ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Mobilna Telefonija, Internet i Kablovski Provajderi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 06.10.2008, 15:32
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

t-mobile (vec rekoh) fercera po evropi, meni je i u brazilu radio k'o 2+2...

povodom telefona, nisam siguran da sam upoznat sa modelima.... proverite u specifikacijama da li su Triple-Band telefoni, dakle da li podrzavaju i GSM 900 i GSM 1800 i GSM 1900. Ako podrzavaju sve, onda ce raditi provereno.

Ne zaboravite da ovde dobijate telefone uz kartice... Mozda da ostavite te telefone vasima u odlasku.... (osim ako su neki space-shuttle telefoni, naravno)

Telefon koji dobijete ovde necete moci da koristite sa nasim karticama prosto jer je kodiran. Mozete da trazite da vam ga dekodiraju kad vam prodje ugovor (ili polovina ugovora, nisam siguran)
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #32  
Staro 07.10.2008, 09:58
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Da, oba telefona su four band zapravo. znaci da ce raditi. Pa jesu, prirasli su nam srcu i sigurno su bolji nego ti sto ti daju uz karticu, ali te mozemo uzet i odkodirat tu pa dat nekome.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #33  
Staro 28.06.2012, 15:18
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno Mobilna telefonija

Pozdrav svima iz suncanog NY! Sinoc smo dosli i oboje nas bole sinusi od leta, blog pocinjemo uskoro.

Trebali smo to jos ranije da pitamo, ali evo sad... sta preporucujete da se uzme i na kojoj mrezi, sta je sad najaktuelnije i najpovojnije za nekog ko je tek dosao?
U sustini treba nam tel sa neogranicenim pozivima za trazenje poslova, a drugi toliko nije bitan. Kad treba da nazovem suprugu, cimnem je, pa me ona moze nazvati sa tog telefona.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #34  
Staro 28.06.2012, 16:08
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Imas ovde vec temu o tome
http://www.zelenalutrija.com/forum/s...bilni+internet
Reply With Quote
  #35  
Staro 29.06.2012, 01:36
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Ukoliko pokusavas da izbegnes potpisivanje ugovora mozes da pogledas Simple Mobile. To je prepaid varijanta, ali ono zbog cega ce ti mozda biti primamljivi je sto imaju internacionalni sms ukljucen u paket. To bi znacilo da za $40 dobijas neogranicene pozive, neogranicen sms domaci i inostrani i neogranicen internet u trajanju od 30 dana. Ukoliko se opredelis za tu opciju vodi racuna da pocetno aktiviranje za tebe mozda nije bas lako. Razlog je sto kada porucis SIM karticu pre nego da je aktiviraju oni traze da im das neki broj telefona na koji ce te pozvati da potvrde tvoje podatke. Idiotluk, ali sta ces. Posle toga svaka sledeca obnova dopune je veoma laka.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #36  
Staro 29.06.2012, 02:54
caca's Avatar
caca caca je offline
Član
 
Datum prijave: 23.11.2011
US lokacija: Čikago, Portage Park
YU lokacija: Gornji Milanovac/Topola
Poruke: 16
Nepromenjeno

Hvala za ovaj post, Dejancicu...

Zvuci dobro....ja upravo istrazujem sta bi meni odgovaralo i ova opcija je najbolja od svega sto imam u opticaju...ti verovatno koristis bas ovaj paket, zar ne?
Reply With Quote
  #37  
Staro 29.06.2012, 03:04
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ja imam T-mobile $50 unlimited voice/text/ internet, a za zvanje za inostranstvo koristim jedan drugi broj koji je veoma povoljan za zvanje Bosne.
Jos nisam ni na jednom planu, nesto ne zelim da se vezem ugovorom na 2 godine...
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #38  
Staro 29.06.2012, 03:17
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik caca Prikaz poruke
Zvuci dobro....ja upravo istrazujem sta bi meni odgovaralo i ova opcija je najbolja od svega sto imam u opticaju...ti verovatno koristis bas ovaj paket, zar ne?
Jeste, ja trenutno koristim ovaj paket. Koristio sam H2O Wireless dok nisu ukinuli internacionalni sms. Za sada nisam imao nikakvih problema sa Simple Mobile. Oni, ako se ne varam, koriste T-Mobile mrezu i mapa pokrivenosti im je po meni za sada zadovoljavajuca. Ukoliko nisi u zurbi da sto pre nabavis njihovu SIM karticu mozes koristiti sajt pinzoo koji je posvecen preprodaji kartica i dopuna. Tim putem ces izbeci da placas dodatnih ako se ne varam $10 za SIM karticu. Ja njih koristim od prvog dana. Ulogujem se na svoj nalog, platim za novu dopunu i umesto da dobijem fizicku dopunu koju treba da ogrebem i vidim broj, oni mi daju broj. Meni to odgovara jer ne moram da trazim prodavnice koje prodaju njihove dopune.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #39  
Staro 29.06.2012, 21:16
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Hvala! Uzeli smo simple mobile, sve je neograniceno ukljucujuci i sms prema srbiji, a i net sto nam je bitno, pa mozemo i nase neograniceno zvati preko viber-a. Taman i google maps radi

Metro PCS sa druge teme je CDMA tipa, pa nema karticu, tako da ne bih mogao da koristim svoj telefon.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #40  
Staro 30.06.2012, 18:02
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Kao sto rece dejancic (moj stari drugar) Simple Mobile je trenutno najpovoljnija varijanta otkako je H2O ukinuo poruke ka Srbiji. Simple koristi resurse T-mobile mreze (Simple je T-mobile-ov MVNO), odlicno funkcionise po gradovima i glavnim putevima, ali za razliku od T-mobile korisnika nema opciju nacionalnog roaminga (sto je potrebno u principu samo ako vozite kamion).

Kad pomenusmo kamion, za truckere je od mnostva ovih jeftinijih MVNO varijanti (Mobile Virtual Network Operator) najbolji PagePlus Cellular koji koristi resurse Verizon mreze (koji je ima najbolju pokrivenost u USA) koji za $39.95 nudi unlimited talk&text, a za $55 unlimited talk, text i 2GB data. Mana Page Plus Cellular-a - ne idu poruke ka Srbiji.

Ja recimo, imama dva telefona, jedan je na PagePlus, a drugi na Simple Mobile :-D
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Internet u USA dreamerns Vaša strana 43 13.07.2010 20:46
Mobilna verzija ZL ne radi Good Spirit ZelenaLutrija.com - O sajtu 1 23.05.2010 00:27
Fiksna telefonija Misa Stare teme 0 15.05.2009 09:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.