ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » 30 gradova prema statistici » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 06.03.2009, 15:36
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

ma dreameru.. ja kad sam cuo koliko prosjaci zaradjuju kod nas.. pa ja sam rekao koji vrag sma ja isao u skolu?
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #12  
Staro 06.03.2009, 16:07
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
ma dreameru.. ja kad sam cuo koliko prosjaci zaradjuju kod nas.. pa ja sam rekao koji vrag sma ja isao u skolu?
upravo
neko se skoluje a neko prosi

@dreamer-sto se tice prosjaka tamo, ne bih bas gledala na to da su imali sansu jer su rodjeni u USA, to stoji ali nismo svi rodjeni pod istom zvijezdom, neko mora i da to bude pa i u uSA.
Nije ih ljepota natjerala da prose to je sigurno, a sada razlozi su vec nesto drugo
Reply With Quote
  #13  
Staro 06.03.2009, 20:40
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Pa to je tacno, ima tu njih raznih...ali je velik broj tu zato sto hoce da bude tu....jednostavno, nece da radi. Ne znam koliko u srbiji zaradjuju prosjaci, znam samo da ti prosjaci bez problema idu u nemacku i sl drzave, a da nas ostale zajebavaju.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #14  
Staro 06.03.2009, 20:51
malasestra's Avatar
malasestra malasestra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.02.2009
YU lokacija: Slovenija
Poruke: 51
Nepromenjeno

Ti prosjaci što prose po Nemačkoj, Italiji, Švici... su uglavnom primorani da to rade najviše od strane bugarske, rumunske i albanske mafije. Ucenjivani životom prose po zapadu onda im sve pare uzmu, daju im samo za burek da pojedu svaki dan čisto da ne umru od gladi.

Uostalom prosjak ili ne, čovek obično dodje do dna da bi otišao na ulicu i ponižavao sebe tako da ne verujem pričama kako je to unosan posao i da to ljudi rade zbog para već zbog toga što im je to poslednja šansa da dožive sutra.
Reply With Quote
  #15  
Staro 06.03.2009, 22:34
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ovde po americi su ti beskucnici malo cudni, moram priznati. Mislim da tu ima i dosta mentalno poremecenih slucajeva, jer ova divna drzava jako brine o svojim gradjanima koji nisu osigurani. Doduse, oni cine neki procenat, ali verujem da procenat cine i oni koji jednostavno tako hoce da zive. U svakom slucaju, ovde su ti prosjaci veca beda nego u srbiji. Bolje su obuceni, ali covece....ovde temperature umeju da budu tako niske....da to nije normalno.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #16  
Staro 07.03.2009, 00:23
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Vala ja ne znam zasto bi neko zelio biti prosjak ali ima i takvih.
I slazem se sa @malasestra, kako god se okrene porazavajuce je da oni za zivota nisu uspjeli dogurati dalje od prosjaka pa makar radili za procenat.

A temp u Chicagu su posebna prica...meni je Chi prelijep grad, ali mislim da ne bih mogla tamo bas zbog takve klime, iako nikad ne reci nikad
Reply With Quote
  #17  
Staro 07.03.2009, 02:47
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

@Leona - kazes ne znas zasto bi neko zelio biti prosjak.. Ocigledno nisi okusila alkohol..
ma ja sam gledao na Karlovom mostu u Pragu prosjake.. koji bukvalno tako ponizno dodiruju zemlju.. ustvari ti to mislis.. oni spavaju i drze sesiric da im ubacis po koji cent... a onda navece idu po krcmama..
To je njima stil zivota..
A u Americi.. pa jebi ga.. tebi izgleda normalno da se patis i boris za svoj dinar.. a tamo ima ljudi koji ne zele da rade.. razocaraju se u nesto.. ili nekoga.. i onda se okrenu boci i opet su tu na ulici.. Valjda im tako lakse..
Ja znam lika koji tako gluvari.. jednom nogom je beskucnik, pa se kao malo trzne.. malo raznosi pizze, kao radi, pa ga onda policija uhvati da pijan vozi.. pa ima ogromne kazne .. ali alkohol ga ubi.. a i lijenost.. i nacin zivota. Jebi ga navikao cova sa malo rada u bivsoj Jugi zivio kao lord.. a sad sa isto toliko truda je skoro pa na ulici..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #18  
Staro 07.03.2009, 13:45
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
@Leona - kazes ne znas zasto bi neko zelio biti prosjak.. Ocigledno nisi okusila alkohol..
ma ja sam gledao na Karlovom mostu u Pragu prosjake.. koji bukvalno tako ponizno dodiruju zemlju.. ustvari ti to mislis.. oni spavaju i drze sesiric da im ubacis po koji cent... a onda navece idu po krcmama..
To je njima stil zivota..
A u Americi.. pa jebi ga.. tebi izgleda normalno da se patis i boris za svoj dinar.. a tamo ima ljudi koji ne zele da rade.. razocaraju se u nesto.. ili nekoga.. i onda se okrenu boci i opet su tu na ulici.. Valjda im tako lakse..
Ja znam lika koji tako gluvari.. jednom nogom je beskucnik, pa se kao malo trzne.. malo raznosi pizze, kao radi, pa ga onda policija uhvati da pijan vozi.. pa ima ogromne kazne .. ali alkohol ga ubi.. a i lijenost.. i nacin zivota. Jebi ga navikao cova sa malo rada u bivsoj Jugi zivio kao lord.. a sad sa isto toliko truda je skoro pa na ulici..
pa sad sto se tice alkohola...

A u Americi me nista ne iznenadjuje vise, znala sam uvijek da su bukvalno drugi svijet a stalno uvidjam sve vise koliko su drugaciji pfff
Reply With Quote
  #19  
Staro 07.03.2009, 19:49
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Sto se tice bezkucnika evo sve sta ste hteli da znate ovde
Strasno je to da najveci procenat cine maje sa decom
Reply With Quote
  #20  
Staro 03.04.2009, 12:35
goranm's Avatar
goranm goranm je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.01.2009
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Ljudi prosjaci u srbiji su 0 naspram ovih ovde. Kakve ovde bede ima, to nije normalno. Uzas i strahota....mada ja jos imam problem da ih zalim. Ono....imali su sansu, rodjeni su u USA i oni su odlucili da budu propalice.
AKo im fizicki nista ne fali, tj. nisu invalidi tesko da ne mogu da zarade makar za osnovni zivot. Ima toliko fizickih i manje umno zahtevnih poslova da sigurno mogu zaraditi minimum neophodan za zivot. Druga je stvar sto su mnogi od njih alkoholicari koji i kada dobiju neku milostinju na ulici brze bolje otrce u liquor store i kupe bocu pica. Mozda sam lose obavesten ili imam predrasude ali verujem da je vecina njih takva. Naravno uvek postoji jedan deo onih koje zivot nije stedeo, prema kojima je bio surov, koji su imali pa izgubili sve. Takvih mi zaista jeste zao, mada kada bolje rezmislim nisu se rodili u Bejrutu pa da nemaju izlaza, da ne mogu krenuti iz pocetka, a na greskama nauciti da ne prodju ponovo na isti nacin.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.