ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #541  
Staro 25.09.2017, 18:35
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Po ovome sto je napisao BokiIT ispade svaki deo cikaga nesiguran u bilo koje doba dana ?
  #542  
Staro 25.09.2017, 19:36
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

Ja bih zamolio da se spusti lopta i preskoci sve ovo, radi se o ljudima koji mnogo toga mogu da kazu korisno pa nek se sve ovo zavrsi ovako bez daljeg prizivanja opomena, meni su mnogi postovi ovih clanova pojasnili neke stvari pa pozivam obe strane da preskocimo ovo da kazem prepucavanje i nastavimo temu...

Pa po svemu sto se procita dodje se do zakljucka da bezbednoat nije sjajna nocu nigde na teritoriji chicaga, sam grad je malo cudno koncipiran, dugacak ka jugu od centra (ne bi preporucio zivot na toj strani) uz jezero sa divnim pogledom, deo jugozapada (jedan tesan prolaz) i deo zapada takoreci u ratu(grad prema zapadu je veoma kratak) , deo prema severozapadu izgleda najbolje iz mog ugla (prema O'hare aerodromu), severni deo opet saren negde od Evanstona moze se reci dobro... Ovde je prica o samom chicagu bez predgradja, evo slike sta je bas chicago
https://upload.wikimedia.org/wikiped..._areas_map.svg


Odmah da kazem da ne zivim ni u Americi ni u Chicagu, ovo je na osnovu mnogo procitanih prica sa foruma ovde i sa svih ostalih foruma gde sam nasao podatke
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
  #543  
Staro 25.09.2017, 19:48
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Pravilnik Foruma ne može da se preskače, rasizam i netrpeljivost nije igranje loptom. Većina imigranata sa Balkana je došla ovde da bi pobegla od toga. Možda je to strani koncept generacijama koje nisu ni rodjene 90tih, možda bi bilo dobro da se malo uči istorija i Amerike i Balkana, ali jedno je sigurno: ove stvari neće biti tolerisane bez obzira na prethodni učinak na Forumu.

Sup.Mod.
  #544  
Staro 25.09.2017, 23:57
dushantrikik dushantrikik je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2017
Poruke: 8
Nepromenjeno dobro

Okej e ajde so rasizam i ne rasizam !
Nekoj koj zivee vo Cikago sakam da me sovetuva Uptown ? dobro mesto za ziveenje ili ne ? posto mene mi e kazeno deka e super mesto i MIRNO a tuka sea procitav ne bas ubavi komentari...
Edgewater dali e podobro mesto ? i za kraj Lakeview ?
Iskreno ako nekoj e tamu i moze da mi odgovori sakam pomos ?
  #545  
Staro 26.09.2017, 06:02
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Smile cikago

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dushantrikik Prikaz poruke
Okej e ajde so rasizam i ne rasizam !
Nekoj koj zivee vo Cikago sakam da me sovetuva Uptown ? dobro mesto za ziveenje ili ne ? posto mene mi e kazeno deka e super mesto i MIRNO a tuka sea procitav ne bas ubavi komentari...
Edgewater dali e podobro mesto ? i za kraj Lakeview ?
Iskreno ako nekoj e tamu i moze da mi odgovori sakam pomos ?
dobra predgradja ako imas porodicu : Skokie, Niles, Evanston od skokija do Western ulice, obala od lojola univerziteta pa do downtowna , isti taj deo prema zapadu, zatim malo dalje wheeling, bucktown,barrington, skuplja highland park, deerfiel, arlington hights...glendale hights, itasca ,wood dale, schaumburg, skokie je najbolje poicioniran, ulice belmont, irving park, sutakodje dobre
  #546  
Staro 26.09.2017, 09:58
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Iako ne podrzavam rasizam i sovinizam, zao mi je sto su Markoss i Igormad proterani. Oni su retki od clanova koji su, dosavsi u USA, nastavili da dele svoja iskustva. Ne verujem u njihove namere u smislu povredjivanja, vec samo distanciranje. Mozda bi ban na mesec dana bio ok, jer ovako ne mogu da se odbrane. Mozda sad i ja budem proterana...
  #547  
Staro 26.09.2017, 13:58
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kreta Prikaz poruke
Iako ne podrzavam rasizam i sovinizam, zao mi je sto su Markoss i Igormad proterani. Oni su retki od clanova koji su, dosavsi u USA, nastavili da dele svoja iskustva. Ne verujem u njihove namere u smislu povredjivanja, vec samo distanciranje. Mozda bi ban na mesec dana bio ok, jer ovako ne mogu da se odbrane. Mozda sad i ja budem proterana...
Clanovi su udaljeni na mesec dana. "Mozda sad i ja budem proterana..." je nepotrebna dramatizacija. Nikakvo navijanje ostalih clanova niti znacajan dobrinos Forumu moze da pokrije krsenje Pravila Foruma.

Diskutovanje problema u Cikagu i drugim gradovima i drzavama je pozeljno, sirenje netrpeljivosti, mrznje, vredjanje, nipodistavanje nije dozvoljeno. Ko nije sposoban da civilizovano razgovara o problemima bez nazivanja drugih rasa parazitima i proklamacijama "da nekoga ne moze da vidi" ne treba ni da zapocinje takvu konverzaciju. Na clanovima je da odrze ovu i druge teme i sprece da bude zatvorena.

Sup.Mod.
  #548  
Staro 26.09.2017, 15:18
Zoja Zoja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2015
Poruke: 62
Nepromenjeno

Cikago je divan grad, ljudi su sjajni, a najvece bogatstvo svakog grada jesu ljudi! Cikago je grad u koji dolaze ljudi iz celog sveta, to je ono sto ga cini, po meni, sjajnim gradom za zivot, uz sve njegove mane kojih svakako da ima..
Da predjemo na bezbednost naselja u Cikagu. Nacelno, bezbednija naselja su na severu grada, dok je jug poznat kao dosta nebezbedan. Zivela sam u Uptown-u, meni se taj deo grada bas dopada, nije najsigurniji to moram da kazem, ali ono sto je zanimljivo i sto se meni dopalo u Uptown-u je upravo ta raznolikost koje se ovde neki groze. Trenutno zivim u naselju koje se zove Lincoln Square, to je prilicno bezbedno naselje, deo Ravenswood-a koji je takodje bezbedan (recimo u Ravenswood-u zivi gradonacelnik). Takodje sam zivela na jugu, blizu aerodroma Midway. Archer Heights je naselje koje dosta podseca na predgradje, uglavnom su kuce i dosta je bezbedno, pogotovo ako uzmemo u obzir da je na jugu (dakle nije bas tako crno-belo). To je ok, porodicno naselje, nije toliko skupo kao neka naselja na severu, ali meni se najmanje dopalo jer sem kuca i prodavnica nema nista drugo, ali ja sam tip koji voli grad i dinamiku koju jedan veliki grad pruza, ovo kao sto rekoh vise lici na predgradje te mi zbog toga ovaj deo grada nije narocito prijao.
Lakeview, Lincoln Park, Ravenswood, Lincoln Square, North Center, Bucktown, Wicker Park, Roscoe Village, Albany Park, Old Town, pa i Logan Square i mislim i Edgewater spadaju u sigurne delove (sigurno sam jos neka naselja propustila da nabrojim ovde).

Sto se tice banovanja sa foruma zbog polemike koja se ranije povela na ovoj temi, potpuno podrzavam moderatora, i hvala mu na tome. Smatram da ne treba da postoji tolerancija za ljude rasistickih i fasistickih stavova!
  #549  
Staro 26.09.2017, 17:16
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Po ovome sto je napisao BokiIT ispade svaki deo cikaga nesiguran u bilo koje doba dana ?
Ne naravno! Neki delovi su sigurniji od drugih, nije ratno stanje ovde. Samo kazem da imas da vidis i cujes svasta. Jedna ulica zna da deli 2 totalno razlicita kraja.

Ja se dalje u polemiku necu upustati sto se tice belih, crnih zutih ili narandzastih ljudi. Sve sto sam gore rekao moze se potkrepiti cinjenicama, ali neke stvari ocigledno moraju ostati ne napisane.

Zivite zivot koji vam odgovara i kreirajte okruzenje koje zelite bez obzira kako vas drugi gledali ili nazivali. Ja sam uvek birao drustvo, to radim i sad...

Pozdrav.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
  #550  
Staro 26.09.2017, 19:42
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

Nisam shvatio sta znaci "proteran"? Ban na neko vreme ili trajni... Neznam sta se desilo u toku dana, ali sam za privremenu meru... Mozda su preterali (nisam video poruke), ali zbog starih doprinosa nadam se da ce moderatori sagledati situaciju i iz ugla nas kojima je njihova pomoc bila od velike pomoci...
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.