ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Odbijeni - Rejected » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 04.02.2015, 09:58
pelcer224 pelcer224 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.10.2013
Poruke: 79
Nepromenjeno

Neki moraju insistirati da im "uguraju" diplomu veceg stepena.
Sta cemo kad zatraze samo diplomu srednje skole, a covek izvadi kad ono trogodisnja srednja skola?!
Moj brat je u vec poznatoj kategoriji slucajeva na forumu trogodisnja pa visa skola. Znam reci ce te nema problema gleda se najveci stepen, ali ako je tako da zatraze i diplomu srednje skole, konzul znaci ima diskreciono pravo da to tumaci kako on hoce, ne mozes mu nista ako on to protumaci na nezeljen nacin. Uz to mogu biti razlicite reakcije u raznim ex-yu ambasadama. Takvi moraju pokusati "ugurati" prvo diplomu vise skole, pa ne za njih ne vazi generalna prica sa foruma tipa: ma opusteno samo ponesite diplomu srednje skole i sve je gotovo.

Last edited by pelcer224; 04.02.2015 at 10:07.
Reply With Quote
  #22  
Staro 23.05.2015, 13:33
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

uh meni je sad crv sumnje proradio, imam zavrsenu trogodisnju srednju ugostiteljsku ali i visu poslovnu, uz to imam preko 10 godina radnog iskustva, znam da oni traze minum 2 ili 3 godine rada u zadnjih 5 godina da se radi na nekoj poziciji njima interesnatnoj ok i to imam ali ova trogodisnja me sad muci. sta raditi? dal ce gledati to i da li se na intervju nosi diploma zadnje stecenog obrazovanja ili mora i diploma srednje skole?
Reply With Quote
  #23  
Staro 23.05.2015, 13:47
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Ajd jos jednom - potrebno je MINIMALNO cetvorogodisnja srednja skola (u kontinuitetu) ili vise od toga.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #24  
Staro 23.05.2015, 13:54
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

znaci donosim samo diplomu vise poslovne tj zadnje stecenog obrazovanja?
Reply With Quote
  #25  
Staro 23.05.2015, 17:26
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Tako je. Naravno, poneses sa sobom i svedocanstva i diplomu iz srednje, fotokopiras to, ali predajes samo diplomu vise. Ovo za srednju imas pri ruci ako zatraze.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #26  
Staro 21.07.2015, 16:48
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Koliko sam pratila, imamo jednog člana koji je bio odbijen. Kod njega je bila situacija da su izvukli njegovog oca koji je imao jednu godinu vanredno završenu. Mislim da nije naveo koja je to godina bila, ali to je to. Čini mi se da je nick tropfouzik (ili tako nešto).

Takođe, mi smo imali čudnu situaciju, tj mom suprugu su tražili da donese pored diplome, koja je svima bila dovoljna, i sva četiri svedočanstva. Po diplomi su mogli da vide da je četvrta godina završena u realnom roku, ali da li zato što je menjao škole ili zato što se sve to dešavalo tokom rata - ne znam. U svakom slučaju nisam primetila da su još nekom tražili i svedočanstva.
Hocete reci da je imao od cetvorogodisnje srednje skole jednu godinu vanredno zavrsenu I zbog toga nije dobio?

A da je imao visu skolu ili fakultet posle te srednje skole, da li bi ispunjavao uslov?
Reply With Quote
  #27  
Staro 21.07.2015, 16:55
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

bi. ako poslije srednje škole imaš završeno nešto više onda se to broji a ovo drugo ne gledaju. Pogledaj ovdje negdje na forumu neko je pisao ambasadi i dobio je baš takav odgovor gdje su rekli da je potrebno ili 4 godine redovno ili ako je vanredno onda treba nešto više od srednje i time je rješen problem.
Reply With Quote
  #28  
Staro 21.07.2015, 21:23
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
bi. ako poslije srednje škole imaš završeno nešto više onda se to broji a ovo drugo ne gledaju. Pogledaj ovdje negdje na forumu neko je pisao ambasadi i dobio je baš takav odgovor gdje su rekli da je potrebno ili 4 godine redovno ili ako je vanredno onda treba nešto više od srednje i time je rješen problem.
znaci ako imam vanredno zavrsenu srednju skolu, ne bi trebalo da bude problem, obzirom da posle toga imam zavrsenu trogodisnju visoku skolu (to je nekada bila visa skola) kao redovan student (na teretu budzeta sve tri godine)...

Zna li neko link ili temu na forumu gde pise o tome...
Reply With Quote
  #29  
Staro 21.07.2015, 22:11
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Na razgovor odneses diplomu vise skole i samo to pokazes.
Ne bi trebalo da imas nikakvih problema.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #30  
Staro 24.07.2015, 03:56
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Vidim da se ovde vodi bas ozbiljna polemika pa nesto sam citao malo po netu i kopao zadnjih dana i pravo da vam kazem moracu da prestanem pod hitno jer sto vise citam kojekakve forume i price sve mi ovo nekako deluje strasnije a znam da nije. Naime naisao sam na podatak da iako si izabran za dalje procesuiranje i dosao si na intervju u ambasadu sa svim potrebnim papirima i ispunjavas sve uslove, ipak mogu da te diskvalifikuju zato sto su nasli da ti slika na E-DV prijavi nije dobra??????Tako ja procitao.Ne znam da li je tako ili nije ali verujem da moze da te odbiju za sta god hoce ali takodje verujem da to u BG nije slucaj...Mislim glupo je i da pitam da li je iko imao problema sto se ovoga tice jer bi sigurno procitao to negde ali ajde da vidim sta mislite o tome?
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.