ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 01.04.2013, 20:38
dzonny dzonny je offline
Proteran
 
Datum prijave: 28.09.2012
Poruke: 35
Nepromenjeno

I to je sve što imaš na kažeš?

Kupuju iz Japana i Nemačke (Siemens): http://factsanddetails.com/china.php...=1724&catid=13

I SAD kupuju Siemensove, ali one stare, iz 20. veka.

Citat:
GE Transportation and its Chinese partner Qishuyan Locomotive have introduced the first of 298 China Mainline Locomotives assembled in-country. GE manufactures and ships the powerful locomotives in kits from its U.S. plants to Qishuyan located in Changzhou, China, for assembly.
Dakle, to nije američka, već kineska koja samo posluje u Americi.

Nego, zašto je američka infrastruktura u fazi raspada, ajde neki odgovor?
Reply With Quote
  #62  
Staro 01.04.2013, 20:41
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Nemoj da se jos ubedjujemo, rano je maturiraj ti prvo pa polozi prijemni za tu ekonomiju, pa studiraj malo, pa polozi neki ispit - pa i nauci nesto tamo, pa diplomiraj... pa uci malo iz knjiga iz kojih treba da se uci, a onda mozemo da se ubedjujemo mozemo onda i o forex i hedged currency i risk management.

Iz knjiga se uci, blogovi i ostalo dopunjuju znanje i/ili pojasnjavaju. Ti si poceo da pises postove ko svojevreno reklame za prorocice koje predskazuju kraj sveta

BTW, pre nego sto se uradi bilo kakav kapitalni projekat koji kosta brdo para (posto ti ide od ruke citanje novina, pogledaj u CA koliko treba da kosta brzi voz), uradi se studija sa projection koliki je benefit projekta... studija je pokazala da ljude koji ovde zive bas i ne interesuje voz (preferenca ja bih rekla a i pruga obara vrednost kuca - te zasto bi se zaduzivali za nesto sto nece i ovako da drasticno pomogne). Ima tu dosta toga decko moj, da li su vozovi ovakvi ili onakvi - jesu tuzni, ali i da nisu bas se i ne bi narod pokidao da se njima vozi. Za fun tako ponekad - da, a svakodnevno nema sanse.

To ja samo malo o slikama cisto - a tebi momce srecno do mature, a mislim da si sebi ovim postovima o propasti Amerike lepo odgovorio na nedoumicu da li da dolazis u Ameriku ili da nastavis studiranje Sam pita, sam i odgovara
Reply With Quote
  #63  
Staro 01.04.2013, 20:43
Dzordz Dzordz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.01.2013
US lokacija: Jos cekam
Poruke: 128
Nepromenjeno

Zato sto nije isplativo finansijski. Zasto Nemci moraju da dotiraju iz budzeta zeleznicu?
Reply With Quote
  #64  
Staro 01.04.2013, 20:44
dzonny dzonny je offline
Proteran
 
Datum prijave: 28.09.2012
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Koliko ima Kineza i kakav im je standard,dovoljno ti govori cinjenica da ih ima cak i u Srbiji i u Bosni,nema veze sta i koliko proizvode!
Da, generacije od pre 20 godina.

U Kini standard ide gore, dok se u Americi spušta. 40 miliona ljudi u SAD nema šta da jede. Kriza je došla iz Amerike, a ne iz Kine, ne zaboravi.

I Kina nije jedini poblem Amerike; svet odbija da koristi američki novac, da li razumeš šta to znači? Uostalom, činjenica je da će Kina postati najveće potrošačko društvo na svetu, što oslikava rast životnog standarda, sviđalo se to nekom ili ne.
Reply With Quote
  #65  
Staro 01.04.2013, 20:47
dzonny dzonny je offline
Proteran
 
Datum prijave: 28.09.2012
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Zato sto nije isplativo finansijski.
Upravo tako. A nekada je bilo. Dakle, Amerika nema para.

Citat:
Zasto Nemci moraju da dotiraju iz budzeta zeleznicu?
Zato što imaju odakle. Nemačka je na drugom mestu po suficitu, a USA na prvom po deficitu. Ima se, može se.
Reply With Quote
  #66  
Staro 01.04.2013, 20:52
Dzordz Dzordz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.01.2013
US lokacija: Jos cekam
Poruke: 128
Nepromenjeno

Polako bre pa sto si tako emotivan. Pitao sam zasto moraju ne zasto mogu. Posle x decenija monopola zeleznice u DE oni su konacno dopustili i autobuskom saobracaju da spaja gradove.

Nista tako veliko se ne desava brzo, nastavi da citas i razmisljas a idi tamo gde ti je u tom trenutku najbolje, kad prestane da bude dobro ako si igrao ozbiljnu igru lako ces da predjes u bilo koju drugu zemlju u kojoj ce ti ponovo biti dobro.

Da ti objasni starac Foco od stotinu lijeta.
Reply With Quote
  #67  
Staro 01.04.2013, 20:52
dzonny dzonny je offline
Proteran
 
Datum prijave: 28.09.2012
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Iz knjiga se uci, blogovi i ostalo dopunjuju znanje i/ili pojasnjavaju. Ti si poceo da pises postove ko svojevreno reklame za prorocice koje predskazuju kraj sveta
Ja ne pišem tekstove, prenosim ih od krucijalnih strana. Razumem da nekom smeta istina, ali šta da se radi.

Citat:
BTW, pre nego sto se uradi bilo kakav kapitalni projekat koji kosta brdo para (posto ti ide od ruke citanje novina, pogledaj u CA koliko treba da kosta brzi voz), uradi se studija sa projection koliki je benefit projekta... studija je pokazala da ljude koji ovde zive bas i ne interesuje voz (preferenca ja bih rekla a i pruga obara vrednost kuca - te zasto bi se zaduzivali za nesto sto nece i ovako da drasticno pomogne). Ima tu dosta toga decko moj, da li su vozovi ovakvi ili onakvi - jesu tuzni, ali i da nisu bas se i ne bi narod pokidao da se njima vozi. Za fun tako ponekad - da, a svakodnevno nema sanse.
Znam za taj izgovor, pratim dešavanja, bez brige. Vidiš, u tom slučaju, onda projekat uopšte ne bi bio ni odobren. Ali izgovori za prazan džep su uvek bolji od gadne istine.

Uostalom, eno subway u NYC, Chicagu, raspadaju se. A masovno se koriste, zašto ih ne renoviraju makar? Fale $$$?

Citat:
To ja samo malo o slikama cisto - a tebi momce srecno do mature, a mislim da si sebi ovim postovima o propasti Amerike lepo odgovorio na nedoumicu da li da dolazis u Ameriku ili da nastavis studiranje Sam pita, sam i odgovara
Thanks.

Last edited by dzonny; 01.04.2013 at 21:00.
Reply With Quote
  #68  
Staro 01.04.2013, 20:57
dzonny dzonny je offline
Proteran
 
Datum prijave: 28.09.2012
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Pitao sam zasto moraju ne zasto mogu. Posle x decenija monopola zeleznice u DE oni su konacno dopustili i autobuskom saobracaju da spaja gradove.
Zato što je bolje sa više para uvek. Nemci jako drže do čistoće, moderne infrastrukture i zdrave ekonomije.

Nemačka je druga po ekonomskoj jačini država sveta u realnoj moći, iza Kine.


Citat:
Nista tako veliko se ne desava brzo
U drugim državama se dešava i mnogo brže kolega.

Citat:
nastavi da citas i razmisljas a idi tamo gde ti je u tom trenutku najbolje, kad prestane da bude dobro ako si igrao ozbiljnu igru lako ces da predjes u bilo koju drugu zemlju u kojoj ce ti ponovo biti dobro.
Da li je isto to neko rekao Mađarima u devedesetim koji su se pre hiperinflacije doselili u Vojvodinu, misleći isto tako...
Reply With Quote
  #69  
Staro 01.04.2013, 21:00
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Ovdje Nijemce spominjes,glupo je njih porediti sa bilo kojom zemljom,kad im pogledas od autoputeva pa do svega ostalog to je cista perfekcija,i nakon silnih razaranja gdje je sva ekonomija,i glavni gradovi bili unisteni(rijetko koja bi se zemlja oporavila tako brzo) vratili su se opet i opet sve razvili,tesko da ce Amerika ikad imati tu kulturu,autoceste,i sve ostalo kao sto svabe imaju,i ono sto meni bode oci su neki gradovi u Americi,i ulice gdje je prljavstina i otpad na svakom koraku,prosijaci i beskucnici,dok u Njemackoj nigdje necete vidjeti smece po ulicama,oronule kuce i sl. i pored toga sto su poruseni bili,a necemo ni govoriti o kvalitetu npr. americkih kuca gdje kad vjetar jaci puhne pola kuce odnese,takodje i auta su im za razliku od Njemckih trash pravi
Reply With Quote
  #70  
Staro 01.04.2013, 21:06
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Ovo je off topic: Vesti vezane za Ameriku pripadaju ovde, a ne trolovanje po temama.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako naći najpovoljniji let za Ameriku stizeljeto Vodič za emigrante 882 18.01.2023 18:20
Pljeskavica osvaja Ameriku :-) dreamerns Vaša strana 20 29.08.2010 16:06
Vesti iz zemlje TheNenad ZelenaLutrija.com - O sajtu 0 29.07.2010 21:59
Idemo u Ameriku (dokumentarci) perodot Lokacije u USA 4 27.10.2009 14:41

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.