ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 25.01.2018, 19:06
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno Presedati u Londonu bez Britanske vize ali sa zelenom kartom i Srpskim pasosem

Ako imam Srpski pasos i Creen Card, da li imam pravo da presedam u Londonu (Oslo-London-USA lokacija) iako nemam vizu za Britaniju, a svi znamo da sa Srpskim pasosem treba viza za Britaniju?

Molim da opise neko kako je to izgledalo, kao i dal je imao problema ako to moze i ako je bilo tih slucajeva.

Da li se GC mora provlaciti kroz nesto tamo ili da se skenira, sta se sve mora imati uz sebe, ima li nekih ogranicenja za nosioce Srpskog pasosa lii sl. tome...
Reply With Quote
  #2  
Staro 25.01.2018, 19:45
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Meni su na ovo pitanje u turistickoj agenciji dali sledeci odgovor...

Ukoliko je presedanje ispod 24h onda nije potrebna viza, a ukoliko je duze od 24h u tom slucaju je potrebna viza...

Ali ipak mislim da je bolje da jos negde proveris,pozz
Reply With Quote
  #3  
Staro 25.01.2018, 20:45
tile83 tile83 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: VA
Poruke: 86
Nepromenjeno

Ja sam sigurna da ako samo presedate vam ne treba visa, tj. Ne smete napustati aerodrom.
__________________
03.05.2017. Selected - 2. prijava
CN: 2018EU00004***
Lekarski - 26.06.2018.
Interview - July 2018
Rejected
Reply With Quote
  #4  
Staro 25.01.2018, 22:19
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Evo šta piše na sajtu za prodaju karata Aerogaga..

Citat:
Putujem za SAD preko Londona i interesuje me da li mi je kao državljaninu Srbije neophodna tranzitna viza? Ukoliko jeste molim Vas da mi objasnite proceduru izdavanja iste.
Unapred zahvalna, Biljana

ODGOVOR

Za putovanje preko Londona prema poslednjim podacima koje mi imamo tranzitna viza nije potrebna, ukoliko ne izlazite iz zone međunarodnih letova.

Potrebno je samo da imate dokaz (primer avionske karte) da je Engleska samo deo puta do Amerike i da imate naravno, validnu vizu za Ameriku.


Takodje, za svaki slucaj moj predlog je da pozovete i Englesku ambasadu i detaljno se informišete o svemu.

Kontakt telefon i adresa Britanske ambasade u Beogradu:
Resavska broj 46.
Broj telefona: 011/2645055, 011/3615660, 011/3060900.
Radno vreme ambasade od ponedeljka do četvrtka od 07:00h do 15:30h, petkom od 07:00h do 12:00h.

https://www.aerogaga.com/najbolje-po...a-london-65764
Reply With Quote
  #5  
Staro 25.01.2018, 22:31
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Ako imam Srpski pasos i Creen Card, da li imam pravo da presedam u Londonu (Oslo-London-USA lokacija) iako nemam vizu za Britaniju, a svi znamo da sa Srpskim pasosem treba viza za Britaniju?

Molim da opise neko kako je to izgledalo, kao i dal je imao problema ako to moze i ako je bilo tih slucajeva.

Da li se GC mora provlaciti kroz nesto tamo ili da se skenira, sta se sve mora imati uz sebe, ima li nekih ogranicenja za nosioce Srpskog pasosa lii sl. tome...
Na ovim (1, 2, 3), zvanicnim stranicama uk.gov, mozete procitati vise o tranzitnim vizama i saznati da li je potrebna. Postoji vise cinilaca koji to odredjuju.

Svakako bi trebalo konsultovati i agencije koje se bave prodajom karata kod nas.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #6  
Staro 25.01.2018, 23:18
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Ako imam Srpski pasos i Creen Card, da li imam pravo da presedam u Londonu (Oslo-London-USA lokacija) iako nemam vizu za Britaniju, a svi znamo da sa Srpskim pasosem treba viza za Britaniju?

Molim da opise neko kako je to izgledalo, kao i dal je imao problema ako to moze i ako je bilo tih slucajeva.

Da li se GC mora provlaciti kroz nesto tamo ili da se skenira, sta se sve mora imati uz sebe, ima li nekih ogranicenja za nosioce Srpskog pasosa lii sl. tome...
Nije potrebna Visa ukoliko samo presedate s leta na let i ne napustate aerodrom. Iz iskustva znam,tako je jedna moja prijateljica putovala kada je isla za Usa,preko Londona. Niko joj nije trazio vizu nit ista drugo
Samo sto je stigla u London,nedugo zatim je imala let za Usa,tako da se nije previse zadrzavala. Ali viza nije bila potrebna. Pozdrav
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #7  
Staro 26.01.2018, 14:06
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Ja sam licno sedela na aerodromu u Londonu 4 sata bez izlaska sa njega i bez vise u trazitu iz USA ka Beogradu. Ne znam kako je sa duzim zadrzavanjem.
Reply With Quote
  #8  
Staro 01.02.2018, 10:56
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Meni su na ovo pitanje u turistickoj agenciji dali sledeci odgovor...

Ukoliko je presedanje ispod 24h onda nije potrebna viza, a ukoliko je duze od 24h u tom slucaju je potrebna viza...

Ali ipak mislim da je bolje da jos negde proveris,pozz
Ja sam putovao prvi put u USA, preko Londona. Imao sam 9h pauzu, ali nikako nisam mogao da izađem sa aerodroma. Ne postoje privremene vize, jer teoretski, puste te "na par sati, a ostaneš ceo život".

U samoj aerodromskoj zgradi staje metro, imao sam želju samo da kročim negde u "centru Londona", ali džabe...

Možda neko sa GC ima druga iskustva, ali ja pričam kao običan putnik u tranzitu...
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #9  
Staro 01.02.2018, 20:58
nemanjaq's Avatar
nemanjaq nemanjaq je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.08.2014
US lokacija: Fort Worth, TX
Poruke: 39
Nepromenjeno

Hej društvo,

Na svakom aerodromu (pa i na "Heathrow"-u) postoji međunarodna zona za putnike u tranzitu. Ne postoji nikakva šansa da vi imate pristup "domaćem" saobraćaju poput voza, metroa, autobusa, taksija koji vas vozi van međunarodne zone.
Ono što definitivno postoji je aerodromski unutrašnji saobraćaj između terminala (npr. autobusima, preko parkirnih staza na pisti) gde je moguće da ćete proći kroz dodatnu sigurnosnu proveru (skidanje kaiša, skeniranje ručnog prtljaga), ali bez pasoške kontrole.

Za bilo kakav vid "izlaska" iz međunarodne zone aerodroma morate proći kroz pasošku i carinsku kontrolu. Sve dok vam niko ne traži pasoš, na sigurnom ste.

Stoga, možete poput Toma Henksa (film "Terminal") da budete neograničeno u međunarodnoj zoni i niko vas neće uznemiravati - osim ako izgledate ili se ponašate sumnjivo - što je već tema za sebe.

P.S. Da bih dao dodatnu info, ako nekome zatreba, imajte u vidu da se svako putovanje u okviru šengenske zone (UK nije šengenska zona) tretira kao "unutrašnje" - npr. putujete iz Srbije, preko Nemačke, u Holandiju. Imaćete samo pasošku kontrolu pri ulasku u Nemačku (ulazak u šengenski prostor) i nigde više. Između ste u šengenskom prostoru, pa se tretira kao unutrašnji saobraćaj - poput puta od Niša do Leskovca.
Reply With Quote
  #10  
Staro 04.02.2018, 19:45
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Postoji dve vrste tranzitne vize za UK, jedna je gde nemate nikakvih dodira za granicnom kontrolom (Direct Airside Transit visa) a druga gde prolazite granicu.
Nama sa SRB pasosima trebaju obe, za CG pasose ne treba ova viza gde nema prolaska granice, dok im druga treba.

Ukoliko neko ima vazecu turisticku US vizu i na putu je ka US i od US ka negde, ne treba da vadi ni jednu ni drugu vizu. (vazi za jos nekoliko viza razlicitih zemalja). Naravno da sve ovo vazi i za GC.


Taj drugi tip vize gde se prolazi granicna kontrola ne vazi ukoliko je duze od 24 sata, a nekad i samo par sati. Npr ako se sleti u 20:00 a polece se u 00:30 sledeceg dana, iako je samo 4 i po sata izmedju letova, sto je manje od 24, prelazi u nov kalendarski dan i onda je potrebna viza.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Putovanje sa drugim pasosem milosx Vodič za emigrante 5 07.04.2016 18:03
Pomoc oko dobijanja vize Nebojsa82 Vaša strana 7 07.01.2014 00:17
Srpski pasos sa GC & vize Gugly Stare teme 7 23.02.2011 10:43
Nalazenje posla sa EU pasosem LjudskoBice Stare teme 3 30.11.2010 07:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.