ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Limit za prenos novca » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 08.06.2011, 20:49
mira mira je offline
Član
 
Datum prijave: 28.05.2010
Poruke: 16
Nepromenjeno

moje iskustvo, niko me nigde nije pitao za novac, niti na aerodromu u budimpesti niti na aerodromu u Bostonu. svakako u avionu, tokom leta za usa, dobijas formular gde te pitaju da li nosis vise od 10k ali licno me niko nije nista pitao u vezi novca
Reply With Quote
  #32  
Staro 17.07.2011, 08:30
pericp pericp je offline
Član
 
Datum prijave: 26.05.2010
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mira
moje iskustvo, niko me nigde nije pitao za novac, niti na aerodromu u budimpesti niti na aerodromu u Bostonu. svakako u avionu, tokom leta za usa, dobijas formular gde te pitaju da li nosis vise od 10k ali licno me niko nije nista pitao u vezi novca
Ovo je sa sajta nase carine:

Исељење
• резидент - физичко лице може при исељњу из Републике износити ефективни страни новац изнад износа од 10.000 ЕВРА, односно противвредност у другој валути, на основу доказа о исељењу.
__________________
2011EU00023xxx
xx.05.2010 - koverta iz Kentuckyja
xx.05.2010 - stigla prva koverta
xx.05.2010 - vraćena prva koverta
xx.06.2010 - KCC primio prvu kovertu
Reply With Quote
  #33  
Staro 18.07.2011, 01:41
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pericp Prikaz poruke
Ovo je sa sajta nase carine:

Исељење
• резидент - физичко лице може при исељњу из Републике износити ефективни страни новац изнад износа од 10.000 ЕВРА, односно противвредност у другој валути, на основу доказа о исељењу.
Uh,sad mi je lakse.. Bas sam se pitao da l' ce da mi prodju ova dva moja kufera sa devizama..
Reply With Quote
  #34  
Staro 18.07.2011, 04:43
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Gugly Prikaz poruke
Uh,sad mi je lakse.. Bas sam se pitao da l' ce da mi prodju ova dva moja kufera sa devizama..
E, pa brini se i dalje jer meni su pravili probleme na immigration kod 3, 4 i petog kofera ...onih sa parama mislim...

Ne, ozbiljno, pita me covek koliko nosim, ja mu kazem koliko, a on ce, pa jeste prijavili, a ja, pa cuo sam da moze 10,000 po osobi? A on ce meni opet, da, ali po porodici maximum neprijavljenih 10,000 USD...i presavije papirce i napise koliko smo stvarno imali djuture, ja se potpisem i... dovidjenja - dovidjenja...a da je hteo mogo je da mi uzme pare, al dobar neki covek, izgleda. Vecina njih na granici izgleda neki dobrice, bar sa mnom.
Tako da pamet u glavu a....ostalo znate..
__________________
Score
Reply With Quote
  #35  
Staro 18.07.2011, 21:44
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik score Prikaz poruke
e, pa brini se i dalje jer meni su pravili probleme na immigration kod 3, 4 i petog kofera ...onih sa parama mislim...

Ne, ozbiljno, pita me covek koliko nosim, ja mu kazem koliko, a on ce, pa jeste prijavili, a ja, pa cuo sam da moze 10,000 po osobi? A on ce meni opet, da, ali po porodici maximum neprijavljenih 10,000 usd...i presavije papirce i napise koliko smo stvarno imali djuture, ja se potpisem i... Dovidjenja - dovidjenja...a da je hteo mogo je da mi uzme pare, al dobar neki covek, izgleda. Vecina njih na granici izgleda neki dobrice, bar sa mnom.
Tako da pamet u glavu a....ostalo znate..
на којој граници? при изласку из србије (мађарске) или при уласку у уса?
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #36  
Staro 18.07.2011, 22:11
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
на којој граници? при изласку из србије (мађарске) или при уласку у уса?
Druze, ko sto rekoh, na immigration, kod amera...nisu madjari jos toliko razvijeni da imaju svoj poseban salter za imigration
__________________
Score
Reply With Quote
  #37  
Staro 18.07.2011, 22:20
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik score Prikaz poruke
druze, ko sto rekoh, na immigration, kod amera...nisu madjari jos toliko razvijeni Da imaju svoj poseban salter za imigration
ок! па када те је питао, ти си одговорио, нисли лагао, врдао, значи ниси крио...не видим разлог да ти се одузме новац....

а та пријава се попуњава у авиону?
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #38  
Staro 19.07.2011, 03:16
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
ок! па када те је питао, ти си одговорио, нисли лагао, врдао, значи ниси крио...не видим разлог да ти се одузме новац....

а та пријава се попуњава у авиону?
Da, ta prijava se dobija u avionu i ako imas manje od 10,000 EUR onda ne pises nista i ja nisam napisao nista misleci da se to odnosi po osobi, ali ne lezi vraze, izabrase me za random pregled... i kad sam im rekao za lovu iako nisam nista upisao, ukapirali su da je cist nesporazum, i nisu nista vise ni gledali, samo popunili taj formular sa iznosom i to je to.
mada meni iskreno receno i dalje nije jasno to sa tih deset hiljada, kada ides sam mozes da preneses deset hiljada, a kada ides sa porodicom - opet deset hiljada ali coporativno? Moracu to malo da prostudiram pre ponovnog prelaska granice ka ovamo (USA).
__________________
Score
Reply With Quote
  #39  
Staro 19.07.2011, 03:31
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ovo je razjasnjeno ko zna koliko puta: ne postoji limit na kolicinu novca koji se unosi u SAD, nego samo obaveza da se prijavi novac veci od $10k. U cemu je problem da se popuni papir? Ja bar ne vidim... Takodje je davno razjasnjeno da ne postoji ni limit pri iseljenju iz SRB - samo takodje mora da se prijavi. Valjda svako zna odakle "zort" da se prijave pare.

Score, tvoja poslednja situacija se ne uklapa u celu ovu pricu jer se ti nisi selio sada kada si usao u zemlju. Po definiciji, selis se onda kad si prijavljen prvi put u imigracionom - kada ti fizicki selis stvari, nije njihov problem. Drugi put kad ulazis ne vaze pravila za iseljenje vec za US resident.
Reply With Quote
  #40  
Staro 21.07.2011, 09:40
rogi34's Avatar
rogi34 rogi34 je offline
Član
 
Datum prijave: 15.07.2011
Poruke: 6
Nepromenjeno

Koliko je isplativo poneti Visa Electron karticu i onda dizati dolare na aparatu u USA?

Znaci imam Visa Electron INTESA banke
http://www.bancaintesabeograd.com/co...te.aspx?Id=449

Kontam da onda mozes poneti 10.000 dolara + karticu i ne moras nista prijavljivati
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.