ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Potvrde iz inostranstva » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 30.07.2013, 13:10
JoMan JoMan je offline
Član
 
Datum prijave: 14.07.2009
Poruke: 18
Nepromenjeno Potvrde iz inostranstva

Pozdrav svima,

iako sam pronasao neke teme koje se ticu ove tematike, nisam pronasao konkretan odgovor za sada. Pitanje sam vec postavio u jednoj temi, ali je brzo preslo u zaborav, a mislim da moze da znaci buducim narastajima barem koliko i meni.

Moj brat ce potvrde morati da pribavi i iz Italije jer je tamo ziveo neko vreme.
Da li je neko prosao kroz proceduru pribavljanja dokumenata iz inostranstva?
Da li i tamo treba neka potvrda i iz suda i iz policije, ili samo jedan dokument?
Da li sve to moze odavde da se uradi, ili je neophodno ici tamo licno?
Koliko traje cela procedura?
Da li je vec sada moguce krenuti u tu proceduru kako bi se dokumenta sto pre probavila da nema brige, ili postoji neki rok vazenja ili slicno?

Pronasao sam da je korisnica Dida preko prijatelja iz Italije uspela sve to da nabavi, ali nisam siguran kako s obzirom da nemam mogucnost da je kontaktiram. Ukoliko neko eventualno ima njen mail ili slicno, molim vas da mi posalje na pp, ili da je zamoli da se javi ovde u temi...

Unapred hvala!
Reply With Quote
  #2  
Staro 30.07.2013, 15:40
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno

za preko 12 mjeseci boravka u Italiji (govorim o punoljetnim osobama) obavezna je certificate, definitvno se radi samo o jednom papiru, neki ga nazivaju "police certificate" a neki "uvjerenje o nekažnjavanju", ali uvijek je to samo jedna potvrda.
Traži se nekoliko sedmica prije intervjua. Znam da recimo ko je bio u Njemačkoj, a aplicira Green Card iz Hrvatke može uputiti zahtjev preko njemačke ambasade, možda može i preko domaće policije koja poslala zahtjev službenim putem u tu zemlju

Svakako treba nekoliko sedmica da stigne potvrda i mora biti koliko toliko nova potvrda, do 6 mjeseci recimo
ako ne stigne na vrijeme do zakazanog intervjua, može se naknadno priložiti, dakle nema vize dok ne stigne
Reply With Quote
  #3  
Staro 15.11.2013, 23:58
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

Evo za buduće i sadašnje dobitnike - dvoje godine studirao sam u FR pa sam se uspaničio kad sam saznao da i od tamo trebam potvrdu o nekažnjavanju. Najprije sam kontaktirao ambasadu (gdje su svi bili na godišnjem), ali onda sam se dosjetio i na stranici Reciprocity by country odabrao Francusku i nasao francusko ime tog dokumenta. Zatim sam to ime ubacio i Google i momentalno pronašao podatak da se BESPLATNO taj dokument naručuje online na stranici francuske vlade. Upisao sam ime i godinu rođenja te sadašnju adresu i dokument je stigao poštom iz Francuske za desetak dana! Šta ti je Europa. A po ove naše dokumente 5 dana jahanja i brdo novaca. Ne znam kako je za druge zemlje, ali ovo je bez problema prošlo.
Reply With Quote
  #4  
Staro 20.08.2015, 21:27
Silvija29 Silvija29 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.03.2011
Poruke: 65
Nepromenjeno

Da li neko moze da mi da informaciju, imamo za dve nedelje intervju u Beogradu, moj suprug je nosioc, trenutno radi Nemackoj , vec 7 meseci. Da li njemu treba potvrda iz Nemacke iz policije? Ne znam da li je potrebno kad si duze od 6 meseci ili duze od 12 meseci.
Reply With Quote
  #5  
Staro 21.08.2015, 01:05
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Ukoliko zivi u Njemackoj duze od 6 mjeseci, treba mu potvrda iz policije. Znaci, ako je u Njemackoj 6 mjeseci i jedan dan ili vise od toga. Isto tako iz svake druge zemlje u kojoj je zivio od 16 godine zivota a bio duze od 6 mjeseci. Sve ti pise ovdje:

http://travel.state.gov/content/visa...documents.html
Reply With Quote
  #6  
Staro 21.08.2015, 05:41
Silvija29 Silvija29 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.03.2011
Poruke: 65
Nepromenjeno

Ok, hvala na informaciji, to nas je zbunilo sto pise vise od 12 meseci.
Reply With Quote
  #7  
Staro 26.08.2015, 08:17
MilosWorldwide MilosWorldwide je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2015
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
Ukoliko zivi u Njemackoj duze od 6 mjeseci, treba mu potvrda iz policije. Znaci, ako je u Njemackoj 6 mjeseci i jedan dan ili vise od toga. Isto tako iz svake druge zemlje u kojoj je zivio od 16 godine zivota a bio duze od 6 mjeseci. Sve ti pise ovdje:

http://travel.state.gov/content/visa...documents.html
Treća rečenica nije tačna. Potvrda iz policije je potrebna samo u slučaju kada je neko živeo duže od 12 meseci u drugoj zemlji. 6 meseci je period koji važi ako osoba trenutno živi u toj drugoj zemlji.

To jasno piše na linku koji si naveo, ali sam za svaki slučaj konsultovao i ambasadu u Beogradu.

Naveli su i da konzul ima diskreciono pravo da u nekim slučajevima zahteva to uverenje i za boravke kraće od 12 meseci.
Reply With Quote
  #8  
Staro 26.08.2015, 09:29
Silvija29 Silvija29 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.03.2011
Poruke: 65
Nepromenjeno

I ja sam kontala da je tako, a mi smo izvadili potvrdu za svaki slucaj, jer mi muz trenutno zivi u inostranstvu, bolje da imamo viska papira nego da nas vrate.
Reply With Quote
  #9  
Staro 26.08.2015, 09:34
Stojne Stojne je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 34
Nepromenjeno

Zdravo na site... Jas sum nositel na vizata, no soprugot e studiral vo Italija 4 godini. Me interesira dali toj ima potreba da vadi takov dokument od Italija (police certificate), bez razlika na toa shto ne e nositel?
I dali nekoj na forumot go ima vadeno toj dokument (on-line), konkretno mislam od Italija?
Reply With Quote
  #10  
Staro 26.08.2015, 14:34
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MilosWorldwide Prikaz poruke
Treća rečenica nije tačna. Potvrda iz policije je potrebna samo u slučaju kada je neko živeo duže od 12 meseci u drugoj zemlji. 6 meseci je period koji važi ako osoba trenutno živi u toj drugoj zemlji.

To jasno piše na linku koji si naveo, ali sam za svaki slučaj konsultovao i ambasadu u Beogradu.

Naveli su i da konzul ima diskreciono pravo da u nekim slučajevima zahteva to uverenje i za boravke kraće od 12 meseci.
u pravu si, pogrijesio sam. ja sam citao samo prvu I drugu stavku. hvala za ispravku.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
potvrda iz policije iz inostranstva Zabica Stare teme 7 13.01.2010 11:53

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:34.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.