ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » New Hampshire » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 31.05.2020, 19:24
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Nepromenjeno New Hampshire

Pozdrav ljudi,
da li je moguce da na ovom forumu nije pisano o NH?

Prednosti NH:
nema sales taxi
nema income taxi
malo zagadjenje
mala stopa kriminala jer su belci dominantni
mnogo zelenila

Nedostaci NH:
visoke taxe na nekretnine
hladnija klima (mada je zadnjih nekoliko godina klima kao u Srbiji)


Ja trenutno zivim u Kaliforniji i NH mi zvuci kao zemlja iz snova. Pogotovo mi se svidja sto nema Meksikanaca...ovde u LA oni cine preko 50% stanovnistva i uzasno diskriminisu nas bele kad je posao u pitanju. Mene kad intervjuise za posao Meksikanac znam da ga necu dobiti. Takodje na trenutnom poslu, menadzer mi je Meksikanac i nece da mi da unapredjenje iako su mi rezultati medju najvisocijim u distriktu. Isti je slucaj sa koleginicom iz Belorusije. Mrze nas Meksikanci.

Da se vratim na temu, jel moguce da nema nikog ovde sa iskustvima iz NH?
__________________
2015EU00004XXX
29.5.2014-poslat DS 260
9.12.2014-intervju
Reply With Quote
  #2  
Staro 31.05.2020, 21:43
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

Dacu mali doprinos tako sto cu napisati svoje skromno iskustvo sa work&travel programa. Sad vec davne 2009. a zatil i 2011. sam proveo ljeto radeci u Hampton Beach-u, mjesto na nekih sat i nesto od Bostona, a bio sam i 2015. turisticki. To je malo turisticko mjesto koje zivi tokom ljetne sezone kad se Ameri iz NH i okolnih drzava, kao i veliki broj Kanadjana sliju na plazu koja je medju najcistijim u Americi. Posjetio sam jos i Salem, Portsmouth i Manchester kao jedne od bitnijih gradova u NH. U Manchesteru, kako mi rekose, ima ne bas mali broj “nasih” ljudi. Portsmut mi se bas svidio, i mogu da vidim sebe kako zivim tu. Sve sto si napisala je tacno. Dosta prilika za outdoor activities, kao i cijeloj Novoj Engleskoj. Dosta istorije. Dosta ljudi irskog porijekla, ciji mentalitet meni lezi, slicni su nama. Malo sporiji tempo. Nema latinosa i crnaca. Po meni je i lokacija ok, blizu je Boston, pa samim tim je i jeftina konekcija sa Evropom. Ne mislim da je nesto bajno sto se tice posla, barem mi se tako cini, osim u ugostiteljstvu. Nas istocno evropljane(sem rumuna) kao sezonske radnike su hvalili svi, dosta nasih je ostalo nakon programa gore, gdje su dobili unapredjenja.
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
  #3  
Staro 01.06.2020, 15:04
AustinUSA AustinUSA je offline
Član
 
Datum prijave: 16.04.2020
Poruke: 6
Nepromenjeno

Zivim u MA, cesto odem u NH pa evo moje misljenje.

NH je super jedino ako volis mjesta gdje nema puno ljudi i svaki vikend zelis ici u prirodu i na skijanje po zimi. To je jedina prednost NH. Ako si na jugu NH, onda ima smisla jer je blizu Boston, Cape Cod, itd.

Sto se tice taxa, nemas sales i income tax, ali su ti zato place i manje nego u okolnim drzavama, pa te dode na isto. Posla ima, nije problem za naci, ali dok je zima pripremi se na 6 mjeseci smrzavanja, jedino gdje ces vidjet ljude je Walmart
Reply With Quote
  #4  
Staro 06.06.2020, 05:43
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zanesena Prikaz poruke
Pozdrav ljudi,


Ja trenutno zivim u Kaliforniji i NH mi zvuci kao zemlja iz snova. Pogotovo mi se svidja sto nema Meksikanaca...ovde u LA oni cine preko 50% stanovnistva i uzasno diskriminisu nas bele kad je posao u pitanju. Mene kad intervjuise za posao Meksikanac znam da ga necu dobiti. Takodje na trenutnom poslu, menadzer mi je Meksikanac i nece da mi da unapredjenje iako su mi rezultati medju najvisocijim u distriktu. Isti je slucaj sa koleginicom iz Belorusije. Mrze nas Meksikanci.
AKO DO SADA NISTE ZNALI KAKO DA PREPOZNATE RASISTU U SVAKODNEVNOM ZIVOTU - EVO PRIMERA IZNAD. OBICNO SU IM DRUGE RASE KRIVE ZA SOPSTVENU NESPOSOBNOST I NIKO IH NE VOLI. U Vojvodini su ovakvim osobama obicno Madjari i Rumuni krivi za sve....

Post iznad je takodje i primer sta se ne tolerise na forumu Zelena Lutrija.

Pisanje o NH i deljenje iskustva je dobrodoslo. Za rasizam je i dalje - zero tolerance. Debata o razlicitostima i kako ih usaglasiti je uvek dobrodosla. Zanesena je 7 dana poslata na ATTITUDE ADJUSTMENT. Evo nekoliko korisnih linkova:

California as I Saw It: First-Person Narratives of California's Early Years, 1849 to 1900

PBS - RACE - The Power of an Illusion

Sup. Mod.

Last edited by SEEUSAIC; 06.06.2020 at 07:55.
Reply With Quote
  #5  
Staro 06.06.2020, 15:03
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Izvinjavam se sto pisem off topic.

Hvala administratoru sto reaguje na lose ponasanje ljudi. Cesto nam se desava da naidjemo na problem i da nam to ne rese uopste ili ne urade onako kako bi trebalo.
Ima losih ljudi. Njih treba izbegavati. Ima ljudi koji misle samo na sebe iz ko zna kog razloga. Teska su vremena, narocito sada, kada je (samo u Americi) skoro 40 miliona ljudi ostalo bez posla. Znam, resice se to, ali do tada treba izdrzati sve gluposti koje se srecu u svakodnevnom zivotu. Nama gastarbajterima nema ko da pomogne. Borimo se sami i cesto nam je puno teze nego drugima (domacima). Kada sam mojim poznanicima (amerikancima) rekao da sam dosao samo sa sva kofera, pitali su me da li mi jos nesto treba. Dali su mi mikrotalasnu, serpe...

Treba izdrzati i biti pozitivan. Mislite da ste osteceni? Ne kazem da treba da okrenete i drugi obraz. Branite se. Uostalom, za dobrim konjem se prasina dize. Tako kazu kod nas. Izbacite nacije, rasu, obrazovanje ili socijalni status iz teksta kada se zalite nekom. Narocito kada ste u konfliktu sa nekim. To ume da se vrati kao bumerang.

Ako nailazite na problema, znaci da napredujete. A napredak uvek prate problemi.
Glavu gore i ostvarite svoj americki san. Bar ono najvaznije.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #6  
Staro 06.06.2020, 21:13
AustinUSA AustinUSA je offline
Član
 
Datum prijave: 16.04.2020
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
AKO DO SADA NISTE ZNALI KAKO DA PREPOZNATE RASISTU U SVAKODNEVNOM ZIVOTU - EVO PRIMERA IZNAD. OBICNO SU IM DRUGE RASE KRIVE ZA SOPSTVENU NESPOSOBNOST I NIKO IH NE VOLI. U Vojvodini su ovakvim osobama obicno Madjari i Rumuni krivi za sve....

Post iznad je takodje i primer sta se ne tolerise na forumu Zelena Lutrija.

Pisanje o NH i deljenje iskustva je dobrodoslo. Za rasizam je i dalje - zero tolerance. Debata o razlicitostima i kako ih usaglasiti je uvek dobrodosla. Zanesena je 7 dana poslata na ATTITUDE ADJUSTMENT. Evo nekoliko korisnih linkova:

California as I Saw It: First-Person Narratives of California's Early Years, 1849 to 1900

PBS - RACE - The Power of an Illusion

Sup. Mod.
Dragi admine, ti ocigledno veze nemas sto je rasizam,a sto ne. Iako se slazem s tobom da uvijek ima ljudi kojima su drugi krizi za vlastiti neuspijeh, ne vidim sto je rasisticki na spomenutome postu. Svatko ima pravo na svoje misljenje dok god nikoga ne vrijeda niti ugrozava. Zena ima preferencije medu saveznim drzavama u odnosu na demografiju unutar savezne drzave, uostalom kao i svatko u USA. Jedino sto je netocno u tome postu je da Meksikanaca ima 50% - to nije istina. Malo obrazovanja sto se tice slobode govora ne bi skodilo

Lp
Reply With Quote
  #7  
Staro 06.06.2020, 22:05
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AustinUSA Prikaz poruke
Dragi admine, ti ocigledno veze nemas sto je rasizam,a sto ne. Iako se slazem s tobom da uvijek ima ljudi kojima su drugi krizi za vlastiti neuspijeh, ne vidim sto je rasisticki na spomenutome postu. Svatko ima pravo na svoje misljenje dok god nikoga ne vrijeda niti ugrozava. Zena ima preferencije medu saveznim drzavama u odnosu na demografiju unutar savezne drzave, uostalom kao i svatko u USA. Jedino sto je netocno u tome postu je da Meksikanaca ima 50% - to nije istina. Malo obrazovanja sto se tice slobode govora ne bi skodilo

Lp
Sloboda govora ne podrazumeva govor mrznje. Niti netrpeljivost. Samo zato sto neko tvrdi da nije rasista i oblikuje sve to u govor koji ne spominje otvoreno rasizam i ne poziva otvoreno na linc - ne znaci da nije rasista.

Takodje, umesto da neko nema veze o necemu, dovoljno je reci da se ne slazete - jer se ne znamo. Debata ne bi trebalo da pocinje sa "nemas pojma, ko si bre ti, sta pricas bre" i slicno. Vi ne znate o cemu ja imam pojma a o cemu ne i sa cime imam veze a sa cime ne. Kao sto rekoste gore: "Svatko ima pravo na svoje misljenje dok god nikoga ne vrijeda". Postovi slicni ovome koji je napisala Zanesena bice uklonjeni jer nisu u saglasnosti sa Pravilnikom Foruma koji su svi clanovi Foruma u obavezi da postuju.

Zanesena je jednostavno mogla da kaze da misli da bi se bolje snasla u okruzenju ljudi sa slicnim background, sklonostima i razmisljanjima. Ali nije. Reci danas u Americi da su belci diskriminisani na bilo koji nacin je prilicno ignorantno.

Odnosi su poremeceni. Predstoji nam dugi put da se razlicitosti usaglase - retorika iz prvog posta nije nacin. Samo zato sto vecina misli da je nesto u redu - ne znaci da je u redu.

Posao moderacije je da odrzava dobre odnose na Forumu i vodi racuna da teme imaju odredjenu formu, kao i da su postovi u saglasnosti sa Pravilnikom. Moderaratori nisu o obavezi da objasnjavaju svoje odluke, ukoliko mislite da su vam prekrsena prava, molimo vas da posaljate email Korisnickom Servisu. Debata treba da se razvija izmedju korisnika Foruma a ne sa Moderatorima. Na vama je kako cete da koristite platformu koja vam je pruzena.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #8  
Staro 08.06.2020, 15:39
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ne slazem se. Jedna od najboljih drugarica mi je Meksikanka, moja drugarica iz Srbije je udata za Meksikanca. Naprotiv. Imamo mnogo slicnosti sa njima. Porodica je na prvom mestu, volimo da se druzimo, putujemo, ne biramo kakve poslove radimo u emigraciji samo da se radi i zaradjuje. Mnogi su imigranti, kao i nasi ljudi. Mnogi beze od katastrofa uslova u kojima pokusavaju da zive. Potrazi npr. "feminicide" i iznenadices se od cega neki beze npr.

Elem, mozda zato sto pricam Spanski na slicnom nivou kao Engleski. Mozda zato sto sam oduvek volela da naucim o njihovoj kulturi, da citam knjige Latino Americkih pisaca, gledam filmove, slusam muziku. Moj ti je savet nauci malo vise o njihovoj kulturi a i koju rec Spanskog, stvarno je lak za citanje, pravila su skoro skroz kao nasa i inzenadices se. Adaptiraj se.
Reply With Quote
  #9  
Staro 08.06.2020, 18:07
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zanesena Prikaz poruke
Pozdrav ljudi,
da li je moguce da na ovom forumu nije pisano o NH?

Prednosti NH:
nema sales taxi
nema income taxi
malo zagadjenje
mala stopa kriminala jer su belci dominantni
mnogo zelenila

Nedostaci NH:
visoke taxe na nekretnine
hladnija klima (mada je zadnjih nekoliko godina klima kao u Srbiji)


Ja trenutno zivim u Kaliforniji i NH mi zvuci kao zemlja iz snova. Pogotovo mi se svidja sto nema Meksikanaca...ovde u LA oni cine preko 50% stanovnistva i uzasno diskriminisu nas bele kad je posao u pitanju. Mene kad intervjuise za posao Meksikanac znam da ga necu dobiti. Takodje na trenutnom poslu, menadzer mi je Meksikanac i nece da mi da unapredjenje iako su mi rezultati medju najvisocijim u distriktu. Isti je slucaj sa koleginicom iz Belorusije. Mrze nas Meksikanci.

Da se vratim na temu, jel moguce da nema nikog ovde sa iskustvima iz NH?
Mnogima se Kalifornija smucila iz mnogih razloga da sad ne navodim svako ima svoje. Znam nekoliko Amerikanaca natives of California koji su je napustili. Stavise svaki dan ih srecem.

Zato mozda mogu da ti predlozim da ne potezes za NH na drugi kraj drzave. Dodji u Oregon. Ovde sad vec ima jako puno ljudi iz Cali I to malo utice da dizu cenu nekretnina, ali I ekonomija se dize. Vise ljudi vise posla, veci dotok novca, vise investicija.

Oregon takodje nema sales tax ima predivnu prirodu, ocean, planincuge, reke I ravnice, jezera, a nije uopste hladan. Sneg povremeno pada ima doduse dosta kise.

Sto se tice Zapadna vs Istocna obala u smislu putovanja za Evropu to vise nije nikakva velika razlika jer let iz SF za London npr traje mozda 2-3 sata duze nego iz NYC.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #10  
Staro 09.06.2020, 01:51
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ne slazem se. Jedna od najboljih drugarica mi je Meksikanka, moja drugarica iz Srbije je udata za Meksikanca. Naprotiv. Imamo mnogo slicnosti sa njima. Porodica je na prvom mestu, volimo da se druzimo, putujemo, ne biramo kakve poslove radimo u emigraciji samo da se radi i zaradjuje. Mnogi su imigranti, kao i nasi ljudi. Mnogi beze od katastrofa uslova u kojima pokusavaju da zive. Potrazi npr. "feminicide" i iznenadices se od cega neki beze npr.

Elem, mozda zato sto pricam Spanski na slicnom nivou kao Engleski. Mozda zato sto sam oduvek volela da naucim o njihovoj kulturi, da citam knjige Latino Americkih pisaca, gledam filmove, slusam muziku. Moj ti je savet nauci malo vise o njihovoj kulturi a i koju rec Spanskog, stvarno je lak za citanje, pravila su skoro skroz kao nasa i inzenadices se. Adaptiraj se.
Slozio bih se sa @vuxanne.
Juce sam napravio srpsku salatu sa jicama (hikama) i meksickim sirom. Komentar je bio: "Dobra ti je ova srpska salata. Mi u nasu meksicku nikad ne stavljamo hikamu."
Grk je odmah rekao da je to grcka salata, ali da nikada nije video hikamu u Srbiji.
Toliko o razlici grcka-bugarska-shopska-srpska salata vs. meksicka salata.

BTW, hikamu (jicama) morate da probate. Meksikanci je vole, a i ja sam je pripremao na razne nacine.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.