnih stvari. Zato je najbolje prvo da se raspitas tamo u USA(kad vec tamo otvaras, ili sam pogresno razumela) od organizatora i osnivaca drugih NVO (na primer NVO Help USA i drugi) sta je sve potrebno za osnivanje organizacije.

Inace, nije nemoguce a i odlicna je ideja,ja sam za i rado bih da ucestvujem.
Reply With Quote
  #19  
Staro 27.11.2012, 06:38
peja's Avatar
peja peja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2012
US lokacija: u nekoj lepoj i finoj državi, kad me izvuku odlučiću ;)
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Irena72 Prikaz poruke
I ja podrzavam ideju, i sama sam radila za NVO vezano za decu sa posebnim potrebama (ovde u Srbiji). Medjutim da bi se ta ideja sprovela u delo potrebno je osim novca, vremena, energije i jos malih milion pravnih stvari. Zato je najbolje prvo da se raspitas tamo u USA(kad vec tamo otvaras, ili sam pogresno razumela) od organizatora i osnivaca drugih NVO (na primer NVO Help USA i drugi) sta je sve potrebno za osnivanje organizacije.

Inace, nije nemoguce a i odlicna je ideja,ja sam za i rado bih da ucestvujem.
Sve je teško u početko, ali ništa nije nemoguće! Nadam se da će se neko od administratora javiti šta se dešava sa ovom idejom, iz ranijih postova sam zaključio da je ovo bila dosta ozbiljna ideja!
__________________
DV-2014 - first application for GC !
DV-2014 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2015 - second application for GC !
DV-2015 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2016 - third application for GC. Never give Up!
Reply With Quote
  #20  
Staro 14.08.2014, 21:02
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

U ovoj temi odavno nije pisano pa pretpostavljam da ideja nije ni realizovana.
Pretpostavljam da se odustalo zbog para odnosno zbog upravljanja i trosenja, i kontrole (jer vecina ideja propadne kada se dodje do para).
Ako vec ima ljudi koji su spremni da pomognu, mislim da se velika pomoc moze pruziti i bez pozajmljivanja para.
Onome to dolazi, velika je pomoc i da ga netko saceka na aerodromu, i odveze ga do mjesta za spavanje (ne mora da ga ugosti u svome domu - super je i da mu nadje smjestaj koji se placa, ali kao netko tko je tu vec neko vrijeme bolje zna koji kraj je pristojniji, i koja cijena za smjestaj je povoljna).
Velika pomoc je i da ga odveze do sluzbe za GC i SSN, auto skole, garazne rasprodaje (narocito sto, koliko sam shvatio su one obicno u predgradjima gdje se bez auta teso dolazi, a novi emigranti obicno jos nemaju auto), itd.
Male stvari mnogo znace dok se ne snadje
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Imam jedno pitanjce.. Andrija89 Vaša strana 1 04.03.2013 18:53
Samo dva pitanja i jedno glupo ;) Alexa Stare teme 7 26.10.2009 18:38
Jedno pitanje u vezi odlazka u USA srboljub89 Stare teme 10 03.08.2009 15:07

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.