ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #451  
Staro 01.11.2016, 16:59
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Moras da skapiras par stvari oko Chicaga. Recimo svaki kraj je svoja prica, tako npr osnovna podela Chicaga na South,koji je crnacki hood,gde se rokaju oko cega sve ne (ovaj link sto je nakacen ,radnja se odvija na south) i North koji se opet deli na west i deo blize jezeru. North je normalniji al recimo deo severa ima krajeve gde su latinosi, gde su nasi ljudi,gde su homosi, boys town, itd... Mi za 2 godine nismo imali ama bas nikakvih problema,a ziveli smo prvo na Linconwood pa onda Greek Town. Ja sam putovao metroom sa posla gde sam radio kao barmen i vracao se kuci u 2, 3,4 ujutro i nikad nisam imao nikakvu situaciju. Kazem sve se to odvijalo na northu. Zato sad gledamo delove kao sto su Uptown,Lakeview, Buena Park pa mozda i Edgewater.
Sto se tice klime, ono sto obozavam kod Chicaga je bas klima...4 godisnja doba,bas kao nekad. Zima je hladna , jesen kisovita, leto prelepo... Nama je zima pomogla i napunila nam bankovni racun, jer na minus xxx radis, ides kuci i ides po restoranima,pozoristima i tako to... dok leti ides gde sve ne... Ko zna, mozda nekad nam sve ovo dosadi pa odemo u Kaliforniju.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
  #452  
Staro 01.11.2016, 17:09
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Sve OK, i realno, svaki grad ima dijelove grada gdje se ne zalazi. Medjutim, izgleda da je to u Chicagu izrazenije nego u drugim gradovima.

Ja nisam neki zaljubljenik u duge i hladne zime. Trenutno sam u tropskim predjelima i to mi je OK, mada sam i toga sit.

A i dodatno, navodno je i zdravstveno osiguranje u Chicagu u problemima.
  #453  
Staro 04.11.2016, 06:41
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokiit Prikaz poruke
Moras da skapiras par stvari oko Chicaga. Recimo svaki kraj je svoja prica, tako npr osnovna podela Chicaga na South,koji je crnacki hood,gde se rokaju oko cega sve ne (ovaj link sto je nakacen ,radnja se odvija na south) i North koji se opet deli na west i deo blize jezeru. North je normalniji al recimo deo severa ima krajeve gde su latinosi, gde su nasi ljudi,gde su homosi, boys town, itd... Mi za 2 godine nismo imali ama bas nikakvih problema,a ziveli smo prvo na Linconwood pa onda Greek Town. Ja sam putovao metroom sa posla gde sam radio kao barmen i vracao se kuci u 2, 3,4 ujutro i nikad nisam imao nikakvu situaciju. Kazem sve se to odvijalo na northu. Zato sad gledamo delove kao sto su Uptown,Lakeview, Buena Park pa mozda i Edgewater.
Sto se tice klime, ono sto obozavam kod Chicaga je bas klima...4 godisnja doba,bas kao nekad. Zima je hladna , jesen kisovita, leto prelepo... Nama je zima pomogla i napunila nam bankovni racun, jer na minus xxx radis, ides kuci i ides po restoranima,pozoristima i tako to... dok leti ides gde sve ne... Ko zna, mozda nekad nam sve ovo dosadi pa odemo u Kaliforniju.
Sve ovo sto si rekao je prilicno tacno, ali nije sav south side toliko los kao sto ti kazes. ja sam u pocetku ziveo na south i nisam imao nikakvih problema. Problematican deo ti je deo od 35 south - 95 south, mozda 105. Imas jako puno "rokanja" i ovde gore. Ja zivim Edgwater, a juce ispred moje zgrade ubijen neki lik sa 17 pucnjeva(ja brojao). No, na stranu, zivim vec tri godine ovde nikakvih problema nisam imao.
Ima crnaca u Uptwon-u isto i to jako puno. i tu pretezno oko Willson stanice. Meni je lep kraj i Rogers Park, tu ima jako puno bosanaca i nasih
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
  #454  
Staro 21.11.2016, 17:30
R_I_B R_I_B je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2016
US lokacija: Illinois
YU lokacija: Skopje
Poruke: 59
Nepromenjeno

Kkakva e situacija so zdravstvenata zastita vo Chicago? odnosno Illinois?
Gledam dek a nikoj ne obrnal zbor dva za toa

Se plaka samostojno, so vauceri, privatno drzavno??
__________________
DV2017 - prv pat - dobitno
CN: 2017EU00007***
DS form sent: 24.05.2016
Interview date: 08.11.2016
Lekarski: 20.10.2016
8.11.2016 - ishod: ZeLeNi
Lokacija: Wheeling, IL
  #455  
Staro 23.11.2016, 15:52
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Kilimandzaro, povodom ovoga za velicinu stana i broj stanara, samo da dodam da muzu i meni nisu dali da iznajmimo studio vec smo morali da uzmemo stan sa jednom spavacom. Srecom, nasli smo dobar stan za 854 dolara sa uracunatim parkingom, vodom i grejanjem, na pola bloka od stanice voza. Povoljna je cena jer je zgrada u ulici koja bukvalno deli dobar i loš kraj, ali zasad nismo imali nikakvih problema niti videli bilo šta sumnjivo u okolini. Muž ionako svuda ide kolima a ja do voza imam manje od tri minuta hoda, uveče nemam potrebe da idem bilo gde sama.
Pas može da vam pravi problem u smislu da ćete teže naći stanodavca koji dozvoljava ljubimce. Kad sam ja gledala oglase, uglavnom je pisalo da ne sme pas, mada je na par mesta bilo da sme do određene kilaže, pretpostavljam da se u to uklapaju neke manje rase. Mi smo nažalost morali našeg pitbula da ostavimo u Beogradu
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
  #456  
Staro 23.11.2016, 20:23
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

O da pitbulove i ne daju da se prevoze iz zemlje u zemlju, tj. postoje neka silna ogranicenja. Nasa je mala, mada od sterilizacije jede kao provaljena, moracu je na dijetu da stane u transporter i ne predje 8 kg. Mi cemo morati da ostavimo nasu matorku od 14 godina dusa me boli zbog toga

Za stan su mi rekli da ce sredinom decembra da mi salju listinge za februar. Molim Boga da bude nesto povoljno. Sad ima povoljnih stanova koji su pet friendly, ali kako pratim od maja, to se menja. Nadam se da u februaru nece opet da porastu cene. Generalno je bolje traziti zimi jer su cene nize, ali je i izbor manji. Joj glava me boli od tog razmisljanja o stanu i poslu (pogotovo poslu)!
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
  #457  
Staro 23.11.2016, 20:38
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Razumem te skroz. Moj savet ti je da ništa unapred ne razmišljaš jer ti ne vredi, ne možeš da predvidiš šta će biti. Ja sam otkako smo došli radila u nekoj strašno dosadnoj kancelariji gde je atmosfera bila kao u Severnoj Koreji, a zatim i u iranskom restoranu gde su gazde bile kreteni, tako da ne može da se kaže da sam sa poslom imala sreće. Mada, sve je to individualno, moj muž je npr. super prošao i već je promenio tri posla za 8 meseci a svaki je bolji od prethodnog.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
  #458  
Staro 23.11.2016, 21:07
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Ejpril88, niste vise u restoranu, izvinjavam se ako sam propustio tu info. Super, samo napred...
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
  #459  
Staro 23.11.2016, 22:55
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Radis li sad'? I ja nisam videla d ane radis vise u restoranu. Sad pokusavam da skontam principe apliciranja. Problem je taj automatizovani sistem po kljucnim recima koji 80% CV odbaci, pa se mora biti bas pazljiv i obazriv.
Videcemo, u januaru cu poceti ozbiljno da apliciram na poslove, do tad pokusavam da sto bolje ukapiram kako to ide .....
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
  #460  
Staro 25.11.2016, 02:11
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Nisam pisala na forumu neko vreme. Dala sam otkaz u restoranu krajem septembra kako bih ceo oktobar posvetila učenju za TOEFL i GRE testove. To sam sve lepo prošla, sada popunjavam prijave za doktorske i tražim novi posao. Poslala sam CV na preko 40 oglasa i niko živ me ne zove, ponekad se osećam kao da mi mejl ne radi.
To za automatsko prepoznavanje reči prvi put čujem, Kilimandžaro, možeš li da objasniš o čemu se radi?
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.