ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2019 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #361  
Staro 19.05.2019, 19:33
indie_bud indie_bud je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.05.2019
YU lokacija: Bosnia and Herzegovina
Poruke: 32
Nepromenjeno

Ja koliko sam shvatio, ne mora biti zvanicno prebivaliste nego neke adrese na kojima si imao nesto kao racuni su ti stizali na tvoje ime itd.. ?
Reply With Quote
  #362  
Staro 20.05.2019, 01:16
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky2019 Prikaz poruke
Jos jedno pitanje.. Kada sam popunjavao obrazac, naveo sam samo adresu prebivalista, medjutim student sam i u tom trenutku sam bio preko nedelje u rodjakovom stanu u drugom gradu i kada sam popunjavao ds260 na pitanje da li sam ziveo negde drugde od sesnaeste godine osim na adresi koju sam naveo odgovorio sam sa No. Ne jer sam hteo da slazem nesto nego zato sto tamo nisam ni bio prijavljen niti sam vadio studentski zdravstveni karton itd itd pa sam mislio da ne treba da navedem. Citajuci ovo oko adresa zapitah se da li sam ja sad negde pogresio. E sad, ds260 sam popunio u maju 2018. a u studentskom domu sam od recimo novembra 2018. mada sam vise kuci nego u domu al ajd. Da li treba da otkljucavam obrazac i da dodam adresu tog stana u kom sam bio povremeno i adresu studentskog doma? Sta mislite? Intervju mi je za mesec i 20 dana
Ne opterecuj se time, nije vazno. Bitno je samo ako si ziveo u drugim drzavama, jer onda moras da vadis potvrde o neosudjivanosti iz tih zemalja. Ja sam se na lutriju prijavio sa adresom na kojoj sam ziveo, a sva dokumenta su mi glasila na drugu adresu (ista ulica, razliciti brojevi). Niko se nije ni interesovao oko toga.
Reply With Quote
  #363  
Staro 20.05.2019, 08:28
Lucky2019's Avatar
Lucky2019 Lucky2019 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Miami
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Ne opterecuj se time, nije vazno. Bitno je samo ako si ziveo u drugim drzavama, jer onda moras da vadis potvrde o neosudjivanosti iz tih zemalja. Ja sam se na lutriju prijavio sa adresom na kojoj sam ziveo, a sva dokumenta su mi glasila na drugu adresu (ista ulica, razliciti brojevi). Niko se nije ni interesovao oko toga.
.......Hvala puno ljudi! .......
__________________
DV2019 - Selected
CN EU20xxx
DS260 - poslat 22. maja
Interview - 9. jul
Oktobar '19 - SunshineState
Reply With Quote
  #364  
Staro 21.05.2019, 23:54
S a l e S a l e je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 33
Nepromenjeno

Da li je potrebna registracija na

https://ais.usvisa-info.com/sr-rs/iv

Moze odmah nakon 2NL?
Reply With Quote
  #365  
Staro 22.05.2019, 09:43
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik S a l e Prikaz poruke
Da li je potrebna registracija na

https://ais.usvisa-info.com/sr-rs/iv

Moze odmah nakon 2NL?
Da moze i evo postupak.
Kada podnosilac zahteva, nosilac vize primi obavestenje sa zakazanim datumom razgovora iz KCC svi podnosioci zahteva pojedinacno moraju prijaviti datum razgovora i DHL-ovu kurirsku sluzbu kako bi dobili pasos nakon zavrsetka postupka.
Sledite ove korake:
1. Napravite nalog
2. Izaberite "Register"
3. Izaberite "Dobio sam datum razgovora iz (NVC), KCC ili Konzularnog odeljenja i dobio uputstva da registrujem svoj termin na ovoj stranici"
4. Nastavite da birate iz padajuceg menija "Moram da registrujem uslov za imigrantsku vizu"
5. Popunite Vaše lične podatke i broj svog predmeta *
6. Izaberite filijalu DHL-a u kojoj zelite da dobijete pasos nakon zavrsetka predmeta
7. Izaberite "Nastavi" i zatim "Potpuna registracija";
8. Odstampajte stranicu potvrde i ponesete zajedno sa svom ostalom dokumentacijom u Konzularnom odjelu. Viza se ne moze izdati bez ove registracije.
* Ako tokom registracije dobijete poruku: "Dozvoljena viza za imigrante nije spremna za zakazivanje termina," dozvolite jos nekoliko dana dok se vas broj ne ucita na veb stranici. To se obicno desava zato sto ste primili pismo sa zakazanim intervjuom pre nego sto posaljete elektronsku stavku Konzularnom odeljenju. Morate ponovo pokusati da se registrujete u narednim danima, ali VAZNO je da se registrujete pre predvidzenog datuma intervjua.
Reply With Quote
  #366  
Staro 23.05.2019, 08:20
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Evo i ja da se javim... u ponedeljak stigao zahtev za dokumenta, juce potvrda da su u redu sad vec mnogo mirnije moze da se ceka 2nl
__________________
Prva Prijava za DV 2019-Selected
Case Number : 2019EU30xxx
DS 260 poslat : 27.05.2018
Lekarski pregled : 17.07.2019
Intervju: 08.08.2019
Vize u pasosima : 10.08.2019
Reply With Quote
  #367  
Staro 23.05.2019, 08:42
Gambler Gambler je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2018
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik S a l e Prikaz poruke
Da li je potrebna registracija na

https://ais.usvisa-info.com/sr-rs/iv

Moze odmah nakon 2NL?
Mi smo zvali ambasadu povodom toga i rečeno nam je da možemo da se registrujemo i posle intervijua. Pitali smo i da li mora DHL ili može lično, rekli su da nije praksa ali ako insistiramo možemo i lično. Odlučili smo da se držimo prakse, tako da smo se prijavili za DHL i registraciju ipak uradili pre zakazanog intervijua. Sad ti odluči, ako nemaš neki poseban razlog bolje odradi to pre intervijua.
__________________
DV2016-DV2018- Not Selected
DV2019 - Selected !!!
CN -2019EU18xxx
DS260-31.5.2018.
Stigao mail za slanje dokumenata - 21.12.2018
Poslata skenirana dokumenta - 22.2.2019
Primio 2NL - 28.3.2019
Interviju - 30.5.2019
Reply With Quote
  #368  
Staro 23.05.2019, 10:22
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Ljudi ovo sto sam napisala gore je podatak iz ambasade nisam ja sama to izmislila kad nesto pisem stojim iza toga i vazno je da se registrirate pre intervjua.

Pozdrav,
Reply With Quote
  #369  
Staro 23.05.2019, 12:45
Gambler Gambler je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2018
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 69
Nepromenjeno

Ako neko može da mi objasni kako da ubacim printscreen prepiske sa americkom ambasadom u Beogradu, vrlo rado ću okačiti istu, gde u odgovoru piše da se može obaviti i posle intervijua, i da registracija zapravo podrazumeva određivanje lokacije za preuzimanje pasosa, ukoliko viza bude izdata. Možda je u ambasadi u Skopju drugačije.
__________________
DV2016-DV2018- Not Selected
DV2019 - Selected !!!
CN -2019EU18xxx
DS260-31.5.2018.
Stigao mail za slanje dokumenata - 21.12.2018
Poslata skenirana dokumenta - 22.2.2019
Primio 2NL - 28.3.2019
Interviju - 30.5.2019
Reply With Quote
  #370  
Staro 23.05.2019, 15:07
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ovo za registraciju "termina", vi svakako imate termin za razgovor i to uopste ne utice da l cete se registrovati ili ne, samo je na portalu uvezano placanje za druge vize, biranje termina i biranje dhl lokacije, od svega ovoga za imigrantske vize sluzi samo ovo poslednje
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Ds260 2019 kiddo Uputstva za dobitnike 21 27.02.2019 13:29
Dv-2019 ljubakg Prijava na Lutriju 1042 21.09.2018 13:38
Koverte 2019 Lyddi Uputstva za dobitnike 9 15.04.2018 07:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.