ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Da li 2. koverta ili tek interviju garantuje vizu u pasosu? » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 24.10.2010, 12:42
blok64 blok64 je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2010
Poruke: 18
Nepromenjeno Da li 2. koverta ili tek interviju garantuje vizu u pasosu?

Iscitala sam forum ali mi i dalje nije jasno - koja koverta (1., 2. ili tek interviju) garantuje vizu u pasosu? Da li je 2. koverta ta koja zaisgurno obezbedjuje vizu, a interviju postoji samo reda radi ili se tek posle intervijua saznaje da li je osobi odobrena viza?
Zasto pitam? Sa deckom sam u vezi 4 godine i aplicirala sam samo za sebe. Ako mi posalju 1. kovertu (znam da ih vise fizicki ne salju ali neka ostane taj naziv) kada treba da se vencamo (i dokazujemo 4-godisnju vezu preko slika itd.) - pre dobijanja 2. koverte ili pre intervijua (tj. kada je aplikant siguran da dobija vizu)? Da napomenem - vencali bi smo se samo zbog te vize. Zato i pitam da li 2. koverta ili tek interviju obezbedjuju vizu u pasosu (da se ne uzimamo prerano ako jos nisam sigurna da mi je odobrena GC).

Imam i podpitanje - on radi vec 3 godine na crno. Kada bih bila izvucena i uspesno prosla celu proceduru i kada bi smo se vencali, da li bi taj podatak (da nije prijavljen 3 godine) ugrozio moju vizu ili ne (s'obzirom da sam ja 'glavni' nosilac iste, a on ide preko mene)?

Hvala svima unapred na odgovorima
  #2  
Staro 24.10.2010, 14:03
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Intervju ti je odlucujuci, sve do tada niko nista ne garantuje.
Ali, naravno postoji velika vjerovatnoca da ces dobiti ako su te izvukli i ako ne podlijezes nekim eliminirajucim faktorima (to uglavnom ukljucuje teske nelegalne radnje...).
Bitno je da ne odugovlacite s vjencanjem bas par dana pred intervju, cisto da bi imali vremena sabrati sve dokumente na vrijeme..

Sto se tice tog drugog dijela pitanja, to ne bih znala odgovoriti...
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #3  
Staro 24.10.2010, 14:18
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Tek sad vidim da si se tek prijavila za DV2012.
Pa zasto ne bi uduplali sanse da se prijavi i on (ako ispunjava uslove za prijavu)?
Uglavnom, sto se tice rada na crno, znam da su pravili probleme jednom clanu s foruma (mozes vidjeti temu ovdje)..ali nisu ga odbili, samo su trazili obrazac I-134, koji nije mogao odmah da zbavi...
I na kraju su mu ipak htjeli dati vizu, ali je bilo prekasno, svi brojevi su vec bili potroseni...
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #4  
Staro 24.10.2010, 16:10
blok64 blok64 je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2010
Poruke: 18
Nepromenjeno

Veliko hvala na odgovoru Spectra! Zaista cenim to !

Velike su sanse da dobijem GC samim tim ako sam izvucena (1. koverta) ili to vazi tek ako me pozovu na interviju? Naravno da ne podlezem 'eliminarujucoj kategoriji', uzoran sam gradjanin .

Znaci najbitnije je vencanje pred interviju? Ne prave probleme sto sam se prijavila pod jednim imenom (i solo), a na interviju dolazim pod drugim i jos pride dovodim i supruga?

Sto se tice mog momka i njegove prijave i kad bi ga izvukli, ne znam kako bi proslo ispunjavanje 1. koverte jer radi na crno (iako ima super posao koji je u USA izuzetno trazen). Znam za slucaj koji si mi poslala, prelistala sam ga celog.

I da li mozda neko zna koliko je bitan taj obrazac I-134, tj. da li su ga u BG ambasadi svim prijavljenima (za DV 2010 i 2011) trazili na uvid ili moze da se prodje i bez toga? Hvala jos jednom
  #5  
Staro 24.10.2010, 16:30
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Garantujem da nisi pročitala forum, jer postavljaš elementarna pitanja!
Kakve veze ima što je on radio na crno, kad ne objašnjavaš u kom smislu forsiraš taj rad na crno kao da će ga neko tjerati da pominje svoj rad na crno?!
Uslov za prijavu je školska sprema završena srednja škola, a kao drugo jak je problem dokazati da si sa nekim u braku, na intervju poneseš vjenčani list i to je elementarni podatak koji svako može pronaći na forumu.
  #6  
Staro 24.10.2010, 16:55
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik blok64 Prikaz poruke
Veliko hvala na odgovoru Spectra! Zaista cenim to !

Velike su sanse da dobijem GC samim tim ako sam izvucena (1. koverta) ili to vazi tek ako me pozovu na interviju? Naravno da ne podlezem 'eliminarujucoj kategoriji', uzoran sam gradjanin .

Znaci najbitnije je vencanje pred interviju? Ne prave probleme sto sam se prijavila pod jednim imenom (i solo), a na interviju dolazim pod drugim i jos pride dovodim i supruga?

Sto se tice mog momka i njegove prijave i kad bi ga izvukli, ne znam kako bi proslo ispunjavanje 1. koverte jer radi na crno (iako ima super posao koji je u USA izuzetno trazen). Znam za slucaj koji si mi poslala, prelistala sam ga celog.

I da li mozda neko zna koliko je bitan taj obrazac I-134, tj. da li su ga u BG ambasadi svim prijavljenima (za DV 2010 i 2011) trazili na uvid ili moze da se prodje i bez toga? Hvala jos jednom
Nema nikakvih problema sto ces biti married i pod drugim imenom.
I ne traze bas svima taj I-134.
Ali otom - potom...za pocetak da te izvuku
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #7  
Staro 24.10.2010, 18:02
blok64 blok64 je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2010
Poruke: 18
Nepromenjeno

@ Lenhi

Pominjem rad na crno jer otkad je zavrsio srednju nema radnu knjizicu (kao i pola BG-a). Koliko sam videla, jednog clana (Mareta) su bas izmaltretirali oko toga. Po tome ispada da od srednje (zavrsene pre 10 god.) nista nije radio. Ako ga pitaju na intervijuu zato nema nikakav papir koji dokumentuje sta je radio zadnjih 10 god. sta da odgovori - da je radio a da nije bio prijavljen ili da se pravi mutav i odgovori: 'nista'?!?
Zato i pitam - da li to umanjuje moju aplikaciju ako bude isao preko mene (kao gl. nosioca).

Ono za vencani list sam videla da i nije bas tako - treba dokazati pred konzulom da smo stvarno duze u vezi (preko slika ili jos bolje pecata u pasosima sa zajednickih putovanja).

@spectral

Hvala jos jednom. Citam po forumu da su u nekim zemljama bas zaguljeni po pitanju I-134 - uvek ga traze, a u BG ambasadi ispada da ga traze kako kad sto je prosto neverovatno! Mislim... ili je obavezan ili nije! Kako je moguce da nekom traze, a neko drugi bude drugacije srece??
  #8  
Staro 24.10.2010, 18:47
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Vjerujes da ni meni nije jasno to za I-134.. Nekome traze, nekome je i mail dovoljan... Valjda kako procijene situaciju u tom momentu...
Medjutim, sigurna sam u kojem slucaju ti nece traziti: ako nadjes posao prije intervjua! - to ti je najbolja garancija koju mozes ponijeti na intervju
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #9  
Staro 24.10.2010, 18:54
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Sve odgovore možeš pronaći na forumu kad bi pročitala, kao i osnovne uslove za učešće na lutriji. Niko ga i neće pitati šta je i gdje je radio ako ispuni osnovni uslov i donese 12 godina škole (osnovna + srednja škola) na intervju. Da li je on brao gljive 10 godina ili bio zamjenik Bila Gejtsa nema uticaja na tvoju prijavu pa ni na njegovu.
Kada se vjenčate kontaktiraćete Kentaki tamo gdje se šalju podaci iz prve koverte, poslati dokaz o sklapanju braka taj vjenčani list i on će na razgovor sa tobom doći sa već pripremljenim terenom za to u ambasadi.
I smanji malo nervozu i frku, ne mogu se svi odgovori histerično pokupiti za 15 minuta, nego sjedi isčitaj pa će ti biti jasnije!
  #10  
Staro 24.10.2010, 18:58
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

Bode je nedavno obavio intervju u Bg ambasadi, uspesno. Covek je poneo samo i iskljucivo dokumenta sa spiska - dkle izvod iz maticne knjige rodjenih, izvod iz maticne knjige vencanih, lekarski, izvod iz kaznene evidencije, potvrdu iz vojnog odseka, diplomu zavrsene skole (fakulteta) i apsolutno nista vise od toga. Ni pismo, ni izvestaj sa racuna - nista! razgovor obavio za 2 minuta, postavljena mu standardna 3 pitanja - da li si pre bio u USA, kod koga ides, cime planiras tamo da se bavis. I to je to. Mada stekla sam utisak da porodice manje cimaju od single ljudi, mada nije pravilo. Mare jeste imao tu pricu sa radom na crno ali ne mislim da je to iskljuciv razlog sto su mi trazili taj I134 obrazac. Na kraju je on nabavio obicno pozivno pismo i hteli su mu dati vizu ali je bilo too late...
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje vezano za useljeničku vizu F4 preko brata/sestra Feda022 Porodične imigrantske vize 10 03.06.2011 13:24
brak za vizu kowac Vaša strana 43 11.12.2010 04:27
Poslata prva koverta... Bibinomad Prva koverta 12 27.10.2010 21:00
Imate vizu, a ne odete... pervan Vaša strana 40 03.05.2010 20:35
Da li je nekoga SAD kompanija pozvala na J1 vizu Good Spirit Ne-imigrantske vize 4 13.09.2009 19:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.