ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Dental Insurance » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 15.06.2015, 23:23
wolf wolf je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.12.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 92
Nepromenjeno Dental Insurance

Zdravo svima. Bila kakva informacija je dobro dosla. Stvar je sledeca, trebalo bi da ugradim 3 implanta. Ovih Dana sam se preracunavao sta da radim, da li da idem u Beograd da to sredjujem ili ovde. Za sada ovde mi je to papreno skupo. Tacnije tri implanta bi me kostalo $9000 (to je najjeftinije sto sam naso do sada) .To je ako nemas osiguranje(tacnije daju ti neki popust), ako imas onda je cena skuplja tako da na kraju ispada isto.
Razmisljao sam o raznim solucijama. Ja zivim u DMV area (Washington DC) isao bi I do druge drzave ako ima gde jeftinije. Druga solucija je Baltimore Dental School ali to mi je nekako mac sa dve ostrice. Frka mi je da mi studenti tako nesto ozbiljno rade. Odlazak u Beograd I dobar Stomatolog zvuci kao najbolja opcija ali..... Vreme sto ce mi oduzeti I rizik (komplikacija koja moze da nastane kada se vratim), nisam siguran da li da se upustam u tu avanturu. Osiguranje koje su mi nudili na poslu pokriva samo do $1500 I nisam siguran da li pokriva implante.
Bilo koji savet je Dobro dosao, pogotovo iz licnog iskustva ili neko ko je iz te branse!

Last edited by wolf; 15.06.2015 at 23:31.
Reply With Quote
  #2  
Staro 16.06.2015, 01:12
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@wolf

Nisi prvi koji ima dilemu vezanu za stomatoloske usluge Da se unapred ogradim, ja sam stomatolog i kada dodje do situacije da sam u ulozi pacijenta, tu nema previse kolega u koje imam poverenja. Kod nekog nepoznatog stomatologa mozda odem jedino u hitnoj situaciji - tipa akutni pulpitis koji ne moze da ceka odlazak za Beograd. Dakle, sve ostalo sto se stomatologije tice bice zavrsavano u Srbiji.

Ja recimo imam par ispuna koje bi trebalo menjati, ali to ceka odlazak u BGD. I ja sam takodje u DMV area - Severna Virdzinija. Cene ovde su mozda za nijansu manje nego recimo u CHGO u kom sam proveo 5 godina tako da odlazak u drugi state nece donetu ustedu. Ici na fakultet (pomenuo si Baltimore, MD pa pretpostavljam da si u Merilendu), mozda i nije losa ideja ukoliko ne zelis za BGD. Jesu tu studenti, ali na faksu se radi pod zescim nadzorom tako da meni to zvuci skroz ok.

Zasto bih licno to radio u BGD: Prvo, mnogo je pristupacnije, sa finansijske strane. Drugo, kvalitet nije nista manji nego ovde u US. Ordincaije u koje sam ja ulazio u CHGO kada sam trazio posao nisu bile ni prineti ordinacijama po BGD, sto je meni bilo pomalo shokantno, no hajd'...Cene stomatoloskih usluga su ovde neverovatno prenaduvane iz prostog razloga sto ovde svako gleda kako da te tuzi za najmanju sitnicu i stomatolozi su u vrhu liste, placaju ogromno osiguranje od lekarske greske sto automatski povlaci cenu usluga.

Konkretno, sa implantima postoji mala zavrzlama. Uspesno postavljanje implanata se obicno sastoji iz dve faze izmedju kojih postoji 6 meseci pauze. Dakle, ti odes kod oralnog hirurga - implantologa, on ti uradi snimak vilica i napravi plan terapije. Implant se postavi u kost i onda se ceka nekih 6 meseci kako bi doslo do oseointegracije (proces urastanja i vezivanja lokalnog mandibularnog i maksilarnog kostanog tkiva za implant). Nakon 6 meseci ponovo se radi snimak da se proveri da li je oseointegracija bila uspesna. Ukoliko jeste, pravi se otvor na gingivi i pristupa se izradi suprastrukture tj. fiksnog rada (krunica ili most, zavisi kakva je situacija) koji ce implant nositi.
Postoje stomatolozi u Srbiji koji ceo proces zavrsavaju u roku od nedelju dana, ali ja iskreno nisam pristalica toga iz prostog razloga sto kost ne moze nikako tako brzo da sraste oko implanta i neminovno nakon toga mogucnost komplikacija vrtoglavo raste.

Dakle, ukoliko zelis kvalitetne implante postavljene u BGD, racunaj na par poseta matici. Iz nekog mog ugla, i dva odlaska za BGD ce izaci jeftinije nego da se to odradi ovde, a kvalitet nece zaostajati.
__________________
In US since 02.02.2010.

Last edited by Magelan; 16.06.2015 at 01:31. Razlog: Tipografske greske
Reply With Quote
  #3  
Staro 16.06.2015, 20:35
wolf wolf je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.12.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 92
Nepromenjeno

Komsija, hvala puno na odgovoru. Tako sam i ja mislio, ali ipak sam hteo da to odradim ovde. Mnogo mi je veliki smor da putujem dva puta do BG. izgubicu mnogo vremena a i na poslu je pitanje koliko bi dana slobodnog dobio. A sto se tice ordinacija i izgleda potpuno se slazem sa tobom. U par ordinacija sto sam usao ne bi im dao ni zub da mi vade a kamoli implant da mi ugradjuju. U petak idem kod stomatologa koji mi je popravljao zub, pa cu nju pitati po kojoj ceni bi mi ona to radila. Zakazacu pregled i u Baltimore Dental School pa da vidim koliko to kosta kod njih. Gledao sam review za Baltimor i uglavnom su dobri. Inace zivim u VA.

Last edited by wolf; 16.06.2015 at 20:45.
Reply With Quote
  #4  
Staro 16.06.2015, 20:48
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Nema na cemu

Kada zavrsis sa intervencijom, pisi kakvo je bilo iskustvo, bilo da izbor padne na privatnog stomatologa ili na faks u Baltimoru

P.S. Gde si u VA?
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #5  
Staro 16.06.2015, 20:54
wolf wolf je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.12.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 92
Nepromenjeno

Sada mi je supruga rekla da mi treba referral od primari dentist za Baltimor i jos jedan info, da implante i slozenije procedure rade diplomirani stomatolozi za licencom koji su na specijalizaciji. Trenutno sam u Alexandria ali selim se u Arlington za par nedelja.

Last edited by wolf; 16.06.2015 at 21:00.
Reply With Quote
  #6  
Staro 20.01.2016, 03:16
bojanso bojanso je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2013
YU lokacija: Sombor
Poruke: 35
Nepromenjeno

Imam poprilicno iskustva sa zubarima iz Srbije - mogu slobodno reci pozitivnog ali pre par meseci sam "iskusio" i americkog zubara i nisu se ni malo proslavili! Jos uvek mi nisu sanirali problem koji su oni sami izazvali, bojim se da ni ne znaju pa sam resio da trazim "second opinion" a ujedno da se zalim za dosadasnje zubarske usluge. Da li neko zna koja je najbolja procedura za podnosenje zalbe? Znam da se prvenstveno treba pozaliti osiguravajucoj kuci ali sam nacuo i da je udruzenje zubara pogodno ako imate primedbe! Svaka pomoc je dobrodosla. Hvala.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Liability Insurance (Osiguranje od auto-odgovornosti) snowflake Vaša strana 23 05.04.2013 21:52

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.