ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Mobilna Telefonija, Internet i Kablovski Provajderi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 30.12.2014, 00:56
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ladolcevita Prikaz poruke
Meni je strasan... Jedva otvara stranice na kraju meseca... Bas se smorim!
Planiram da predjem na Sprint... Mada ako uzmem jaci paket, mozda je i isto. Uzela bih i telefon uz to.
Dobar i brz internet - Verizon i AT&T.

Ja sam sa Sprint-om pre dve godine raskinuo ugovor i platio penale jer im je data bio ocajan. Ne znam u kom si gradu, kazu da se u CHGO Sprint popravio otkako je otkupio resurse US Cellular-a. 2012 kada sam ga ja koristio Sprint je bio ziva katastrofa. Odozgo sto sam tada bio u kamionu pa sam stalno bio u "Extended Coverage" (nacionalni roaming). E tek u Extended-u net je radio sporije nego GPRS na Telenor mrezi
Reply With Quote
  #122  
Staro 30.12.2014, 08:23
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Ja koristim at&t i verizon mrezu. To su mi privatni i poslovni brojevi. Cini mi se da verizon ima bolju pokrivenost sa 4g lte. Dosta vremena provodim po autoputevima pa at&t ponekad izgubi signal dok se verizonu bukvalno ni jednom nije desilo.

Inace sad sam presao na at&t prepaid plan koji kosta 60$ mesecno i ima 2,5GB podataka ali mislim da cu se vratiti na 45$ plan jer izgleda da necu potrositi ni 1GB.

Za sve ostale tipa Sprint i MetroPCS sam cuo da su losi ali nisam imao iskustva sa njima.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
  #123  
Staro 02.01.2015, 05:09
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ladolcevita Prikaz poruke
Meni je strasan... Jedva otvara stranice na kraju meseca... Bas se smorim!
Ja nikad ne predjem taj 1 GB ali supuga koristi telefon za skajp i brzo predje taj GB onda telefon veze preko Wifi na moj tel jer njen bude neupotrebljiv. Inace je solidna brzina do tada



PS na telefonu mi je izabran 3G za preffered.

Ima nesto ako stavis autopay dobijes 25% vise po 4G brzini ali ako platim u prodavnici za kes onda bude okrugno $40 i ne placam porez pa mi je to bolje. Uvek mozes platiti 10-20 vise za veci paket.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #124  
Staro 03.01.2015, 17:48
Dragan Dragan je offline
Član
 
Datum prijave: 24.08.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 8
Nepromenjeno Simple mobile

Moje iskustvo:

1. Kupio svoj telefon jer smatram da su dvogodisnji planovi cista pljacka (ali to je vec duza tema)

2. Uzeo StraightTalk ali je to bila agonija zbog data plana koji nisam mogao da koristim, ocajne tehnicke podrske i sa cenom koja je bila veca za nekih 7$ od naznacene zbog takse i nekog "ekoloskog" fee-ja

3. Presao na Simple mobile - Unlimited Talk, Text i International text (saljem SMS-ove na srpske brojeve bez problema), 1Gb na LTE a nakon toga je i dalje unilimited data ali na manjim brzinama (kolikim - ne znam jer ne potrosim ni 1 Gb jer sam najcesce nakacen na WiFi)

4. Plan kosta 40$ (ja ga placam 39.79$ i nema taksi ili ostalih fees jer ga kupujem preko pinzoo.com)

- Nedostatak plana - Jednom prilikom mi je za promenu na Skype nalogu bila potrebna "Confirmation by SMS", i normalno, posle nekoliko neuspelih pokusaja sam zakljucio da moj bajni Simple mobile provider ne podrzava slanje ili primanje poruka od tih automatizovanih servisa - sto su mi i potvrdili kada sam ih zvao. Takodje je "teterovanje" (deljenje data plana sa drugim uredjajima) zabranjeno, ali to me nesto ne dotice.

- Bez data plana (znaci unlimited Talk, Text i Intl text) kosta kod njih 25$

Generalno sam zadovoljan izborom provajdera i plana. Nije dobar ukoliko se ide preko cele amerike a zavisite i od data plana (kamiondzije).

* Skoro sam video da BoostMobile nudi SLICAN plan za 35$ ali na CDMA telefonima (telefon samo za taj provajder bez SIM kartice) a i Cricket ima tako nesto... mada nisam nesto previse gledao.
Reply With Quote
  #125  
Staro 03.01.2015, 19:17
Dragan Dragan je offline
Član
 
Datum prijave: 24.08.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 8
Nepromenjeno T-mobile

E da, zaboravih na jos jednu stvar. T-mobile nudi i jedan malo cudan prepaid plan koji bi mogao da prodje ako neko na telefonu ima instaliran Google talk, Skype, MagicJack ili nesto slicno dok bi mu 100 minuta talk-a doslo kao rezerva. Normalno, sve zavisi koliko neko dodatno trosi data plan...


$30 per month - Unlimited web and text with 100 minutes talk

100 minutes talk | Unlimited text | First 5GB at up to 4G speeds
Includes unlimited international texting from the U.S. to virtually anywhere included in your plan — at no extra charge.
This plan is only available for devices purchased from Wal-Mart or devices activated on T-Mobile.com.

http://prepaid-phones.t-mobile.com/prepaid-plans
Reply With Quote
  #126  
Staro 03.01.2015, 22:48
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Walmartov Family mobile je po meni najbolji. Za dva telefona sa neogranicenim pozivima i internetom placam $80. Prvih 1.5Gb je 3G (ali sasvim dovoljna brzina za npr skype), posle toga je 2g ali je sasvim ok.

Oni koriste T-Mobile mrezu tako da sve to funkcionise ok, ja sam zadovoljan.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #127  
Staro 11.01.2015, 21:58
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Da li netko ima iskustva sa www.go4yu.com ?
Kaze "Powered by Telekom Srbija" i nude jevtine razgovore izmedju SAD i Srbije po cijeni od 0.01 US$ odnosno 0,99 dinara
Reply With Quote
  #128  
Staro 12.01.2015, 02:13
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tomislav1970 Prikaz poruke
Da li netko ima iskustva sa www.go4yu.com ?
Kaze "Powered by Telekom Srbija" i nude jevtine razgovore izmedju SAD i Srbije po cijeni od 0.01 US$ odnosno 0,99 dinara
То је нешто ново тако да не верујем да неко има искуства... није лоша варијанта, мени баш не одговара варијанта са фиксним телефоном, али размишљам да узмем варијанту са мобилним бројем, тј. да мој мобилни број пребацим код неких од оператера... на пример код T-Моbile-а, за $35 (+ таксе) имате неограничене поруке и минуте у УСА и 500 мин са фиксним телефонима у Србији (у оквиру Телекома) или са МТС мобилним бројевима (без интернета). Има ту разних варијанти код свих оператера, а наравно најскупљи су Verizon и AT&T, aли вреди размислити о овоме коме требају позиви за Србију....
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #129  
Staro 26.01.2015, 21:53
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

To je isti paket koji nudi go4yu.com. naime dobijas karticu koja ima dva broja na njemu a koja je preko t-mobile-a. mozes svoj postojeci US broj da prebacis u tu mrezu, pored toga dobijes i 066 broj sa kojim pozivas brojeve iz srbije, dok svoj koristis za US. Recimo pakert koji ja sada imam je $50, plus tih $35 bi izaslo $85 a imas u paketu neogranicene pozive, neogranicene poruke, 1GB po 4G a posle toga neogranicen sporiji internet plus 2000 minuta ka Srbiji.
Mada ja koristim za sada Orion SIT. platim 300 dinara kredit i mogu da pricam par puta sa mojima. Ili uplatim skype kredit.
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #130  
Staro 09.02.2015, 00:43
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Za one koji koriste skype kredit imate popust 30% do 15. februara ako kredit kupite preko newegga:


http://www.skype.com/en/special-offers/

http://www.newegg.com/Product/Produc...=-1&isNodeId=1
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Internet u USA dreamerns Vaša strana 43 13.07.2010 20:46
Mobilna verzija ZL ne radi Good Spirit ZelenaLutrija.com - O sajtu 1 23.05.2010 00:27
Fiksna telefonija Misa Stare teme 0 15.05.2009 09:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.