ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Midwest & West USA » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 09.11.2010, 15:39
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno Midwest & West USA

Pozdrav svim clanovima foruma...

Posle duzeg vremena nejavljanja bio bi red da se javim. Nije da hocu da se sada nesto opravdavam ali krenuo sam sa poslom a i nemam svoj komp josh pa i nisam nesto preterano online . Elem da ne davim sa time previshe, pravo da vam kazem nisam znao kako i gde da stavim temu pa reko da zapocnem novu, jer mislim da nisam video slicnu...ispravice me vec neko ako gresim. Sto se mene tice ja sam u neku ruku "imao" neku naznaku od posla josh iz Srbije ali mi to nije bilo nista sigurno dok nisam dosao ovde. Bavim se trenutno voznjom kamiona sa ove strane Atlantika sto mi je potpuno nova profesija na koju nisam u Srbiji ni pomisljao :xD, zbog toga je i naslov teme takav - za ovih 5 meseci koliko vec vozim mogu reci da sam obisao poprilican broj drzava srednje i zapadne Amerike i nesto manji broj drzava na jugoistoku.
Pravo da vam kazem ja sam jednom recju odusevljen prirodnim lepotama Amerike a i gradovima kroz koje sam prolazio. Takve pejzaze nisam do sada vidjao kako sto su u nekim delovima USA. Konkretno su na mene najjaci utisak ostavile sledece drzave:
Californija (naravno ^^) - ah ta Californija :P. Neznam zasto ali kada god udjem u Californiju obuzme me neki osecaj kao da stizem kuci, hehe, ne mogu to da opisem ali prosto me neka toplina oko srca obuzme ( mozda sam poceo da ludim, doduse malo je josh rano, ko zna :P) - sto je znak da treba otici tamo ziveti izgleda. Drzava je meni mnogo lepa, gradovi su takodje extra, barem ova dva kroz koja sam prolazio - Sacramento i Los Angeles, da ne nabrajam manje. Dali zbog dosta suncanih dana ili cega vec ali su ljudi, barem meni tako izgleda, nekako uvek raspolozeni, vedri, nasmejani :P. Klima je extra, mozda je malo toplije leti ali nije vlazno kao u Chicagu sto meni malo smeta josh uvek. Sada su malo pale temperature ali nije strasno toliko, videcemo preko zime kako je:P. Jedina stvar koja mi se ne svidja sto se tice Californije su autoputevi...barem ovi sto sam ih ja koristio - I-5 celom duzinom od severa do L.A.-a, I-10 od L.A. ka Arizoni, i I-15 od L.A. ka Nevadi. Mnogo su loshi, od svih ovih milja sto sam prosao tamo mi je najgore da vozim sto se puteva tice - jedino me malo vadi to sto je ogranicenje brzine drasticnije tamo pa se vozi sporije, barem sto se kamiona tice... To je jedini minus sto se Californije tice.
Oregon - predivna drzava sa neverovatnim pejzazima...jednostavno se mora videti da bi se verovalo . Portland dosta lici na evropske gradove, drugaciji je od americkih tipova gradova, nalazi se na Columbija reci i celo putovanje ka njemu autoputem I-84 je avantura za sebe. Jednim dobrim delom nesto preko 100 milja autoput ide pored same reke tako da je neopisivo, jednostavno se mora videti. Neki delovi puta podsecaju na delove Dunava koji prolazi kroz Djerdapsku klisuru, ali je ovo prica za sebe. Putevi su daleko bolji nego u Califroniji, po meni jedni od boljih u USA.
Washington - isto mnogo lepa drzava, slicna priroda kao u Oregonu, Spokane na istoku i Seattle na zapadu Washingtona su dva veca grada kroz koja sam prolazio. Kazu da je Seattle dosta kisovit ali sam ja imao srece da nijednom kada sam bio tamo nije padala kisha nego je bilo suncano vreme :P.
Idaho - malo manja drzava od gore nabrojanih ali to ni malo ne umanjuje prirodne lepote - cetinari, planine, jezera - silazak autoputem I-90 u Coeur D'Alene je neverovatan, josh kada upecate zalazak sunca a oko vas jezera, planine, sume i odjednom se pojavljuje grad :P koji se tu nalazi, extra prizor .
Nevada - sto se mene tice, dosta pusto deluje van Las Vegasa - ulazak u Las Vegas sa severne strane je neverovatan prizor nocu. Dosta je tamno i brdovito, samo se nazire da ima necega iza svega toga i odjednom, bukvalno kada se popnete na brdo i izadjete iz krivine, bljesnu svetla i dolina koja se ukaze pred vama kao da je planula . Na sve strane kocka, hehe, Nevadu prepoznajem po tome...sa koje god strane da se udje prvo na sta se naidje su kockarnice :P. A druga stvar koju sam primetio su zatvori, kojih verovatno ima podosta zbog "lepog" ambijenta pustinje svuda .
Arizona - hmmm, slicna prica kao Nevada. Grand Canyon nisam video posto ne prolazi autoput blizu ali ima vremena, tek sam stigao ovde :P. Phoneix kao grad je prilicno veliki i prilicno vruc...preterano vruc, barem je letos takav utisak na mene ostavio.
Utah - isto je ostavila utisak lepe drzave sto se prirodnih lepota tice. Salt Lake City - olimpijski grad, mnogo lepo izgleda razvucen svojom duzinom pored autoputa I-15, sa slanim jezerom pored sebe. Bice veselo tamo kada padne sneg - prava zimska idila sa okolnim planinama oko njega .
Wyoming - prilicno je pust, nema nekih vecih gradova sem dva malo veca kroz koja sam ja prolazio - Cheyenne i Laramie. I Casper bi trebalo da je veci malo ali tamo josh nisam prolazio. Jedino sto se u njemu nalazi Yellowstone nacionalni park - ko hoce da vidi Jogija mora da poseti park ( i ja se ubrajam medju ljude koji hoce da posete Yellowstone ali samo da ugrabim vremena).
Montana - takodje je zanimljiva da se kroz nju vozi - nije preterano naseljena koliko se meni cini, barem nije kao neke druge drzave, ali je sto se prirode tice mnogo lepa isto. Ah da, da ne zaboravim...ako nekoga hvata nostalgija za Srbijom imate gradic koji se nalazi u Montani i zove se Beograd . Pa eto, ako nista barem je blizi (inace je gradic, bash manjih dimenzija ali sta je tu je :P).
Colorado - zanimljiva drzava, ravnija na istocnoj strani a prilicno planinska na zapadnoj. Denver, Colorado Springs, Pueblo - gradovi kroz koje sam prolazio zanimljivo izgledaju ali nisam imao vremena da se zadrzavam previshe u njima.
New Mexico - slicno kao i Nevada i Arizona - poprilicno je pusto i relativno ravno, bolje receno valovito za voznju :P. Albuquerque se nalazi negde na sredini i zanimljivo izgleda.
Texas - ogromna drzava, menja se pejzaz dosta kada se udje u Texas. Dallas, Austin, Fort Worth su gradovi kroz koje sam prosao i mogu reci da lepo izgledaju, Dallas narocito...podseca me malo na Chicago sa jezerom pored sebe. Da ne zaboravim - ako putujete kroz Texas i idete na istok ( posto sam ja uvek tako dolazio - iz L.A.-a za Dallas) naici cete na checkpoint posle El Pasa, mislim da je na nekih 100 milja istocno od El Pasa - moze se desiti da vam traze zelenu kartu kao sto su meni trazili posto je to pogranicna zona. Doduse trazili su je nocu, danju me nisu zaustavljali .

... nastavak sledi, moram sada da krenem...potrudicu se da ovoga puta ne bude pauza ovolika kao ova. Pozdrav svima josh jednom .
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
  #2  
Staro 09.11.2010, 16:26
steelers's Avatar
steelers steelers je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 30.01.2010
YU lokacija: Nis
Poruke: 103
Pošalji MSN poruku korisniku steelers
Nepromenjeno

Super cika Dragone, reci mi samo jel te taj posao "cekao" kao sto rece ili si to nasao po dolasku i jesi soferirao u domovini?
__________________
Success!
27.10.2010 20122CQZ1
19.10.2011 20132JN6Z
ali kada toliko zelim da odem odavde

Tako me gusi ovdje sve
Reply With Quote
  #3  
Staro 09.11.2010, 16:30
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Svaka cast na postu

Dakle Portland mu izgleda Evropski? Taj grad mi je nekako oduvak privlacio paznju mada nikako dosad nisam mogao cujem utisak nekog od forumasa o tom gradu.
Reply With Quote
  #4  
Staro 09.11.2010, 18:22
cvale's Avatar
cvale cvale je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.08.2010
US lokacija: Da ne ureknem :D
YU lokacija: Bijeljina, RS, BiH
Poruke: 60
Nepromenjeno

Drago mi je zbog tebe Dragone care, i da ti budem iskren zavidim ti na takvim avanturam.

Ako ikada budeš slobodan reci nam i par pojedinosti o poslu i njegovim pozitivnim i negativnim stvarima



P.S. Ahhh i čuveni Albuquerque iz dobro nam poznatih crtića Duška Dugouška i njegovih skretanja kod navedenog grada
Reply With Quote
  #5  
Staro 10.11.2010, 02:58
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno ...nastavak

Bio sam brz ovoga puta, da nastavim dalje sa temom...
Nebraska - sta reci sem da je ova drzava ravna, sto bi rekli neki ko tepsija :P, prilicno monotona za voznju, ali se da nekako preci ^^. Od gradova, prolazi se Lincoln i Omaha i to je to sto se tice vecih gradova.
Iowa - za razliku od Nebraske dosta drugacija sto se pejzaza tice, nije ravna vec mnogo valovitija - ali samo to, nema planina i ima dosta kukuruznih polja i nije tako monotona za voznju kao Nebraska.
Kansas - hmmm, pa rekao bih da je neki mix Nebraske na zapadu i Iowe na istoku sto se pejzaza tice - Kansas City se nalazi na samoj granici sa Missouri-jem, tj. na jedan deo je u jednoj a drugi u drugoj drzavi.
Missouri - je meni jako zanimljiv za voznju zato sto nije monoton uopste i brz je sto se voznje tice takodje. Sto bi rekao moj kolega nekako je mistican . Kojim god autoputem da se ide kroz Missouri prolazi se kroz St Louis, koji je meni prilicno zanimljiv inace.
Oklahoma - slicna kao i Kansas sto se tice pejzaza a kroz Oklahoma City isto kao i kroz St Louis prolaze svi autoputevi koji seku Oklahomu.
Arkansas - prolazio sam par puta samo i to nocu uglavnom tako da ne mogu da nesto preterano kazem o njemu.
Georgia - valovita zemlja sa dosta suma i odlicnim putevima i relativno toplom klimom, barem ovaj sto ide ka Floridi. Atlanta izgleda dosta zanimljivo.
Florida - konkretno sto se tice Floride bio sam samo u Orlandu, zanimljivo izgleda, relativno ravno, toplo i ono sto se meni ni malo nije svidelo - preterano vlazno. Kada se pomesa vlaga i vrucina, huh, mnogo tesko za disati :P. Mislio sam da je Chicago vlazan preko leta ali kada sam sisao do Floride dole promenio sam misljenje drasticno. Jedino je kazu priobalni pojas manje vlazan - cuo od drugih, ja lisno nisam josh imao prilike da odem do okeana tako da nemam pojma da li je to tacno.
Alabama - kroz nju sam samo jednom prosao i to nocu tako da stvarno nemam neka iskustva kako izgleda.
Tennessee - sa Nashville-om u sredini lepo izgleda. Samo sam prosao kroz Nasville pa i na prvi pogled lepo izgleda.
Kentucky - valovit, zanimljiv i drzava odakle su mi stigle koverte tako da mi se jako svidja :xD.
Indiana - ravna, sa Indianapolisom u sredini. Kazu da su taxe tamo dosta manje nego u Illinois-u.
Illinois - eh da de da zaboravim drzavu gde zivim :P. Bash bi bilo bezveze...konkretno meni se Illinois svidja, poprilicno je ravan, malo valovitiji ka jugozapadu. Kazu da su zime "zanimljive" i hladne ovde - videcemo vrlo skoro. Chicago - mislim da ne trebam ja da prepricavam price koje su drugi vec ispricali - lep, veliki grad na ravnici - sta cete lepse .

To bi otprilike bilo to sto sam do sada obisao od drzava u USA, mozda sam i neku izostavio, ako jesam ispravicu se. Jednom recju meni je sve zanimljivo, i drzi me to bez obzira sto kroz neke drzave prolazim svaki put kada krenem na put. Gledam da pozitivne stvari sacuvam i da se toga uvek secam...negativne stvari gledam da sto pre zaboravim kao sto sam to radio i u Srbiji sto mi je i pomoglo u poslu tamo da se izborim sa raznoraznim situacijama. Josh jednom pozdrav svima

Ah da - da ne zaboravim da odgovorim na pitanja:

Steelers - nije bilo sigurno za posao, ali mi je pomogao covek koga sam u Srbiji upoznao bukvalno nedelju dana pre polaska ovamo. On je vec uveliko vozio pa mi je pomogao i uputio na pravo mesto sto je i te kako bilo dovoljno za pocetak. U Srbiji nisam vozio nikada kamio, ovde sam polozio sve za mesec dana i to zadovoljstvo me je kostalo oko 2500$ sto i nije malo dati u startu kada se dodje ovamo ali mislim da nisam pogresio i ne zalim zbog toga nimalo.

Cvale - Sto se posla tice - pozitivno je to sto kao sto se vidi iz prethodnog moze se upoznati veliki deo USA, nije dosadan barem meni. Radi se 4-5 dana nedeljno a odmara oko 2 dana, barem ovo sto ja vozim, ima i drugacijih varijanti. Negativno je to sto se dosta provodi na putu, mozda je malo teze za ljude sa porodicom jer nemaju mnogo vremena da provedu sa svojima. Ako se vozi lokalno onda bi trebalo da se bude manje vishe kuci svaki dan/vece.

Toliko od mene za sada.
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
  #6  
Staro 10.11.2010, 05:08
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Posle duzeg vremena jedan zaista zanimljiv post na fourumu i za nas starosedeoce. Svaka chast dragonne!

Sto se Montane tice moj prijatelj koji isto vozi kamion kaze da je jedna od najlepsih drzava ...kao americka verzija Svajcarske, shumovita, brdovita i netaknuta.

Btw on se slikao pored putokaza za Amsterdam i Belgrade
Reply With Quote
  #7  
Staro 10.11.2010, 09:44
cvale's Avatar
cvale cvale je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.08.2010
US lokacija: Da ne ureknem :D
YU lokacija: Bijeljina, RS, BiH
Poruke: 60
Nepromenjeno

Svaka čast dragone na brzom javljanju i informacijama o ostaktu drzava na tvojim putovanjima.

Iskreno mi je drago zbog tebe i samo tako nastavi.
Reply With Quote
  #8  
Staro 10.11.2010, 10:38
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Koliko moze da se zaradi takvim tempom rada (4-5 dana radis pa 2 ne radis) ?
Reply With Quote
  #9  
Staro 01.12.2010, 21:26
american muscle american muscle je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
YU lokacija: istra
Poruke: 53
Nepromenjeno

to bi i mene interesovalo ako nije problem!
pošto sam ja šofer po struci i to bi radio da dobijem vizu, pa čisto okvirno me interesuje!
Reply With Quote
  #10  
Staro 05.01.2011, 00:25
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Koliko ces da zaradis sa radom od 5 dana a dva odmora zavisi koliko taj kamion ima posla, realno sad se jako malo zaraduje na tom poslu.
Ovde se po obicaju pricaju samo one lepe stvari koje hocete da cujete , jedan od glavnioh razloga zasto se ne javljam na ovaj forum.
Prvo da kazem da bi zaradio recimo 5000$ na kamionu moras da ne izlazis iz njega ceo mesec , nema slobodnih dana,drugo niko ti ne kaze gde u ti ti slobodni dani koje imas ako ih imas to nije kuci nego ti te dane provodis negde na truck stopu cekajuci drugu turu da bi isao dalje.
Niko ne govori da moras bar 500$ da potrosis mesecno na hranu , da moras da platis pores 10% minimum iz tog sto zaradis tako da se plata kamiondzije koji vozi kroz USA krece do 3500$ max pod uslovom da kamion ima dovoljno milja koje ti sad ne moze niko garantovati da ces da imas .
za taj posao malo ko nije probao ne zna koliko je to odvratan posao.
Da se malo osvrnem na post koji je napisao dragonn kakav pejzaz i lepote iz perspektive kamiondzije, to nema veze sa nicim , ti brate vozis spavas kupas se na truck stopu,okruzujute kurave na istom i to je realan zivot koji ti vidis.
Ovo sto pricas je samo nacelno i bez veze, jer ti vidis samo put pumpe u truck stopove , negde uz put po neki interesantan predeo ali to je jako retko uglavnom nemas vremena za razgledanje te iste prirode tako da ti to sve pre ili kasnije postane dosadno.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.