ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Limit za prenos novca » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 03.09.2008, 16:23
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Koliko ja znam, limit je po osobi.

Moje lično iskustvo (kad ste ga već tražili):
na carini su me na BG aerodromu pitali koliko para nosim. Koliko se sećam, tada je limit valjda bio 1000 evra, a ja sam nosio preko 4 puta više. Rekao sam joj otprilike tačnu sumu koju sam imao i objasnio da se selim - nikakvih problema nije bilo, samo mi poželela sreću.

Mislim da to malo zavisi i od sreće i od situacije. Da se ja pitam, verovatno ne bih ni tražio potvrde. U slučaju da baš baš zapne, vratiš se par koraka nazad i ostaviš višak para familiji, a onda središ da ti oni to pošalju nekako. Ništa nije problem za normalne ljude, sve se da urediti ako idete pošteno i otvoreno, i nadasve raspoloženo.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #22  
Staro 03.09.2008, 16:29
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

ma neznam bas dal bi se stigo vratit, prije bi ti uzeli sebi u dzep onu razliku. al stvarno tako rade ako ne prijavis. cak se na makedonskoj web stranici hvale kak su tako jednom uzeli neznam kolko para.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #23  
Staro 03.09.2008, 16:33
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Pa nema šta da ti uzme. Ti prilaziš prvo carini, a onda pasoškoj kontroli. Ako im kažeš odmah koliko imaš, oni mogu da ti kažu samo ne - ne može. Ne pričam ja o tome da kažeš "ma neeeeeeemam", pa da te pretraže i nađu. E to je druga stvar.

Ovako samo izađeš iz reda, tvoji su 5 koraka iza tebe.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #24  
Staro 03.09.2008, 16:50
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

ma znas sta, nije meni problem kad budem isla iz HR za SAD. jer tada, ako stvarno treba uzet cu tu potvrdu od Narodne banke. Nego me brine sta ako me na Hrvatskoj carini pri ulasku u zemlju pitaju odakle mi novac. A ja nemam ni izvod iz banke ni nista, jer nismo novac drzali u banci. Plus, gledala sam pravila na srpskoj carini i pise tamo da se treba prijavit, pa ti onda oni daju neku potvrdu pa onda izades s tim, znaci ima neka potvrda. a moj muz kaze, a sto ako nam zdipe te novce, kako dokazat kolko smo imali,hahahaha!
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #25  
Staro 03.09.2008, 16:54
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Pa znaš kako - ako je tu potvrdu lako izvaditi, onda je možda bolje da je vadite. Kao što rekoh, ja pitao, i apsolutno nikakav problem nije bio. Rekoh im ja da sam mlad, da idem sam, da je kinta od baba/deda, da ni nemam račune u Srbiji, a i da mi i tako tamo ne bi ni koristili... Ma ne prave naši problem. To ni ne stoji tamo zbog nas, verujte mi.


A što ne letite iz Srbije/Makedonije onda ako je lakše, jel to neki problem?

Takođe, zar onda vi ne upadate u tu kategoriju "tranzit kroz hrvatsku" kad već putujete dalje? Deluje mi kao komplikacija...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #26  
Staro 03.09.2008, 17:04
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Moji su tamo i bit cemo s njima par sedmica, ne idemo odma za SAD. Tu prodajemo sve, vracamo kola za HR i od tamo letimo. Znaci za mene vrijedi ta suma od 3000 Eura, a vise sa potvrdom.

Ma najbolje zapravo nosit do 10 000 kroz Srbiju i onda ne moramo nista prijavit, a ostalo ako jos nesto kapne mogu nasi poslat preko banke za Ameriku. Samo da mi potvrde da se radi o cifri za jednu osobu, znaci da mozemo nositi oko 11.000 eura u Hrvatsku zajedno (a ne do 5.600), onda ni to nemoram prijavit nista, i onda smo na konju.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #27  
Staro 03.09.2008, 17:06
Veronika's Avatar
Veronika Veronika je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2008
US lokacija: Croatia
Poruke: 89
Nepromenjeno

Istina da ponekad na Cro carini znaju predstavljati probleme al to uglavnom ovisi o njihovom raspolozenju ,al to je rijetkost ...ako ste vi super volje ,ljubazni mislim da nece biti problem ...
Ja planiram nesto kod sebe ,a drugo kad otvorim racun tamo da mi moji posalju transakcijom ...
Sjecam se kad sam tako slala iz Usa ovdje malo su mi para za to uzeli ... lakse i bez optercenja putujes ...
Neznam kako Vi al ja ,osobno ,volim uzeti laksu i opusteniju varijantu , obicno moras nesto za to i kesirati ,al vrijedi ...jednom se zivi
Reply With Quote
  #28  
Staro 08.09.2008, 11:18
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Evo najsvjezijih informacija sa Hrvatske Carine. Iznos od 6400 eura za ulaz u Hrvatsku i 3000 eura za izlaz iz Hrvatske se odnosi na jednu osobu, bez obzira jesu li muz i zena i sto putuje zajedno u autu.

A od 1.1.2009. na snagu stupa novi zakon po kojem ce se moci unositi ili iznositi do 10.000 Eura.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #29  
Staro 10.09.2008, 03:58
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno dobra vest

to je taman za nekoliko meseci zivota u Usa
Reply With Quote
  #30  
Staro 10.09.2008, 17:38
cinderella_man's Avatar
cinderella_man cinderella_man je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.03.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 42
Smile

Preneli smo u USA vise od 10k.Prijavili smo taj iznos u prvoj formi ali interesantno na carini nam niko nije trazio da popunimo drugu formu.

Takodje carina na surcinskom aerodromu nas nije nista pitala o iznosu novca koji nosimo.Mozda smo malo imali i protekcije jer smo isli sa malom bebom.

Toliko od mene pozdrav iz Njujorka!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.