ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Makedonija: Intervju » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 30.01.2011, 11:16
amella amella je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.10.2010
Poruke: 33
Smile Amella

Pozz Zana ja sam htjela samo kao sablon da vidim kako izgleda pa da kazem osobi koji mi garantuje sta da se pise i kako nista ilegalno to nije ....
On je napunio I-134 +Taxe ali nezanm je li treba pored ove forme poslati jos neko garntno pismo il tak nesto???? za to i interesuje mi ...
Reply With Quote
  #32  
Staro 30.01.2011, 11:20
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Zana je sasvim u pravu,mnogo nepromisljeno sa moje strane,ja sam upload-irala dokumente sa manjom rezolucijom,tako da nije bas bilo citljivo,ali sam trebala bolje da pokrijem licne podatke.Dokumenat ima vise od 15 godina,podatci su sasvim izmenjeni od tad ,adrese,firme i sl.ali ipak nisam trebala javno da ih postavim.U svakom slucaju to je bilo dobronmerno (ali nepromisljeno),sa ciljem evo ovako da se pomognemo koliko mozemo.
Amella kao sto sam ti kazala i u proslom postu ,ja sam se javila u ambasadu i rekli su mi da treba samo ono sto je napisano na njihovom sajtu,a tamo ni reci nema o garantnom pismu,tako da sam ja resila moji da mi puste obican garantni list,bez taksa,ali da ga ne prilozim sa drugim dokumentima,vec ako mi ga zatraze da ga prilozim kasnije u toku razgovora
Reply With Quote
  #33  
Staro 30.01.2011, 12:01
amella amella je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.10.2010
Poruke: 33
Smile Amella

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Zana je sasvim u pravu,mnogo nepromisljeno sa moje strane,ja sam upload-irala dokumente sa manjom rezolucijom,tako da nije bas bilo citljivo,ali sam trebala bolje da pokrijem licne podatke.Dokumenat ima vise od 15 godina,podatci su sasvim izmenjeni od tad ,adrese,firme i sl.ali ipak nisam trebala javno da ih postavim.U svakom slucaju to je bilo dobronmerno (ali nepromisljeno),sa ciljem evo ovako da se pomognemo koliko mozemo.
Amella kao sto sam ti kazala i u proslom postu ,ja sam se javila u ambasadu i rekli su mi da treba samo ono sto je napisano na njihovom sajtu,a tamo ni reci nema o garantnom pismu,tako da sam ja resila moji da mi puste obican garantni list,bez taksa,ali da ga ne prilozim sa drugim dokumentima,vec ako mi ga zatraze da ga prilozim kasnije u toku razgovora

Poz Noki hfala ti za doc ali nisam videla taj doc
na dvselectee nista ti ne pise za garantno pismo i u web stranici ambasade u Skopje ne pise nista tkao da !!! ako mozes ti da mi kazes sta treba bukfalno napisati u obican garantni list , pa da mu kazem ja kako jel on nije nikada poslao garanciju nekome posto je mlad decko koji radi
Reply With Quote
  #34  
Staro 30.01.2011, 12:06
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Neznam dali se razumemo dobro,ali ovako taj I-134 sto ga imas ti je vise nego dovoljan za u ambasadu,kao sto sam ti napisala prethodno,za dv lotariju ne traze takve stvari ali je dobro da imas to u prilog,pa ako ti se zatrazi sa strane konzula da ga prilozis.
Reply With Quote
  #35  
Staro 30.01.2011, 12:26
amella amella je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.10.2010
Poruke: 33
Smile Amella

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Neznam dali se razumemo dobro,ali ovako taj I-134 sto ga imas ti je vise nego dovoljan za u ambasadu,kao sto sam ti napisala prethodno,za dv lotariju ne traze takve stvari ali je dobro da imas to u prilog,pa ako ti se zatrazi sa strane konzula da ga prilozis.
Noki znam ja za to necu da predam I-134 dok oni ne traze to nego hocu obican listic od osobe koji garantuje za mene da predam i sta dase napise tu da nece me ostavit lose sve dok ja pocnem da radim i te stvari...
Reply With Quote
  #36  
Staro 02.02.2011, 08:03
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Sample Invitation Letter
(To Request Someone to Visit You in the US)
Note: This letter should be sent to the person who will be requesting the visa, and that person should present it to the US consul in conjunction with the application for the tourist (B-2) visa. The person should also present as much documentation as possible to establish that he/she will be returning to their country prior to the expiration of their authorized stay in the United States.
*********************************************

Date: _________

United States Consulate General
(Address of Foreign Consulate Where Person Will Apply for the Visa)
Dear Honorable Consul:
1. My name is _______, and I reside at _____________________________.
2. I am a United States citizen (or lawful permanent resident alien).
3. I am requesting that you issue a tourist (B-2) visa to ___________, in order to allow her/him to visit with me in the United States.
4. (Explain your relationship to the person in number 3 above).
5. _________ will be visiting with me from ______ to ______. (Explain why you want the person to visit).
6. During her/his stay in the United States, she/he will stay with me at my home/apt. at the address stated above. I will be responsible for all of her/his room and board expenses while she/he is in the United States.
7. Upon the termination of her/his visit, she/he will return to _________.
8. _______ will be presenting this letter to you, together with other evidence to establish her/his close ties to her/his country, and to assure you that she/he will return prior to the expiration of their stay in the United States.
Your kind consideration to this request will be greatly appreciated.
Very truly yours,
Name
Address
Telephone No.
Evo ovo sam pozajmila iz posta od clana ovog foruma,Amella,tu ti je sve kako treba da izgleda garantno pismo,sa iskljuckom da se radi o turistickoj a ne imigrantskoj vizi..
Reply With Quote
  #37  
Staro 03.02.2011, 22:22
oligoce oligoce je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2010
US lokacija: Wallington/New Jersey
YU lokacija: makedonija
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Pozdrav Oligoce ! I jas sum od Makedonija,pred deset dena go dobiv vtoroto pliko od Kentaki.Razgovorot mi e zakazan za 22. feb.,a pregledite za 15. feb.Vtoroto pliko treba da go ocekuvas stom ce izleze visa biltenot so tvoeto brojce.Koga izleze moeto brojce jas si se javiv vo Kentaki i tie mi kazaa deka vtoroto pliko mi bilo isprateno na 15 dekemvri,i vo slucaj da ne go dobijam do 15 januar da mu pisam na mail ili da se javam povtorno i deka ce mi go preispratat.Taka da nema sto da se grizis se tece kako sto nasive prethodnici na forumov imaat pisuvano.Opustise i cekaj si go vtoroto pliko.Duri i pregledite sami tie gi zakazuvaat vo klinikata samo ce se javis da ti go kazat datumot.Ti posakuvam sreca,a ce vi pisuvam i ponataka kako jas ce pominam.Poz


Srekno i kazete kako ke pominite vo ambasada...))))))))))))))))))))))))))))))
__________________
aplikacija na Lutriju 5.11.2009
izvucena 24.05.2010
case number 2011EU00022XXX
prvi koverat dobien 14.06.2010
prvi koverat poslat u Kentacky 19.06.2010
drugi koverat dobili : 11.03.2011
intervju zakazan: 19.04.2011
vize u pasosima : 21.04.2011

letimo 21.08.2011 za new york
Reply With Quote
  #38  
Staro 15.02.2011, 18:48
civpol civpol je offline
Član
 
Datum prijave: 17.06.2008
US lokacija: Dallas, Texas USA
Poruke: 12
Nepromenjeno

Danas Ja, moj zenu i dva decu bio sam u intervju u Americki Ambasada u Skopje.
Pasle intervju jedan zena-consular rekao mi sada mi qemo jedno normalno proces a posle ovo informiran mi kroz telefona.
Reply With Quote
  #39  
Staro 15.02.2011, 20:25
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Civpol,izvini ali nisam nekako razumela.Ti si bio na razgovoru u ambasadi preko GC,i rekli su ti da ce da te obaveste telefonom,kada,kako?Jesu li ti trazili dodatni dokument?Zasto ti nisu rekli tacan datum izdavanja vize?
Reply With Quote
  #40  
Staro 18.02.2011, 10:39
martinwerdel martinwerdel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.06.2009
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik civpol Prikaz poruke
Danas Ja, moj zenu i dva decu bio sam u intervju u Americki Ambasada u Skopje.
Pasle intervju jedan zena-consular rekao mi sada mi qemo jedno normalno proces a posle ovo informiran mi kroz telefona.
Zdravo CIVPOL,

Rekli su da ste dobili vizu??? Dali su ti vec javili ili ne???
Kada su rekli da ce ti jave telefonom??? Za par dana, mozda 2 nedjelje ili mozda kasnije????

Hvala na informacijama.........

Pozdrav,
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Makedonija apostil JOJO78 Intervju (interview) - Ambasada 11 26.02.2012 21:48
HM...zanimljiv intervju... nelson Vaša strana 9 26.02.2009 10:27
Intervju zakazan ... mvp977 Druga koverta 3 23.10.2008 17:16
MAKEDONIJA i AP KiM - Gde obaviti lekarski pregled srdjevic Uputstva za dobitnike 0 10.10.2008 08:17
intervju-kako izgeda wingreen Stare teme 18 08.07.2008 05:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.