ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 08.11.2012, 19:25
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Photographer Prikaz poruke
Nekoliko stvari.

1. Vakcine

Niko vam ne sme traziti vakcinu za upis u skolu. Zabranjeno je zakonom i nesmeju da vas odbiju ako ne zelite da vakcinisete decu.

Ne znam odakle ti ovo - u CA je vakcinacija obavezna i regulisana drzavnim zakonom (kao i slucajevi u kojima se pravi izuzetak). Odes na Nacionalni Centar i procitas CA State Vaccine Requirements. Hajde da pripazimo malo na dezinformacije jer posledice mogu da budu velike - kao na primer da roditelj koji ne prica engleski odbije vakcinaciju i dete mu ne upisu u skolu - jer je neko na nekom forumu rekao da niko ne sme da im trazi vakcinaciju...
Z
Reply With Quote
  #22  
Staro 08.11.2012, 19:58
Photographer Photographer je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2011
US lokacija: SF Bay area
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Ja pricam iz iskustva. Trazili vakcinaciju u SF-u, ljudi odbili i rekli da ne zele. Bilo natezanja ali nista se nije desilo, dete je upisano u skolu.

Takodje evo i linka ka dokazu da ovo sto sam rekao jeste TACNO.

http://www.shotsforschool.org/immunizationlaws/

http://www.cdph.ca.gov/programs/immu...SchoolLaw.aspx

http://www.nvic.org/Vaccine-Laws/sta...alifornia.aspx

Citat:
Exemptions to Immunization Requirements

The exemptions permitted by California law are:
•Medical Exemption
A licensed physician (MD or DO) who feels a vaccine is not indicated for a student because of medical reasons should submit to the school (via the patient’s family as needed) a written statement documenting the medical exemption. A form that can assist in this process is available to physicians. The school will place a copy of the completed statement in the student’s file
Personal Beliefs Exemption
A parent or guardian may have a child exempted from required immunizations if immunization is contrary to his/her beliefs. Schools have standardized procedures for parents and guardians who request a personal beliefs exemption.
Dakle ako roditelj ili staratelj NE ZELI da izvrsi imunizaciju tj. vakcinaciju on to moze da kaze i da dete upise u skolu iako nije dobilo vakcinu...

Prema tome, dabome...
Reply With Quote
  #23  
Staro 08.11.2012, 20:19
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Interesantno.

Rekao si: "Niko vam ne sme traziti vakcinu za upis u skolu. Zabranjeno je zakonom..."

Ja ti odgovaram da to nije tacno i da je obavezno ali da su regulisana i pravila oko izuzetaka - i ti meni odgovoris sa dabome?

"Zabranjeno zakonom" i "podnosenje forme za izuzetak" su dve totalno suprotne stvari. Ajde saberi se - i dok se lepo ne stalozis i sredis u novoj sredini, nemoj da skaces bez ikakve potrebe. Kako god da okrenes, bar jos par godina nemoj da se raspravljas sa ljudima koji su dosta dugo ovde jer je vrlo verovatno da su bolje od tebe upuceni u situaciju.

S' druge strane, bas me interesuje kako se dokazuje sta pravoslavna/katolicka vera ima protiv vakcina, kao i kako neko ko je vakcinisao dete pred imigraciju moze da dokaze da je naprasno protiv vakcina... u stvari, ne interesuje me - tema za "za i protiv vakcina" postoji odavno i na drugom mestu. Izmedju ostalog, Score je cini mi se objasnio tamo kakva su pravila u CA posto mu deca ovde idu u skolu.

Z
Reply With Quote
  #24  
Staro 08.11.2012, 20:26
Photographer Photographer je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2011
US lokacija: SF Bay area
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Nema samo Score decu. :-)

Dakle, zabranjeno je da skola odbije upis deteta u skolu jer roditelj ne zeli da dete bude vakcinisano. Jednostavno receno. Ne postoji federalni zakon koji regulise vakcinaciju niti postoji zakon koji nalaze OBAVEZNU vakcinaciju bez opcije da se ista izbegne. Sve sto se predlaze jeste na osnovu PREDLOGA agencije da se izvrsi vakcinacija.

Prema tome, dabome.

P.S. Molim bez saveta i licnih obracanja. (Niti sam ih trazio niti ih zelim od tebe) Niti smo drugovi, niti se poznajemo niti znas ko sam i sta sam. NHF.
Reply With Quote
  #25  
Staro 08.11.2012, 20:41
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Photographer Prikaz poruke
Nema samo Score decu. :-)

Dakle, zabranjeno je da skola odbije upis deteta u skolu jer roditelj ne zeli da dete bude vakcinisano. Jednostavno receno. Ne postoji federalni zakon koji regulise vakcinaciju niti postoji zakon koji nalaze OBAVEZNU vakcinaciju bez opcije da se ista izbegne. Sve sto se predlaze jeste na osnovu PREDLOGA agencije da se izvrsi vakcinacija.

Prema tome, dabome.

P.S. Molim bez saveta i licnih obracanja. (Niti sam ih trazio niti ih zelim od tebe) Niti smo drugovi, niti se poznajemo niti znas ko sam i sta sam. NHF.
Da si tako napisao - ne bi ni bilo problema (a ne da je zakonom zabranjeno da ti traze vakcinu. Traze ti potvrdu, i FYI ovo je u nadleznosti State a ne Federal). Niko ovde nije prorocnik pa da zna sta si ti mislio, nego samo ono sto si napisao.

Sto se tice druge konstatacije - to mozes da okacis macku o rep. Ovo je forum, i ja "licno" (ne znam definiciju "ne licnog") mogu da se obracam svakom ko je na ovom forumu, kao i drugi clanovi meni - bez obzira da li neko nekog poznaje ili se sa nekim druzi. I sve to - dokle god se ne ruse pravila foruma. Sto god ti se ne svidja - stavi na ignore i jednostavno ne obracaj paznju. Sam si izneo svoje informacije na ovom forumu - ne interesuje me ni ko si ni sta si, ali me interesuje ono sto je napisano na forumu. Neko i tome mora da vodi racuna. NHF. So, there

p.s.

modifikacija tvoje poruke nije uzeta u obzir pri ovom odgovoru, vec original

Z
Reply With Quote
  #26  
Staro 08.11.2012, 21:09
Photographer Photographer je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2011
US lokacija: SF Bay area
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Kazem da se ne obracas licno jer dajes savete da se "smirim", "stalozim" i slicno. :-)

Ja sam samo dao informaciju od prosle nedelje, racunam da je ljudima vazno da informacije budu sto svezije a ne da se ceka 1-2 godine da se staloze

Dakle info iz prve ruke od prosle nedelje je da vakcina nije obavezna da bi se dete upisalo u skolu. Treba da se potpise izjava i to je to.
Reply With Quote
  #27  
Staro 08.11.2012, 22:05
lpastor lpastor je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 26
Nepromenjeno pitanje

Zanime me pre svega misljenje ljudi koji su u Houstonu.

ako bude sve u redu i dobijemo vize planiramo Houston kao destinaciju ..i zena i ja smo programeri pa se nadamo "relativno" lakom nalasku posla.

Zanima me prvenstveno koji kraj da izaberemo sa smestaj i koji pod obavezno da izbegavamo?

Prvenstveno mi je vasno da izaberemo neki sa "mirnim" krajem i sa dobrom osnovnom skolom- public , cerkica mi trenutno ide u drugi razred...

hvala unapred..
Reply With Quote
  #28  
Staro 08.11.2012, 22:23
Branki's Avatar
Branki Branki je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lpastor Prikaz poruke
Zanime me pre svega misljenje ljudi koji su u Houstonu.

ako bude sve u redu i dobijemo vize planiramo Houston kao destinaciju ..i zena i ja smo programeri pa se nadamo "relativno" lakom nalasku posla.

Zanima me prvenstveno koji kraj da izaberemo sa smestaj i koji pod obavezno da izbegavamo?

Prvenstveno mi je vasno da izaberemo neki sa "mirnim" krajem i sa dobrom osnovnom skolom- public , cerkica mi trenutno ide u drugi razred...

hvala unapred..
Imas temu "Houston". Tamo je bas svasta korisno napisano o tom gradu i zivotu u njemu pa procitaj

pozz
Reply With Quote
  #29  
Staro 08.11.2012, 23:00
Suncica's Avatar
Suncica Suncica je offline
Član
 
Datum prijave: 28.10.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 24
Nepromenjeno

Hvala na konkretnom odgovoru. Najbitnije je u stvari izabrati dobru školu.
Reply With Quote
  #30  
Staro 08.11.2012, 23:46
veko veko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
US lokacija: We'll see :)
YU lokacija: Zvornik
Poruke: 38
Nepromenjeno

Kao što sam na početku rekao, super tema....i hvala svima na dobrim informacijama. Rekao sam da će nas biti troje, pa evo da se pohvalim...Od sinoć nas je troje ))
Još ako bog da da nas izvuku u maju......
Reply With Quote
Odgovori

Tags
bebe, deca, odlazak, roditelji

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Razlozi (naši), za odlazak u USA curlika Vaša strana 309 04.02.2023 22:27
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Gde je najbolje za porodicu sa malom decom? wingreen Lokacije u USA 104 19.12.2012 21:25
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.