ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Zdravstveno osiguranje » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #231  
Staro 28.08.2014, 21:05
ladolcevita ladolcevita je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2014
Poruke: 26
Nepromenjeno

Koliko kosta za 6 meseci osiguranje? Gde ga kupiti, kada ides na turista?
Predpostavljam kasnije kada budem presla na studetsku, placam tamo?
Reply With Quote
  #232  
Staro 29.08.2014, 14:06
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ladolcevita Prikaz poruke
Koliko kosta za 6 meseci osiguranje? Gde ga kupiti, kada ides na turista?
Predpostavljam kasnije kada budem presla na studetsku, placam tamo?
Evo ti pa proveri, nije fiksna cena, zavisi od godista, vrste osigranje - opcija koje izaberesklikni
Reply With Quote
  #233  
Staro 30.08.2014, 09:22
ladolcevita ladolcevita je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2014
Poruke: 26
Nepromenjeno

Uh, pa uradila sam research, i izaslo mi njih mnogo: Inbound USA, visitors care, vistor secure.... Koju da izaberem ne znam?
Jos jedno pitanje, da li mogu da to kupim i kad udjem u USA, ili samo pre ulaska u zemlju?
Reply With Quote
  #234  
Staro 30.08.2014, 17:01
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ladolcevita Prikaz poruke
Uh, pa uradila sam research, i izaslo mi njih mnogo: Inbound USA, visitors care, vistor secure.... Koju da izaberem ne znam?
Jos jedno pitanje, da li mogu da to kupim i kad udjem u USA, ili samo pre ulaska u zemlju?
Nemam pojma. Ja sam mami uzimala Atlas i kupila sam joj pre nego sto je dosla.
Reply With Quote
  #235  
Staro 11.09.2014, 12:03
ladolcevita ladolcevita je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2014
Poruke: 26
Nepromenjeno

Hajde pliz ako neko zna da li mora pre ulaska u USA, neka javi.

Ja se malo bojim da kupujem ovo online, vi ste vi uzimali preko neta?
Ne znam kakva su ova nasa osiguranja?
Reply With Quote
  #236  
Staro 12.09.2014, 08:37
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Ja sam uzeo osiguranje kod Wiener osiguranja za dva meseca i kostalo je oko 5000 din. Kod njih je za pola godine oko 16000 din i mislim da se to bas isplati. Pokrivaju do 30000 evra.

Jos nisam skontao kako i koje osiguranje da sredim ovde u USA. Nadam se da ce to doci kad nadjem neki posao.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
  #237  
Staro 02.11.2014, 17:46
RiderHD RiderHD je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.08.2014
Poruke: 37
Nepromenjeno

Imam pitanje za one koji su u USA ili članove ovog foruma koji su upoznati sa tim,zanima me da li je istina da je zdravstveno osiguranje "papreno" skupo ? čuo sam da i najmanji pregledi budu 300-400 $ da ne govorim o operacijama,jedan član rodbine mi je bio 10 dana u bolnici i koštalo ga je 8000$,konkretno postoji li ikako da se kod njih osiguraš da se svaka sitnica ne plaća odnosno da država snosi troškove ?
Reply With Quote
  #238  
Staro 03.11.2014, 17:26
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Sve zavisi jesi li osiguran preko poslodavca ili si sam osiguran (sad preko Obamacare) : evo ja radim na jednom univerzitetu (full time) i ima osiguranje preko poslodavca, svake dvije sedmice mi se skida sa plate: dental i vision $5.50, poslodavac placa dodatno na to $9.98, medical insurance (ovo zavisi od ranga place): ja placam $43, a poslodavac jos $374.77 (ovo sve pomnozi za dva i dobices sta placam mjesecno od plate)

Za svaki odlazak doktoru imas tzv. co-pay koji ti sam placas: kod doktora primarne zastite je $20, kod specijaliste je $30.
U junu sam morala otici na hitnu (jos vikend bio), i na kraju su me primili u bolnicu na dan: CT, par puta uradili bez i sa kontrastom, infuzija, jedan, drugi treci doktor, rezidenti iliti haman doktori i tako to: dosao je racun od $25.000 od kojih osiguranje je priznalo bolnici $16.000, a ja placam $250.00 od svega toga (to je navedeno ti u kartici: ako te prime u bolnicu da samo placas tih $250, ostalo osiguranje)
Na otpustnom pismu (koji dobijes isti minut kad te otpuste) su bili jos dodatni testovi koje sam trebala uraditi: oni zvali doktora primarne zastite i ona me narucila na MRI , UZ srca i tako jos stvari: obzirom da je nastavak svega iz bolnice opet ja nisam nista placala, sve je osiguranje pokrilo. Jedino je taj UZ srca trebalo dodatno odobrenje iz osiguranja, i ceka se par dana.

Dentalno: obzirom da smo na state dental insurance ako ides kod zubara koji je in-network: ne placas unaprijed sve, nego samo co-pay : znaci plomba koja je oko $500 ti placas oko $125, godisnje imas pravo na $2500 svih radova (godina je od 1 jula do 30 juna sljedece godine) a copay je mislim tvoj total nekih $500. Ne pokriva ortodontske aparate za odrasle, to sam platila iz dzepa. Out of network zubar: sve placas odmah unaprijed i onda cekas da ti taj state insurance (dental) refundira tvoje pare nazad: ceka se skoro 40 sedmica (ili godinu dana skoro). Pozeljno odmah naci zubara koji je in-network (drugarica je evo ba prosijackom stapu zbog toga, nikako da skonta da predje kod mog doktora). Preventivni pregled: skidanje kamenca, poliranje zuba i rendgen ako je potreban je dva puta godisnje, i to je besplatno. Kod mog zubara ima i refferal: ako preporucis prijatelju zubara i on ode kod njega i ti i prijatelj imas po $50 kredita (vec sam dobila nekih $100 kredita, jer je doktor stvarno fin, pa sto ga ne bi preporucila)...
Ima tu jos puno da se objasnjava, ali ovo je od mene: jedna osoba, jedno iskustvo, pa valjda pomogne nekome.

A za one koji nisu osigurani je papreno skupo, s tim sto se mozes nagoditi sa svima oko placanja (preferiraju kes)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #239  
Staro 03.11.2014, 23:13
RiderHD RiderHD je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.08.2014
Poruke: 37
Nepromenjeno

@mikiSA hvala puno na iscrpnom odgovoru,pitam prvenstveno jer imam malih problema sa srcem,nije ništa opasno ali uslijed određenih infekcija bi moglo biti opasno pa ne bi sebi mogao dopustiti da budem bez zdravstvenog osiguranja nikad ne znaš šta se može desiti,a daleko da idem u BiH se liječiti.
Reply With Quote
  #240  
Staro 25.11.2014, 21:31
dragan77 dragan77 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2014
US lokacija: St.Petersburg
YU lokacija: Kragujevac
Poruke: 13
Nepromenjeno zdravstveno osiguranje

I meni treba pomoc:
Ja sam dobitnik GC i putujem sad u januar na Floridu tj St.Pete sa porodicom(zena i dete).E sad smo saznali da ce da putuje jos jedan clan sa nama a rodice se u julu otprilike.Sto se mog posla tice imam ugovoreno a to je voznja kamiona samo treba da polozim vec sve to,ali kod njih u toj firmi nema zdravstvenog osiguranja nego uplacujem sam.Moze li neko da mi pomogne sta da radim,da li sleduje trudnice neko bespaltno osiguranje ili da uplacujem neko osiguranje,sta vec treba da uradim.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:17.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.