ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 10.04.2011, 09:23
miroslav chicago miroslav chicago je offline
Član
 
Datum prijave: 09.04.2011
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 17
Thumbs down Vazna informacija za drugi kofer

Ja sam krenuo u USA 15.03.2011. i poneo dva kofera (u cenu karte se uracunava samo jedan) i oba su bila ispod 23kg. To je u redu. Za drugi se doplacuje oko 50 evra, i to je u redu ,znao sam. (Putovao sam Lufthanzom do Frankfurta ). E sad ono sto niko ne kaze : na informacijama koje zoves predhodnih dana telefonom i u turistickim agencijama, svi ti pominju doplatu od 50 evra a niko ne pominje dinare. Medjutim kad dodjes na aerogrom, i hoces da predas kofere, izvadis 50 evra, sluzbenica te posalje na drugi salter da doplatis tih 50 evra, ali te na salteru saceka neprijatno iznenadjenje da oni primaju samo dinare u keshu. Meni je avion poletao u 6 i 45 i ja sm na aerodromu bio u 20 do 6 (ujutro) i u to doba jedina menjacnica na aerodromu ne radi!!! Jedva sam namolio vlasnika obliznjeg kafica da mi promeni 50 evra (sva sreca da je vlasnik tada naisa i imao taman toilko dinara , jer konobar koji je radio nije smeo ili nije imao da mi zameni pare). Strasno!
Svi koji putuju u inostranstvo ovo moraju da procitaju
Reply With Quote
  #42  
Staro 10.04.2011, 16:01
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

E, mislim... Kad ti trebaju dinari, a ideš na kraj sveta, onda stvarno...
Hvala na upozorenju.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #43  
Staro 10.04.2011, 17:18
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Znam i meni su to rekli. Ono što svi trebaju da znaju, u Srbiji je dozvoljeno plaćanje isključivo u dinarima, tako da ako vam bilo ko kaže nešto drugo, to nije istina ili radi nelegalno.

Na aerodromu imate bankomate na kojima možete podići novac bilo kada. Čak mislim da sam dole u prizemlju video da ima bankomat koji menja devize.
Reply With Quote
  #44  
Staro 11.04.2011, 16:31
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Good Spirit Prikaz poruke
Znam i meni su to rekli. Ono što svi trebaju da znaju, u Srbiji je dozvoljeno plaćanje isključivo u dinarima, tako da ako vam bilo ko kaže nešto drugo, to nije istina ili radi nelegalno.

Na aerodromu imate bankomate na kojima možete podići novac bilo kada. Čak mislim da sam dole u prizemlju video da ima bankomat koji menja devize.
ti ocigledno ne zivis u srbiji

svako placanje KES-om apsolutno bilo cega se vrsi u dinarima
strana valuta se mora zameniti u menjacnici-banci i izvrsiti placanje u domacoj valuti

ako se placa karticom, onda nema problema, sve to banka sama konvertuje
Reply With Quote
  #45  
Staro 11.04.2011, 16:54
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Ajde pročitaj opet šta sam napisao

Pod bankomatom koji menja devize sam mislio kao onaj što postoji npr. u Čika Ljubinoj ulici kod menjačnice Pirana, to je bankomat u koji ubacuješ papirne novčanice deviza a dobijaš dinare. Naravno da na bilo kom bankomatu možeš samo dinare da povučeš nebitno u kojoj valuti imaš pare i u kojoj zemlji.
Reply With Quote
  #46  
Staro 11.04.2011, 17:25
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

nista tebi licno upuceno...
greskom povucen quote...

odgovor sam nadovezao na tvoj prvi pasus kao odgovor miroslavu koji pokusava da plati u evrima

sustina svega je da i dalje postoje ljudi koji ne znaju da je dinar jedino platno sredstvo u srbiji

Last edited by botexag; 11.04.2011 at 17:32.
Reply With Quote
  #47  
Staro 11.04.2011, 17:37
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Meni je teško za poverovati da neko ko živi u Srbiji zaista misli da može da se plati u devizama na mestu kao što je aerodrom. Ja sam plaćao ili menjao devize u lokalnim prodavnicama gde me znaju, kod frizera itd ...
Inače, uhvatite bilo kog taksistu i on će vam zameniti devize, njih ima svuda i uvek.

Takođe kada presedate na aerodromima u EU, ako nosite samo dolare sa sobom, ponesite i nekih 20 evra da imate da kupite nešto. Da ne morate da jurcate gde i kako da zamenite pare a npr. nemate kartice.
Reply With Quote
  #48  
Staro 11.04.2011, 18:06
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Citat:
Meni je teško za poverovati da neko ko živi u Srbiji zaista misli da može da se plati u devizama na mestu kao što je aerodrom.
Naravno da svi to znamo, ali mi je bilo čudno da nemaju nekoga ko radi menjačke poslove u to doba... srećom pa već vidim da ima mašinerije koja će to uraditi za nas.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #49  
Staro 12.04.2011, 04:34
miroslav chicago miroslav chicago je offline
Član
 
Datum prijave: 09.04.2011
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 17
Nepromenjeno Sustina svega je dezinformacija

Odgovor za botexaga


Mozes mislit??? U dinarima ?? U Srbiji??? ko bi reko.
Kad zvanicni radnik u turistickoj agenciji kaze 4 puta (dva puta preko telefona i dva puta kod njih u samoj agenciji) : "Doplata za drugi kofer je 50 evra" zatim zvanicni radnik na informacijama Lufthanze kaze isto to: "Doplata za drugi kofer je 50 evra" i zvanicni radnik na informacijama aerodroma kaze isto to: "Doplata za drugi kofer je 50 evra". --- Onda to za mene znaci upravo to sta oni kazu. Nisam se ja raspitivao po ulici i kaficima pa mi usput neko promrmljao 50 evrica...

Ovo moje iskustvo je za buduce putnike, a koji ne putuju cesto i ne znaju sta ih sve moze neprijatno iznenaditi u pola sest ujutro.
Reply With Quote
  #50  
Staro 12.04.2011, 05:53
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik miroslav chicago Prikaz poruke
Ja sam krenuo u USA 15.03.2011. i poneo dva kofera (u cenu karte se uracunava samo jedan) i oba su bila ispod 23kg. To je u redu. Za drugi se doplacuje oko 50 evra, i to je u redu ,znao sam. (Putovao sam Lufthanzom do Frankfurta ). E sad ono sto niko ne kaze : na informacijama koje zoves predhodnih dana telefonom i u turistickim agencijama, svi ti pominju doplatu od 50 evra a niko ne pominje dinare. Medjutim kad dodjes na aerogrom, i hoces da predas kofere, izvadis 50 evra, sluzbenica te posalje na drugi salter da doplatis tih 50 evra, ali te na salteru saceka neprijatno iznenadjenje da oni primaju samo dinare u keshu. Meni je avion poletao u 6 i 45 i ja sm na aerodromu bio u 20 do 6 (ujutro) i u to doba jedina menjacnica na aerodromu ne radi!!! Jedva sam namolio vlasnika obliznjeg kafica da mi promeni 50 evra (sva sreca da je vlasnik tada naisa i imao taman toilko dinara , jer konobar koji je radio nije smeo ili nije imao da mi zameni pare). Strasno!
Svi koji putuju u inostranstvo ovo moraju da procitaju
e moram i ja da dodam, isto iskustvo sa Sarajevskog aerodroma. Tri puta sam zvala, sto JAT, sto aerodrom i rekli fino 50 DOLARA! I maksuz sam zato ponijela dolare, da bude cisto i jasno, bez kusura, bez sitnisa. I onda tako u pola 6 ujutro mi kaze ili KM ili euri?! Stvarno sam bila bjesna, vristala na sve i svakog. I srecom nadje se pored mene Branka Sovrlic izvadi bunt novcanica iz dzepa i zamjeni mi dolare u eure za cas
Eto jos jedna crtica iz Steficinih putesestvija
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.