ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2019 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 13.11.2018, 16:10
Ivana505 Ivana505 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.10.2018
Poruke: 14
Nepromenjeno

Cao ljudi,

i meni je stigao mail pre nedelju dana (ja sam 114xx) samo sto nikako da krenem da skupljam papire...
Samo da proverim sa vama:
- pasos
- rodni list
- uverenje iz policije i suda

Cudno mi je da ne treba diploma zavrsene skole..
Da li je neko vec poslao i sta je dobio kao odgovor?

pozdrav!
Reply With Quote
  #52  
Staro 13.11.2018, 20:45
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivana505 Prikaz poruke
Cao ljudi,

i meni je stigao mail pre nedelju dana (ja sam 114xx) samo sto nikako da krenem da skupljam papire...
Samo da proverim sa vama:
- pasos
- rodni list
- uverenje iz policije i suda

Cudno mi je da ne treba diploma zavrsene skole..
Da li je neko vec poslao i sta je dobio kao odgovor?

pozdrav!
čestitam! skupljaj te papire i zakazuj intervju. nikako neko da se javi ko je bio vec u ambasadi. sto se tice dok.a skeniranje, i ja se za diplomu ne secam da sam videla...
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #53  
Staro 13.11.2018, 21:58
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Za sve one koji imaju dilemu oko papira za intervju ovo vam je iz strane americke ambasade.

Pasoš koji važi najmanje šest meseci od dana kada planirate da putujete u Sjedinjene Države i fotokopiju biografske strane (strana gde se nalaze ime i fotografija). Dve kolor fotografije svake osobe koja podnosi molbu za vizu, veličine 5 cm x 5 cm (2 inča x 2 inča). Potvrdna stranica formulara DS-260. Originalni izvod iz knjige rođenih i fotokopiju. Lekarski pregled u zapečaćenoj koverti (ukoliko vam lekar preda rezultate). Originalni izvodi iz knjige rođenih za svu decu glavnog podnosioca molbe (čak iako se ne useljvaju u isto vreme) Ukoliko ste u braku: Originalni izvod iz knjige venčanih i fotokopiju. Ukoliko ste ranije bili u braku: Originalne presude o razvodima brakova ili izvode iz knjige umrlih supružnika i fotokopiju. Ukoliko imate preko 16 godina: Originalno policijsko uverenje iz države vašeg stalnog boravka i država gde ste ranije imali boravak. Ukoliko ste ikada osuđeni za krivično delo: Sudske presude i odluke i fotokopije. Ukoliko ste služili u vojsci bilo koje zemlje: Vojno uverenje i fotokopiju. Ukoliko ste usvojeni: Dokumentaciju o usvojenju ili starateljstvu i fotokopiju. Ukoliko ste pastorka/pastorak osobe koja je podnela molbu: Original izvoda iz knjige venčanih podnocioca molbe za useljenje i biološkog roditelja i fotokopiju, kao i dokaze o prekidima prethodnih brakova za oba roditelja “Appointment information” odštampan sa “Entrant Status Check” na E-DV website. Dokumentaciju koja pokazuje da imate ili srednjoškolsko obrazovanje koje vas kvalifikuje za ovaj program ILI dve godine radnog iskustva u posledenjih pet godina neposredno pre podnošenja molbe za vizu u određenim zanimanjima (samo za nosioca programa) Uplata od 330 dolara za podnošenje molbe za vizu.
Naravno oprezno procitajte sve insturkcije koje su vam na emailu.

Sretno svima
Reply With Quote
  #54  
Staro 14.11.2018, 23:57
Vladica05 Vladica05 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.05.2018
US lokacija: Charlottesville, Virginia
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
čestitam! skupljaj te papire i zakazuj intervju. nikako neko da se javi ko je bio vec u ambasadi. sto se tice dok.a skeniranje, i ja se za diplomu ne secam da sam videla...
ja imam zakazan intervju 12.12. pa se javljam sa vestima i kako je proslo.
nadam se da cemo pozeleneti.
Reply With Quote
  #55  
Staro 15.11.2018, 13:31
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vladica05 Prikaz poruke
ja imam zakazan intervju 12.12. pa se javljam sa vestima i kako je proslo.
nadam se da cemo pozeleneti.
Držimo vam fige. Pripremite se dobro i ne brinite. 80% posla je odrađeno, a kad prikupite dokumentaciju za intervju, onda i 90%.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #56  
Staro 15.11.2018, 16:13
mt_9658 mt_9658 je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2018
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 15
Nepromenjeno

Ne znam kako je u ostalim drzavama ali kod nas u Makdeonija ima novi zakon za zastite licnih podacima. To znaci ako ranije US ambasada je mogla samo sa maticni broj da ima sve ovih podaci koi sad nas traze skenirani, sada je to nemoguce. A pred intervju oni moraju da znaju SVE za nas Ja bar mislim da je to razlog zbog ova nova procedura .

Last edited by mt_9658; 15.11.2018 at 16:19.
Reply With Quote
  #57  
Staro 15.11.2018, 20:25
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tereza2019 Prikaz poruke
Za sve one koji imaju dilemu oko papira za intervju ovo vam je iz strane americke ambasade.

Sretno svima
Hvala! Dobro je utvrditi gradivo!

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vladica05 Prikaz poruke
ja imam zakazan intervju 12.12. pa se javljam sa vestima i kako je proslo.
nadam se da cemo pozeleneti.
Juhuuu! Super datum! Držim palčeve i jedva čekam izveštaj!
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #58  
Staro 19.11.2018, 19:42
jugonyc jugonyc je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2018
Poruke: 5
Nepromenjeno

Pozdrav svim clanovima, evo i mene da se upisem u listu dobitnika - 2019EU00004XXX
DS-260 je poslat u avgustu, krajem septembra stize email o zakazanom terminu u ambasadi - sredina novembra. Nije me uhvatila nova procedura za slanje skeniranih dokumenata.

Prica je identicna kao kod ostalih iz 2018 god.
Termin je zakazan za 8,30. Dolazak ispred ambasade oko 8,15. Prijavite se da ste za imigracionu vizu, nadju vas na spisku i ulazite preko reda. Nakon sto se prodju bezbednosne provere, ostavi se mobilini telefon i idete dalje u glavnu zgradu. Tamo vas docekuje osoblje i dobijete broj. Zajedno u cekaonici su i ostali za neimigracione vize.
Kad vas prozovu ide prvo susret sa nasim sluzbenikom, predajete dokumenta i kratak opusten razgovor (cime se bavite, da li imate nekog u americi, gde planirate da idete itd.). U mom slucaju morali smo da otkljucamo DS-260 da izmenim podatke o pasosu (novi pasos je u pitanju). To je trebalo da se uradi i ranije pozivom ambasadi. U cekaonici postoji kompjuter i osoblje ce vam pomoci da izvrsite izmene. Izmene su prihvacene, sledi opet cekanje da vas prozovu na drugi salter gde se vrsi placanje. Platio sam u dolarima - 330USD, provere novcanice kroz neki automat i opet cekate... Zatim prozivanje na salter, ovaj put je americki sluzbenik sa druge strane. Pita da li govorite engleski i ponovo kratak razgovor, gde planirate da idete, da li osobe sa adrese koju ste ostavili znaju za to, da li ste ziveli van zemlje i sl. Ide zakletva da je sve istinito u obrascu i na kraju... "ok this looks fine"
Opet cekate jos malo, prozovu vas i idete kod naseg sluzbenika koji je primio dokumenta da vam vrati originale... potvrdjuje da je sve u redu i da bi viza trebalo da bude izdata

Sve je islo relativno brzo, tako da sam vec u 9,50 izasao iz ambasade.
Oko dve nedelje pre razgovra sam dobio email da registrujem termin za useljenicku vizu na ais.usvisa-info.com sto sam i uradio. Dva dana nakon razgovora dobio sam email da je kurirska sluzba pokupila paket iz ambasade i nadalje mozete da pratite gde se nalazi. Kada stigne u lokalnu DHL ispostavu dobijete SMS i mozete da preuzmete pasos za vizom i kovertu koju nosite u ameriku...

Puno srece zelim i ostalima...
Reply With Quote
  #59  
Staro 19.11.2018, 20:00
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jugonyc Prikaz poruke
Pozdrav svim clanovima, evo i mene da se upisem u listu dobitnika - 2019EU00004XXX
DS-260 je poslat u avgustu, krajem septembra stize email o zakazanom terminu u ambasadi - sredina novembra. Nije me uhvatila nova procedura za slanje skeniranih dokumenata.

Prica je identicna kao kod ostalih iz 2018 god.
Termin je zakazan za 8,30. Dolazak ispred ambasade oko 8,15. Prijavite se da ste za imigracionu vizu, nadju vas na spisku i ulazite preko reda. Nakon sto se prodju bezbednosne provere, ostavi se mobilini telefon i idete dalje u glavnu zgradu. Tamo vas docekuje osoblje i dobijete broj. Zajedno u cekaonici su i ostali za neimigracione vize.
Kad vas prozovu ide prvo susret sa nasim sluzbenikom, predajete dokumenta i kratak opusten razgovor (cime se bavite, da li imate nekog u americi, gde planirate da idete itd.). U mom slucaju morali smo da otkljucamo DS-260 da izmenim podatke o pasosu (novi pasos je u pitanju). To je trebalo da se uradi i ranije pozivom ambasadi. U cekaonici postoji kompjuter i osoblje ce vam pomoci da izvrsite izmene. Izmene su prihvacene, sledi opet cekanje da vas prozovu na drugi salter gde se vrsi placanje. Platio sam u dolarima - 330USD, provere novcanice kroz neki automat i opet cekate... Zatim prozivanje na salter, ovaj put je americki sluzbenik sa druge strane. Pita da li govorite engleski i ponovo kratak razgovor, gde planirate da idete, da li osobe sa adrese koju ste ostavili znaju za to, da li ste ziveli van zemlje i sl. Ide zakletva da je sve istinito u obrascu i na kraju... "ok this looks fine"
Opet cekate jos malo, prozovu vas i idete kod naseg sluzbenika koji je primio dokumenta da vam vrati originale... potvrdjuje da je sve u redu i da bi viza trebalo da bude izdata

Sve je islo relativno brzo, tako da sam vec u 9,50 izasao iz ambasade.
Oko dve nedelje pre razgovra sam dobio email da registrujem termin za useljenicku vizu na ais.usvisa-info.com sto sam i uradio. Dva dana nakon razgovora dobio sam email da je kurirska sluzba pokupila paket iz ambasade i nadalje mozete da pratite gde se nalazi. Kada stigne u lokalnu DHL ispostavu dobijete SMS i mozete da preuzmete pasos za vizom i kovertu koju nosite u ameriku...

Puno srece zelim i ostalima...
Superrr, puno srece i ja vama zelim dalje i cestitke za dobijenu vizu Mislim da ste prvi koji spodeluje info za intervju za ovu godinu .
Reply With Quote
  #60  
Staro 20.11.2018, 08:38
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Čestitam @jugonyc
Želim vam puno uspeha u novom životu.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Ds260 2019 kiddo Uputstva za dobitnike 21 27.02.2019 13:29
Dv-2019 ljubakg Prijava na Lutriju 1042 21.09.2018 13:38
Koverte 2019 Lyddi Uputstva za dobitnike 9 15.04.2018 07:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.