ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 27.11.2010, 00:35
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno Slanje poste iz Srbije u Ameriku

Iako mi je jedno od glavnih 5 razloga zasto sam toliko zeleo da odem iz Srbije bila nasa carina i posta, bagra nije prestala da me uhodi ni kada sam dosao ovde :-)
Da odmah predjem na stvar, osim ako ne zelite da vase rodjake i prijatelje carina i posta (u daljem tekstu "smrdljiva bagra") oderu, ubedite ih da ni pod kojim uslovima vam ne salju paket u ameriku (eventualno, ako odu u neku normalnu drzavu kao sto je Madjarska i odatle posalju paket).
Ja sam neuspesno ubedjivao mamu da mi nista ne salje, ali ona je odlucila da zeni i meni posalje neke pokloncice za rodjendan. To ju je kostalo nekih 3000 din.
Nakon 2-3 nedelje, radnik organizacije "smrdljiva bagra" joj zakuca na vrata i kaze da ima paket iz amerike i da mora da plati smrdljivoj bagri 2200 din. Posto je poznato da kada vam bilo ko salje paket iz inostranstva, uvek VI morate platiti smrdljivoj bagri carinjenje, nju to nije iznenadilo. Pomislila je da sam joj nekim slucajem ja poslao paket. Kada je platila, imala je i sta da vidi. Ono njen paket koji je meni poslala :-) Zena platila 5200 din da bi dobila paket koji je poslala. Naravno, radnici "smrdljiva bagra" su za tih par sekundi vec utekli.
Usledilo je pozivanje 5 brojeva telefona i poznati nacin dolaska do informacija kod "smrdljive bagre", koji ume da potraje satima.
Naime, prica ide ovako. Paranoicna Amerika je zabranila 17 novembra da se salju paketi u ovu lepu zemlju koji su tezi od 400 grama. Ja ne znam da li je ovo neko laprdanje "smrdljive bagre" ili istina. Ovo treba proveriti. U svakom slucaju, to se desilo dva dana nakon sto je ona slala paket, kada je paket vec bio u Beogradskoj ispostavi "smrdljive bagre" spreman za slanje. Oni eto nisu mogli da posalju paket, pa su ga vratili za Novi Sad i naplatili tu uslugu 2200 din, pri tome lazuci moju mamu da ima paket iz amerike.
Naravucenije, kada jednom dodjete ovde, ako zelite da sacuvate svoje zivce, manite se slanja paketa u bilo kom pravcu. Stvarno nije vredno toga.
Bolje onda uzmite te pare i poklonite nekom sirocetu, umesto da odu u dzep smrdljivoj bagri.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #2  
Staro 27.11.2010, 00:37
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Dodatak na ovo. Moja mama i njen paket sa salovima i garderobom predstavljaju threat to national security, ali zato ovde mozete slobodno fedexovati radioaktivne pakete....
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #3  
Staro 27.11.2010, 00:59
steelers's Avatar
steelers steelers je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 30.01.2010
YU lokacija: Nis
Poruke: 103
Pošalji MSN poruku korisniku steelers
Nepromenjeno

Meni su "ocarinili" travel guide iz Dzordzije
__________________
Success!
27.10.2010 20122CQZ1
19.10.2011 20132JN6Z
ali kada toliko zelim da odem odavde

Tako me gusi ovdje sve
Reply With Quote
  #4  
Staro 27.11.2010, 02:36
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Bilo nekih slanja eksplozivnih naprava, pa do 10. decembra nema slanja paketa iznad 400gr. E, sad... 2200din za VRAĆEN paket iz iste države, bez da se naglasi da paket nije ni prešao granicu... to je prevara. Ni manje ni više. Bagra ostaje bagra. Ni ne vredi se zamajavati sa njima. Nažalost, oni će i dalje dobijati svoju žešću platu, carinili oni pakete ili ne.

Meni su pre koju godinu ocarinili Windows 2003 Server koji mi je Microsoft poslao za 0$ (pošto zaista košta 0$ - nema CD key, u pitanju je probna verzija od 180 dana bila). Međutim, neka pametnjakovićka otišla online i potražila NAJSKUPLJU verziju Windows Server 2003, zapisala cenu, uzela svoj đavoljski digitron, i nazvala mene u 8h...

Ona: "IMATE PAKET OD MAJKROSOFTA, PIŠE OVDE DA JE VINDOUZ SERVER. POŠTO SE SADA CARINI I SOFTVER, CENU KOJU MORATE DA PLATITE JE 3800din!"
Ja: "3 šta?!"
Ona: "3800din!"
Ja "3800din!?"
Ona: "Da."
Ja: "Šaljite nazad. Odbijam paket."
Ona: "Odbijate paket?"
Ja: "Da."

*ode veza*

Bagra.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #5  
Staro 27.11.2010, 14:08
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

Moram da budem party pooper ... ja nemam negativna iskustva sa poštom srbije, iako moram priznati da nisam nesto puno slao iz srbije za ameriku, ali zato sam dosta dobijao iz amerike u srbiju u zadnjih 10 godina.

Koliko god da moja americka familija napise da je paket vredan, sto je obicno bilo 100$, gde je roba uglavnom uvek bila i vrednija (sto se vidi kad se otvori paket), gde su mi slali i robu zivotinjskog porekla.... znaci, sve je prolazilo, i carina koju sa placao je uvek bila do 2003 oko 160 dinara, i od 2003 369.70 dinara na svaki paket, bez obzira da li je vrednost 100 ili 300 $, samo da je pod kategorijom gift
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #6  
Staro 27.11.2010, 17:36
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Kada se u Srbiji dobije paket ili porudzbina iz inostranstva mora da se plati carina, PDV, a cesto i manipulativni troskovi. Stvarno se ne isplati. Dosta mojih drugara naruci nesto sto kosta npr. 20$, a dodatno mora nasoj srzavi da plati najmanje jos toliko. Pri tom ne racunam maltretiranja po postama u Beogradu i salju vas od jedne kancelarije do druge.
U Srbiji jos nista nije regulisano i uredjeno sto se tice ovih stvari, a interesovanje je ogromno. Kada ce biti? Ne zna se.
Do tada cemo kupovati po najmanje duplo vecm cenama nego ljudi u Zapadnoj Evropi i Americi, a sve sa srpskim platama.
Reply With Quote
  #7  
Staro 27.11.2010, 20:14
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja sam u Srbiji radio sa raznim organizacijama i primao donacije u vidu majci i sl materijala. Sve je naravno bilo non-profit. Iste organizacije su to slale svuda u svetu, ali smo se jedino mi blamirali. Ne samo sto sam morao to da placam vise nego sto vredi, nego par puta nije bilo nacina da se nasa birokratija usaglasi i paket je morao biti vracen. Srbija je drzava koja je sama sebe zatvorila od ostatka sveta.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #8  
Staro 29.11.2010, 18:02
cile cile je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.08.2009
US lokacija: Minneapolis,MN
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Pošalji Skype™ poruku korisniku cile
Nepromenjeno

Ovo je planeta SRBIJA,sve nenormalno-ovde je potpuno normalno!Ako ikada neko to uspe da prihvati,mozda nekada oseti da je ziv
Reply With Quote
  #9  
Staro 27.12.2010, 22:19
coconut coconut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 45
Nepromenjeno

wow, prosto ne mogu da verujem, takav bezobrazluk i javasluk. Pa ti u posti su toliko bahati, kao da mi postojimo zbog njih a ne da oni treba da budu servis gradjanima.
Ipak nadam se da je ovo bio jedan ne bas tako cest izuzetak i da je bilo ljudi koji su uspesno slali pakete u usa. Mi smo cak imali ideju da nam neke stvari koje ne bi stale u kofere, nasi posalju naknadno paketom. Neke sitnice, uspomene, koje imaju cisto sentimentalnu vrednost a koje bismo veleli da su sa nama i u novom zivotu...
Reply With Quote
  #10  
Staro 28.12.2010, 00:21
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik coconut Prikaz poruke
wow, prosto ne mogu da verujem, takav bezobrazluk i javasluk. Pa ti u posti su toliko bahati, kao da mi postojimo zbog njih a ne da oni treba da budu servis gradjanima.
Ipak nadam se da je ovo bio jedan ne bas tako cest izuzetak i da je bilo ljudi koji su uspesno slali pakete u usa. Mi smo cak imali ideju da nam neke stvari koje ne bi stale u kofere, nasi posalju naknadno paketom. Neke sitnice, uspomene, koje imaju cisto sentimentalnu vrednost a koje bismo veleli da su sa nama i u novom zivotu...
Nemoj da se prevariš, bolje se organizuj da sam to poneseš pogotovo što su takve stvari u pitanju.

U potpunosti se slažem sa ljudima oko "smrdljive bagre", dodao bi na to nepismeni, primitivni... itd

Primao sam dosta puta pakete iz UK i za potpuno identičnu stvar mi jednom naplate 300din a jednom 1000din!???

Ima tema na elite... forumu gde je bilo masa primera i sličnih situacija... Katastrofa.

http://www.posta.rs/struktura/lat/po...zicka-lica.asp
Ako upošte može nekom da koristi. Jedno piše a po drugom sistemu rade.
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Slanje novca iz USA svojima u EX-YU landlord Vodič za emigrante 82 28.08.2019 04:27
Pljeskavica osvaja Ameriku :-) dreamerns Vaša strana 20 29.08.2010 16:06
Prebacivanje novca iz Srbije za USA dmi Vaša strana 2 17.11.2009 14:28
krajnji rok za slanje prve koverte za DV2010 pekka Prva koverta 16 17.11.2009 09:06
Slanje maila KCC-u landlord Prva koverta 0 13.09.2008 13:19

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.