ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #151  
Staro 08.10.2019, 15:52
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik PearCookie Prikaz poruke
Stigao je i meni povratni mejl od KCC, traže dokumenta (pasoš, izvod iz mkr i uverenje o nekažnjavanju), koja su spremna, ali imam i nedoumicu zbog sledećeg.
Tabela koja govori iz koje zemlje treba da podnesemo uverenje iz policije, kaže i sledeće, parafraziram: Ako ste živeli više od 12 meseci u inostranstvu i bili stariji od 16 godina, podnesite i zahtev iz te zemlje. Jasno uputstvo, u redu.
Moj slučaj je da sam bila na studijama u Njujorku od 2016-18. Šta me tačno buni? Negde na toj stranici sa tabelom sam pročitala da: Present and former residents of the United States should NOT obtain any police certificates covering their residence in the United States. Moj status je bio non-resident alien (na F-1 vizi).
Da li ja spadam u grupu former residents? Zašto vas sve ovo pitam? Istraživala sam koji bi to formular bio (slično našem o nekažnjavanju) i ako sam dobro razumela, zove se Certificate of Conduct i morala bih lično da se pojavim da zatražim taj dokument, što je trenutno nemoguće, jer sam u Srbiji.
Da li je neko imao ovakav ili sličan slučaj? Ili se sećate da ste pročitali nešto slično na forumu, uputite me gde da čitam.
Hvala na strpljenju.
Pošalješ šta ti traže i pitaš ovo što nas pitaš i rešiš nedoumice ili ih prvo pitaš mejlom pa onda nakon odgovora pošalješ. Prosto !
Ne radiš kontrolni iz matematike pa ako ne znaš, idu minus bodovi
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #152  
Staro 08.10.2019, 16:21
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik PearCookie Prikaz poruke
Stigao je i meni povratni mejl od KCC, traže dokumenta (pasoš, izvod iz mkr i uverenje o nekažnjavanju), koja su spremna, ali imam i nedoumicu zbog sledećeg.
Tabela koja govori iz koje zemlje treba da podnesemo uverenje iz policije, kaže i sledeće, parafraziram: Ako ste živeli više od 12 meseci u inostranstvu i bili stariji od 16 godina, podnesite i zahtev iz te zemlje. Jasno uputstvo, u redu.
Moj slučaj je da sam bila na studijama u Njujorku od 2016-18. Šta me tačno buni? Negde na toj stranici sa tabelom sam pročitala da: Present and former residents of the United States should NOT obtain any police certificates covering their residence in the United States. Moj status je bio non-resident alien (na F-1 vizi).
Da li ja spadam u grupu former residents? Zašto vas sve ovo pitam? Istraživala sam koji bi to formular bio (slično našem o nekažnjavanju) i ako sam dobro razumela, zove se Certificate of Conduct i morala bih lično da se pojavim da zatražim taj dokument, što je trenutno nemoguće, jer sam u Srbiji.
Da li je neko imao ovakav ili sličan slučaj? Ili se sećate da ste pročitali nešto slično na forumu, uputite me gde da čitam.
Hvala na strpljenju.
PearCookie

Javi kako si rijesila ovo. Ja sam trenutno na studijama ovamo (i bicu zapravo svo vrijeme procesa u SAD), pa me zanima kako to funkcionise.

Kontam da nece biti potrebe nista dodatno slati jer prilikom imigracije, oni svakako rade detaljan FBI background check na osnovu kojeg ce svakako oni donijeti odluku da li si podobna za ulazak ili ne i na kojem ce svakkao iskociti svaki eventualni sukob sa zakonom koji si imala u SAD-u. S obzirom da ce tu informaciju u ambasadi dakle vec imati, pribavljanje ove potvrde bi bio zapravo duplikat te sam stoga misljenja da je to nepotrebno.

Al u svakom slucaju javi sta i kako si odradila
Reply With Quote
  #153  
Staro 08.10.2019, 16:30
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

mene malo zbunjuje ovo poimanje rezidenta u USA.

Npr u Evropi bilo gde ako zivis negde regularno bio kao drzavljanin ili stranac sa urednim papirima ti si rezident. Stranac, ali rezident.

Medjutim pre neki dan sam bio u banci nekim poslom i sluzbenik je rekao da je to i to za rezidente i nastavio

"you have to be at least 3 years in the US to be considered as a resident"

ne znam mozda ovo vazi samo za Oregon _! http://www.zelenalutrija.com/forum/i...datne/papa.gif
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #154  
Staro 08.10.2019, 16:48
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
mene malo zbunjuje ovo poimanje rezidenta u USA.

Npr u Evropi bilo gde ako zivis negde regularno bio kao drzavljanin ili stranac sa urednim papirima ti si rezident. Stranac, ali rezident.

Medjutim pre neki dan sam bio u banci nekim poslom i sluzbenik je rekao da je to i to za rezidente i nastavio

"you have to be at least 3 years in the US to be considered as a resident"

ne znam mozda ovo vazi samo za Oregon _! http://www.zelenalutrija.com/forum/i...datne/papa.gif
Pa iskreno, do ovog trenutka nisam uopste ni obratio paznju na poimanje tog rezidenta u smislu vize/statusa, zato me malo zbunilo.
Dodatno, mislim da se pojam "resident" potpuno drugacije tumaci od razlicitih agencija. U smislu, da bi se kvalifikovao kao resident SAD-a ili pojedinacne drzave, IRS, DMV i imigracija imaju potpuno drugacije tumacenje i uslove. Stvar dodatno komplikuje sto sve ovo isto treba da se primijeni i na federalnom i na drzavnom nivou

U svakom slucaju, mislim da je za potrebe lutrije, potpuno nepotrebno vadjenje bilo kakvih papira, al eto, imacemo direktno iskustvo sa foruma sta i kako
Reply With Quote
  #155  
Staro 08.10.2019, 16:59
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Pa iskreno, do ovog trenutka nisam uopste ni obratio paznju na poimanje tog rezidenta u smislu vize/statusa, zato me malo zbunilo

U svakom slucaju, mislim da je za potrebe lutrije, potpuno nepotrebno vadjenje bilo kakvih papira, al eto, imacemo direktno iskustvo sa foruma sta i kako
S ovime se i ja slazem, verovatno nece trebati konkretno taj papir.
Inace ovakve zavrzlame susrecemo i na nasim prostorima, to je cesto i usled toga sto upravne/administrativne sluzbe ne znaju iscitavati pravilnike t acno pa cesto dolazi do gresaka u primeni i nedoslednosti oko izdavanja resenja. Tako imamo isti slucaj resen na nekoliko dijametralno suprotnih nacina..pa se ti zali Naravno, kao sto su clanovi vec rekli- tj kod njih mogu da postoje i razlicitosti odredjenih propisanih resenja izmedju razlicitih provincija/drzava.
__________________
2023. May SELECTED just woke up after 1000 random not selected years
more than xx entries-not selected
Reply With Quote
  #156  
Staro 08.10.2019, 17:24
PearCookie PearCookie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.05.2019
US lokacija: NYC
YU lokacija: SP
Poruke: 57
Nepromenjeno

Hvala za razmišljanja! Čekam odgovor od KCC-ja, javiću svakako kako se završilo i da li sam u ft1p situaciji.
__________________
DV 2020
Reply With Quote
  #157  
Staro 15.10.2019, 13:37
Jelenaa91 Jelenaa91 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.09.2019
US lokacija: Miami
YU lokacija: Vranje
Poruke: 32
Nepromenjeno

Ima li neko iskustvo sa duplikat svedocanstvima? Ja sam svoja izgubila i onda sam pre par godina izvadila nova svedocanstva i diplomu u skoli koju sam pohadjala, Sve je overeno pecatom ... plasim se da mi ne prave neki problem zbog toga ...mozda je neko imao slicno iskustvo...ako neko zna neku informaciju oko toga neka pise 😀 hvala unapred
Reply With Quote
  #158  
Staro 16.10.2019, 16:15
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Precudna stvar.
Upravo sam primio mail od KCC-a za slanje dodatnih dokumenata, a da nisam DS-260 ni poslao jos uvijek.
Bas jako cudna situacija. Nisam sad ni siguran kad da posaljem ovo, dal odmah po slanju DS-260 ili da cekam, posto mi je CN prilicno visok.
Potpuno luda godina
Reply With Quote
  #159  
Staro 16.10.2019, 16:41
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Precudna stvar.
Upravo sam primio mail od KCC-a za slanje dodatnih dokumenata, a da nisam DS-260 ni poslao jos uvijek.
Bas jako cudna situacija. Nisam sad ni siguran kad da posaljem ovo, dal odmah po slanju DS-260 ili da cekam, posto mi je CN prilicno visok.
Potpuno luda godina
Popuni DS i posalji dokumenta nemas razloga za cekanjem vise, rekla bih da svi stizete na red
__________________
Prva Prijava za DV 2019-Selected
Case Number : 2019EU30xxx
DS 260 poslat : 27.05.2018
Lekarski pregled : 17.07.2019
Intervju: 08.08.2019
Vize u pasosima : 10.08.2019
Reply With Quote
  #160  
Staro 16.10.2019, 16:51
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MilicaBB Prikaz poruke
Popuni DS i posalji dokumenta nemas razloga za cekanjem vise, rekla bih da svi stizete na red
Ma, cekam da se stabilizujem sa smjestajem, nadam se od narednog mjeseca, da ne bih svakih mjesec dana otkljucavao DS-260 da updateujem trenutnu adresu prebivalista
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje u vezi I-94 obrazca... Aristotel Vaša strana 3 05.02.2014 03:11
Pitanje u vezi slike Bullet4MySelf Stare teme 5 07.10.2013 19:32
Pitanje u vezi formulara! Bullet4MySelf Stare teme 6 03.07.2013 19:54
Pitanje u vezi skole . lpastor Stare teme 13 25.02.2013 16:25

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.