ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Indiana » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 05.11.2008, 22:02
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Ja sam jedan put bio u Indijanapolisu, tj imam tamo neke rodbine i meni se iskreno nimalo ne svidja taj grad.
Nesto malo oko onog kanala i setaliste koje je lepo a ostalo je blago receno razocaravajuce ( bar za mene).
Ne znam sta da se kaze ali to je definitivno uspavan grad,uopste nema neke zivosti u gradu u odnosu npr na Chicago, ali boze moj sve ima svoju cenu, moja rodbina je platila tamo novu kucu u novogradnji 90000$ a sto jako malo u odnosu na regiju Chicago.
Medjutim samo jedno bih rekao,Indijana je dobra za zivot ako ne zelite da trosite puno novca, cena rada priblizno ista kao i u Illinoisu, ali zivot mnogo jeftiniji.
Ukusi se razlikuju i o tome ne treba da se raspravlja.
Reply With Quote
  #12  
Staro 19.01.2009, 20:55
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile

Zao mi je sto nisam vise slika iz Indiane postavila, na zalost, komp na kome su bile ima probleme s monitorom, pa je na popravci...na ovom drugom nemam nista od slika...ako nesto novog nadjem ili uslikam, stavljam u moj album, lakse je da se postavi i ne opterecuje se sajt...

Sto se tice Indianapolisa, ja sam bila svega nekoliko puta, i to u vreme odrzavanja nekih manifestacija, tako da ga ni ja najbolje nisam videla...onako lep grad, sta znam...Inace Indianapolis je u Marion countiu a ja zivim u Hamilton countiy, koji je sastavljen iz vise manjih gradica, ja zivim u jednom, radim u drugom gradicu, a svi pripadaju Hamilton countiu, sve sto mi treba nalazi se u mom okrugu, tako da u Indianapolis i ne idem. To nije samo moj nacin zivota, pricala sam i sa mnogim Amerima ovde, i oni idu tom logikom da ako im nesto nije potrebno bas iz Indianapolisa, tamo i ne idu...ono sto je dobro u US, u odnosu na gradove npr. u Evropi je to da, npr. u Evropi postoje veliki gradovi i mali gradovi u provinciji, sve sto ti treba iz velikog grada, ali nije nesto extra luksuzno, nego nesto da kazemo korisno, mora da se potegne za veliki grad...ovde ne: sve sto ima u velikom gradu, ima i u malom, znaci pricam o nekim svakodnevnim normalnim stvarima od svakodnevnog znacaja, tako da ljudi nemaju razloga za svaku sitnu stvar da idu u veliki grad...

Slazem se sa tobom da je Indiana miran state, plate su i ja bih rekla, manje vise kao i kod vas, a jeste jeftinije i to je tacno, pogotovo su nekretnine jeftinije, kako za rentanje, tako i za kupovinu. Indianapolis je i inace jeftiniji od Hamilton countia, jer smo mi kao severni deo odmah do Indianapolisa, te se vodimo kao county koji je nov, gde zive bogatiji ljudi, vecinom ima kuca, belo stanovnistvo, dosta skuplji deo nego sam Indianapolis.

Pozdrav!
Reply With Quote
  #13  
Staro 13.04.2012, 04:48
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja zivim vec 6 godina u Indijani. Meni je slicna Vojvodini, na sve strane ravnica samo umesto zita i suncokreta kukuruz. Samo sto nema Novi Sad i ostale nase sarmantne gradice... Klima slicna kao u NS, samo malo vlaznija leta i cesto ostrije klime. I naravno tornada kojih nema kod nas a ima u celim SAD.

Evo po koja slika mesta u kom sam provela 4.5 godine (Zapadni Lafajet):











Omiljena kafana:



Sa Flickera

Last edited by vuxanne; 13.04.2012 at 04:53.
Reply With Quote
  #14  
Staro 13.04.2012, 16:25
4thman 4thman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.10.2008
US lokacija: on the land..
Poruke: 44
Pošalji MSN poruku korisniku 4thman
Nepromenjeno

Lepa je Indiana, barem sudeci po ovim slikama.

No, nakon tri i po godine lutanja po svetu, vratih se ja na ovaj forum. Upoznah mnogo Amerikanaca u medjuvremenu, ali sam i dalje u Srbiji.

No, s razlogom meni nepoznatim opet naletih na zelenu lutriju.

Pozdrav.
Reply With Quote
  #15  
Staro 10.02.2013, 17:11
Mikica1980 Mikica1980 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.02.2013
Poruke: 3
Nepromenjeno

Izvinjavam se vidim da nije dugo pisano na ovoj temi, ali mene zanima Indijana a igrom slucaja i West lafayette.
Da ne bih zapocinjao novu temu molio bih sve clanove koji zive u Indijani da napisu nesto konkretnije.
Koliki su troskovi zivota pre svega i kakve su sanse za zaposljenje tamo? Hvala unapred i puno pozdrava
Reply With Quote
  #16  
Staro 10.02.2013, 17:13
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mikica1980 Prikaz poruke
Izvinjavam se vidim da nije dugo pisano na ovoj temi, ali mene zanima Indijana a igrom slucaja i West lafayette.
Da ne bih zapocinjao novu temu molio bih sve clanove koji zive u Indijani da napisu nesto konkretnije.
Koliki su troskovi zivota pre svega i kakve su sanse za zaposljenje tamo? Hvala unapred i puno pozdrava
A kako ides tamo, jer sa zelenom kartom ili kao student? Ja sam tamo zivela 4.5 godine.

Koje si strucne spreme? Kakvo iskustvo imas?
Reply With Quote
  #17  
Staro 10.02.2013, 17:17
Mikica1980 Mikica1980 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.02.2013
Poruke: 3
Smile

Pa tek bi trebalo da apliciram za zelenu kartu naime moja supruga je amerikanka pa idemo na spajanje porodice. Inace moja supruga je grkinja i ima dvojno drzavljanstvo. Trenutno zivimo u Grckoj ali planiramo da se preselimo za Ameriku. Opcije su nam Illinois ili Indiana. Hvala puno na brzom odgovoru.
Sta mi mozes jos reci o tom mestu. Kakvi se poslovi nude? Moja supruga je zavrsila turizam a ja sam masinac. Inace sam radio sve i svasta u zivotu i znam puno poslova da radim u razlicitim oblastima. Govorim engleski,francuski,grcki i pomalo spanski od stranih jezika.

Last edited by Mikica1980; 10.02.2013 at 17:27.
Reply With Quote
  #18  
Staro 11.02.2013, 19:17
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mikica1980 Prikaz poruke
Pa tek bi trebalo da apliciram za zelenu kartu naime moja supruga je amerikanka pa idemo na spajanje porodice. Inace moja supruga je grkinja i ima dvojno drzavljanstvo. Trenutno zivimo u Grckoj ali planiramo da se preselimo za Ameriku. Opcije su nam Illinois ili Indiana. Hvala puno na brzom odgovoru.
Sta mi mozes jos reci o tom mestu. Kakvi se poslovi nude? Moja supruga je zavrsila turizam a ja sam masinac. Inace sam radio sve i svasta u zivotu i znam puno poslova da radim u razlicitim oblastima. Govorim engleski,francuski,grcki i pomalo spanski od stranih jezika.
Poslove mozes videti na sajtovima npr monster.com i indeed.com

Sto se tice masinstva, u Lafajetu imas Catepillar (prave motore za brodove klikni, klikni 2, Alcoa (aluminijumska industrija klikni), Subaru (automobili - montaza - Subaru Outback klikni) , Fairfield Manufacturing (prave zupcanike i zupcaste prenosnike klikni), Wabash National (prave prikolice za kamione - mahom zavarivanje, montaza, zakovice i slicno - klikni) firme.

Turizam ne znam bas, ali imas oko 29 hotela u gradu klikni

Last edited by vuxanne; 11.02.2013 at 19:25.
Reply With Quote
  #19  
Staro 11.02.2013, 23:37
Mikica1980 Mikica1980 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.02.2013
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pa sta da ti kazem sem da si fantasticna . Stvarno nisam ocekivao ovako detaljan odgovor. Jos jednom hvala puno.
Zeleo bih da cujem malo i o tome kakav je tvoj opsti utisak o atmosferi u gradu odnosno kakav je kvalitet zivota konkretno u Lafayett-u ali i generalno u Indiani? Ono sto sam ja cuo do sada a dosta je vec receno i na ovoj temi je da su nizi porezi nego u Illinois-u sto povlaci naravno i cene nekretnina kao i svega ostalog. Cuo sam da zarade su zanemarljivo manje u odnosu na Chicago.
Mislim da ces me razumeti i da shvatas da imam mali milion pitanja.
Reply With Quote
  #20  
Staro 12.02.2013, 00:36
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mikica1980 Prikaz poruke
Pa sta da ti kazem sem da si fantasticna . Stvarno nisam ocekivao ovako detaljan odgovor. Jos jednom hvala puno.
Zeleo bih da cujem malo i o tome kakav je tvoj opsti utisak o atmosferi u gradu odnosno kakav je kvalitet zivota konkretno u Lafayett-u ali i generalno u Indiani? Ono sto sam ja cuo do sada a dosta je vec receno i na ovoj temi je da su nizi porezi nego u Illinois-u sto povlaci naravno i cene nekretnina kao i svega ostalog. Cuo sam da zarade su zanemarljivo manje u odnosu na Chicago.
Mislim da ces me razumeti i da shvatas da imam mali milion pitanja.
Pa kolega naravno pitaj sta hoces. Pravo da ti kazem sad sam u gradu koji je mnogo veci, cela metro oblast ima dva miliona i nedostaje mi ona tamo mirnoca. Tamo ima oko 200 000 ljudi u onom sto spada u tu metro oblast, okolina lici na Vojvodinu samo umesto zita kukuruz, umesto Dunava nesto manja reka Vabas. Klima isto slicna kao u Vojvodini samo su leta nesto vlaznija, ali slicne temperature. Grad ima dva dela - zapadni Lafajet i Lafajet (slicno kao Petrovaradin i Novi Sad). Povrsinski je jako veliki grad jer su vecinom sve kuce sa velikim placevima. Javni prevoz je siguran zbog univerziteta i mozes busom bilo gde. Ovde gde sam ja sad i gde sam zivela (Soutfield, Michigen) malo morgen je sigurno ici busem. Tamo za 250 000 mozes da kupis kucerinu sa 3-4 sobe, podrumom a u celom Zapadnom Lafajetu gaje samo jednog pedofila. Ovde gde sam ja sad gde ima npr dva pedofila u komsiluku za te pare kupis kucu staru preko sto godina, bez klime, naravno bez podruma posto smo blizu nivoa mora. Mislim ima sve svoje prednosti i mane. Ali ja sam sad u periodu zivota kad imam malo dete i Lafajet bi mi bio mnogo pogodniji. Jeftiniji i manji. Sad sve zavisi od coveka do coveka i perioda zivota. Ja sam tamo zivela od svoje 31-e do 35-e godine, stekla jako puno drustva. Izlazili smo u grad i kuci se vracali peske ili busom kao sto smo radili i kuci. Ipak su mi to tamo bili studentski dani. Ja sam bila predsenik nekog udruzenja Prijatelji Evrope (Friends of Europe) pa smo imali lepu zajednicu ljudi iz Evrope i ostalih interancionalaca koji nam naginju tako da smo svako malo isli na neke vecere i pravili zurke. Mnogi od Evropljana su shizeli na Lafajet jer im nije dovoljno metropola a to su obicno bili ljudi iz jako velikih gradova. Ja sam zivot provela u dva grada pre toga mahom, jedan od 65000 i drugi od 250 000, u Beogradu npr nisam nikad zivela bio mi je prevelik za moj ukus tako da u skladu i sa tim cini mi se da je meni tamo bilo ok. Najvise su na Lafajet kukali ljudi iz velikih gradova iz Istocne Evrope. Ali su non stop isli u Cikago kad se pozele guzve, na 3.5 h je.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.