ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Oklahoma City, Oklahoma » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 22.12.2014, 20:48
Dalila Dalila je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2014
Poruke: 33
Nepromenjeno Oklahoma City, Oklahoma

Da li neko sa foruma ima informaciju o Oklahoma City-ju, kakav je grad (kao i država Oklahoma) za život i posao? Kakve su cene stanova za iznajmljivanje, klima...bilo kakav info bi mi značio. Hvala
__________________
01.11.2013. Prijavila se na lutriju
07.05.2014. Izvucena 2015EU00002xxx
13.06.2014. Poslala DS-260
Reply With Quote
  #2  
Staro 22.12.2014, 21:51
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Google kaze ovako:
- Things to do
- Iznajmljivanje stanova ili kuca
- Najbolje skole u tom gradu
- Statisticki podaci o gradu (zamiljivost da je od 2000. godine porastao za 18.4 % - znaci iz nekog razloga se neki novi tamo doseljavaju
- Prosecna zarada po domacinstvu je $43,352 a prosecna cena kupovine krova nad glavom je $130,500
- jos statistike - vecina stanovnika ima samo srednju skolu, vecina stanovnika doseljena odnekle su doseljeni iz Meksika i Vijetnama. 62.7% su belci
- Osnovne informacije o gradu
- Najsigurniji delovi grada (neighbourghood scout)
- Cene domova za iznajmljivanje u najsigurnijoj oblasti tipicne i za ostale gradove Klikni Zillow - zip code 73162
- Klima - izgleda slicna nasoj - humid subtropical climate klikni za sliku - zuta boja a to je sa ovog linka klikni climate characterized by hot, usually humid summers and mild to cool winters.
- Na nasem jeziku o takvoj vrsti klime

Last edited by vuxanne; 22.12.2014 at 21:58.
Reply With Quote
  #3  
Staro 22.12.2014, 22:42
Dalila Dalila je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2014
Poruke: 33
Nepromenjeno

Hvala puno vuxanne. Moraću sve detaljno pročitati i rešiti da li otići tamo. Znam da "naših" ljudi skoro da uopšte nema, da nisu baš otvoreni za imigrante i blagonakloni prema njima i teško je za posao. I udari po neki tornado
__________________
01.11.2013. Prijavila se na lutriju
07.05.2014. Izvucena 2015EU00002xxx
13.06.2014. Poslala DS-260
Reply With Quote
  #4  
Staro 22.12.2014, 22:52
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dalila Prikaz poruke
Hvala puno vuxanne. Moraću sve detaljno pročitati i rešiti da li otići tamo. Znam da "naših" ljudi skoro da uopšte nema, da nisu baš otvoreni za imigrante i blagonakloni prema njima i teško je za posao. I udari po neki tornado
Oklahoma City i Tulsa onako od spolja, gledano sa autoputa izgledaju kao svi ostali gradovi - neboderi u centru i kuce miljama uokolo... Nista posebno. Odozgo sto je Oklahoma ohoho podlozna tornadima...

Ako te vec privlaci taj deo US, zasto ne Texas?

Austin je recimo jako lep, ima "vibe" koji vecina velikih gradova u US uopste nemaju. Texas nema state income tax, stanarine vrlo priustive, a toplo cele godine
Reply With Quote
  #5  
Staro 22.12.2014, 23:19
Dalila Dalila je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2014
Poruke: 33
Nepromenjeno

Hvala Magelan na predlogu. Meni se lično jako dopada Austin i grad je o kome ozbiljno razmišljam, ali u ovom trenutku mi je Oklahoma opcija obzirom da tamo imam poznanicu koja je voljna da pomogne u početku što se tiče smeštaja i nekih osnovnih stvari. Znam da to nije neko srećno rešenje ali možda i nije loše za neki start.
__________________
01.11.2013. Prijavila se na lutriju
07.05.2014. Izvucena 2015EU00002xxx
13.06.2014. Poslala DS-260
Reply With Quote
  #6  
Staro 22.12.2014, 23:25
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dalila Prikaz poruke
Hvala Magelan na predlogu. Meni se lično jako dopada Austin i grad je o kome ozbiljno razmišljam, ali u ovom trenutku mi je Oklahoma opcija obzirom da tamo imam poznanicu koja je voljna da pomogne u početku što se tiče smeštaja i nekih osnovnih stvari. Znam da to nije neko srećno rešenje ali možda i nije loše za neki start.
Sve je to ok dok ne iznajmis prvi stan. Pisao sam vec o tome. Vecina stanodavaca ti daje lease na godinu dana. Godina je dug period kada vec pocinjes da sredjujes zivot, a kada ona prodje mnogo je teze krenuti sve iznova... Ja sam ti klasican primer koji je linijom manjeg otpora zaglibio u CHGO (koji ne volim od prvog dana) vec 5 godina i tek sad krecem sa pripremom za selidbu. A krenulo je isto kao sto si pomenula - u CHGO sam imao par poznanika pa je zbog toga odluka pala na CHGO.
Reply With Quote
  #7  
Staro 23.12.2014, 05:23
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Sve je to ok dok ne iznajmis prvi stan. Pisao sam vec o tome. Vecina stanodavaca ti daje lease na godinu dana. Godina je dug period kada vec pocinjes da sredjujes zivot, a kada ona prodje mnogo je teze krenuti sve iznova... Ja sam ti klasican primer koji je linijom manjeg otpora zaglibio u CHGO (koji ne volim od prvog dana) vec 5 godina i tek sad krecem sa pripremom za selidbu. A krenulo je isto kao sto si pomenula - u CHGO sam imao par poznanika pa je zbog toga odluka pala na CHGO.
Probaj da nadjes neke short term lease. Ili pitaj tu drugaricu da neko vreme zivis kod nje, ponudi se da placas... klikni
Reply With Quote
  #8  
Staro 23.12.2014, 20:50
Dalila Dalila je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2014
Poruke: 33
Nepromenjeno

Nisam baš upoznata sa problematikom oko rentiranja stana i lease-a Magelan, možeš li mi dati link na forumu gde si izneo svoja iskustva u vezi toga da te ne bih ovde ispitivala šta sve to znači, da se ne ponavljaš.
Ja sam onda tek sada u dilemi, da li otići u Oklahomu gde bismo suprug i ja imali samo smeštaj (bili bi kod prijatelja od prijatelja u kući dok ne stanemo na noge) ili u St Louis gde bismo mogli, uz pomoć, brže naći posao ali nemamo smeštaj, nema mesta u stanu kod moje drugarice.
__________________
01.11.2013. Prijavila se na lutriju
07.05.2014. Izvucena 2015EU00002xxx
13.06.2014. Poslala DS-260
Reply With Quote
  #9  
Staro 24.12.2014, 00:24
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

- Stan i posao pre dolaska
- Prazan ili namesten stan
- AIRBNB upozorenje
Reply With Quote
  #10  
Staro 24.12.2014, 01:14
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dalila Prikaz poruke
Nisam baš upoznata sa problematikom oko rentiranja stana i lease-a Magelan, možeš li mi dati link na forumu gde si izneo svoja iskustva u vezi toga da te ne bih ovde ispitivala šta sve to znači, da se ne ponavljaš.
Ja sam onda tek sada u dilemi, da li otići u Oklahomu gde bismo suprug i ja imali samo smeštaj (bili bi kod prijatelja od prijatelja u kući dok ne stanemo na noge) ili u St Louis gde bismo mogli, uz pomoć, brže naći posao ali nemamo smeštaj, nema mesta u stanu kod moje drugarice.
Vuxanne ti je ostavila par linkova sa temama gde je raspravljana tematika iznajmljivanja stanova. Bila je slicna situacija i slicno pitanje tvom, ali ne mogu da iskopam taj post.

Elem, vecina stanodavaca u USA iznajmljuje stanove sa ugovornom obavezom od godinu dana - tzv. "lease". Isto tako, 95% stanova koji se izdaju je nenamesteno. Sta to u praksi znaci? Dodjes recimo u Oklahoma City ili St. Louis. Iznajmis stan - godinu dana si vezan za tu adresu. Stan je prazan - sledi kupovina namestaja. Godinu dana - vremenski period dovoljno dug da se "ukotvis", nadjes posao, udjes u neku rutinu - ono sto bi se reklo "Zona Komfora".

E onda dolazi momenat kada je ta godina prosla... I onda se osetis kao riba na suvom - pod uslovom da si u gradu koji ti se iz bilo kog razloga ne svidja i da ti je zelja u startu bio neki drugi grad. Da ostajes na istom mestu - lakse je jer ne moras da ponovo brines o poslu na kom si najverovatnije vec dobio povisicu i imas kredibilitet. Da se selis - GLAVOBOLJA. Ne znam da li je skuplje platiti kamion za selidbu ili ponovo kuciti namestaj u novom mestu boravka.

Sta bi bila moja poenta - ukoliko imas na umu neki grad koji ti se svidja a nije pri tom neka nemoguca misija sto se finansija tice, bolje je iscimati se par meseci u Austin, TX recimo pa onda polako graditi zivot iznova nego zakopati se u Oklahoma City samo iz razloga sto je tamo "lakse" za pocetak jer znas nekog. Linija manjeg otpora bas i nije karta na koju treba igrati. Been there - done that

Srecno
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Salt Lake City, Utah mebely Lokacije u USA 22 13.10.2018 18:30
Kansas City, Missouri sile2302 Lokacije u USA 0 24.12.2014 20:19
City Data xeg Lokacije u USA 0 17.07.2008 15:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.