ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Boston, Massachusetts » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 29.05.2008, 19:28
zed zed je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2008
US lokacija: Rockville, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 24
Nepromenjeno Boston, Massachusetts

Ako postoji neko od vas "starosedelaca" koji je barem neko vreme boravio u ovom gradu, bilo bi lepo da nam prenese svoje utiske o njemu ili bar ono sto ste culi u pricama i slicno.. svaka informacija meni je dragocena jer ovaj grad okupira prvih 5 mesta u kojima bih voleo za pocetak da zivim u USA (posle slede Philadelphia, New Orleans, San Francisco, Miami, itd.. verovatno nije tesko uociti moju orjentaciju iz ovoga ) volim toplije krajeve ali je Boston Boston, deluje mi kao polu evropski grad sa nadam se manje kriminala nego u vecini popularnih gradova i ne tako pozeljan za zivot zbog klime(sto znaci obrnuto proporcionalno za posao jer je ipak veliki grad)

Kako sam dobio broj 4xxx i ispunjavam, nadam se, sve potrebne uslove, ja sam od slanja papira u Kentaki non-stop na internetu u potrazi za smestajem, poslom, kolima itd..

Posto bih isao sa porodicom (zena, beba 1.5g i ja) prvenstveno me zanimaju informacije oko kupovine sopstvenog stana(bez obzira na grad). Po nekim mojim optimisticnim planovima iznajmljivao bih stan u periodu od 6 meseci do godinu dana a onda bih ipak pokusao da kupim svoj stan. Nigde do sada na forumu nisam procitao iskustva sa kupovinom stana i uzimanjem kredita pa me to jako zanima.
Do sada sam pretragom saznao da iznajmljivanje normalnog pa cak i malo luksuznijeg stana iznosi oko 1200$ a malo opseznijom pretragom moze da se nadje za kupovinu sasvim ok stan za 80k - 100k. Ako bih poneo odavde nekih 50k dolara namenjenih samo za to, zanima me koje su mi sanse da u prvih godinu dana radnog odnosa uzmem neki kredit na 20-50 hiljada dolara. Razumem da ovo u velikoj meri zavisi i od plate ali i tu sam dosta optimistican.. do odlaska u USA trebalo bi da dobijem master diplomu FON - inf. sistemi a trenutno vec godinu dana radim kao programer (u struci) sa zavrsenim fax-om. Nadam se da necu imati vecih problema da nadjem posao sa pocetnom platom od 3-5k mesecno.

Veoma bi mi bile korisne i informacije o vasim planovima tamo iako se do sada niste potpuno situirali (eto, ja sam moje izneo, sto ne biste i vi ) Pogled u buducnost iz Srbije vam je mozda izbledeo ali mozda mozete da nam prenesete malo trenutnog optimizma..

Pozdrav!
Reply With Quote
  #2  
Staro 30.05.2008, 02:30
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Ako ima nekoga iz Bostona, bilo bi baš fino da ostavi neki info, čisto da znamo kakav je... Ja već znam da je "evropski", iako ne bih rekao da je to naš deo evrope (irci, škoti, ingliši i ekipa).
Takođe, bilo bi fino da ljudi popunjavaju u profilu opciju "lokacija", mislim da bi puno koristilo.

A da ne bismo trovali ovaj forum drugim temama, postavi novu temu u vodič (kopiraj slobodno) za to oko kredita, pa da tamo na miru opširnije divanimo na tu temu. Samo, bojim se da će te odgovori razočarati...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #3  
Staro 10.02.2009, 01:31
Peki64yu Peki64yu je offline
Član
 
Datum prijave: 02.02.2009
US lokacija: Boston
YU lokacija: Nis
Poruke: 3
Nepromenjeno O Bostonu

Evo, ukoliko je to i dalje aktuelno, ja sam u Bostonu vec cetiri meseca, pa bih mogao nesto i da kazem. MOlim ako ima zainteresovanih i dalje da cuju nesto o Bostonu da ostave poruku...
Reply With Quote
  #4  
Staro 10.02.2009, 08:52
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Pa ako ti nije problem, jasno da nas interesuje zivot u tom gradu..
Koliko sam gledao stanovi dvosobni od 1500$ pa navise..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #5  
Staro 10.02.2009, 09:18
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Hajde Niski ne stedi reci, sta si se stisnuo sto se tog Bostona tice - raspali
Mene sve interesuje
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #6  
Staro 10.02.2009, 09:25
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

eh naravno ti i ja dvije najvece mahaluse na ovom forumu...
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #7  
Staro 14.02.2009, 23:06
Peki64yu Peki64yu je offline
Član
 
Datum prijave: 02.02.2009
US lokacija: Boston
YU lokacija: Nis
Poruke: 3
Nepromenjeno O Bostonu

Izvinite za malo kasnjenje oko opisa Bostona..
Vrlo verovatno da ste vec culi da je Boston izgledom, arhitekturom, pa i samim ponasanjem starosedelaca nekako najevropskiji grad. Ja sam odabrao Boston iz razloga sto ovde imam prijatelje. Njihova prva prica o gradu je bila ohrabrujuca. Ja sam zaista pozitivno iznenadjen nekim stvarima koje sam ovde upoznao, a evo tek sam nekoliko meseci ovde.
Prvo, sistem javnog prevoza je, po prici nasih ljudi koji su dosli iz drugih gradova ovde a evo i iz sopstvenog iskustva, jednostavno fantastican. Apsolutno sve vaznije celine grada i svih prigradskih naselja su pokrivene metroom i commuter railom. Metro sadrzi vise linija ciji su pravci kretanja oznaceni bojama a cija su vozila relativno u dobrom stanju pa cak i za pohvalu. Commuter rail vezuje udaljena naselja medjusosbno kao i sa samim gradom i prvenstveno prevoze radnike koji putuju. Naravno ne staju na svim stanicama vec samo na glavnim stanicama nekog naselja. Desava se doduse u ovo zimsko vreme da ima mali kasnjenja ali je poenta sto koristeci public transportation jednostavno mozete da stignete gde god zelite. Razlika ostalih gradova i Bostona sto se tice javnog prevoza je u tome sto negde postoji takav prevoz ali ne i u tako dobrom stanju ili ga uopste nema ako izuzmemo bus prevoz (zapadna obala, centralne drzave). Dakle ako i nemate odmah sopstveni auto, to u Bostonu nije preveliki minus. Uredjenost grada, njegova sadrzina, programi koje nudi su samo za pohvalu. Toliko je muzeja, kulturnih dogadjanja, pa i klubova sa sadrzajem, koje mozete posetiti. Vecina delova grada je izuzetno sigurna sto se tice opste sigurnosti. U gradu postoje i nekoliko plaza za letnje uzivanje ali se samo kupanje u okeanu ne preporucuje previse zbog hladnije vode. Boston inace vazi za malo skuplji grad sto se tice standarda ali ta razlika nije nesto ekstremna. Zaista ima prodavnica i radnji koje cenama apsolutno zasluzuju posetu. Treba samo pratiti stvari ili se dobro raspitati o snizenjima. Stanarine su otprilike na istom nivou kao i standard. Dakle malo je skuplje no u ostalom delu USA a cena ovde zavisi najpre od lokacije stana tj blizine metroa. Studio (tzv garsonjera) i jednosobni stanovi krecu sa cenom od 750 dolara pa navise. naravno jeftiniji su onde gde niste blizu javnog prevoza ali se to moze premostiti ako imate auto. Dvosoban stan otprilike 100m2 sa dva posebna kupatila dva posebna ulaza dve spavace sobe i radnom sobom (porodicno) placamo 1450$ (heat an hot water included). Apsolutno sam zadovoljan ako izuzmem cinjenicu da jos uvek imam samo povremene poslove koje radim.
Jos jednu stvar koju bi trebalo znati o Bostonu da zima ovde ume da potraje. Ja nesto nisam pogodjen time jer znam kako zima moze da traje ali masa nasih prijatelja koji su dosli iz juzne amerike nikako ne podnosi tu cinjenicu oko zime. Naravno ovde je nesto administracija bila sporija prosle godine, (recimo cekao sam skoro dva meseca za Social security number i jos par nedelja za green card). Pravdaju se da je to bila posledica predsednickih izbora, ali ja smatram da je administracija na zalost svugde u svetu administracija - spora. I naravno na kraju sto se tice poslova - ima ih i dalje u ponudi ali bez dobre preporuke (koja se kod nas zove VEZA) necete dobiti cak ni odgovor na prijavu za posao.
Naravno niko nije ocekivao da zatekne ovde perfekciju ali pozitivna ocena svemu ipak stoji.
Ostaje samo da se borite sa nostalgijom. Ili ne?
Reply With Quote
  #8  
Staro 24.07.2010, 20:23
mira mira je offline
Član
 
Datum prijave: 28.05.2010
Poruke: 16
Nepromenjeno

meni je Boston privukao paznju, ali ne znam zasto je toliko malo zainteresovanih.
peki64yu kad si rekao zima ume da potraje, koliko dugo? da li traje duze nego kod nas?koliko je hladna zima, da li temeratura ide ispod -10? a kakva su leta?
ja planiram dolazak sa detetom koje treba da krene u 6. razred osnovne skole? da li znas nesto o organizaciji skolstva u Bostonu? sta je sa zdravstvenim osiguranjem za decu? da li je besplatan kao u nekim drzavama?
koliki su mesecni izdaci a koliko moze da se zaradi sa pocetnim poslovima?
koji se poslovi najvise traze? kad pocinje radni dan a kad se zavrsava? koliko mozes da dobijes za pocetne poslove?koliko je grad siguran za samostalno kretanje deteta? da li postoje besplatni kursevi za ucenje engleskog kao sekundarnog jezika kao u Cikagu? da li je problem naci stan istog dana kada sletis ili moras unapred da ga trazis i kako, ako tamo nemas nikoga?
sta god da odgovoris puno ce mi znaciti
unapred hvala
Reply With Quote
  #9  
Staro 26.07.2010, 16:25
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno

+1 zainteresovan za jos informacija o bostonu
Reply With Quote
  #10  
Staro 27.07.2010, 14:22
TanjaMarjan TanjaMarjan je offline
Član
 
Datum prijave: 20.06.2010
Poruke: 12
Nepromenjeno

http://www.city-data.com/

http://www.neighborhoodscout.com/

I mi bi tamo )
Pozdrav
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.