ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Detroit, Michigan » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 12.07.2012, 20:31
bora bora je offline
Proteran
 
Datum prijave: 14.07.2010
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ne citas boro pazljivo. Nisam zivela u Detroitu nego Soutfield-u. Mogu da poredim. U Baskiji se desava mnogo vise nego o cemu se zna van Spanije. Pogledaj malo na google eta, batasuna i slicno.

A ja radim sa Amerima, komuniciram sa njima redovno vec evo sest godina. A sve zavisi kolika ti je plata na godisnjem nivou i gde radis sa kakvima se vidjas. Ja sam u SAD dosla na doktorske studije, radila 4.5 godine na jednom fakultetu, otada na drugom, zivim u sigurnim krajevima, ne srecem se sa ljudima koji rade za minimalce osim kad sam u prodavnici, restoranu i slicno. Najmanje godisnje plate oko mene imaju sekretarice, cistacice, kuvarice na mom fakultetu. Moje iskustvo iz SAD nije isto sigurno kao necije drugo. Ja pisem o svojim utiscima a ne o globalnim apsolutnim istinama.

Ja ovde nisam dosla zbog brige o "socijalnih/rasnih/ekonosmkih/drustvenih odnosima " vec radi napredovanja u karijeri, zivota bez brige imam li novca da kupim stvar A ili stvar B, da li mogu da priustim da imam dete, da li imam za 'leb sutra i slicno. Takvih briga sam u domovini imala napretek i pored toga sto sam se odmah zaposlila nakon fakulteta i sto sam radila razlicite stvari za vreme fakulteta. Mene briga za njihove socijalne probleme, mene ne kace, radim na relativno sigurnom mestu (obrazovanje se nece ukidati u dogledno vreme - moj faks na kome sam trenutno ima sve vise i vise studenata - manje poslova - vise zelja za usavrsavanjem). Rasni problemi me takodje ne tangiraju, za sada naginjem da zivim u okolini sebi slicnih, kad bi nasla mesnu zajednicu sa sto vise dodjosa (skorih imigranata iz Evrope ili tako nesto) to bi mi bilo idealno. Ekonomski odnosi opet kazem me ne tangiraju, radim u obrazovanju. A drustveni tek... Imam dovoljno svojih briga o svom malom mikrokosmosu. Ovde mi je milina. S obzirom koja je nova vlada u mojoj domovini, sto puta mi je draze sto nisam tamo. Tinejdzersko doba i mladost sam provela u drzavi koja je totalni raspad sistema, kad sam upisala faks nisam imala struje po 6 h u kuci, prevoz je bio stojis u WC-u u vozu srecna sto si uopste usla i slicno. Nakon toga je meni dragi moj Boro Amerika raj na zemlji. Sa svim svojim drustveno/socijalno/ekonomsko/rasnim problemima. Veruj mi, raj na zemlji.

Da se razumemo, ja se bavim naukom, a tim razglabanjima nek se bavi ko se u to sve razume bolje od mene. Ja znam zasto sam ovde. Da prehranim porodicu, objavljujem radove, nalazim pare za projekte, ostvarim neku egzistenciju. A to glabanje i raspredanje kako, sta, gde, kako - tome kraja nema. Ne postoji drzava zvana "Utopija" i to svi znaju. Nigde nije idealno. Samo je manji bedak ili veci bedak. Samo su manje sanse ili vece sanse. Pa ti se snadji ako znas. Meni su ovde za sada daleko vece sanse nego na mom bivsem poslu od 500 evra mesecno u Srbiji. A radim isti posao. Samo za mnogo vise para i sa mnogo vise resursa i prilika.

Ima izraz za te ljude koji traze da definisu sve i svja pogotovu iz te crne, bedak perspektive. Tipa: gde god da isao nosices jedan crni oblak iznad svoje glave.

U ovoj zemlji ti je sve sijo mi ga Djura na osnovu godisnjih primanja, mesta gde zivis, mesta gde radis. Ogromna je zemlja a svaki grad ima gomilu slojeva. Cesto zivis kroz jednu ljusku recimo, a ostale sreces u prolazu. Nije kao kod nas i sirotinja i burzuj su komsije i deca im idu u istu skolu. Pa u skladu sa tim, razlicita su i nasa gledanja na stvari oko nas. Pitanje je samo sta su ti kriterijumi.

Gledala sam jednu emisiju, veoma dobar serijal o strancima u Srbiji. I jedna zena nas je definisala kao narod koji voli beskonacno da uziva. Pa ako nam je uzivanje kriterijum i ako je san snova svakome biti turista ceo zivot (a vidim kriterijum za odabir mesta po SAD je cesto na osnovu turistickih epiteta), mora malo covek i da shvati da svako ima razliciti parametar na osnovu koga meri gde je bolje gde je gore.

Za neke koji biraju Detoit METRO OBLAST da naglasim, sigurno ne Detroit grad, verovatno to rade jer tamo nekog poznaju, prijatelja, rodbinu, bice spremni i da na mapi zaborave na jednu ogromnu povrsinu u blizni i bice totalno OK. Verovatno ce ziveti, raditi i kupovati u predgradjima a u Detroit ici jednom godisnje. Jeste veca oblast, jeste ekstremno losa oblast, ali ima ih jos takvih u SAD, imas takve crne rupe u skoro svakom vecem gradu. Zato danas imamo GPS pa je lakse ne zalutati u zombieland.
slabo sam sta shvatio iz ovog posta

u svakom slucaju moje misljenje je da je amerika zadnja zemlja u kojoj moze da se priusti taj luksuz/fazon kao sto je "kuca-poso-kuca" i "lazni" pozitivizam"..
shvatam da je amerika zemlja mogucnosti za oportuniste i ljude koji imaju istancan "njuh" za samoodrzanjem ..svi ostali koji dolaze da se "opuste" i rade svoj posao su veoma izlozeni svim problemima tog drustva i pre ili kasnije ce biti problema
to su mi mnogi ameri rekli kroz " druzenje " (sve u svemu provedoh oko 11 meseci u USA u zadnje 3 godine )..ali mi je to receno na dve razlicite strane kontinenta i 5 razlicitih gradova
u svakom slucaj sretno..toliko o tome
Reply With Quote
  #32  
Staro 12.07.2012, 22:32
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bora Prikaz poruke
slabo sam sta shvatio iz ovog posta

u svakom slucaju moje misljenje je da je amerika zadnja zemlja u kojoj moze da se priusti taj luksuz/fazon kao sto je "kuca-poso-kuca" i "lazni" pozitivizam"..
shvatam da je amerika zemlja mogucnosti za oportuniste i ljude koji imaju istancan "njuh" za samoodrzanjem ..svi ostali koji dolaze da se "opuste" i rade svoj posao su veoma izlozeni svim problemima tog drustva i pre ili kasnije ce biti problema
to su mi mnogi ameri rekli kroz " druzenje " (sve u svemu provedoh oko 11 meseci u USA u zadnje 3 godine )..ali mi je to receno na dve razlicite strane kontinenta i 5 razlicitih gradova
u svakom slucaj sretno..toliko o tome
Moj pozitivizam je daleko od laznog. Samo smo drugaciji tip osobe ja i ti. Ne moras ni da me razumes. Ja Boro ne radim 4 meseca godisnje pa imam vremena da se pozitivisem. U Srbiji sam imala samo 3 nedelje odmora.

Na kakve probleme mislis? Neke jace od onih kojih ima u Srbiji? Sta tacno?

Sve apsolutno zavisi kakav je nekome zivot bio u Srbiji i kakav je ovde. Nekom je tamo bilo gore ovde bolje, nekom drugom obrnuto, nema generalizovanja.

Svaka drzava ovde je prica za sebe i svaki posao posao za sebe.
Reply With Quote
  #33  
Staro 07.05.2014, 23:32
Mitkoni Mitkoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2013
US lokacija: Anywhere in USA
YU lokacija: Novi Pazar, Serbia
Poruke: 58
Nepromenjeno

Kuće u Detroitu prodaju se za 1.000 dolara

http://balkans.aljazeera.net/video/k...za-1000-dolara

Reply With Quote
  #34  
Staro 09.05.2014, 21:02
hope's Avatar
hope hope je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2011
US lokacija: So Cali
YU lokacija: Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

pa Detroit je raspad sistema, apokalipsa. niko normalan ne želi tamo da živi. bar centar grada.
__________________
DV 2013 -1. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014 -2. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2015 -3. put -HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #35  
Staro 09.05.2014, 21:38
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik hope Prikaz poruke
pa Detroit je raspad sistema, apokalipsa. niko normalan ne želi tamo da živi. bar centar grada.
Bar je jeftin za snimanje filmova. A ako hocete da vidite stvarno lepa mesta (predgradja) u Detroit Metro oblasti potrazite Birmingham klikni a ubistava nula klikni, Novi klikni i za jos klikni, Troy (pogotovu ovde je skolski sistem super klikni a skladu sa tim i rentals klikni

Kad sam radila tamo, obozavala sam da idem u Birmingham u setnje, divan je gradic klikni Motto: " A Walkable Community" - evo slika sa jedne od ulica

Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Grand Rapids, Michigan peja Lokacije u USA 19 21.11.2012 12:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.