ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » FLORIDA - "The sunshine state" » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 26.03.2013, 21:32
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Gogecko, mozes li nam reci nazive udzbenika koje koristite za ucenje jezika da bi mogli videti po kom programu se radi?
Reply With Quote
  #112  
Staro 02.09.2013, 00:35
poshtica poshtica je offline
Član
 
Datum prijave: 16.09.2011
Poruke: 21
Nepromenjeno

Cao ljudi
Muz i ja vec godinu dana zivimo u NoCal, Bay Area-i i svidja nam se ovde. Medjutim, priroda njegovog posla (trener tenisa) je takva da ovde bas i nije trazena. Ima on tu neke privatne casove mada nije to nista posebno. Ja sa svojim pravnim fakultetom zavrsenim u Srbiji nisam mogla nista, pa sam se preusmerila na paralegal profesiju (veciti djak) i za to vreme sam full time nanny. E sad, posto je Florida zemlja tenisa, razmatramo opciju preseljenja. On je bio tamo 2007.godine i svidelo mu se, medjutim kad smo dobili GC resili smo da dodjemo u San Jose jer mu je brat ovde. Jeste CA prelepa i vreme je savrseno, ali je raj za ljude koji su u IT sferi. Da li moze neko od vas koji zivite na Fla da nam kaze kako je u Fla? Hvala unapred!
Reply With Quote
  #113  
Staro 02.09.2013, 15:23
MIKI VELIKI MIKI VELIKI je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2013
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik poshtica Prikaz poruke
Cao ljudi
Muz i ja vec godinu dana zivimo u NoCal, Bay Area-i i svidja nam se ovde. Medjutim, priroda njegovog posla (trener tenisa) je takva da ovde bas i nije trazena. Ima on tu neke privatne casove mada nije to nista posebno. Ja sa svojim pravnim fakultetom zavrsenim u Srbiji nisam mogla nista, pa sam se preusmerila na paralegal profesiju (veciti djak) i za to vreme sam full time nanny. E sad, posto je Florida zemlja tenisa, razmatramo opciju preseljenja. On je bio tamo 2007.godine i svidelo mu se, medjutim kad smo dobili GC resili smo da dodjemo u San Jose jer mu je brat ovde. Jeste CA prelepa i vreme je savrseno, ali je raj za ljude koji su u IT sferi. Da li moze neko od vas koji zivite na Fla da nam kaze kako je u Fla? Hvala unapred!
najbolje je da ode na floridu i otvori sopstvenu skolu tenisa
zakupi terene i nadje sam svoje djake
moj dobar prijatelj je otvorion skolu za fudbal (za decu od 10-16 godina )po istom principu - dobio je odkaz na poslu josh 2009 i sa nekom ustedjevinom je krenuo sa otvaranjem skole
ide mu super -bolje nego pre
ovde ti je glavno da sto pre otvoris sopstveni biznis pa sta ti bog da
jer radeci za druge se neces leba najesti u americi (ma sta drugi forumasi pisali o tome -pitaj "prave " amere za potvrdu mojih saveta
Reply With Quote
  #114  
Staro 02.09.2013, 17:33
Vodavoda Vodavoda je offline
Član
 
Datum prijave: 31.08.2013
Poruke: 7
Nepromenjeno

Meni Florida zvuci savreseno, sunce, pesak svaki dan
Reply With Quote
  #115  
Staro 05.10.2013, 19:38
poshtica poshtica je offline
Član
 
Datum prijave: 16.09.2011
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MIKI VELIKI Prikaz poruke
najbolje je da ode na floridu i otvori sopstvenu skolu tenisa
zakupi terene i nadje sam svoje djake
moj dobar prijatelj je otvorion skolu za fudbal (za decu od 10-16 godina )po istom principu - dobio je odkaz na poslu josh 2009 i sa nekom ustedjevinom je krenuo sa otvaranjem skole
ide mu super -bolje nego pre
ovde ti je glavno da sto pre otvoris sopstveni biznis pa sta ti bog da
jer radeci za druge se neces leba najesti u americi (ma sta drugi forumasi pisali o tome -pitaj "prave " amere za potvrdu mojih saveta
Pricao je on i sa ''pravim'' Amerima Ima on i ovde svoj program, ali terene ne moze da nadje i to je pravi problem. Prevelik je monopol pojedinih teniskih akademija. Razgranaju se i ne mozes da koristis te terene. U parkovima je takodje zabranjeno odrzavanje casova tenisa, sem ako ne dobijes dozvolu od grada. A i to je tesko dobiti, jer svaka opstina ima svoje ugovarace i skoro nikada se ne otvara novo mesto.
Ovde nije tolika konkurencija za tenis kao na Floridi, ali tamo bar moze da nadje terene. Dali smo Kaliforniji jos jednu godinu sanse (tj.nama smo dali jos godinu da se ovde snadjemo), pa ako ne bude nista, Florida,here we come!
Reply With Quote
  #116  
Staro 17.11.2013, 05:14
benefactor78's Avatar
benefactor78 benefactor78 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2013
Poruke: 52
Nepromenjeno skola fudbala?

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MIKI VELIKI Prikaz poruke
najbolje je da ode na floridu i otvori sopstvenu skolu tenisa
zakupi terene i nadje sam svoje djake
moj dobar prijatelj je otvorion skolu za fudbal (za decu od 10-16 godina )po istom principu - dobio je odkaz na poslu josh 2009 i sa nekom ustedjevinom je krenuo sa otvaranjem skole
ide mu super -bolje nego pre
ovde ti je glavno da sto pre otvoris sopstveni biznis pa sta ti bog da
jer radeci za druge se neces leba najesti u americi (ma sta drugi forumasi pisali o tome -pitaj "prave " amere za potvrdu mojih saveta
Uh, ovo me bas zanima, ja sam ovde imao skolu fudbala. Da li tvoj prijatelj ima ikakvu zelju za kontaktom sa ljudima sa ovih prostora?
Ne u smislu da mi nadje posao, nego da mi da kvalitetne informacije u vezi soccer-a i skolica fudbala u USA i na Floridi?
Reply With Quote
  #117  
Staro 17.11.2013, 05:21
benefactor78's Avatar
benefactor78 benefactor78 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2013
Poruke: 52
Nepromenjeno jezici

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
Ako si pročitao neki od mojih ranijih postova, moga si da vidiš da ništa ne radim dok se dobro ne informišem...
Forum ne može biti mesto svih informacija i ako se mnogo ljudi trudi da prenese pravo stanje i hoće da pomogne (kao ja).
Ima ložača i barona koji žestoko lupetaju...

Inače u Fort Lauderdale je minimalan broj latinosa pa pogledaj koliko je blizu Miamia...
U toj Georgia (Savani) moja drugarica je bila 4 godine i nikad joj španski nije trebao...

Ovo je moj opšti utisak, retardi koji žive ovde po 10,15 godina, jedva govore engleski i ponašaju se kao da je španski glavni jezik... Naravno ne svi...
Ne mogu da nađu ljude za jače IT pozicije jer traže "bilingual"....

Mi smo ovde kod rodbine, tako da sam znao stanje na terenu...
Inače opet bi izabrali ovo za početnu destinaciju iz X,Y,Z.. razloga...

Pozdrav
Sta mislite, koji jezik je generalno dobro znati sem engleskog u USA? Naravno, ne mislim na spanski koji govori dosta ljudi u USA, nego recimo neki koji ne zna bas svako, a upotrebljiv je (npr. nemacki, italijanski i sl.)?
Reply With Quote
  #118  
Staro 17.11.2013, 22:52
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Koliko sam ja mogla da saberem svojim boravkom ovdje od preko 4 godine ipak samo spanski jezik je pozeljan kao drugi jezik u USA. Ostalo batali...neupotrebljivo je za bilo sta osim sto si imas licnu satisfakciju.....
Reply With Quote
  #119  
Staro 18.11.2013, 01:05
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik benefactor78 Prikaz poruke
Sta mislite, koji jezik je generalno dobro znati sem engleskog u USA? Naravno, ne mislim na spanski koji govori dosta ljudi u USA, nego recimo neki koji ne zna bas svako, a upotrebljiv je (npr. nemacki, italijanski i sl.)?
Ako znas spanski ne treba ti engleski za neku godinu bice DV loteria
Reply With Quote
  #120  
Staro 11.12.2013, 14:58
airserbia airserbia je offline
Član
 
Datum prijave: 11.12.2013
Poruke: 1
Nepromenjeno

u Miami Dade County prvi oficijanlni jezik jeste Spanski pa drugi je Englezki

i to ce nece promeniti milsim nikad.

situacija je skoro ista i u Broward County gdje ima dosta iz brazila i haiti a

a vec je mnogo bolje u Palm beach county gde engleski je top i skoro jedini
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.