ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Pitanja i odgovori - Q&A » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #231  
Staro 21.10.2014, 16:57
shomi1417 shomi1417 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.10.2014
Poruke: 23
Nepromenjeno

otisli kod fotografa, posle pola sata slikali bebu... proverio sam fotografiju na onom foto validatoru i fotka je prosla
hvala svima na pomoci
Reply With Quote
  #232  
Staro 28.10.2014, 20:38
Marko3's Avatar
Marko3 Marko3 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2010
Poruke: 93
Nepromenjeno

Pozdrav drustvo.
Imam i ja jedno pitanje.Kod prijave, postoji gdje si rodjen odnosno na osnovu koje zemlje stjeces pravo na sudjelovanje i gdje trenutno zivis.E sad mene zanima ovo drugo.Znaci, rodjen sam u Bosni,trenutno imam hrvatsko drzavljanstvo ali zadnje 2 godine ne zivim u Hrvatskoj nego sam na radnoj dozvoli u inozemstvu?Sta stavljam za mjesto gdje trenutno zivim?Hrvatska kao zemlja cije drzavljanstvo imam ili bas zemlju gdje se trenutno nalazim.

Ako netko zna bilo bi lijepo i unaprijed hvala
Reply With Quote
  #233  
Staro 28.10.2014, 21:00
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

pa odgovaras na ono pitanje koje je i postavljeno. gdje TRENUTNO zivis, znaci u trenutku prijave.
Reply With Quote
  #234  
Staro 30.12.2014, 01:33
benjamin1994 benjamin1994 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.12.2014
Poruke: 4
Lightbulb Pitanje/greška u pravilima?

Pozdrav,
Imam jedno pitanje u vezi prijave na ovogodisnju lutriju. Naime, imam 20 godina i poslao sam aplikaciju za prijavu na svoje ime regularno.
Ali, kako bi sebi "poduplao" sanse u svemu tome, prijavio sam i svoju majku kao nosioca aplikacije, te naveo sebe kao jedno od djece.
Da li sam prekrsio ono pravilo da se ne smijem prijaviti vise od jednom ili sam sve ok odradio?
Tamo pise djeca ispod 21 godine i da nisu ozenjeni. Po tome nisamq prekrsio nista...
Ako neko ima neko objasnjenje, hvala
Reply With Quote
  #235  
Staro 30.12.2014, 03:41
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Sve je to ok, nije prekrseno ni jedno pravilo. Nadam se da imate minimalan uslov, cetiri godine srednje skole.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #236  
Staro 30.12.2014, 11:12
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Generalno, na Igorove postove nikada ne treba potvrda, ali eto, ako ti treba bar 2 glasa da budes miran - u potpunosti potvrdjujem Igorov odgovor. Uz Boziju pomoc!
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #237  
Staro 02.01.2015, 23:41
benjamin1994 benjamin1994 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.12.2014
Poruke: 4
Nepromenjeno

Zavrsena prva godina fakulteta Hvala ljudi, da me sreca posluzi
Reply With Quote
  #238  
Staro 03.01.2015, 17:50
lafayette's Avatar
lafayette lafayette je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.10.2012
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Beograd
Poruke: 39
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik benjamin1994 Prikaz poruke
... prijavio sam i svoju majku kao nosioca aplikacije, te naveo sebe kao jedno od djece.
Da ne bi bilo zabune minimalan uslov, četiri godine srednje škole se odnosi na nosioca aplikacije. Da li tvoja majka kao nosilac aplikacije zadovoljava ovaj uslov?

__________________
DV-2018
--------
Prijava: 05.11.2016.

DV-2017
--------
Prijava: 01.11.2015.

DV-2016
--------
Prijava: 26.10.2014.

DV-2014
--------
Prijava: 10.10.2012.
Reply With Quote
  #239  
Staro 25.01.2015, 12:33
Kanye West Kanye West je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2014
US lokacija: Colorado
YU lokacija: BIH
Poruke: 9
Nepromenjeno

Zdravo ljudi imam par pitanja ako neko moze da mi odgovori naime,
Moj drug treba uskoro na intervju i ima par problema sa dokumentima radi se o tome.
On je zivio u dva razicita grada u Bosni od svoje 16god a rodjen je u Sarajevu posto mu treba potvrda iz policije on se obratio policijskoj upravi grada gdje trenutno zivi i oni su mu rekli da tu potvrdu izdaje policijska uprava grada gdje je rodjen tj Sarajevo ali on dana svog zivota nije zivjeo u Sarajevu ne znam kako sad to da objasni konzulu ima tu potvrdu iz Sarajeva ali ne iz gradova gdje je zivjeo i gdje i danas zivi nelogicno.

Drugo na diplomi od srednje skole mu ne pise da je redovno zavrsio skolu iako jeste sta sad tu da se radi.

Njegova zena je beneficiary ali ona nece sad da ide s njim zbog zdravstvenih razloga pa da li i ona treba da ide s njim na intervju i da to kaze konzulu ili on moze sam na intervju i da on kaze konzulu zbog cega ona sad ne moze da ide.

Molim vas da mi neko prosvijetili.Thanx
Reply With Quote
  #240  
Staro 25.01.2015, 16:45
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

1. nema veze što nije nikada živio u Sarajevu - po zakonu u BiH uvjerenje o nekažnjavanju se vadi po mjestu rođenja, nema veze da li tamo ikada živio ili ne. Isto tako u slučaju da dođe nekada do kažnjavanja ti podaci se šalju u mjesto rođenja i oni zavedu u knjige. Nema potrebe konzulu bilo šta objašnjavati, znaju oni to sve.
Osim toga - zlatno pravilo za intervju i bilo kakve druge razgovore sa njima i u inostranstvu a i u Americi: kada te službenici nešto pitaju onda isključivo odgovarati samo na postavljena pitanja i što kraće. Ako te pita kako se zoveš kažeš zovem se XY bez onog ali znaš neki me zovu i AB jer je se u mede djed zvao tako bla bla... kratki i jasni odgovori.

2. Nema veze što ne piše kako je završio srednju školu. Bitna je diploma da je završio srednju.

3. Žena ne mora da ide sada ukoliko ne želi ALI MORA otići na intervju inače neće dobiti vizu i poslije onda puno veći problemi ako nekada htjedne otići. Isto tako kada se viza dobije ima 6 mjeseci da ode i da je aktivira, nakon toga se opet može vratiti nazad. Ima kako to sve funkcionira detaljno opisano u forumu. Uglavnom ono najvažnije je da ona mora otići sa njim na intervju.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
pomoc, srbija, trenutno u americi, usa, zelena karta

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
par pitanja za novajliju.. sasha8338 Stare teme 3 20.03.2013 14:00
Par pitanja i tako :) Leona Vaša strana 34 27.11.2008 23:57
Odgovori iz ambasade (o adresama i formularima) Misa Prva koverta 1 02.06.2008 22:32
Neki odgovori iz ambasade neky Prva koverta 4 25.05.2008 09:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.