ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Mesta za odmor u Sjedinjenim Američkim Dražvama » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 19.08.2014, 16:40
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Sto se tice Nju Dzersija mislim da za svakoga ima po nesta. Ima dosta Boardwalka(Setalista na Plazama), bas pre neki dan smo bili na Point Pleasent Plazi. To im dodje kao nasa Carsija.Ima sladoleda na tocenje, igracka i lutrija za decu(pa i odrasle),Luna Park i duge pescane plaze.Odredjeni dani su predvidjeni za vatromet ,koncert,film na velikom platnu-sve to na samoj plazi.
Posle ima dosta akvarijuma gde mozes da vidis kako hrane ajkule,svetionici i milion vodenih parkova.
Lepo nam je bilo kad smo otisli i do Bahama,ali kad se nema velike zastedjevine i ne bas puno vremena,Nju Dzersi ima dosta da ponudi ovako u letnjem periodu.
Reply With Quote
  #12  
Staro 20.08.2014, 08:37
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Mi smo bilu DC-ju bas za Uskrs ove godine. Krenuli od kuce rano ujutru i bili tamo oko 9(negde oko 3 sata voznje). Doruckovali sa decom u Burger Kingu i krenuli u razgledanje grada. Parking smo nasli na 5 minuta pesice od National Mall-a(tako zovu centar grada gde sa nalaze skoro svi Smithsonian Muzeji,Bela Kuca,Kapitol Zgrada,Obelisk i Sl.).Ima mnogo toga da se vidi,i 90% je besplatan ulaz. Obozavam Smithsonian Muzeje, deci se pogotovo dopali Space and Air Muzej i National History Muzej. Nama je DC relativno blizu,pa nam odgovara vakav jednodnevni tip ekskurzije.
Jao Noki, paras me po stomaku samo tako! Svojevremeno nisam stigla sve da obidjem... Jesam ono sto me je najvise interesovalo, ali ima u DC-ju jos mnogo toga... Mozda jednog dana...
Reply With Quote
  #13  
Staro 22.08.2014, 12:22
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Dobro mesto za odmor koje bih svakom preporucio je Kings Island u Ohajo. Bio sam na 2-3 dana sto je sasvim dovoljno da obidjes ceo mesto. Mnogo ljudi, mnogo hodanja i setanja, lude vratolomije i voznje na raznoraznim coasters-ima, puno adrenalina,a i vodeni park je isto lep sa raznoraznim toboganima. Takodje mnogo dobro mesto je Sear Point u Ohio, nesto slicno kao Kings Island ali mnoogo vece, drugovi koji su bili, su rekli da ti treba bar nedelju dana da sve obidjes.
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
Reply With Quote
  #14  
Staro 22.08.2014, 14:02
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik highvoltage84 Prikaz poruke
Dobro mesto za odmor koje bih svakom preporucio je Kings Island u Ohajo. Bio sam na 2-3 dana sto je sasvim dovoljno da obidjes ceo mesto. Mnogo ljudi, mnogo hodanja i setanja, lude vratolomije i voznje na raznoraznim coasters-ima, puno adrenalina,a i vodeni park je isto lep sa raznoraznim toboganima. Takodje mnogo dobro mesto je Sear Point u Ohio, nesto slicno kao Kings Island ali mnoogo vece, drugovi koji su bili, su rekli da ti treba bar nedelju dana da sve obidjes.
Dobar im je onaj "Beast"





Ima tih rolerkostera na bas mnogo lokacija, ovde kod mene imaju Bush Gardens Wiliamsburg i King's Dominion - Richmond (slican Kind's Island-u).
Reply With Quote
  #15  
Staro 22.08.2014, 14:09
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Za ljude sa malom decom, Orlando, Florida je medju najboljim mestima definitvno

Magic Kingdom



Animal Kingdom



Epcot



Lego Land



Universal Studios



Aquatica



Sea World



Kennedy space center



itd.
Reply With Quote
  #16  
Staro 22.08.2014, 14:57
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Upravo tako, a od ove godine su pustili u rad rolerkoster nazvan "Banshee" 85 mph na sat, vozi te naopacke, u spiralu, sve u svemu ko ima slabo srce stvarno ne preporucujem, ja sam seo sa zenom na FireHawk i vristao sam gore nego li malo dete,a DropZone najludja i najbolesnija stvar, jednom probo i nikad vise da mi placaju milione...a ti si bas dosta lepih stvari i mesta dodala ovde, za neke sam znao ali za neke ne, tako da hvala ti na ovim informacijama jer su mi vec sad neka mesta u opticaju.
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
Reply With Quote
  #17  
Staro 22.08.2014, 15:54
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Za ljude sa malom decom, Orlando, Florida je medju najboljim mestima definitvno

Magic Kingdom



Animal Kingdom



Epcot



Lego Land



Universal Studios



Aquatica



Sea World



Kennedy space center



itd.
Moja deca obozavaju Dizni World,bili smo prosle godine.Normalno jevtinije je ako uzmes prolaznicu za celu nedelju.Mi samo za jedan dan platili 155 dolara po coveku,a celonedeljna propusnica je 200 dolara-neogranicen ulaz u sve Dizni parkove.

Jos jedna ideja je krstarenje.Bili smo na krstarenju sa Norwegian Cruise Line,prosli fenomenalno. Placa se za odrasle a za decu je krstarenje besplatno.Imas bezbroj restorana,diskoteku,bazene i sta ne,sve na jednom mestu.Za decu je organizirano cuvanje sto je uracunato u cenu krstarenja.Mozes ostaviti decu na cuvanje od 10 ujutro do 10 uvece,i cuvaju ih u tri grupe.Jedna je za sasvim malu decu do 2-3 godine,jedna je za decu do 8 godina,i jedna je do tinejdzerske uzrasti.Mi nismo koristili tu uslugu posto smo hteli da uzivamo zajedno sa nasom decom.Ali dosta ljudi se odluci na taj izbor.Soba je opremljena sa kupatilom,tv-jem i telefonom,a isto ima i internet.
Reply With Quote
  #18  
Staro 23.08.2014, 02:55
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik highvoltage84 Prikaz poruke
Upravo tako, a od ove godine su pustili u rad rolerkoster nazvan "Banshee" 85 mph na sat, vozi te naopacke, u spiralu, sve u svemu ko ima slabo srce stvarno ne preporucujem, ja sam seo sa zenom na FireHawk i vristao sam gore nego li malo dete,a DropZone najludja i najbolesnija stvar, jednom probo i nikad vise da mi placaju milione...a ti si bas dosta lepih stvari i mesta dodala ovde, za neke sam znao ali za neke ne, tako da hvala ti na ovim informacijama jer su mi vec sad neka mesta u opticaju.
Ja sam usla unutra, otisla na Beast, Son of the Beast, Vortex, Flight of Fear (ovaj mi je bio najbolji) i kad sam dosla pod Drop Tower, samo sam se pogledala sa drugaricom i rekla, aman, nismo osnovna skola, ne moramo ako necemo. I sele dole ispod i gledale ekipu kako se uzdize gore i pada. Nakon tog prizora, to je bilo sve od rolekostera od mene. Vozdra...

Za one sto ne znaju o cemu pricamo evo malo da ilustrujem - bace te na dole sa 96 m:

http://en.wikipedia.org/wiki/Drop_Tower:_Scream_Zone



youtube filmic
Reply With Quote
  #19  
Staro 23.08.2014, 12:33
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ovaj Drop tower (ili se slicno zvalo) ima u Kennywood park u Pittsburgh, PA. Krenula ja sa prijateljem koji je ono korpulentniji, prosli smo cijeli park i sad dosli do ovog cuda: sjeli, polako krenuli gore i sad prije tog dropa ima minuta da razgledas okolo prije nego puste da padne. E tad je prijatelj nasao za shodno da mi kaze da se on uzasno boji visine!!!
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #20  
Staro 23.08.2014, 13:35
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Ovaj Drop tower (ili se slicno zvalo) ima u Kennywood park u Pittsburgh, PA. Krenula ja sa prijateljem koji je ono korpulentniji, prosli smo cijeli park i sad dosli do ovog cuda: sjeli, polako krenuli gore i sad prije tog dropa ima minuta da razgledas okolo prije nego puste da padne. E tad je prijatelj nasao za shodno da mi kaze da se on uzasno boji visine!!!
Ima nesto u njima ako se boje, hoce da razbiju strah.

Ja osim sto se bojim da se strmoglavim tako, isto tako se bojim inzenjrskih gresaka, posto znam kakvi sve mogu da izadju sa diplomama... A zasto da dovodim sebe u rizicne situacije, ceo zivot sam dosla dovde i sad da me zvekne neka grana usput dok sedim na rolekosteru. Ja sam kontra adrealin junkie. Od nas sest samo jedna osoba je ekstremno uzivala u kosterima, mi smo isli vise da probamo. Troje je bila muk anon stop.

npr. klikni
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Američki kutak srecica Vaša strana 24 04.10.2016 09:35
Kako se razlikuju srpski i američki tinejdžeri - american POV zvercica Vaša strana 2 20.09.2012 20:49
Ukidanje viza za građane Srbije sa Sjedinjenim Američkim Državama PaulGarrett Stare teme 7 26.02.2012 12:31
Desetodnevni odmor emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 22.10.2007 14:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.