ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kupovina kuće-stana u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 18.11.2020, 17:11
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Fazon je sto se pune dzepovi onih koji se pitaju i odlucjuju .
Reply With Quote
  #202  
Staro 21.11.2020, 14:31
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Imam odlicnu vijest.
Prije neki dan supruga zvala zbog osiguranja za kuću pa je pitala i za PMI i lik joj je rekao da ćemo placati jos 5 godina dok equity ne bude 20% .
Mi namjeravamo ostati u kuci dok je warranty a ako sve bude dobro i duze.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #203  
Staro 08.12.2020, 10:24
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Mi od danas zvanicno krenuli u lov na kucu. Bice interesantno
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #204  
Staro 01.01.2021, 23:18
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Poslije godinu dana u kuci mogu reci da sam iznenadjen sa sadasnjim estimate na zilow I redfin koju nasu kucu procjenjuju vrijednost na 436k a kupili smo je za 408k , to je 7% rast vrijednosti za samo godinu dana.
Bio sam skeptican prema ovom procjeni ali prije neki dan kuca ista je prodana u našem naselju za 434k ( znaci sve isto ) tako da se to poklapa sa ovim estimate ovih sajtova. Ovo naselje je oko 140 kuca i ima jos jedno 15 kuca da se zavrsi . Moje su procjene da ce vrijednost ici jos gore kada se zavrsi naselje a onda ce da nastavi laganim 2% 3% posto godisnje.
Ono sto mene zanima je sta ce biti sa vrijednosti kuce kada se pocne sa gradnjom tog prikljucka na autoput koji je nekih 1km od nas. Vec su sve ocistili I na proljece krecu radovi i trajati ce do 2024. godine. Planiraju se objekti od neke vrijednosti 900 miliona oko te intersection I nekih 5000 radnih mjesta. Pretezno ce tu biti sjedista multinational company, tako je u planu grada za development.
Sve u svemu mi smo donijeli pravu odluku i svakome to savjetujem da kupi kucu nego da renta.
Reply With Quote
  #205  
Staro 14.01.2021, 19:47
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Poslije godinu dana u kuci mogu reci da sam iznenadjen sa sadasnjim estimate na zilow I redfin koju nasu kucu procjenjuju vrijednost na 436k a kupili smo je za 408k , to je 7% rast vrijednosti za samo godinu dana.
Meni je lender rekao kad si skoci vrednost kuce, to se racuna kao nominalna vrednost i kad god ti preostala vrednost duga bude bila 80% od te procene koja bi mogla da se potvrdi apraisalom da mozes da refinance da ti skinu to osiguranje ili tako nesto? Jel neko to radio ili sam ja to pogresno razumela?
Reply With Quote
  #206  
Staro 16.01.2021, 15:52
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Mi zvali i ova teta nam rece da za 4,5 godina ce taj PMI da se ukine ako ne i prije posto kod nasa vrijednost nekretnine vrtoglavo raste.
Ovo nam je bio najbolji potez koji smo mogli uraditi, kupiti ovu kucu.
Reply With Quote
  #207  
Staro 17.01.2021, 22:51
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Borrower Requested PMI Cancellation: Under the Homeowners Protection Act of 1998, if your loan closed on or after
July 29, 1999 as a single-family primary residence, you have the right to request that PMI be cancelled on or after
either of these dates: (1) the date the principal balance of your loan is first scheduled to reach 80% of the original
value
of the property or (2) the date the principal balance actually reaches 80% of the original value of the property.
PMI will only be cancelled on these dates if (1) you submit a written request for cancellation; (2) you have a good
payment history; and (3) we receive, from our approved appraiser, if requested and at your expense, evidence that
the value of the property has not declined below its original value and certification that there are no subordinate liens
on the property. A ’good payment history means no payments 60 or more days past due within two years and no
payments 30 or more days past due within one year of the cancellation date. ’Original value means the lesser of the
contract sales price of the property or the appraised value of the property at the time the loan was closed.
Automatic Termination of PMI: Under the Homeowners Protection Act of 1998, if your loan closed on or after July 29,
1999 as a single-family primary residence and if you are current on your loan payment, PMI will automatically
terminate on the date the principal balance of your loan is first scheduled to reach 78% of the original value of the
property. If you are not current on your loan payments as of that date, PMI will automatically terminate when you
thereafter become current on your payments. In any event, PMI will not be required on your mortgage loan beyond
the date that is the midpoint of the amortization period for the loan if you are current on your payments on that date.
In the event your loan is modified, these dates are subject to change.
Slucajno nadjoh ovo u "mortgage interest statement". Znaci, Dzabe skace vrednost kuce moras da placas PMI dok ne spustis balans ispod 80% originalne vrednosti.
Reply With Quote
  #208  
Staro 26.01.2021, 10:40
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

TD Bank ima program za First Time Home Buyers - oni placaju PMI (barem u NJ), 3.5% downpayment i kamatu ispod 2.5%.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #209  
Staro 26.01.2021, 15:33
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

TD je verovatno najgora banka za bilo kakvu saradnju.

Mene odbili za kreditnu karticu iz razloga sto imam previse aplikacija u zadnjih godinu dana, a imao ih ukupno 4. A amex me odobrio na 1900

Nesto sam pratio neku work and travel grupu na fb, studentima automatski zatvaraju racun ako nemaju nikakvu aktivnost na racunu 6 meseci....


Takodje verujem da nisu jedina banka koja poseduje taj program
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #210  
Staro 26.01.2021, 17:27
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Pridruzujem se hate klubu TD-a. Bez sumnje daleko najgora banka. Sat i po vremena im je trebalo samo da zatvorim checkings account. Sad kad su mi makli kreditnu sa savingsa moram da odradim zatvaranje i toga, vec me muka hvata.

Sto se banki i usluga tice, mislim da je Chase zaista ubjedljivo ispred svih drugih.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina garsonjere freelancer.asus Vodič za emigrante 16 02.03.2015 13:59
Rentiranje ili kupovina nekretnine elefteros Vaša strana 0 24.05.2014 06:58
Kupovina kuće/stana u "matici" ili negde izvan USA greenie Stare teme 6 20.08.2013 12:22
Nejasnoca oko iznajmljivanja stana NinaLjuba Stare teme 16 03.10.2011 17:20
Rentiranje stana/kuce i sve sto ide uz to dmi Vaša strana 6 09.11.2009 11:46

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.