ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Medicinske sestre-tehničari u Americi - NURSES IN USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 23.10.2011, 21:45
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Ne znam da li se priznaje nesto od tvoje skole ili ne, ne mogu da ti dam informaciju u vezi toga. Samo ti mogu reci sa sigurnoscu da je posao fizioterapeuta ovdje jako trazen, cijenjen i fino placen.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #12  
Staro 25.10.2011, 07:00
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno Physical Therapist

Srednja fizioterapeutska ti ne vrsi nikakav posao jer ovde ne postoje srednje strucne strucne skole i kad se uradi ekvivalent to je samo "HIGH SCHOOL" level... Eventualno bi sa visom fizio bila u boljem polozaju jer je onda izvodljivo doci do nivoa PT (Physical Therapist) uz dodatno sklovanje u trajanju od neke dve godine jer je ovde PT Master Level i potrebno je dopuniti kredite kako bi pe postigao uslov za ekvivalenciju, a onda od komore dobila dozvola za izlazak na drzavni ispit i licencijaturu...

Medicinski fakultet:
- USMLE Step 1
- USMLE Step 2
- USMLE Step 3

Vec posle drugog koraka u vecini drzava postajes podoban da konkurises za "residency" mada se "match" sve teze i teze dobija jer americko trziste polako ostaje zasiceno lekarima...
Reply With Quote
  #13  
Staro 10.11.2011, 21:58
kruzni kruzni je offline
Član
 
Datum prijave: 10.11.2011
Poruke: 5
Nepromenjeno lab

Pozdrav svima na ovom jako interesantnom i korisnom forumu.Trebam pomoc u vidu nekih informacija,a vidim da imam sansi da ih ovde dobijem.Radi se o tome da sam zainteresovan za zivot i rad u USA,a po profesiji sam medicinski laborant.Koliko sam do sada shvatio moja srednja skola se uopste ne priznaje u USA,ali ajde da priupitam,mozda i nisam u pravu.Puno mi informacija treba,sta moze i kako moze,sta bi trebalo da se polaze,koje skole da se upisu.Problem su i finansije,o kolikim sumama se radi,da li je to cifra koja moze da se skupi radeci nesto drugo sa dvoje male dece i suprugom med.sestrom-istoricarem.Ako zadirem u druge teme,slobodno me opomenite.Nadam se sreci na lutriji,to nisam napisao.Unapred hvala i pozdrav za sve.
Reply With Quote
  #14  
Staro 12.11.2011, 08:55
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Na zalost, nijedno srednjoskolsko zanimanje iz zdravstvene struke nije od neke pomoci kada se pristigne ovamo.

Ono sto je sasvim izvodljivo jeste u vrlo brzom vremenskom roku postati CNA ili Pharmacy Tech i to recimo da ne kosta vise od $800 (ponaosob). O CNA zanimanju sam vec pisao u uvodnom delu.

Pharmacy Tech se moze postati za 7 nedelja i ima posla po CVS-u i Walgreens-u i tu je pocetna plata negde oko $13-14/h.

Svako dalje skolovanje kosta i tome treba razmisljati tek kad se malo stane na noge jer skolovanje za svako zanimanje koje u nekoj perspektivi donosi $20/h ili vise (ponavljam u zdravstvenoj struci) ne kosta ispod $15.000 (LPN, Ultrasound Tech, Medical Technologist...)
Reply With Quote
  #15  
Staro 12.11.2011, 22:22
kruzni kruzni je offline
Član
 
Datum prijave: 10.11.2011
Poruke: 5
Nepromenjeno lab

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Na zalost, nijedno srednjoskolsko zanimanje iz zdravstvene struke nije od neke pomoci kada se pristigne ovamo.

Ono sto je sasvim izvodljivo jeste u vrlo brzom vremenskom roku postati CNA ili Pharmacy Tech i to recimo da ne kosta vise od $800 (ponaosob). O CNA zanimanju sam vec pisao u uvodnom delu.

Pharmacy Tech se moze postati za 7 nedelja i ima posla po CVS-u i Walgreens-u i tu je pocetna plata negde oko $13-14/h.

Svako dalje skolovanje kosta i tome treba razmisljati tek kad se malo stane na noge jer skolovanje za svako zanimanje koje u nekoj perspektivi donosi $20/h ili vise (ponavljam u zdravstvenoj struci) ne kosta ispod $15.000 (LPN, Ultrasound Tech, Medical Technologist...)
Prvo hvala Vam na azurnosti i dobroj volji.Razumem sada da je to naporan poduhvat i vrlo skup,ali me i zanima i da li je isplatljiv.Ako imate informaciju koliko zaradjuju med. laboranti u bolnicama u USA,koliko je to trazeno zanimanje i pretpostavljam da znate,posto ste zdravstveni radnik,da li bolnice obicno pokrivaju i zdr. osiguranje za porodicu svojih zaposlenih.Razumecete zasto i to pitam,jer imam malu decu.Izvinite ako sam preopsiran,pozdrav.
Reply With Quote
  #16  
Staro 14.11.2011, 15:14
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Zdravstveno osiguranje za porodicu vam nece pokriti bolnica, vec morate placati, isto kao i za sebe. S obzirom da radite u bolnici, ocekivali bi da imate neke povoljnosti tu, ali znam neke koji su radili u bolnici i family plan placali skuplje nego ja u svojoj firmi.

Za plate laboranata, ca vam neko drugi odgovoriti.

poz.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #17  
Staro 15.11.2011, 09:02
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

http://www.indeed.com/salary/Medical-Technologist.html

Evo linka sa prosecnom zaradom za laborante (Medical Technologist).

Skolovanje u zdravstvenoj struci se itekako isplati, a sto se tice zdravstvenog osiguranja, kao sto smo vec pisali u drugoj temi, to zavisi iskljucivo od poslodavca. Neke bolnice nude odlicne benefite (osiguranje), dok se kod nekih vise isplati placati individualno nego njihovo grupno. Dakle ne postoji sablon, niti pisano pravilo kao u Srbiji sto se tice osiguranja.
Reply With Quote
  #18  
Staro 15.11.2011, 18:56
VDJ VDJ je offline
Član
 
Datum prijave: 16.07.2011
Poruke: 14
Nepromenjeno

Cao Magelan. Interesuje me da li imas neke informacije vezano za profesiju zubnog tehnicara,posto vidim da si zavrsio stomatologiju u Srbiji? Da li treba da se vrsi neko doskolovavanje tamo ili je dovoljno pokazati se u nekoj tehnici sta znas,jer to je ipak zanat. Sigurno da postoje neka odstupanja i razlike u metodama,ali krajnji produkt je isti.
Hvala ti na bilo kakvoj informaciji.
Reply With Quote
  #19  
Staro 15.11.2011, 19:37
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Zubni tehnicar - Dental Lab Technician je (u zavisnosti od skole koja proizvodi doticni kadar) ili advanced certificate degree ili associate degree.

To znaci da ako si zubni tehnicar sa srednjom, moras dodatno u skolu jer svaka srednja strucna sprema, bez obzira na zanimanje, se tretira isto kao i zavrsena gimnazija jer se ovde do pomenutih zvanja dolazi iskljucivo dodatnim skolovanjem nakon srednje skole.

Ukoliko si zubni tehnicar sa visom, onda je to druga prica jer je to vec associate degree. Radi se evaluacija predmeta i onda se sva dokumentacija salje na razmatranje nadleznoj komori koja odlucuje da li si, ili nisi (i ako nisi sta treba da se dopuni u smislu dopunskih kurseva) podoban za izlazak na drzavni ispit koji vodi licenciranju tj. sertifikaciji.
Reply With Quote
  #20  
Staro 17.11.2011, 19:26
kruzni kruzni je offline
Član
 
Datum prijave: 10.11.2011
Poruke: 5
Nepromenjeno lab

Hvala svima(oboma) na konkretnim odgovorima.Iskoristio sam link i upoznao se sa podacima.Dosta sam po netu pokusavao da saznam o mogucnostima za skolovanje za laborante,i ako sam u pravu,radi se o skolovanju od 3,ako ne i 4 godine.U nedoumici sam da li postoje neki drugi vidovi placanja sem odjedanput,npr. na rate,jer se radi o pozamasnoj svoti novca.Takodje me zanima skolovanje on lajn(jos se drzim Vuka) nastava,da li je taj nacin uobicajen i da li je jednostavnije i brze zavrsiti skolu ako se prati nastava klasicnim putem.Dosta sam saznao putem neta,a dosta nisam razumeo zbog engleskog,ne stojim lose,ali to nije to,pa me interesuje da li je preporucljivo engleski znati bas dobro ili je za pocetak dovoljno za osnovnu komunikaciju.Hvala na solidarnosti i pomoci,necu vise zapitkivati,jos je sve jako daleko od realizacije,pozdrav za sve i sve najbolje.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
medicinske sestre, nurse

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje vezano za tehničke stvari... Smith6000 ZelenaLutrija.com - O sajtu 69 07.05.2021 14:59
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Medicinske sestra zanesena Vaša strana 16 24.07.2013 17:12
Kako do zvanja sestre ili lekara u USA makijana Stare teme 1 18.01.2011 02:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.