ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 08.12.2014, 14:24
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zanesena Prikaz poruke
hvala ti na brzom odgovoru. Zvala sam ambasadu i niko se nije javio pa sam poslala email i odgovorili mi u roku od pola sata da nema potrebe da izvadim nov izvod !!!
Zanesena, ono sto ti Ambasada kaze jeste za postovanje, ali otkud znas, mozda ce konzul da zapne sto nije novijeg datuma. Uostalom, teoretski, za 4 godine moze svasta da se dogodi. Daleko bilo, da ti to bude problem... Ne bih da te sad ubedacim, ali mislim da je Spartakus u pravu. Razmisli, imas vremena...
Reply With Quote
  #162  
Staro 08.12.2014, 15:26
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

@zanesena

Imaš dve mogućnosti,ili da izvadiš novi,mada sam i ja čula da je sa hologramom trajan...ili da odštampaš mejl od ambasade gde su ti odgovorili da je ok,...po meni ni to nije loše...
Reply With Quote
  #163  
Staro 08.12.2014, 22:21
animal animal je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2014
Poruke: 29
Nepromenjeno

Službenica ambasade iz Sarajeva mi je u telefonskom razgovoru rekla da obavezno prevedem diplomu sa fakulteta. Da li je još neko prevodio?
Reply With Quote
  #164  
Staro 08.12.2014, 22:46
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Animal : ja sam nosila prevod diplome (ovjeren) i to su mi uzeli na intervjuu. (2012 godine)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #165  
Staro 08.12.2014, 22:50
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Nepromenjeno overen prevod diplome

ja za ovo prvi put cujem a ceo forum sam iscitala! a intervju mi je sutra i nemam overen prevod diplome....
__________________
2015EU00004XXX
29.5.2014-poslat DS 260
9.12.2014-intervju
Reply With Quote
  #166  
Staro 08.12.2014, 23:14
Spartacus Spartacus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Denver
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Evo vam jedan dobar savet od>OD VISKA PAPIRA GLAVA VAS NECE BOLETI<
na mom primeru kada sam bio u ambasadi prilikom predaje uverenja iz suda konzularni radnik uzima papir i gleda ga i kaze :"hm gospodine ovo mi nesto nedeluje kao original"!? Na moje zaprepascenje da nisam slucajno dao kopiju on odgovara :"Ne ovaj pecat je malo taman"!Laknulo mi,i odgovorio sam mu evo izvolite kopiju koju sam poneo pa uporedite sa njom da vidite kako ona izgleda!
Znaci nije mi nista bilo tesko da kopiram donesem sa novim datumom bilo
sta(indekse,trenersku licencu itd itd...iako nije potrebno da se donese,ia sam lepo sve spakovao u tvrdu fasciklu i pravac ambasada) sve sto bi moglo da olaksa posao na intervjuu i potvrdi da ono sto sam naveo u DS-260 obrascu (i ostalim dokumentima) da je to sve tacno i istinito! Tako da ulazete 1500-2000dinara ili 10-20eura naspram vize i green card-a to je smesna investicija! Srecno svima od srca!
Reply With Quote
  #167  
Staro 08.12.2014, 23:53
animal animal je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2014
Poruke: 29
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zanesena Prikaz poruke
ja za ovo prvi put cujem a ceo forum sam iscitala! a intervju mi je sutra i nemam overen prevod diplome....
nisam imao namjeru da te prepadam, ali i meni je bilo čudno jer sam takođe pročitao skoro čitav forum za intervju... Opet da naglasim da je ovo slučaj iz BiH, ali su ovdje ljudi i ranije nosili neprevedenu diplomu i nije bilo nikakvih problema, tako da sam se i ja zapitao kako sad to odjednom. Najbolje je da opet svako za sebe provjeri, ali kako Spartacus kaže od viška glava ne boli, pa valjda je bolje diplomu svakako prevesti, bez obzira da li treba na razgovoru ili ne.
Sretno!!
Reply With Quote
  #168  
Staro 09.12.2014, 00:24
NS2015 NS2015 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2014
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 201
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik animal Prikaz poruke
Službenica ambasade iz Sarajeva mi je u telefonskom razgovoru rekla da obavezno prevedem diplomu sa fakulteta. Da li je još neko prevodio?
Imam jedno pitanje za tebe . Gde si diplomirao/la?
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - Izvučen
30.05.2014. - poslali DS-260
Reply With Quote
  #169  
Staro 09.12.2014, 23:56
animal animal je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2014
Poruke: 29
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NS2015 Prikaz poruke
Imam jedno pitanje za tebe . Gde si diplomirao/la?
Diplomirao sam u Banjoj Luci. Nije problem, prevešću diplomu al eto vidim da je zanesena dobila vizu i da nisu pravili problem. Kažem opet ću ima poslati mail, pa da imam napismeno da li treba ili ne.
Reply With Quote
  #170  
Staro 11.12.2014, 01:56
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik animal Prikaz poruke
Diplomirao sam u Banjoj Luci. Nije problem, prevešću diplomu al eto vidim da je zanesena dobila vizu i da nisu pravili problem. Kažem opet ću ima poslati mail, pa da imam napismeno da li treba ili ne.
Posalji im mail svakako, mislim da je nesporazum u pitanju. Ako ti je od pomoci; mi smo iz BL, suprug je bio nosilac i diplomirao je u BL; nismo prevodili diplomu, nosili smo samo kopiju i original na uvid, ali nisu ni trazili.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
Odgovori

Tags
ambasada, novac, razgovor

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.