ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 13.03.2013, 00:37
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno las vegas/dalas/michigen

Forumasi,Ameri sa iskustvom i znanjem o toj zemlji... Polako se priblizava datum izvlacenja...samim tim polako treba da provjeravam ko bi od rodbine htio pomoci ono na pocetku i na ciju bi se adresu prijavio u slucaju izvlacenja. Jedni su u Las Vegasu,drugi u Dalasu,a treci u Michigenu. Koja od ovih opcija bi bila najbolja uzmemo li u obzir trziste rada,tj ponudu poslova,cijene apartmana za izdavanje,kakve su gdje skole,obdanista,opcenito populacija ljudi,kakve su nase balkanske zajednice tamo...dakle zanimaju me samo pomenuta tri grada... Zna li neko da li je dovoljna potvrda da ce me neko od njih primiti kod sebe ili da li sada zahtjevaju onaj obrazac,cinimi se I-34, tako nesto.
Reply With Quote
  #2  
Staro 13.03.2013, 05:23
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ma idi kod onih koji ce te primiti.

Tesko da ti bilo ko od nas moze reci koji bi ti bio najbolji izbor. Jer sumnjam da je neko zivio u sva tri grada. Ja ti mogu reci ono sto sam ja cuo o tim gradovima.

Bio sam jednom u Detroitu i bivsi sef zivi u sjevernom predgradju tog grada. Na osnovu onoga sto sma vidio cini se da je bio jako lijep grad. Na zalost danas je skoro poluprazan sa dosta napustenih zgrada, kuca... koje se ruse i prave se parkovi. Porodicni ljudi zive uglavnom u predgradjima, i skoro da nikako i ne idu u grad. Ja sam bio jedne subote preko dana i to je izgledalo tako sablasno i prazno. Oko sebe vidis visoke zgrade, velike ulice i nigdje nikoga. To me podsjetilo na one filmove katastrofe. Sto se tice skola ne mislim da su javne skole nesto posebno dobre. Sto se tice obdanista ne znam da se ona rangiraju po kvalitetu. Koliko sam cuo ovom dijelu ima dosta Makedonaca.

Sto se tice Las Vegasa, prijatelj koji je raido sa mnom je tamo isao na intervju za posao. Po njegovim rijecima, ekonomija tamo nije bas nesto razvijena. To je turisticki grad i ako planiras traziti posao u toj bransi mozda nije los za pocetak, ali ne znam kako i u kojem pravcu bi se cupao iz toga. Za skole nemam nikakav podatak. To mozes pogledati na city-data. Sto se tice nasih ljudi gledoa sam jednu emisiju koju je raido Goran Milic i stekao sam dojam da ih ima podosta.

O Dallasu sam cuo od jednog prijatelja koji je tamo studirao. On je u Bosni dobio stipendiju i faks je zavrsio u Dallasu. Zivio je tri godine tamo. Po njegovim rijecima, nema veze sta si i ko si sve dok si bijel.
Ne znam puno o skolama u Dallasu.

Sa svojim dosadasnjim iskustvom u USA od ova tri grada ja bih definitivno izabrao Dallas.

EDIT: Tek sad vidjeh da si napisao da ovi zive u Michiganu. Ja sam iz nekog razloga odmah otisoa na Detroit. Jel znas u kojem gradu oni zive u Michigan-u?
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.

Last edited by landlord; 13.03.2013 at 05:31.
Reply With Quote
  #3  
Staro 13.03.2013, 10:51
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru,nas konkretno pinteresuju posao u CNA jer bi odmah po dolasku upisali to za bolnicara,oboje engleski oboje govorimo dobro,tako u tom pogledu i tom poslu su mi interesantni ovi gradovi,gdje se najvise trazi taj tip medicinskog osoblja. Takodje me zanima da li sad mora ona I-34 potvrda sa kojom se svojevremeno mucio Mare...ili moze samo ppotvrda tipa da ce biti spremi da me prihvate na pocetku...pomognu oko posla i sl. Ali ne da se obavezuju 10 god kako se u I34 obrascu trazi...moze li malo oko toga..i da Landlord ovi moji su u nekom manjem mjestu kod Detroita,a svi rade u njemu tako da je to to....
Reply With Quote
  #4  
Staro 13.03.2013, 14:34
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Sine, ako znas engleski trk na forum allnurses.com i iscesljaj cijeli forum za gradove koji te interesuju. Iduci put kad otvoris temu napisi u prvom postu konkretnije sta te interesuje. Inace sumnjam da ce ti ljudi odgovarati na takve postove. Ja sam ti sinoc odgovorio jer je Barca prosla, pa od uzbudjenja nisam mogao spavati.
Inace ako volis svoju zenu ne guraj je da radi kao CNA. Po mom misljenju nije bas posao za zene.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #5  
Staro 13.03.2013, 16:17
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik edinze Prikaz poruke
Forumasi,Ameri sa iskustvom i znanjem o toj zemlji... Polako se priblizava datum izvlacenja...samim tim polako treba da provjeravam ko bi od rodbine htio pomoci ono na pocetku i na ciju bi se adresu prijavio u slucaju izvlacenja. Jedni su u Las Vegasu,drugi u Dalasu,a treci u Michigenu. Koja od ovih opcija bi bila najbolja uzmemo li u obzir trziste rada,tj ponudu poslova,cijene apartmana za izdavanje,kakve su gdje skole,obdanista,opcenito populacija ljudi,kakve su nase balkanske zajednice tamo...dakle zanimaju me samo pomenuta tri grada... Zna li neko da li je dovoljna potvrda da ce me neko od njih primiti kod sebe ili da li sada zahtjevaju onaj obrazac,cinimi se I-34, tako nesto.
Nemoj me pogresno shvatiti jer ti najdobronamenije govorim kao neko ko igra lutriju vec 7. put, i zelim ti reci da sve to sto si napisao trebas pokrenuti 2. Maja one godine kada te izvuku. Ti bi da cimas ljude onako na slepo oko pomoci a jos nisi ni izvucen?! Zamisli da sam ja tako cimao ljude svih ovih 7 godina bez dobitka pa oterali bi me u pm. Dovoljno je za sada to sto sam istrazujes po netu i ovaj forum. Puci ces psihicki od tolikog razmisljanja o lutriji i planovima vezano za odlazak pre vremena. Nije dobro za zdravlje.
Reply With Quote
  #6  
Staro 13.03.2013, 23:08
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Slazem se Landlord da je CNA fizicki tezak,a od neceg se mora poceti...ali je kako mi je veliki broj foruumasa reklo da je gotovo pa siguran posao,a satnica od 10-11 $ i nije za sami start losa ako se uzme u obzir cinjenca da su 2 plate... E sad gledo sam da je za napredovanje i opcenito za dalje doskolovavanje dobro imati CNA certifikat,jer bismo svakako stepenicu po stepenicu isli gore u edukativnom,a samim tim i finansijskom pogledu,jer zavrsavati bilo sta medicinskog smjera tamo znaci i gotvo siguran posao sa imperativom da zena sto prije ode stepenicu vise kako bi joj bilo lakse i kako se ne bi "ohabala":-) .. Novca ce biti,nesto bi ponjeli,kasnije i neko nasljedstvo prodali da bi bili u stanju doskolovati se....sve to daj Boze da nas izvuku.I jos da ne zaboravim nek Barsa cesce igra i pobiedjuje,cisto zbog tvojih odgovora:-) ;-) :-D
Mijane,stopostotno si u pravu,ja i nisam planirao ljude davit prije nego bilo sta saznam jer ne volim se vodit uzaludnom pricom,cisto sam razmatro kome bih se eventalno prvom obratio ako bi bio izvucen i koji grad od ova tri bi bio ,po svjetima i iskustvima forumasa,da kazem najbolja opcija u smislu jednog porodicnog covjeka...
Reply With Quote
  #7  
Staro 14.03.2013, 06:30
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

A gde u Micigenu, drzava je to... Na koji grad mislis?
Reply With Quote
  #8  
Staro 14.03.2013, 21:54
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
A gde u Micigenu, drzava je to... Na koji grad mislis?
Citat:
Prvobitno poslao korisnik edinze Prikaz poruke
..i da Landlord ovi moji su u nekom manjem mjestu kod Detroita,a svi rade u njemu tako da je to to....
he message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 50 characters.
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
  #9  
Staro 15.03.2013, 22:46
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Assi hvala na pomoci pri odgovoru za Vuxane. Takodje,molio bi forumase ako ima ko nekih informacija o ovim mjestima da pise...
Reply With Quote
  #10  
Staro 16.03.2013, 05:34
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
A gde u Micigenu, drzava je to... Na koji grad mislis?
A u kom tacno? Novi, An Arbour, Ypsillanti... Ja sam zivela jedno leto u Soutfieldu koji je iznad 12 milje pa te zato pitam jer pomalo sam upoznala Detroit Metro Area kako oni zovu tu oblast.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Las Vegas, Nevada curlika Lokacije u USA 55 17.01.2018 22:40
Zelena Lutrija 2010 - Las Vegas srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 23 20.07.2012 14:07

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.