ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Razvod i GC » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 27.04.2010, 21:11
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno Razvod i GC

Evo već neko vreme razmišljam gledajući činjenicu da je puno forumaša otišla u USA kao pratilac dobitnika GC tj. u braku.
Interesuje me šta se dešava i kakva je procedura u slučaju razvoda? Da li supružnik dobitnika mora da se vrati u Srbiju ili može slobodno da ostane u Americi i da li postoji neki vremenski minimum po kome ljudi moraju biti u braku (u USA ili van) kako bi zadržali green card?
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #2  
Staro 27.04.2010, 21:24
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Evo već neko vreme razmišljam gledajući činjenicu da je puno forumaša otišla u USA kao pratilac dobitnika GC tj. u braku.
Interesuje me šta se dešava i kakva je procedura u slučaju razvoda? Da li supružnik dobitnika mora da se vrati u Srbiju ili može slobodno da ostane u Americi i da li postoji neki vremenski minimum po kome ljudi moraju biti u braku (u USA ili van) kako bi zadržali green card?
Na DV kategoriju razvod nema nikakav uticaj, jer Zelena karta nije kondiciona, niti je limitirana na godinu dana kao sto je slucaj sponzorstva putem braka. Za DV ne postoji niti minimum niti maksimum kada je brak u pitanju. Cak i kada postoji uslov, niko ne moze da vas natera da budete u braku koji je nepodnosljiv...tako da i oni koji dobiju Zelenu kartu putem braka i razvedu se posle 6 meseci - ako se sa dobrom i iskrenom namerom uslo u brak, a onda dodje do fizickog ili psihickog maltretiranja, ako osoba vec ima organizovan zivot ovde (posao i ostalo), sigurno im nece uzeti Zelenu kartu bez obzira na uslove. Svaki advokat to vrlo lako dokaze...
Reply With Quote
  #3  
Staro 27.04.2010, 21:43
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru! To mi je nekako bilo logično, ali reko da pitam pošto nije obrađeno. Znači posle ulaska i aktiviranja vize, zakonski više nema razlike između nosioca (dobitnika) GC i pratioca!?
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #4  
Staro 29.04.2010, 00:11
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Na DV kategoriju razvod nema nikakav uticaj, jer Zelena karta nije kondiciona, niti je limitirana na [b]godinu dana kao sto je slucaj sponzorstva putem braka. Za DV ne postoji niti minimum niti maksimum kada je brak u pitanju. Cak i kada postoji uslov, niko ne moze da vas natera da budete u braku koji je nepodnosljiv...tako da i oni koji dobiju Zelenu kartu putem braka i razvedu se posle 6 meseci - ako se sa dobrom i iskrenom namerom uslo u brak, a onda dodje do fizickog ili psihickog maltretiranja, ako osoba vec ima organizovan zivot ovde (posao i ostalo), sigurno im nece uzeti Zelenu kartu bez obzira na uslove. Svaki advokat to vrlo lako dokaze...
Pogresna informacija.

Brak mladji od 2 godine = 2-godisnja zelena karta (dizu se uslovi 90 dana prije druge godisnjice zelene karte)
Brak 2 godine ili vise = 10-godisnja zelena karta

Razvod braka sa 10-godisnjom zelenom kartom nema nekih posljedica - svako nastavlja sa svojim zivotom.
Reply With Quote
  #5  
Staro 29.04.2010, 04:23
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milimelo Prikaz poruke
Pogresna informacija.

Brak mladji od 2 godine = 2-godisnja zelena karta (dizu se uslovi 90 dana prije druge godisnjice zelene karte)
Brak 2 godine ili vise = 10-godisnja zelena karta

Razvod braka sa 10-godisnjom zelenom kartom nema nekih posljedica - svako nastavlja sa svojim zivotom.
Ja se izvinjavam, ali ne znam sta je pogresna informacija a procitah sebe nekoliko puta? Ja jesam spomenula kondicionu Zelenu kartu za sponzorstvo putem braka, ali tvrdim ponovo da

Citat:
Na DV kategoriju razvod nema nikakav uticaj, jer Zelena karta nije kondiciona, niti je limitirana na godinu dana kao sto je slucaj sponzorstva putem braka. Za DV ne postoji niti minimum niti maksimum kada je brak u pitanju. (misleci na broj godina koliko treba da se bude u braku, a ne na trajanje Zelene karte, prim. Z)

Cak i kada postoji uslov, niko ne moze da vas natera da budete u braku koji je nepodnosljiv...tako da i oni koji dobiju Zelenu kartu putem braka i razvedu se posle 6 meseci - ako se sa dobrom i iskrenom namerom uslo u brak, a onda dodje do fizickog ili psihickog maltretiranja, ako osoba vec ima organizovan zivot ovde (posao i ostalo), sigurno im nece uzeti Zelenu kartu bez obzira na uslove. Svaki advokat to vrlo lako dokaze...
Znam licno tri osobe koje je sponzorisao supruznik i koje su se razvele za krace od dve godine (koliko USCIS zahteva da se bude u braku da bi izdali desetogodisnje zelene karte). Niko od njih nije samo zbog papira usao u brak, ali jednostavno nije islo. Svako od njih je posle privremenih zelenih karti, dobio desetogodisnje zelene karte.

Ovo govorim zato sto ne bi imalo smisla da neko zbog "papira" trpi brak u kojem je fizicki i psihicki maltretiran. Zbog toga se u ovoj zemlji hapsi. Kosilo bi se sa svim zakonima o ljudskim pravima u ovoj zemlji da administracija oduzme pravo boravka nekome zbog toga sto prekine brak koji je postao nepodnosljiv. Ima svakojakih primera ali u vecini slucajeva odluka je ispravna - lako se dokaze da je brak bio pravi, kao i suprotno. Nisu oni naivni.

Dakle, za skidanje uslova i izdavanje regularne zelene karte predaje se forma I-751 koju popunjava oba supruznika. USCIS dozvoljava izuzimanje od ovog pravila u slucajevima:
  • You entered the marriage in good faith, but our spouse subsequently died
  • You entered the marriage in good faith, but the marriage was later terminated due to divorce or annulment
  • You entered the marriage in good faith and have remained married, but you have been battered or subjected to extreme cruelty by your U.S. Citizen or permanent resident spouse
  • The termination of your status and removal would result in extreme hardship

(USCIS, 1, 17)

Nisam ulazila u detalje jer se pitanje odnosilo na DV-2 kategoriju, a brak sam navela samo kao primer da cak i u slucajevima gde postoje uslovi nije tako "lako" izgubiti pravo na Zelenu kartu.
Reply With Quote
  #6  
Staro 29.04.2010, 04:48
Misa Misa je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2008
US lokacija: San Diego, CA
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 84
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milimelo Prikaz poruke
Pogresna informacija.

Brak mladji od 2 godine = 2-godisnja zelena karta (dizu se uslovi 90 dana prije druge godisnjice zelene karte)
Brak 2 godine ili vise = 10-godisnja zelena karta

Razvod braka sa 10-godisnjom zelenom kartom nema nekih posljedica - svako nastavlja sa svojim zivotom.
Mi smo bili u braku tek nesto vise od godinu dana kada smo usli u Ameriku i podneli zahteve za zelenu kartu. Oboje smo ih dobili na 10 godina...
__________________
Generacija DV2009
Reply With Quote
  #7  
Staro 29.04.2010, 04:52
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Misa Prikaz poruke
Mi smo bili u braku tek nesto vise od godinu dana kada smo usli u Ameriku i podneli zahteve za zelenu kartu. Oboje smo ih dobili na 10 godina...
Miso, vi ste bese isto dosli na DV? Tu svaki dobitnik (i njegov supruznik i deca dobijaju na 10 godina). Milimelo govori o bracnom sponzorstvu, to mu je malo drugacije jer prva izdata Zelena karta je privremena (kondiciona)...
Reply With Quote
  #8  
Staro 29.04.2010, 13:37
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Ja se izvinjavam, ali ne znam sta je pogresna informacija a procitah sebe nekoliko puta? Ja jesam spomenula kondicionu Zelenu kartu za sponzorstvo putem braka, ali tvrdim ponovo da



Znam licno tri osobe koje je sponzorisao supruznik i koje su se razvele za krace od dve godine (koliko USCIS zahteva da se bude u braku da bi izdali desetogodisnje zelene karte). Niko od njih nije samo zbog papira usao u brak, ali jednostavno nije islo. Svako od njih je posle privremenih zelenih karti, dobio desetogodisnje zelene karte.

Ovo govorim zato sto ne bi imalo smisla da neko zbog "papira" trpi brak u kojem je fizicki i psihicki maltretiran. Zbog toga se u ovoj zemlji hapsi. Kosilo bi se sa svim zakonima o ljudskim pravima u ovoj zemlji da administracija oduzme pravo boravka nekome zbog toga sto prekine brak koji je postao nepodnosljiv. Ima svakojakih primera ali u vecini slucajeva odluka je ispravna - lako se dokaze da je brak bio pravi, kao i suprotno. Nisu oni naivni.

Dakle, za skidanje uslova i izdavanje regularne zelene karte predaje se forma I-751 koju popunjava oba supruznika. USCIS dozvoljava izuzimanje od ovog pravila u slucajevima:
  • You entered the marriage in good faith, but our spouse subsequently died
  • You entered the marriage in good faith, but the marriage was later terminated due to divorce or annulment
  • You entered the marriage in good faith and have remained married, but you have been battered or subjected to extreme cruelty by your U.S. Citizen or permanent resident spouse
  • The termination of your status and removal would result in extreme hardship

(USCIS, 1, 17)

Nisam ulazila u detalje jer se pitanje odnosilo na DV-2 kategoriju, a brak sam navela samo kao primer da cak i u slucajevima gde postoje uslovi nije tako "lako" izgubiti pravo na Zelenu kartu.

Moje pogresno se odnosilo na godinu dana koje si spomenula (... niti je limitirana na godinu dana kao sto je slucaj sponzorstva putem braka.). Ja sam to protumacila da kazes da izdaju zelenu kartu na godinu dana.

Nijedna supruznicka zelena karta nije na godinu vec na dvije (u zavisnosti od duzine trajanja braka na dan ulaska u zemlju).

Za razliku od DV zelene karte, ne bi vjerovala koliko USC supruznika odmah vice imigraciona prevara, otisla/o je cim je dobila/o 2-godisnju (ili 10-godisnju) zelenu kartu, mogu li je/ga deportovati iz zemlje?

Naravno, ima onih sa cvrstim dokazima da je zaista bila prevara pa se ICE ukljuci ali za sve ostalo - nista se ne desi.

S druge strane, ima dosta prevara od strane vjerenika/ca koji vicu zlostavljanje jer im nakon mjesec dana USC supruznik vise ne odgovara (obicno USC supruznik stariji i to podosta) i pokusavaju naci sve nacine da ostanu iako AOS preko USC supruznika nije moguc jer on/ona odbija poslati papire I-864 za sponzorstvo (nema AOS preko drugog USC sponzora za K1 i K3 vize - moraju napustiti zemlju odmah).

Jos bolja strana DV zelene karte je da niko nije obavezan prema drzavi nista dok supruznicka zelena zahtjeva sponzora ili co-sponzora koji garantuje drzavi da imigrant nikada nece pasti na teret drzave i moze biti u opticaju dok imigrant ne postane drzavljanin (u vecini slucajeva za 3 godine), ispuni 40 work quarters (oko 10 godina iako moze biti i manje, zavisi od rada supruga), umre imigrant ili sponzor, ili imigrant napusti drzavu.
Reply With Quote
  #9  
Staro 29.04.2010, 15:59
Misa Misa je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2008
US lokacija: San Diego, CA
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 84
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Miso, vi ste bese isto dosli na DV? Tu svaki dobitnik (i njegov supruznik i deca dobijaju na 10 godina). Milimelo govori o bracnom sponzorstvu, to mu je malo drugacije jer prva izdata Zelena karta je privremena (kondiciona)...
Moja greska. Izvinjavam se. Nisam pazljivo procitao postove, a u podsvesti mi je bila prica jednog od clanova foruma, dobitnika zelene karte na lutriji (ne secam se tacno koga), koji je postovao (ako se ja dobro secam) da je njegov/njen pratilac (vencani neposredno pre razgovora u ambasadi) po ulasku u Ameriku dobio zelenu kartu na 2 godine...
__________________
Generacija DV2009
Reply With Quote
  #10  
Staro 01.05.2010, 10:10
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Misa Prikaz poruke
Moja greska. Izvinjavam se. Nisam pazljivo procitao postove, a u podsvesti mi je bila prica jednog od clanova foruma, dobitnika zelene karte na lutriji (ne secam se tacno koga), koji je postovao (ako se ja dobro secam) da je njegov/njen pratilac (vencani neposredno pre razgovora u ambasadi) po ulasku u Ameriku dobio zelenu kartu na 2 godine...
Jao cuti ko ce da ih pohvata vise - hiljadu osnova za imigraciju i jos toliko pravila. Zbuni se valjda i imigracioni advokat ponekad, a kamoli mi "obicni" imigranti
Reply With Quote
Odgovori

Tags
brak, razvod, zajednica

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.