ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago - Čikago » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 07.02.2018, 15:17
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno Chicago - Čikago

Gledajući staru temu za "Chicago, Ilinois" imamo dozvolu da napravimo novu kako bi o Chicago saznali što više, jer se stanje mjenja iz godine u godinu. Svakako možemo slobodno možemo reći da je Chicago jedan od FAVORIT gradova u USA.

Što se tiče mene živio sam u Chicagu 2014 godine te moji troškovi/zarada su bili ovakvi

1. J1 Viza - Work and Travel
Nema se tu baš puno toga pisati pošto vjerujem da ste svi manje više upoznati sa J1 Vizom i na koji način možete doći do nje, ja sam iskoristio samo onaj dio kada sam mogao da radim


2. Stanovanje - North Chicago (North Clark street)
Vlasnik zgrade kod koga sam stanovao je gospodin Pavlović Slobodan te cijena Garsonjere koja nije bila opremljena je koštala 600$ sa 200$ depozita, dok su troškovi za komunalije iznosili oko 100-150$

3. Posao - Ghiradeli (Slastičarna)
Plata mi je bila oko 8$ po satu stime da sam bas imao dosta prekovremenog rada jer je bio ljetni period. Inače bez prekovremenog rada bi zaradio oko 1200$ mjesečno dok sam ja izlazio sa prekovremenim radom na nekih 1800$



4. Travel - Metro
Najbolje je uzeti mjesečnu kartu koja košta 100$ i sa njom idete gdje vam je volja, imate pravo da koristite metro i BUS. Stime da sam koristio pretežno RED LINE koji je stvarno specifičan sa karakterom osoba koje koriste javni prevoz(Neko se obuče u betmena neko misli da je januar pa je obukao debelu bundu u pola Septembra do onog najgoreg kada vidite da neko vrši velku nuždu ili sječe nokte na nogama jer najvjerovatnije to nije stigao na vrijeme obaviti kod kuće) ali otom potom ništa strašno dok gledate svoja posla Destinacija je bila RedLine Thorndale -ChicagoRed te mi ostaje svega par minutica pješice da dođem do radnog mjesta.

5. Security - Bezbjednost
S obzirom da sam imao svega 64kg visok 172cm poprilično mršav i plav dečko koji hoda sam ulicama Chicaga u 1.00AM / 2.00AM bio sam napadnut svega 2 puta u toku mog boravka u Chicagu i oba puta u RedLine prevozu, pretežno od strane osoba koji su pod uticajem alkohola ili nekog narkotičkog sredstva.
Ali reakcija slučajnih prolaznika i dr. je dobro završila po mene.
Policije ima na svakom ćošku i koliko sam mogao primjetiti ima ih dosta "undercover" što je relativno dobro. Po meni sigurnost i bezbjednost u Chicagu hmmmm Ocjena 7/10

6. Troškovi ?
Na fotografiji je moja ušteđevina


Što se tiče troškova već sam većinu i nabrojao
Rent 600$
Utility 100$
Metro 100$
Food 40$ per week
Na poslu sam pretežno konzumirao ovakav obrok


Ali da bi imali neki uvid u realno stanje u cijene života dobro je pogledati stranicu kao što je
https://www.numbeo.com/cost-of-living/
https://www.expatistan.com
Cijene za nekretnine
https://www.zillow.com/
Poslovi
https://www.indeed.com/

OČEKIVANJA
Vratio sam se u BiH iako sam imao realno dobre šanse sa ostanak, međutim evo sada kada sam osnovao porodicu, imam posao ipak želja za povratak u USA se vratila.
Sada ako neko ima neke infromacije o ovom gradu npr. cijene, sigurnost, travel, posao. Koliko je dovoljno $$$$ za život tročalne porodice i sl. mnogo bi pomoglo. Također prvi put i apliciram za green card x2 , nadam se da ću biti izvučen
Kakvo je vaše iskustvo?
Reply With Quote
  #2  
Staro 07.02.2018, 15:59
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Pollex Prikaz poruke
Gledajući staru temu za "Chicago, Ilinois" imamo dozvolu da napravimo novu kako bi o Chicago saznali što više, jer se stanje mjenja iz godine u godinu. Svakako možemo slobodno možemo reći da je Chicago jedan od FAVORIT gradova u USA.


Kakvo je vaše iskustvo?
Sjajno sto je neko pokrenuo novu/staru temu
Posto me Cikago jako zanima za neku selidbu u buducnosti iz Minneapolisa, najvise me zanima ta cena smestaja. Zapravo, na svim sajtovima koji se time bave, vidim da razlike u cenama izmedju namestene sobe I nenamestenog celog stana I nisu bas velike? Tipa, naci stan sa cimerima kosta izmedju 600 I 1000$ dok za te pare moze da se nadje nenamesten onebedroom ili cak twobedroom apartment (govorim o istim delovima grada) Da li je to I u praksi tako?
I to sto si pomenuo coveka kod koga si stanovao, da li je cest slucaj da nasi ljudi daju stanove u zakup (da poseduju zgrade I izdaju)? Da li je to pametnije I pristupacnije (zbog credit score-a I income-a I svega sto rentijeri uglavnom zahtevaju pre nego sto nam izdaju stan?
Reply With Quote
  #3  
Staro 07.02.2018, 16:22
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik misternice Prikaz poruke
Sjajno sto je neko pokrenuo novu/staru temu
Posto me Cikago jako zanima za neku selidbu u buducnosti iz Minneapolisa, najvise me zanima ta cena smestaja. Zapravo, na svim sajtovima koji se time bave, vidim da razlike u cenama izmedju namestene sobe I nenamestenog celog stana I nisu bas velike? Tipa, naci stan sa cimerima kosta izmedju 600 I 1000$ dok za te pare moze da se nadje nenamesten onebedroom ili cak twobedroom apartment (govorim o istim delovima grada) Da li je to I u praksi tako?
I to sto si pomenuo coveka kod koga si stanovao, da li je cest slucaj da nasi ljudi daju stanove u zakup (da poseduju zgrade I izdaju)? Da li je to pametnije I pristupacnije (zbog credit score-a I income-a I svega sto rentijeri uglavnom zahtevaju pre nego sto nam izdaju stan?
Nije čest slučaj. Ja sam pronašao gospodina Pavlovića preko preporuke jednog Bugarina koji dolazi u USA-Chicago već treći put preko work and travel-a.
Ja sam sa tim vlasnicima ono isao na povjerenje.
Dao sam im prvi rentu tek kada sam i dobio platu (nakon 2 sedmice) a onda sam sustigao dugove, nisu tražili nikakv vid dokumenta od mene nego su mi vjerovali an svaku izgovorenu riječ Ne mogu ti reći istinu u vezi namještenog stana, jer uglavnom se rentaju prazni stanovi Pa tako mislim pak da je bolje uzeti prazan stan i kućiti se u njemu jer tko zna tko je spavao prije tebe na nekom namještaju :/
Žao mi je samo što na prvom postu fale 2 fotografije, nemam mogućnost editovanja a i prva fotografija mi je nekako prevelka Pa ovom prilikom molim admine ako mogu da isprave te stvari
Reply With Quote
  #4  
Staro 07.02.2018, 18:40
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

@Pollex Svaka čast. Ostao sam bez teksta čitajući post. Koncizno, jasno i sa podacima o destinaciji koji nas najviše interesuju.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #5  
Staro 07.02.2018, 20:47
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
@Pollex Svaka čast. Ostao sam bez teksta čitajući post. Koncizno, jasno i sa podacima o destinaciji koji nas najviše interesuju.
Drago mi je da je tako a vjerujem da se dosta stvari promjenilo od 2014 do 2018.
Volio bi da cujem od osoba koje se trenutno nalaze u Chicagu koji su kvartovi bezbjedni i kakva je potraznja security poslova
Reply With Quote
  #6  
Staro 08.02.2018, 05:26
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Pollex Prikaz poruke
Drago mi je da je tako a vjerujem da se dosta stvari promjenilo od 2014 do 2018.
Volio bi da cujem od osoba koje se trenutno nalaze u Chicagu koji su kvartovi bezbjedni i kakva je potraznja security poslova
jel te interesuju poslovi obezbedjenja lokala u smislu rada na ulazu u neki klub ili bezbedjenje u firmama?
ako te interesuju bezbedni delovi grada, po meni sasvim ok je velik broj predgradja , manje bezbedno south side
Reply With Quote
  #7  
Staro 08.02.2018, 21:05
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

extra post svaka cast, a ona informacija o metrou i linkovi su jako dobro dosla, posto i ja planiram da idem u Chicago (nadam se da ce sve proteci OK u ambasadi) ,
mada ja idem kod burazera ali ne planiram puno da se zadrzhavam kod njega.
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #8  
Staro 09.02.2018, 06:29
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno

Pa više kao security u firmama. Blize je to nekako poslu porodičnog covjeka.
Reply With Quote
  #9  
Staro 11.02.2018, 00:48
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Pozdrav svima.
Samo jedna konstatacija - ne znam zaista o kakvim se stanovima radi za 600 usd mesečno, pretpostavljam sa cimerom ili dva, pa da svako plaća po 600 usd?! Obzirom da smo mi obišli većinu NorthWest suburba i ništa pristojno, two bedroom, se ne može naći ispod 1200 usd mesečno. Pretpostavljam da se može naći i nešto malo povoljnije ali se onda mora odreći nečega -
lokacije, pristojnog komšiluka, terase, parkinga itd.
Svako dobro.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #10  
Staro 11.02.2018, 01:52
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik toske10 Prikaz poruke
Pozdrav svima.
Samo jedna konstatacija - ne znam zaista o kakvim se stanovima radi za 600 usd mesečno, pretpostavljam sa cimerom ili dva, pa da svako plaća po 600 usd?! Obzirom da smo mi obišli većinu NorthWest suburba i ništa pristojno, two bedroom, se ne može naći ispod 1200 usd mesečno. Pretpostavljam da se može naći i nešto malo povoljnije ali se onda mora odreći nečega -
lokacije, pristojnog komšiluka, terase, parkinga itd.
Svako dobro.
Postovani, forumas Pollex je pisao iskustvo koje je imao 2014-e, iznajmio je nenamjestenu garsonjeru kod covjeka sa nasih prostora i to po necijoj preporuci, mozda je zbog toga njemu i ispalo povoljno, pa ne mora znaciti da je smjestaj bio los. Srdacan pozdrav.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago, Illinois Magelan Lokacije u USA 559 14.11.2017 04:42
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Chicago - u kom kraju stanovati dreamerns Stare teme 12 03.09.2008 10:24
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.