ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 22.01.2013, 22:51
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Harebh hvala puno na iskrenim rijecima,ipak znaci kad neko napise tako konkretno,sa doslovno istim problemom. Sretno vam i sve najbolje.
Reply With Quote
  #12  
Staro 28.01.2013, 13:41
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Vezano za osiguranje...

Reform delayed for 4 years — effective January 1, 2014
Pre-existing condition exclusions prohibited in all health insurance plans

"Obamacare" tj. reforma zdravstvenog sistema od 1 januara 2014. izričito zabranjuje odbijanje bilo koje osobe zbog bolesti koju već ima. Zdravstveno osiguranje ćeš, dakle, imati. Nisam siguran koliko će te koštati, ali ne verujem da si jedini čovek sa epilepsijom u svetu.

Šta god da ti se desi, MORAĆE da te leče... lekari obave ono što moraju, a tek kasnije se knjigovodstvo zabavlja sa naplatom od tvog osiguranja ili od tebe.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #13  
Staro 28.01.2013, 14:02
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Samo da dodam da ce isto tako pusacima imati pravo /naplacivace vise za one koji nemaju na poslu zdravstveno nego ce ga sami uzimati... kad nadjem clanak (negdje je na yahoo) stavim. Znaci dragi pusaci imate evo godinu dana da prestanete pusiti!
http://news.yahoo.com/penalty-could-...205840155.html
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************

Last edited by mikiSA; 28.01.2013 at 14:16.
Reply With Quote
  #14  
Staro 10.02.2013, 17:56
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Posto lijek koji koristim za gdjicu epi :-) zaista dobro podnosim i bolest drzi pod kontrolom maximalno,zanima me da li bi moglo da mi lijek rodbina salje iz BiH, tj,je li to legalno i moze li se,odkud carina zna je li to neka droga i slicno. Ima li,radi se o lijeku Tegretol,u tamosnjim apotekama taj lijek,da li je odobren tamo za koristenje...i da li bih ako krenem mogao ponjeti terapiju za 3-4 mjeseca...
Reply With Quote
  #15  
Staro 18.02.2013, 03:59
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ASSI Prikaz poruke
Kad dobijes epi napad i smeste te u hitnu i zaglavis u bolnici nece hteti da ti plate leznje, intervenciju i lekove. Sve sto nema veze s epi napadom ne mogu da ti ospore
A samo jedna noc na hitnoj i svi pregledi koji se obave (nalazi) moze da kosta i do 8000 dolara, pa ti vidi ko ce to da plati i kako. Sam dolazak hitne na poziv kosta (zavisi od drzave) od 500 do 800 dolara...
Reply With Quote
  #16  
Staro 18.02.2013, 11:19
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Ne znam po koji put govorim da nemam epi tipa stalnog padanja,gdje me hitna svako malo vozi...imam ili jednom ili dva puta godisnje taj napad,i osjetim dan dva ranije da ce se isti desiti....s godinama bolovanja naucite...ja i ovdje radim,zivim najnormalnije,imam brak,dijete,i nikad nigdje hitna po mene nije dosla,jednostavno samo poslije napada odlezim taj dan,a jednom godisnje izostati sa posla je vise nego odlicno. Cak sve moje radne kolege koji su zdravi 100% koriste bolovanje vise od mene. Meme zanima da li bih mogao legalno dobijati lijek iz BiH koji mi odgovara i da li bi rodbina mogla da mi salje isti,i da lije Tegretol odobren u USA i moze li se tamo naci....unaprijed hvala
Reply With Quote
  #17  
Staro 18.02.2013, 17:22
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Taji Prikaz poruke
A samo jedna noc na hitnoj i svi pregledi koji se obave (nalazi) moze da kosta i do 8000 dolara, pa ti vidi ko ce to da plati i kako. Sam dolazak hitne na poziv kosta (zavisi od drzave) od 500 do 800 dolara...
sad ste skroz nejasni. jedan vice hitna se ne placa, drugi da se placa i tako u krug aj se vi, sto ste tamo, usaglasite pa da remiziramo
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
  #18  
Staro 19.02.2013, 08:21
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Evo, da napisem i ja koju iz prve ruke: sto se tice ljekarskog i ambasade, nece ti zbog toga praviti probleme - to je sigurno! Moj suprug ima 100% invaliditet, i samo ti mogu reci da je na ljekarskom doktorica bila posebno pazljiva, a u ambasadi to apsolutno niko nije pomenuo. (I mi se zacudili, jer nas je takodjer bilo strah sta i kako ce to sve izici... )
I jos da dodam da je on bio nosioc GC, a ne ja!

Sto se tice zdravstva ovdje - vec si dobio odlicne odgovore - u svakom slucaju - najbolje bi bilo da dobijes posao u nekoj firmi koja vec obezbjedjuje neko zdravstveno osiguranje - jer u tim slucajevima ne gledaju pre-conditionsm, za razliku od slucaja, ako bi samostalno trazio osiguranje - onda te pregledaju od glave do pete, i mogu da te odbiju kao nekoga iz "Rizicne skupine" ili eventuano ponude mogucnost osiguranja uz basnoslovne cifre premije...

Takodjer postoji mogucnost da se osiguras preko zdravstvenog osiguranja supruge - ako se ona zaposli u nekoj firmi koja ima zdravstveno kao benefit - imas odredjenu sumu za koju biras paket osiguranja - pa moze osigurati samo sebe, ili cijelu familiju itd... Naravno, sto vise osoba - to su uslovi nepovoljniji...jer je fakticki ista cijena (osim ako ne doplacujes mjesecno - a nije ni to losa varijanta..)
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #19  
Staro 19.02.2013, 09:56
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik edinze Prikaz poruke
Posto lijek koji koristim za gdjicu epi :-) zaista dobro podnosim i bolest drzi pod kontrolom maximalno,zanima me da li bi moglo da mi lijek rodbina salje iz BiH, tj,je li to legalno i moze li se,odkud carina zna je li to neka droga i slicno. Ima li,radi se o lijeku Tegretol,u tamosnjim apotekama taj lijek,da li je odobren tamo za koristenje...i da li bih ako krenem mogao ponjeti terapiju za 3-4 mjeseca...
Odobren je karbamazepin ovde, isto je "trade name" Tegretol, mada ima ga i u generickoj formi (carbamazepine). Genericki lekovi su uvek jeftiniji... Koliko konkretno kosta, to mozes da izguglujes. Najeftinije lekove imaju apoteke pri Walmart-u.

Sto se tice dobijanja individualnog osiguranja, za sada se epilepsija tretira kao stanje sa kojim se dobija "automatic denial" ili ako nekim pukim slucajem odobre, premija ce biti ogromna... Onog koji radi procenu ne interesuje da li napade imas 1 godisnje ili jednom u 10 godina - to se gleda po sistemu "uzima lekove=bolestan je". Prosto je zdravstveni sistem ovde toliko razlicit pa zato postoje nedoumice. Videcemo kako ce ova zdravstvena reforma da se odrazi na sve ovo. Trenutno, ako nemas osiguranje, mozes da ides kod lekara recimo svaka tri meseca kako bi ti odrzavao recept i recimo da za svaku posetu platis $100, sto u principu nije strasno, ali strasno je sto ovde bez recepta taj lek ne mozes da kupis. Na receptu tacno definisu broj tableta/kapsula i koliko puta mozes da dopunis recept. Kad se to istrosi, moras opet kod lekara, svaka poseta se naravno placa, da bi ponovo dobio recept.

U teoriji, mozes tako ovde da se provlacis, ali sta ako dodje do nekog akutnog stanja a ti nisi osiguran? To vec ne moze da se resi posetom koja kosta $100.

Zato sam jos gore napisao na ovoj temi da treba traziti posao uz koji idu benefiti, a jedan od benefita je grupno zdravstveno osiguranje. Kod grupnog zdravstvenog osiguranja nema procene rizika (underwriting) - automatski si osiguran. Dovoljno je da jedan od supruznika preko firme dobije osiguranje, jer tako moze na to isto grupno da doda drugog supruznika i decu.
Reply With Quote
  #20  
Staro 19.02.2013, 22:34
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Magelan,veliko hvala na detaljnom odgovoru...puno stvari mi je jasnije oko osiguranja i samog pristupa cijeloj prici...jos bih te samo zamolio ako nadjes vremena da vidis je li legalno da mi Plivin Tegretol rodbina salje gore i je li to moguce
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.