ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 06.02.2010, 15:12
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;13893]Koliko si ti dugo u americi? Mislim....ako su ti dali kola sa 0% APR. Kazes da si u aprilu 2008 pocela raditi i da su ti u junu dali karticu....jesi radila pre toga ili sl. Ja prosto ne mogu da verujem...evo vec vise od godinu dana radim za istu firmu i imam direct deposit od chase, ali me ne j**u 2%. Ja ne znam da li mene nesto posebno mrze bankari i ova drzava, ili je nesto drugo u pitanju.[/QUOTE]

U americi zvanicno od 31 maja 2007, zaista dosla u decembru 2007 (i muz USC i ja imali poslove da zavrsimo pa se tek onda vratili).

Jedino sto je meni moglo pomoci ali sumnjam, je da sam 2001 ovdje bila na godinu dana kao student - razmjena. Od tada imam SSN. Jedino sto sam radila je onih 20 sati na kampusu ali nije to bila neka lova da bi mi digla rejting sada (kojih 200 sedmicno). Mozda sto je moj muz potpisao takodjer za kredit za auto pa sam tako prosla? Ne znam.

Za kreditnu karticu je tako kako je bilo - imam isto direct deposit sa posla i jednom samo dosla u banku i pitam svog bankara mogu li dobiti kreditnu. On malo po kompjuteru i kaze moze.

Probaj otici kod svog bankara i pitati sta i kako je i kako da je dobijes. Imas jos i Discover i AmEx - za AmEx dobijes info u roku minut dobijas li karticu i na koju kreditnu liniju a sve sto traze su opsti podaci plus SSN, te info gdje radis i kolika ti je godisnja plata. Ja sam AmEx rijesila preko telefona.
  #12  
Staro 06.02.2010, 17:10
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=milimelo;13909]U americi zvanicno od 31 maja 2007, zaista dosla u decembru 2007 (i muz USC i ja imali poslove da zavrsimo pa se tek onda vratili).

Jedino sto je meni moglo pomoci ali sumnjam, je da sam 2001 ovdje bila na godinu dana kao student - razmjena. Od tada imam SSN. Jedino sto sam radila je onih 20 sati na kampusu ali nije to bila neka lova da bi mi digla rejting sada (kojih 200 sedmicno). Mozda sto je moj muz potpisao takodjer za kredit za auto pa sam tako prosla? Ne znam. [/QUOTE]

Ako ti muz ima kreditnu istoriju....naravno, to je onda ko da je on uzeo kredit. Ako ti zeznes, remeti se i njemu kreditna istorija

[QUOTE]
Za kreditnu karticu je tako kako je bilo - imam isto direct deposit sa posla i jednom samo dosla u banku i pitam svog bankara mogu li dobiti kreditnu. On malo po kompjuteru i kaze moze.

Probaj otici kod svog bankara i pitati sta i kako je i kako da je dobijes. Imas jos i Discover i AmEx - za AmEx dobijes info u roku minut dobijas li karticu i na koju kreditnu liniju a sve sto traze su opsti podaci plus SSN, te info gdje radis i kolika ti je godisnja plata. Ja sam AmEx rijesila preko telefona.[/QUOTE]

Mislis da to nisam uradio? Otisao sam kod bankara i ona je rekla da moze...i onda mi je stiglo nakon 2 nedelje da sam ipak odjeban. Sve ovo ostalo je tacno...za sekund ti da informaciju da li moze ili ne...odnosno, odjebu me za sekund. Odobravanje kredita ili kreditne kartice ne radi vise niti bankar, niti bilo kakva osoba...nego kompjuter. I to ne kompjuter kao u terminatoru neka super vestacka inteligencija, nego obican kalkulator. To odlucuje o tome da li sam ja sposoban ili ne. Ma i ne interesuje me. Ja sam se vec uclanio u Union...tamo cu od sada drzati svoj savings. Bolje da njima dam novce nego glupavom chase-u.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #13  
Staro 07.02.2010, 19:55
Gringo Gringo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.09.2008
Poruke: 73
Nepromenjeno

Buduci da sam se dosavsi u SAD ni kriv ni duzan obreo u ovim bankarskim vodama (brckam se u plicaku s ostalim sitnim ribama :grin:), moram da odgovorim na ovu temu. Svi su vec svjesni toga da su kriza, a i novi zakon koji regulise funkcionisanje potrosackih kreditnih kartica naglavacke okrenuli situaciju u odnosu na ono sto je bilo prije nekoliko godina. Kartice se vise ne dijele na sve strane, limit se drasticno skrese cak i za 5-6 dana kasnjenja s uplatom a banke su krajem prosle godine na skoro svim karticama podigle kamate da bi se dodatno obezbijedile i pokrile gubitke zbog novog zakona kojim se ukida overlimit fee, nacin distribucije uplata (do sada je bilo da ako na racunu imas vise bilansa s razlicitim kamatnim stopama, tvoja uplata bi se osim kamate primjenjivala na bilanse s najnizim stopama tako da bilansi koji stvaraju najvecu kamatu najduze ostanu na racunu) itd.

Dakle, nama koji smo jos uvijek friski u SAD ostaje da gradimo credit score ili onim karticama s najnepovoljnijim uslovima (ako ih dobijemo!) ili secured karticama, sto na neki srednji ili duzi rok- kako za koga- i nije losa ideja. Kazu da je secured karticu najlakse "unaprijediti" u unsecured ako mjesecno trosis 20-30% limita, odnosno iznosa depozita koji je polozen, a onda dug platis u cjelosti i na vrijeme. Znaci, nikako se ne priblizavati limitu i onda prenositi taj dug iz mjeseca u mjesec, a i nekoriscenje ili minimalno koriscenje kartice ne bi puno pomoglo credit scoreu.

Manje banke i kreditne zadruge zvuce kao dobra ideja, ali koliko sam cuo od ljudi koji znaju o cemu pricaju, u vecini slucajeva te manje banke i zadruge zbog nedostatka raznoraznih resursa servisiranje kartica prepustaju nekoj od velikih banaka koje to ne rade pod svojim imenom nego kao finansijska institucija/ servis XYZ.

Sto se tice cekovnih racuna, meni se cini da su te manje, lokalne banke pravi izbor jer im je stvarno stalo do svakog klijenta, vecina ih refundira koriscenje bankomata drugih banaka i administracija racuna je skoro uvijek besplatna. Kod nas je ovdje (Fargo, ND) jedna lokalna banka cak imala ponudu za potpuno besplatne racune, a ko zatvori racun u drugoj banci dodje kod njih dobije jos i $20 :grin:

@Dreamer
Prakticno isto iskustvo s Chase-om imam i ja- odem u Best Buy da apliciram za karticu kojom cu kupiti tv. To sam uradio koliko zbog tv-a toliko i zbog kredita. Kazu mi da je kartica odobrena, a onda kad ni poslije 2 sedmice nisam dobio nista- ni karticu ni odbijenicu- kad sam ih pozvao kazu mi da me nema u njihovom sistemu, sto znaci da sam odbijen!
A za kola bih obilazio dilere jer koliko sam cuo oni cesto nude bolje uslove finansiranja nego banke, a imam i neki osjecaj da bi tojota uskoro mogla davati bas dobre popuste :naughty:
__________________
Lokacija: BiH
Case No: 2009EU00017XXX
Prva koverta: 2.6.2008.
Prva koverta poslana u KCC: 9.6.2008.
Prva koverta stigla u KCC: 12.6.2008.
Druga koverta: 6.2.2009.
Intervju u Sarajevu zakazan za 27.3.2009.
Ljekarski pregled obavljen 9.3.2009.

Intervju obavljen i viza odobrena 26.3.2009.

U USA od 25.9.2009.
  #14  
Staro 08.02.2010, 01:53
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Cisto da dodam da sam upravo proverio status i odbijen sam za [B]SECURED[/B] credit card u bank of f**king america. E sada mi je stvarno pun k***c ovog sranja (izvinite na izrazavanju, ali ne mogu da pricam vise o kreditima i bankama a da ne psujem...jednostavno ne mogu). Ima li neko novih ideja? Orchard bank otpisite, jer tamo su mi napisali 2x da mi podaci ne valjaju (a valjali su).

Inace, za ovo sranje sam aplicirao: [url]https://www6.bankofamerica.com/credit-cards/marketingdetail.action?context_id=marketing_detail&offer_id=ECOMM0908AZE00400800153260EN001[/url]
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #15  
Staro 08.02.2010, 02:20
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

[url]https://www.usaa.com/inet/ent_utils/McStaticPages?key=banking_credit_cards_main&offerName=pubProdSvcBckt3_creditcards[/url]

Nazovi ove pa vidi mozes li od njih dobiti. Mi ih jos nismo koristili, ali muzevi prijataljei iz vojske obozavaju ovu banku.

Nama su bili odlicni za auto osiguranje jer su bez problema uzeli u obzir moju vozacku historiju iz BiH tako da vise nisam "novi" vozac dok nas je prije GEICO oderao sa premijama jer nisu htjeli priznati vozacku historiju prije dolaska ovdje.
  #16  
Staro 08.02.2010, 04:44
Gringo Gringo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.09.2008
Poruke: 73
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;13927]Cisto da dodam da sam upravo proverio status i odbijen sam za [B]SECURED[/B] credit card u bank of f**king america. E sada mi je stvarno pun k***c ovog sranja (izvinite na izrazavanju, ali ne mogu da pricam vise o kreditima i bankama a da ne psujem...jednostavno ne mogu). Ima li neko novih ideja? Orchard bank otpisite, jer tamo su mi napisali 2x da mi podaci ne valjaju (a valjali su).

Inace, za ovo sranje sam aplicirao: [url]https://www6.bankofamerica.com/credit-cards/marketingdetail.action?context_id=marketing_detail&offer_id=ECOMM0908AZE00400800153260EN001[/url][/QUOTE]

Ne mogu da vjerujem da su te odbili za secured, nema nikakve logike. Vjerujem da si ljut ali ja bih njih ipak pozvao i trazio da mi neko objasni zasto su te odbili cisto da bi znao da li je u pitanju nesto vezano za njihovu internu politiku ili za nesto sto je u tvom credit reportu, a sto ti mozda ne znas. Ako je ovo drugo u pitanju pitaj ciji izvjestaj su koristili pa onda mozes traziti besplatan izvjestaj na annualcreditreport.com i rascistiti to, ako je do credit reporta, naravno.
Inace, po nekom zakonu iz 2004. svi imaju pravo na po jedan besplatan izvjestaj godisnje- dakle samo izvjestaj, bez scorea- od svakog od tri glavna kreditna biroa.
__________________
Lokacija: BiH
Case No: 2009EU00017XXX
Prva koverta: 2.6.2008.
Prva koverta poslana u KCC: 9.6.2008.
Prva koverta stigla u KCC: 12.6.2008.
Druga koverta: 6.2.2009.
Intervju u Sarajevu zakazan za 27.3.2009.
Ljekarski pregled obavljen 9.3.2009.

Intervju obavljen i viza odobrena 26.3.2009.

U USA od 25.9.2009.
  #17  
Staro 08.02.2010, 08:32
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno užas

Da, prosto neverovatno da su odbili za secured. Slažem se sa Gringom, ali bih rekao da ne radiš ništa 10tak dana max dok ti ne stigne pismo da si odbijen. Moraju po zakonu da te obaveste poštom (zato approval dobiješ odmah, a za denied ti kažu "we will notify you by mail within 2 weeks of your status") zašto si odbijen... Ja tipujem na jedno od sledeća dva:

1. too many credit inquiries (ko zna ko ih je sve pingovao i zašto)
2. imaš brlju na kreditnom izveštaju koju ti neko napravio

Dakle sačekaj pismo (u međuvremenu ih možeš zvati, ali sumnjam da će ti išta reći preko telefona), pa pravac annualcreditreport da se uveriš svojim očima kako to izgleda.

Prosto za neveru. Nikad nisam čuo za ovako nešto. :smrc:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #18  
Staro 08.02.2010, 17:57
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Pre nego sto ste to napisali sam bio na annual credit djavolu i pogledao sta je.

Imam 3-4 inquires za kreditne kartice otkada sam dosao i 2 za auto loan (diler se malo igrao sa mojim ssn....kao sto oni vole da se igraju). To je to....nema brlje, nema previse inquiries.
Jednostavno me mrze...i to je to. Inace receno mi je da imam bolji score od 0% amerikanaca....sto znaci da sam i zvanicno najgori od sve dece.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #19  
Staro 08.02.2010, 20:24
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

[QUOTE=milimelo;13928][url]https://www.usaa.com/inet/ent_utils/McStaticPages?key=banking_credit_cards_main&offerName=pubProdSvcBckt3_creditcards[/url]

Nazovi ove pa vidi mozes li od njih dobiti. Mi ih jos nismo koristili, ali muzevi prijataljei iz vojske obozavaju ovu banku.

Nama su bili odlicni za auto osiguranje jer su bez problema uzeli u obzir moju vozacku historiju iz BiH tako da vise nisam "novi" vozac dok nas je prije GEICO oderao sa premijama jer nisu htjeli priznati vozacku historiju prije dolaska ovdje.[/QUOTE]

Banka koju spominjes jeste super ali je upravo za to shto si rekla.... americku vojsku... tesko da bilo sta mozes dobiti od njih ako ti ili neko od clanova tvoje porodice, itd. nije sluzio ili je u sluzbi
  #20  
Staro 08.02.2010, 23:21
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

drimeru, koji su vam datumi na upitima tim što ih imate na izveštaju (orijentaciono bar, znaš zašto pitam)? osim ako je to nešto staro, ja i dalje tipujem na too many...

ako jeste (tj ako napišu tako u pismu), ne gine ti par meseci čekanija, pa onda opet - na secured. :smrc:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Banke, kreditne kartice, računi u Americi stizeljeto Vodič za emigrante 888 25.02.2024 12:48
Mobilna Telefonija, Internet i Kablovski Provajderi stizeljeto Vodič za emigrante 196 09.01.2020 09:49
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.