ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Odbijeni - Rejected » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 19.10.2018, 17:10
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katleja Liki Prikaz poruke
Osim ispunjenja odredjenih uslova, ambasada se vodi i ekonomskom racunicom, tj zaradom na taksama, koje bas i nisu male za nase uslove. Svaki zahtjev za viziranje se naplacuje, za turisticku vizu je to oko 144 eura (u CG). Zbog toga oni koji ispunjavaju uslove, ponekad ne dobiju vizu, da bi opet trazili (i opet platili taksu) vizu.
ne verujem, nije njihov posao da zive od viza nego da kontrolisu kome se izdaje. Amerika nam salje milione preko raznih fondova i u naturi, a vamo kao zakidaju na vizama. Nije logicno.

Uglavnom, da se sad ne nastavljamo mozemo ovako svaki dan, poenta mog posta je bila da se NE MUVA. Ako neko hoce da se snalazi i muva, a na kraju popusi onda brate neka bude frajer do kraja, a ne da dolazi da kuka. Znao je da ne moze, probao, nije uspeo i sta sad mi tu mozemo.

Ali i da podvucem kao neko ko ima dosta imigrantskog staza da je stranac uvek vrednovan i kao licnost ali i kao deo grupe. Ako ljudi iz neke grupe prave bas bas mnogo sranja to ce imati posledice na SVE.

Primer, Svajcarska gde je jos 70tih otislo mnog nasih, postenih ljudi ali AVAJ otislo je i mnogo muvatora, kavgadzija, lopova i evo i dan danas Svajcarci nas zovu IC ljudi i kad saljete prijavu za posao oni se samo prekrste. Sva sreca pa je zadnjih godina stiglo mnogo Rumuna pa nismo vise na tapetu kao pre.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #202  
Staro 23.02.2019, 20:38
DzingisKan DzingisKan je offline
Član
 
Datum prijave: 23.02.2019
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tile83 Prikaz poruke
I tako, najveće nocne more postadoše java... nas petoro-Rejected. Naime, pre 10 godina suprug I ja smo u Americi ostali vise od 365 dana overstayed. Bili smo upućeni ali smo se nadali da nas nece odbiti jer nas samo 20 dana deli od punih 10 godina (20. Oktobar). Svi su u Ambasadi bili ljubazni, I pokazivali da im je bas žao I savetovali da igramo opet. Ako znate nekog ko je u situaciji slicnoj našoj pa eto bar informacije da ne treba ni da igraju pre isteka 10 god. Mi smo saznali na najbolniji način. Pozdrav od svih nas I zelim vam da svi dobijete sansu za bolji život!
Pozdrav ljudi, mene interesuje sledeća situacija. Naime bio sam u Americi na W&T program 3 puta (2015,2016,2017) sve po propisima.

5 dana pre povratka kuci ulazimo u šoping mol sa drugarima i počinjemo da se zajebavamo, uzimam kapu od 15$ stavljam je na glavu i da ispadnem mangup pred drugarima krećem da izlazim napolje, obezbeđenje me hvata i ja ne kapiram ozbiljnost situacije. Dolazi i policija, sutra dan imam suđenje i plaćam kaznu 250$.

Sve po propisima sam se vratio ništa nisam prekršio sem te gluposti, mislim nije gluposto ali nisam bio svestan da je to druga država i da nije Srbija i prodavnica kineza.

Konkurisao sam za greencard čisto ako uđe uđe, moje pitanje je da li zbog te kazne tj prekšaja u Americi u slučaju da dobijem intervju u samom startu otpadam, ili mogu da kažem da se iskreno kajem za mladalačku glupost i da sam se sva tri puta vrćao u roku kući.

(Ovo pitanje sam postavio da znam da li da se oprostim od amerike ili ne)

P.S. Da napomenem, nisam deportovan nego samo platio kaznu i to je to. U Srbiji nikada osuđivan niti kažnjavan.

Svaka sugestija bih mi dobrodošla
Reply With Quote
  #203  
Staro 23.02.2019, 21:16
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ne znam koliko moze to da ti bude problem za dobijanje vize, ali kad dodjes ovde mozes imati problem sa nalazenjem posla. Plati background check na netu pa vidi kako si pribelezen.
Reply With Quote
  #204  
Staro 08.04.2019, 16:04
DzingisKan DzingisKan je offline
Član
 
Datum prijave: 23.02.2019
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 28
Nepromenjeno

Možeš li mi detaljnije objasniti postupak oko naručivanja background check i gde to izvaditi, i šta sa tim background check-om da radim kada ga izvadim.

Hvala na odgovoru puno, i izvini što te pitam sve ovo ali nisam upućen oko ovog mog problema.

Pričao sam sa dva advokata kažu mi da to nije strašno jer taj prekršaj je u kategoriji zaboravljana ako iskažeš da se kaješ (sitan prekršaj) i pismenim putem pošalješ u ambasadu papir da ti oproste prekršaj. Ali to sve radim ako me nekada izvuku. Eto nisam znao da jedna zezancija u šopingmolu može da mi ovoliko zakomplikuje situaciju

Hvala još jednom na odgovoru
Srećno svima ove godine!
Reply With Quote
  #205  
Staro 09.04.2019, 04:46
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

NEmas cega da se plasis. Kada konkurises za GC, od tebe se trazi da izvadis potvrde o nekaznjavanju u Srbiji. Anyway, to je bio sitan prekrsaj, a ako si jos pred sudijom rekao isto to (da ej bila sala) i akoa te on castio sa samo 250$... Forgetaboutit
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #206  
Staro 09.04.2019, 08:05
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik DzingisKan Prikaz poruke
Možeš li mi detaljnije objasniti postupak oko naručivanja background check i gde to izvaditi, i šta sa tim background check-om da radim kada ga izvadim.

Hvala na odgovoru puno, i izvini što te pitam sve ovo ali nisam upućen oko ovog mog problema.

Pričao sam sa dva advokata kažu mi da to nije strašno jer taj prekršaj je u kategoriji zaboravljana ako iskažeš da se kaješ (sitan prekršaj) i pismenim putem pošalješ u ambasadu papir da ti oproste prekršaj. Ali to sve radim ako me nekada izvuku. Eto nisam znao da jedna zezancija u šopingmolu može da mi ovoliko zakomplikuje situaciju

Hvala još jednom na odgovoru
Srećno svima ove godine!
Imas na netu platis karticom, ne znam tacan iznos ali ima dosta sajtova. Mora da se ukucaju podaci ko se trazi, ko trazi to, platis i dobijes. Ovde prodaju sve podatke. Samo googlaj i videces razne sajtove.
Reply With Quote
  #207  
Staro 09.04.2019, 13:19
DzingisKan DzingisKan je offline
Član
 
Datum prijave: 23.02.2019
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 28
Nepromenjeno

Hvala vam mnogo na odgovorima, @SRBghost @mveruovic, Inace samo da javim i doprinesem ovoj zajednici studentima koji se plase da kada idu u ambasadu na J1 vizu tj W&T da ne moraju nicega da se boje, igram GC od 2015 i sva tri puta sam dobio vizu. Nikada me nisu pitali zasto igram GC. Ako neko cita nadam se da ce mu biti od koristi.

Jednog druga su pitali da li je igrao GC i on je rekao NE, odbijen je jer je slagao Americkog konzula tj uradio je to iz straha, mladost pa si glup i zelen ne kapiras da su oni ozbiljan sistem.

A vama hvala jos jednom! @SRBghost @mveruovic
Reply With Quote
  #208  
Staro 28.07.2019, 12:53
allenton's Avatar
allenton allenton je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.03.2013
Poruke: 63
Nepromenjeno

ljudi, imam problem sto se tice diploma iz srednje skole..ako se moze tako reci

znaci

prvi razred 92/93
drugi razred 93/94
treci razred94/95
cetvrti razred 95/96 tako pise na svjedodzbama

zbog ratnih okolnosti diplome prvog i drugog razreda su izdate 13.6 94 , a drugog 26.9 1994...nastava je sigurno bila po skracenoj metodologiji ali se racuna da sam redovno zavrso jer imam i diplomu....ne znam hoce li mi ovo biti problem kad budem popunjavao ovaj ds 260...zna li neko
Reply With Quote
  #209  
Staro 28.07.2019, 23:39
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik allenton Prikaz poruke
ljudi, imam problem sto se tice diploma iz srednje skole..ako se moze tako reci

znaci

prvi razred 92/93
drugi razred 93/94
treci razred94/95
cetvrti razred 95/96 tako pise na svjedodzbama

zbog ratnih okolnosti diplome prvog i drugog razreda su izdate 13.6 94 , a drugog 26.9 1994...nastava je sigurno bila po skracenoj metodologiji ali se racuna da sam redovno zavrso jer imam i diplomu....ne znam hoce li mi ovo biti problem kad budem popunjavao ovaj ds 260...zna li neko
Nece biti problem za ds260 ali moras debele dokaze da imas na intervjuu
Reply With Quote
  #210  
Staro 29.07.2019, 12:12
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik allenton Prikaz poruke
ljudi, imam problem sto se tice diploma iz srednje skole..ako se moze tako reci

znaci

prvi razred 92/93
drugi razred 93/94
treci razred94/95
cetvrti razred 95/96 tako pise na svjedodzbama

zbog ratnih okolnosti diplome prvog i drugog razreda su izdate 13.6 94 , a drugog 26.9 1994...nastava je sigurno bila po skracenoj metodologiji ali se racuna da sam redovno zavrso jer imam i diplomu....ne znam hoce li mi ovo biti problem kad budem popunjavao ovaj ds 260...zna li neko
Mnogih godina u raznim krajevima srednja skola se odslusa po "skracenoj metodologiji" iz svakakvih razloga (strajkovi, vremenske nepogode, nemanje grejanja i sl.). Ako su tvoje diplome istovetne kao diplome ostalih vrsnjaka, nema razloga za brigu. Na kraju, koliko sam shvatio, samo datum izdavanja je kasniji 12 meseci za prvi razred, a 3 meseca za drugi. Pre 3 godine se u DS260 se samo upisivao datum zavrsetka i datum dobijanja diplome cetvrte godine, a original svih diploma i kopije su predavane na intervjuu. Jedino mogu sa skolom da provere zasto su te godine kasnije izdavane diplome. Ponavljam - ako je tako bilo za sve u tvojoj generaciji i to su zvanicne diplome redovnog skolovanja - bez brige.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.