ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 17.11.2009, 22:29
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno Donosenje stvari

Imam jedno pitanje za ljude koji si se vec iselili. Dali ste nosili svoje stvari, mislim na namestaj i pokucninu pri odlasku u USA, normalno bez elektricnih aparata. Interesuje me ako to niste uradili, koji su bili razlozi .
  #2  
Staro 17.11.2009, 23:27
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Nismo - jer prevoz/shipping previse kosta. Jeftinije je bilo da se sve kupi ovde.
  #3  
Staro 18.11.2009, 00:17
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=konislav;12639]Imam jedno pitanje za ljude koji si se vec iselili. Dali ste nosili svoje stvari, mislim na namestaj i pokucninu pri odlasku u USA, normalno bez elektricnih aparata. Interesuje me ako to niste uradili, koji su bili razlozi .[/QUOTE]

Ja sam se razmisljao krevet, sto, ormar i komplet garnituru da prenesem...ali mi nisu stali u kofer, pa sam onda preneo samo hard disk :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #4  
Staro 18.11.2009, 01:03
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;12642]Ja sam se razmisljao krevet, sto, ormar i komplet garnituru da prenesem...ali mi nisu stali u kofer :-) [/QUOTE]

:w00t::aa::aa:
  #5  
Staro 18.11.2009, 02:13
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

[QUOTE]Ja sam se razmisljao krevet, sto, ormar i komplet garnituru da prenesem...ali mi nisu stali u kofer, pa sam onda preneo samo hard disk [/QUOTE]

Ja sam lepo pitao i ocekivao normalan i pametan odgovor.

Za ostale normalne diskutante bih da pojasnim svoje pitanje.

Imam potpuno nov namestaj i kompletnu pokucninu koju sam kupio prosle godine, za to sam potrosio min.10000 $ i sad bih trebao sve to da ostavim ovde ( i da placam zakup) ili da bacim i da ponovo za kupovinu namestaja u USA potrosim 20000$ ili mozda i vise. Pa sam zato pitao dali ste vi nosili namestaj kolko to kosta i zasto se to ne bi isplatilo, ako je transport po mojo slobdnoj proceni oko 2000$ i prebacim svoje nove stvari, a treba po dolasku da potrosim sta ja znam 10000 ili 15000 za nov.
Gledao sam ja namestaj kad sam bio u Houston,TX i nije bas jeftin.
  #6  
Staro 18.11.2009, 10:23
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Pa šta je za tebe nov namještaj od 20 hiljada dolara. Ti ionako nisi nesposoban kao većina forumaša da radiš za mizernu platu. Ti ćeš svakako raditi za 10 hiljada mjesečno, pa ti je taj nov namještaj prava sitnica! :grin::grin::grin:
  #7  
Staro 18.11.2009, 11:13
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

[QUOTE=konislav;12645]Ja sam lepo pitao i ocekivao normalan i pametan odgovor.

Za ostale normalne diskutante bih da pojasnim svoje pitanje.

Imam potpuno nov namestaj i kompletnu pokucninu koju sam kupio prosle godine, za to sam potrosio min.10000 $ i sad bih trebao sve to da ostavim ovde ( i da placam zakup) ili da bacim i da ponovo za kupovinu namestaja u USA potrosim 20000$ ili mozda i vise. Pa sam zato pitao dali ste vi nosili namestaj kolko to kosta i zasto se to ne bi isplatilo, ako je transport po mojo slobdnoj proceni oko 2000$ i prebacim svoje nove stvari, a treba po dolasku da potrosim sta ja znam 10000 ili 15000 za nov.
Gledao sam ja namestaj kad sam bio u Houston,TX i nije bas jeftin.[/QUOTE]


Jesi razmisljao da prodas taj namestaj sto si kupio, pa dodas malo para (koje si namenio za transport) u USA i kupis novi tamo!?
  #8  
Staro 18.11.2009, 15:01
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

[QUOTE]Jesi razmisljao da prodas taj namestaj sto si kupio, pa dodas malo para (koje si namenio za transport) u USA i kupis novi tamo!? [/QUOTE]

Jesam, razmisljao sam. Zbog toga sam i pitao kakva su vasa iskustva u vezi toga, jednostavno nemam neke opipljive podatke iz prakse.

[QUOTE]Pa šta je za tebe nov namještaj od 20 hiljada dolara. Ti ionako nisi nesposoban kao većina forumaša da radiš za mizernu platu. Ti ćeš svakako raditi za 10 hiljada mjesečno, pa ti je taj nov namještaj prava sitnica![/QUOTE]

Nerazumem komentar. Zasto je bitno kolko cu ja zaradjivati, pitanje je sta se vise isplati. Ako nemoram da kupujem nov namestaj, mozda kupim novo auto, o tome se radi.
  #9  
Staro 18.11.2009, 15:45
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

[QUOTE=konislav;12662]Jesam, razmisljao sam. Zbog toga sam i pitao kakva su vasa iskustva u vezi toga, jednostavno nemam neke opipljive podatke iz prakse.
[/QUOTE]

Kao sto vidis niko nije imao takvih iskustava. A opet sa druge strane ne verujem da je neko imao namestaj od 10000$. :==D:
Ne trebaju tebi iskustva, okrenes FedEx, DHL, UPS i kazes im sta hoces da posaljes (tezinu i dimenzije) i naravno lokaciju i oni ti kazu koliko kosta.

Ljudi kada se sele bilo gde "kuce" se vremenom i u pocetku se niko pametan ne luksuzira. Ne znas koliko ce ti trebati da nadjes posao, tako da je neracionalno razbacivati se za namestaj. Kupujes osnovne potrepstine za kucu. Kao sto su ljudi vec spominjali garazne rasprodaje su takodje opcija. A "lickanje stana" dolazi vremenom.
Nezahvalno je da ti neko govori cene namestaja, jer je on mozda platio krevet na garage sale-u 300$ a tebi se to ne bi svidelo, pa bi mozda uzeo neki od 1000$.
  #10  
Staro 18.11.2009, 18:17
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Cenu koju ces morati da platis spediterima da bi taj tvoj namestaj otisao iz srbije je daleko veca od same vrednosti namestaja, a da pritom ne spominjem da ti je neophodno da imash i svog advokata i sve po redu da bi to izneo iz Srbije i uneo u US.... osim ako namestaj nije antikvitet i ako nema daleko vecu cenu na americkom trzistu stvarno se ne isplati nositi ga sa sobom. Da ne pricam koliko sam transport kosta i koliko vremenski treba da stigne, i da treba znati sa kojim ces spediterom poslovati pa da ti ne odere kozu sa ledja.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prije iseljenja - stvari koje moramo uraditi landlord Vodič za emigrante 110 08.05.2019 00:56
Pravila nosenja stvari u avion stizeljeto Stare teme 21 18.12.2008 21:17

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.