ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv 2020 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 04.10.2018, 22:40
Padinjak101's Avatar
Padinjak101 Padinjak101 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2018
YU lokacija: Beograd
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vladica05 Prikaz poruke
Bio danas na prezentaciji.
pooštrena pravila za prijave-
bračni status /vanbračni status- ako ste u vanbracnoj zajednici nemojte stavljati partnera vec samo decu ili sledi kick.
ako ste rodjeni u Nemačkoj ( ili bilo gde drugo) a imate srpsko državljanstvo pišite da ste rodjeni u Nemackoj ( ili gde ste već rodjeni)
popunjavanje prijave se vrsi engleskom abecedom i pravilo pisanja je -
Đorđe - Dorde *** ispravno (Djordje, Đorđe- neispravno)- bar tako danas prikazaše na prezentaciji. ili kako je upisano na pasošu ali bez kvačica i crtica
mene su neka druga pitanja interesovala jer kao dobitnik i nosilac vize za suprugu i ćerku ja se računam a za njih samo dokazujem da su mi porodica (venčani list, matični list....) Kao nosilac mora da ispuniš minimum - osnovna + srednja četvorogodišnja i to samo redovno. vanredno je kick. trogodišnja je kick veći stepen je preko minimuma tako da onda stavljate to.
viza ima važnost 6 meseci od lekarskog pregleda i savetuju da se lekarski uradi neposredno pre intervjua.
inače za DV 2018 su stali na oko 25.300 broju i zakljucili 2018. kao gotovu
prijave su od 03.10.2018.-06.11.2018. za DV 2020
uf mnogo stvari sam danas cuo i brdo informacija ali se ne mogu svih setiti ali ovo eto nek vam bude za početak.
Tacno sam znao da ne treba da zurim sa prijavom, i dobro je da nisam...ja bih ladno prezime zavrsio sa ć umesto sa c...ostalo je bilo poznato i ranije..mozda je i ovo za kvacice, ali eto ja to saznajem tek sada. Ako se setis jos neke informacije, napisi...sacekacu ja jos par dana sa prijavom, posto mi je prvi put pa da se ne zeznem oko neke gluposti
Reply With Quote
  #112  
Staro 04.10.2018, 22:54
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

To za pisanje imena se zna ali izlgleda da ljudi masovno grese za sve. I avio karte kad kupujes kucas kako je u pasosu na donjem delu stranice gde su oni ranznorazni karakteri.
Reply With Quote
  #113  
Staro 04.10.2018, 23:21
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vladica05 Prikaz poruke
Bio danas na prezentaciji.
pooštrena pravila za prijave-
bračni status /vanbračni status- ako ste u vanbracnoj zajednici nemojte stavljati partnera vec samo decu ili sledi kick.
ako ste rodjeni u Nemačkoj ( ili bilo gde drugo) a imate srpsko državljanstvo pišite da ste rodjeni u Nemackoj ( ili gde ste već rodjeni)
popunjavanje prijave se vrsi engleskom abecedom i pravilo pisanja je -
Đorđe - Dorde *** ispravno (Djordje, Đorđe- neispravno)- bar tako danas prikazaše na prezentaciji. ili kako je upisano na pasošu ali bez kvačica i crtica
mene su neka druga pitanja interesovala jer kao dobitnik i nosilac vize za suprugu i ćerku ja se računam a za njih samo dokazujem da su mi porodica (venčani list, matični list....) Kao nosilac mora da ispuniš minimum - osnovna + srednja četvorogodišnja i to samo redovno. vanredno je kick. trogodišnja je kick veći stepen je preko minimuma tako da onda stavljate to.
viza ima važnost 6 meseci od lekarskog pregleda i savetuju da se lekarski uradi neposredno pre intervjua.
inače za DV 2018 su stali na oko 25.300 broju i zakljucili 2018. kao gotovu
prijave su od 03.10.2018.-06.11.2018. za DV 2020
uf mnogo stvari sam danas cuo i brdo informacija ali se ne mogu svih setiti ali ovo eto nek vam bude za početak.
haha sta stvarno su rekli kick ?
nije mozda knock out ili cut in half ?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #114  
Staro 05.10.2018, 07:38
Jamive Jamive je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vladica05 Prikaz poruke
Bio danas na prezentaciji.
pooštrena pravila za prijave-
bračni status /vanbračni status- ako ste u vanbracnoj zajednici nemojte stavljati partnera vec samo decu ili sledi kick.
ako ste rodjeni u Nemačkoj ( ili bilo gde drugo) a imate srpsko državljanstvo pišite da ste rodjeni u Nemackoj ( ili gde ste već rodjeni)
popunjavanje prijave se vrsi engleskom abecedom i pravilo pisanja je -
Đorđe - Dorde *** ispravno (Djordje, Đorđe- neispravno)- bar tako danas prikazaše na prezentaciji. ili kako je upisano na pasošu ali bez kvačica i crtica
mene su neka druga pitanja interesovala jer kao dobitnik i nosilac vize za suprugu i ćerku ja se računam a za njih samo dokazujem da su mi porodica (venčani list, matični list....) Kao nosilac mora da ispuniš minimum - osnovna + srednja četvorogodišnja i to samo redovno. vanredno je kick. trogodišnja je kick veći stepen je preko minimuma tako da onda stavljate to.
viza ima važnost 6 meseci od lekarskog pregleda i savetuju da se lekarski uradi neposredno pre intervjua.
inače za DV 2018 su stali na oko 25.300 broju i zakljucili 2018. kao gotovu
prijave su od 03.10.2018.-06.11.2018. za DV 2020
uf mnogo stvari sam danas cuo i brdo informacija ali se ne mogu svih setiti ali ovo eto nek vam bude za početak.
Sve to je bilo i ranije, nije poostreno.
Za bracni status lepo pise, imate nekoliko ponudjenih odgovora. Da se laze, znamo da ne sme.
Meni se cak cini da je ove god.jednostavnija prijava.
Manje podataka traze, za dete i supruga.
Samo pazljivo citajte i nema problema.

Last edited by Jamive; 05.10.2018 at 07:44.
Reply With Quote
  #115  
Staro 05.10.2018, 11:22
djpgiovany djpgiovany je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.03.2018
US lokacija: California (nadam se)
YU lokacija: Banatski Karlovac
Poruke: 69
Nepromenjeno

Dobro da nisam pozurio sam prijavom... Ja bih ‘ladno stavio Djordje umesto Dorde... Hvala na informaciji.
Reply With Quote
  #116  
Staro 05.10.2018, 11:33
Jovan_nisa Jovan_nisa je offline
Član
 
Datum prijave: 25.04.2018
Poruke: 12
Nepromenjeno

To je osnovno,engleska abeceda ne sadrzi "kvrzice".
Zanimljivo mi je kako unose podatke sa podrucija gdje koriste arapski
Reply With Quote
  #117  
Staro 05.10.2018, 13:35
Alek134 Alek134 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.09.2018
Poruke: 10
Nepromenjeno

Poslao sam i ja zvanično prvu prijavu, srećno svima ))
Reply With Quote
  #118  
Staro 05.10.2018, 14:59
Jamive Jamive je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik djpgiovany Prikaz poruke
Dobro da nisam pozurio sam prijavom... Ja bih ‘ladno stavio Djordje umesto Dorde... Hvala na informaciji.
Pa nije valjda da ti u pasosu pise Dorde?
Mislim da treba da bude Djordje.
Ali da vidimo sta ce reci iskusniji.
Moj muz je Veroljub, nisam valjda trebala da stavim Verolub?🤔
Reply With Quote
  #119  
Staro 05.10.2018, 15:57
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

U pasošu piše Đ. Slovo Dj ne postoji u srpskom jeziku tj. u srpskom latiničnom pismu, a slovo Lj se uvek piše kao Lj tj. ne postoji poseban latinični znak za to slovo. Tako da Amerikanac npr. Đorđe vidi tj. čita kao Dorde, a ne kao Djordje i on to vidi kao dva različita imena, jedno od 5 slova (Đorđe) i drugo od 7 (Djordje), iako ih mi čitamo na isti način.


Dakle Đ je D, Ć i Č je C, Š je S, Ž je Z, Dž je Dz.
Lj i Nj se pišu kao i na srpskom tj. u nepromenjenom obliku.
Reply With Quote
  #120  
Staro 05.10.2018, 16:27
Jamive Jamive je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
U pasošu piše Đ. Slovo Dj ne postoji u srpskom jeziku tj. u srpskom latiničnom pismu, a slovo Lj se uvek piše kao Lj tj. ne postoji poseban latinični znak za to slovo. Tako da Amerikanac npr. Đorđe vidi tj. čita kao Dorde, a ne kao Djordje i on to vidi kao dva različita imena, jedno od 5 slova (Đorđe) i drugo od 7 (Djordje), iako ih mi čitamo na isti način.


Dakle Đ je D, Ć i Č je C, Š je S, Ž je Z, Dž je Dz.
Lj i Nj se pišu kao i na srpskom tj. u nepromenjenom obliku.
Ok. Hvala puno.
Sto kaze onaj clan Test " ko bi sve u Ameriku"
Osnovne stvari ne znamo 😊
Sad smo konacno naucili 😊
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.