ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Prijava za ovu godinu i neka pitanja :) » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #221  
Staro 15.10.2014, 01:39
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik darkospasic Prikaz poruke
Postovani,ovako stoje stvari,
Imam suprugu koja jos nije (zbog matirijalne situacije)promenila pasos,dozvolu i licnu kartu u moje prezime.Prilikom popunjavanja prijavave,stavio sam njeno devojacko prezime.U slusaju da me izvku,prilikom skupljanja dokumenata video sam da izmedju ostalog traze:

-Izvod iz maticne knjige rodjenih (gde ce se videti njeno novo i staro prezime)
-vencani list

Sta mislite,da li ce biti problem kada gospoda u ambasadi odkriju da sam zenu prijavio pod devojackim prezimenom?

Hvala svima
Udaju se Amerikanke i razvode, ja mislim da im to nije nikakva frka. Lepo upisi novo prezime i predajte dokumenta u kojima ce se videti i staro, i ne vidim u cemu je problem.
Reply With Quote
  #222  
Staro 16.10.2014, 13:54
TheMagnum's Avatar
TheMagnum TheMagnum je offline
Član
 
Datum prijave: 16.10.2014
YU lokacija: Prokuplje, Kraljevo
Poruke: 3
Nepromenjeno

Kako bi bilo lepo kada bi ljudi citali forum, a ne postavljali ista pitanja svakih 4-5 postova... MOLIM VAS DA CITATE makar jednu temu OD POCETKA DO KRAJA PRE NEGO STO POSTAVITE NOVO PITANJE jer se cesto desava da se pitanja ponavljaju. Zbog necije lenjosti da procita malo vise, iskusni ljudi ovde na forumu izgubice strpljenje da odgovaraju na stvarno bitna pitanja. Ovo mi je prvi post na forumu. Ne pitam nista, sve sam vec manje vise shvatio ZATO STO SAM CITAO. Molim i ostale da urade isto, pa ako ne nadju odgovor, ONDA da postave pitanje...

Bilo kako bilo, hvala svima na ucescu u forumu. Vrlo je korisno i poucno
Reply With Quote
  #223  
Staro 17.10.2014, 19:41
RiderHD RiderHD je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.08.2014
Poruke: 37
Nepromenjeno

Zvao danas ambasadu poslije govornih uputa javio se operator,budući da im je prošlo radno vrijemr rekao da u ponedjeljak u 8h nazovem,a ja mislio večeras prijaviti roditelje koji su se uslikali prije 10.dana,a sam ne znam da li da navodim ili ne navodim sestru u njihovim prijavama.
Reply With Quote
  #224  
Staro 18.10.2014, 17:13
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik RiderHD Prikaz poruke
Zvao danas ambasadu poslije govornih uputa javio se operator,budući da im je prošlo radno vrijemr rekao da u ponedjeljak u 8h nazovem,a ja mislio večeras prijaviti roditelje koji su se uslikali prije 10.dana,a sam ne znam da li da navodim ili ne navodim sestru u njihovim prijavama.
U njihovim prijavama MORAS navesti svu njihovu decu, ukljucujuci i tebe i sestru. MORAJU biti unesena i (ukoliko ih ima) i sva usvojena, vanbracna deca i deca iz prethodnih brakova svakog partnera/supruznika.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #225  
Staro 18.10.2014, 18:34
RiderHD RiderHD je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.08.2014
Poruke: 37
Nepromenjeno

@SRBghost hvala na odgovoru,a je li ima veze ako mi je sestra udata,odnosno u braku jer tamo se kao i navodi unmarried?
Reply With Quote
  #226  
Staro 18.10.2014, 18:57
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Znaci moraju da se navedu sva deca koja nisu ozenjena ili udata a imaju do 21 godine. Sva "deca" starija od 21 godine se ne navode!
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #227  
Staro 19.10.2014, 18:28
Limony Limony je offline
Član
 
Datum prijave: 14.04.2009
Poruke: 1
Nepromenjeno

Number of Children: If you have any biological children, legally adopted children, or stepchildren less than 21 years old at the time of your electronic entry, you must enter a number here, even if only some, or none, of them would be immigrating with you. If you have no children, you may leave this field blank.

Znam da sve gore piše, ali ipak ću postaviti pitanje...
Imam dijete koje ne živi u istom gradu kao i ja (rastavljeni), problem je što imam sliku od prije 4 godine kad smo se slikali za prijavu na lutriju, ne mogu doći do nove slike dok traje apliciranje na lutriju.
Dijete ne apliciram na lutriju, išao bi sam i sad me zanima što će se dogoditi stavljanjem njene slike stare 4 godine? Jeli to uopće bitno ako dijete uopće nije u predmetu aplikacije već je moram upisati?

Hvala
Reply With Quote
  #228  
Staro 19.10.2014, 18:53
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

onda koristi tu sliku sto imas, nije toliko ni vazno. bitno je samo da slika odgovara kriterijama sto se tice pozadine i pozicije glave itd...
Reply With Quote
  #229  
Staro 21.10.2014, 21:07
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Decko je pitao na prvih par stranica, ali niko nije dao potpuno detaljan odgovor.

Kada je neka osoba izvucena i zavrsi sve formalnosti oko vize i ode u Ameriku da zivi...

1. Da li postoji neki period koliko dugo mora da se ostane prvi put, pre nego sto se vratite u Srbiju da obidjete prijatelje recimo?

2. Koliko dugo mozete biti van Amerike u kontinuitetu?

3. Da li je legitimno ziveti recimo 6 meseci u USA pa 6 meseci u Srbiji i tako u krug?

4. Da li postoji neka vrsta penala ukoliko jednog dana u Americi shvatite da nije to za vas i da bi ste se radije vratili i ziveli u Srbiji?
Reply With Quote
  #230  
Staro 21.10.2014, 21:15
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

1. Prvi put kad udjete u US mozete bukvalno samo da sletite na aerodrom, prijavite se kod carinika i odmah nazad.

2. Ne duze od sest meseci.

3. moras da zivis najmanje sest meseci godisnje da bi odrzavao zeleni karton. Neki su cak uspevali i po par meseci da budu u US (duze u Srbiji nego u US) pa su uspevali da odravaju karton. Zavisi na kakvog carinika naletite pri ulasku.

4. Ne postoji nikakva vrsta penala, samo gubite pravo na zeleni karton.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prijava za lutriju DV-2014 curlika Vaša strana 389 20.02.2014 01:31
Zelena karta za narednu godinu?? EminaBoris Vaša strana 5 15.05.2012 18:09
prijava za lutriju a_ilcic Stare teme 3 21.10.2011 18:30
Prijava za devojku banej86 Stare teme 4 02.11.2010 18:48
Neka pitanja u vezi apliciranja, prve koverte, zanimanja lanas Vaša strana 5 30.05.2010 17:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.