ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Koji ste broj? » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 30.01.2014, 16:24
godzillaa godzillaa je offline
Član
 
Datum prijave: 08.05.2013
Poruke: 4
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik godzillaa Prikaz poruke
Pozdrav ekipa odlican forum.
Javljam se iz Hrvatske prijavljujem se trecu godinu i sada sam selektiran al neznam dal da skacem od srece ili placem od tuge hehe. Case Broj 13xxx idealno.

Naime sve je islo prema planu radilo se i skupljalo pare za to inace sam informaticar. U međuvremenu je posao otisao kjarcu kao i sve ostalo na balkanu i usteđevina se pocela trositi na trazenje posla po Njemackoj i učenje jezika jer iz kauca neide a GC je ipak lutrija . Na srecu nasao posao viza se rjesava i uskoro pocinjem raditi tako da ce se trosak amortizirati i bi ce za first step za Ameriku a pronalaska posla se ne bojim. No veci je problem sada donijeti odluku Amerika vs Njemacka sva sreca pa imam preko godinu dana vremena za odluku jer u proces ulazim. Otici u USA mi je san a i ovo je prilika koja se dobiva jednom u zivotu no sa druge strane uvjetno siguran posao i papiri u Njemackoj isto nije mala stvar. Isto tako cini mi se da su place u IT-u tu negdje iste ako ne i veće u Njemackoj.
Imam dva pitanjca:
Dali netko zna koliko se cca uzima od bruto place recimo u Kaliforniji?
Nakon koliko vremena od izdavanja vize se mora stupiti na tlo USA. Recimo viza se udari u Aprilu 2014 a planiram put u Septembru ili Decembru?

Hvala
Eto na kraju sam ipak declineao poziv na intervju koji je trebao bit u sljedecih nekoliko dana i odbio vizu. Gorak okus u ustima, za stisnuti Send mail kojim sam obavijestio i zahvalio U.S ambasadi da prekidam proces su mi trebala puna dva dana . Na zalost ili na srecu selidba u DE, dobar posao i promjene u privatnom zivotu su transfer u USA ucinili prilicno tesko izvedivim a i dva nova starta u dvije godine bi bilo malo previse. Svima koji idu zelim sretan put a ostalima srecu u izvlacenju.
  #82  
Staro 31.01.2014, 10:50
Danero Danero je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.11.2012
YU lokacija: BiH
Poruke: 52
Nepromenjeno

Godzilla, vjerujem da ti nije bilo lako odlučiti se. Kad mene nekad ponese mašta, razmišljam šta da mi se desi takva situacija (jer nadam se lutriji, a pokušavam naći neki izlaz u Evropu).....Ne možeš biti siguran da li si napravio dobar izbor, ali u svakom slučaj, iskorak u bolje je i jedno i drugo. Tebi sretno, a ja ću i dalje maštati...
  #83  
Staro 31.01.2014, 11:23
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

@godzillaa

Čestitam ti na odlasku odavde u svakom slučaju!

Ja sam baš dugo pokušala da odem negde u Evropu, ali ništa nije uspelo. I kada sam konačno digla ruke od svega moj dragi je izvučen na lutriji. I iako nam je broj povelik, nekako se ipak nadam da ćemo stići na red I otići.

A šta je bolje, teško je reći, posebno nama koji smo još uvek ovde. Iskustva su različita. Lepo je što su ti se karte tako široko otvorile!

Neka ti je sa srećom!
__________________
DV 2014 – Case Number 46xxx - nismo stigli na red...
  #84  
Staro 31.01.2014, 14:10
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik godzillaa Prikaz poruke
Eto na kraju sam ipak declineao poziv na intervju koji je trebao bit u sljedecih nekoliko dana i odbio vizu. Gorak okus u ustima, za stisnuti Send mail kojim sam obavijestio i zahvalio U.S ambasadi da prekidam proces su mi trebala puna dva dana . Na zalost ili na srecu selidba u DE, dobar posao i promjene u privatnom zivotu su transfer u USA ucinili prilicno tesko izvedivim a i dva nova starta u dvije godine bi bilo malo previse. Svima koji idu zelim sretan put a ostalima srecu u izvlacenju.
Nema za sta da ti bude gorak ukus, ucinio si pravu stvar.

Za par godina rada imaces pravo na, za nase prilike, finu penziju.

Nece ti biti muka svaki put kad trebas kod doktora (ili zubara).

Mozes svojima kad hoces za vrlo male novce i malo utrosenog vremena.

Imaces godisnji odmor 5-6 sedmica godisnje....

Itd :-).

Opusti se i uzivaj.
  #85  
Staro 31.01.2014, 14:42
godzillaa godzillaa je offline
Član
 
Datum prijave: 08.05.2013
Poruke: 4
Nepromenjeno

Danero&Salec hvala na rjecima podrske.

Da zivot je pun kompromisa i dvojbi a dobra stvar je sto se nikada nece znati koja je odluka bila bolja jer na kraju mozes krenut samo jednim putem.

Tocno to Njemacka je svakako iskorak na bolje i ja sam prezadovoljan. Njemacka se ekonomski potpuno oporavila i zadnjih par mjeseci biljezi drastican pad nezaposlenosti, povecanu potrosnju gradjana i neplanirani rast prihoda drzave od poreza.
To ne govori samo statistika nego se vidi i osjeti na ulicama i licima ljudi. Za mene jedna od najvažnijih prednosti je da vrijediš onoliko koliko znaš i da to znanje možeš na pošten i adekvatan način i trud unovčiti i sto uvijek postoji alternativa a poslovi ti se doslovno sami nude. (IT-evac sam pa to nije nikakvo cudo ali i druge branse su trazene naravno znanje Njemackog jezika je iznimno bitno i presudno)
Sto sam duze ovamo sve vise spoznajem koliko smo(ExYu) zatvoreno, iskompleksirano i izmuceno drustvo kojeg manjina konstantno vodi u krivom smjeru i manipulira njime. Podvukao sam ovu rijec jer sam ovdje upoznao nove prijatelje iz Srbije, Slovenije i Makedonije koji su mi iznimno puno pomogli. (nadam se da ovo mogu posvjedočiti i ljudi koji su otisli za Ameriku)

Eto znam da nije tema pa cak ni forum za pricu o zivotu u Njemackoj al eto dao sam si slobode da kratko napisem svoje iskustvo.
  #86  
Staro 09.04.2014, 16:39
Sandra05 Sandra05 je offline
Član
 
Datum prijave: 12.08.2013
Poruke: 12
Nepromenjeno

Nisam bas najbolje shvatila, pa ako nekome nije tesko molila bih da mi objasni. Koja je svrha Case Numbera? Predpostavljam da do odredjenog broja odobravaju vize, ali nisam bas upucena, pa ako neko moze, bilo bi lepo da mi odgovori. Hvala unapred
  #87  
Staro 09.04.2014, 17:27
gruja.kg.srb's Avatar
gruja.kg.srb gruja.kg.srb je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2013
US lokacija: Aurora, CO
YU lokacija: Kragujevac, Serbia
Poruke: 84
Pošalji Skype™ poruku korisniku gruja.kg.srb
Nepromenjeno

Case number je neka vrsta rednog broja vaseg predmeta. 1. Oktobra (kada krece njihova fiskalna godina) krece zakazivanje intervjua od broja 1 pa redom na dalje najkasnije do 30. septembra naredne godine. Svakog meseca izlazi Visa mesecnik tzv. Visa bulletin, gde se mogu videti obradjeni predmeti za iduci i naredni mesec, ukoliko sa vas broj nalazi u tom okviru, nakon nekoliko dana vam se menja status i dobijate informaciju o zakazanom intervju.
  #88  
Staro 09.04.2014, 17:30
cape011 cape011 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 85
Nepromenjeno

Kako ne razumes? Ima 50 000 viza da se podeli. Ako je tvoj broj < od 50 000 prolazis u dalji proces osim ako se ne podele vize do nekog planiranog datuma, onda proglase da svi koji su izvuceni (svih 125 000) da se jave, pa ko pre devojci. A brojevi su im sluzili i da rasporede ko ce kad da ide u ambasadu.
__________________
DV-2014 - Has not been selected
DV-2015 - Has not been selected
  #89  
Staro 11.04.2014, 16:01
Sandra05 Sandra05 je offline
Član
 
Datum prijave: 12.08.2013
Poruke: 12
Nepromenjeno

Hvala na objasnjenju
To znaci da ako me izvuku, ne mora da znaci da cu otici...
Nisam razumela jer nisam znala tacnu proceduru koliko viza se odobrava itd... Prvi put sam se prijavila, pa pokusavam da pohvatam sve konce
  #90  
Staro 11.04.2014, 16:27
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cape011 Prikaz poruke
Ako je tvoj broj < od 50 000 prolazis u dalji proces
Pogresno. Ako je manji broj od 50.000 ne znaci da ce sigurno dobiti i termin za interview.

Svi izvuceni za fiskalnu godinu (120.000 - 140.000) su podeljeni po regione. Svaki region ima svoje brojeve. Na pr. za Evropu, konfirmaciski brojevi izgledaju ovako: 2014EU000012345.

E sad, svaki region (kontinent) ima odredjenu kvotu koliko viza moze da dobije. Evropa dobija u proseku do 20.000 od 50.000 ukupno.

E sad, imas slucajeva u Africko regionu gde brojevi iznad 50.000 dobijaju vize, a ima slucajeva gde Australija ispod broja 3000 ne dobije vizu.

Znaci, konfirmaciski broj je broj koji pokazuje koji je tvoj broj na redu za zakazivanje intervjua u tvom regionu, a dali ces dobiti termin (intervju) zavisi od toga dali imas nizak broj i koliko brojeva pre tebe su dobili zelene karte, koliko je odbijeno, koliko su se otkazali i sl...

Nadam se da te nisam previse zbunio
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Nemam broj vandicazg Prva koverta 8 10.07.2011 02:51
Ukupan broj prijava za neku zemlju? mark01 Stare teme 7 19.06.2010 01:00
broj izvucenih po zemljama? biljana Vaša strana 6 12.02.2009 16:39
Broj prijavljenih za green card neky Stare teme 8 11.09.2008 18:31
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:17.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.