ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Maryland » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 28.11.2012, 11:12
peja's Avatar
peja peja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2012
US lokacija: u nekoj lepoj i finoj državi, kad me izvuku odlučiću ;)
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dincha Prikaz poruke
Pre nego odlučite da dodjete u Baltimore dobro se raspitajte u kom cete delu grada ziveti.
Baltimore je lep grad, ali nije svaki deo grada bezbedan.
Silver Spring zaobilazim u velikom luku.
Rockville 10+
@Dincha
Da li ti živiš u Baltimoru? Vidim nov si na forumu, pa ako si iz Maryland-a bilo bi lepo da nam napišeš kakva je situacija sa poslom, stanarinom, komunalijama i sl.

Vidim preporučuješ Rockville to iz ličnog iskustva?
__________________
DV-2014 - first application for GC !
DV-2014 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2015 - second application for GC !
DV-2015 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2016 - third application for GC. Never give Up!
Reply With Quote
  #22  
Staro 28.11.2012, 16:25
Pedja_1003 Pedja_1003 je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2012
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 29
Nepromenjeno

U zavisnosti od broja soba, imate npr. kuhinju, dnevni boravak, kupatilo i spavacu sobu od 1000-1100, ja sam imao apartman sa 3 spavace sobe, 2 kupatila, 2 terase, ostavom, ogromnim dnevnim boravkom 1500$ mesecno. U cenu apartmana ulaze troskovi (voda, struja, gas, klima..), nedostaje samo internet, to uvodite sami (ukoliko ne hvatate neki javni Wi-Fi u stanu) i ne kosta vise od 30$ mesecno. U cenu takodje ulazi i sezonsko koriscenje bazena kao i koriscenje teretane. Po meni nije skupo uopste, jednom nedeljno se ode do walmart-a, giant-a, koji god jefitni lanac trgovina vam je blizu. Konkretno u Merilendu postoji jedan outlet, moj omiljeni, zove se Arundel mills outlet store i nalazi se u Hanoveru, jako pristupacne cene (guess patike/cipele vec od 40$ ).
Reply With Quote
  #23  
Staro 29.11.2012, 08:57
Dincha Dincha je offline
Član
 
Datum prijave: 09.01.2011
Poruke: 5
Nepromenjeno

Sto se tice Arundel Mills-a to je po meni najbolji trzni centar u Maryland-u.
Na zalost ne zivim u Rockville, ali cesto idem tamo i mislim da je Rockville i Bethesda najbolja opcija za porodicne ljude u Maryland-u, zatim Gaithersburg, Germantown... sa istocne strane Columbia, Elkridge, Severn, Glen Burnie.
Sa Balimorom ja nisam ni malo odusevljen, ziveo sam blizu godinu dana i samo sam mozda tri puta obisao centar grada, uvek kad sam imao prilike da odem negde ja sam isao u Washington ili Annapolis. Cene stanova se u principu krecu od 1000, 1100 pa navise, postoji sajt za pretragu stanova u Americi pa se mozete uputiti oko cena i svega ostalog. Naravno u vecini naselja troskovi idu posebno ili vam naselje obracunava potrosnju svega ostalog i salje poseban racun ali cenu troskova spaja sa cenom stana pa sve to placate kao jedan racun. Struja se placa posebno. Neka naselja imaju grejanje na gas i dosta je jeftiniji nego na struju, leti hladjenje je svuda na struju. Razlika zimi izmedju gasa i struje moze da dostigne i do 200 dolara. Grejanje na gas i ostali sitni troskovi mogu biti na mesecnom nivou oko 100, 120 u proseku + cena stana, leti oko 70, 80, grejanje na struju u fazi testiranja, ali troskovi oko 35 i najveci racun za sada oko 160, temperatura najniza oko 0.
+ 15 za osiguranje za stan, ukoliko osigurate kola i stan u istu kompaniju mozete dobiti osiguranje za 10, dve osobe na jednoj polisi osiguranja.
Reply With Quote
  #24  
Staro 29.11.2012, 09:02
Dincha Dincha je offline
Član
 
Datum prijave: 09.01.2011
Poruke: 5
Nepromenjeno

Internet u Maryland-u jos uvek nisam uspeo da pronadjem po ceni 30, ali nadam se da ce i mene neko uputiti oko toga.

Last edited by Dincha; 29.11.2012 at 09:09.
Reply With Quote
  #25  
Staro 29.11.2012, 17:43
jelkanish jelkanish je offline
Član
 
Datum prijave: 23.05.2012
US lokacija: washington dc,chichago
YU lokacija: srbija,nis
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dincha Prikaz poruke
Pre nego odlučite da dodjete u Baltimore dobro se raspitajte u kom cete delu grada ziveti.
Baltimore je lep grad, ali nije svaki deo grada bezbedan.
Silver Spring zaobilazim u velikom luku.
Rockville 10+
a zasto zaobilazis silver spring u sirokom luku?da li je dosta skup,ili suprotno, los kraj za zivot?imamo neke prijatelje tamo sa detetom i oni su kao zadovoljni
Reply With Quote
  #26  
Staro 29.11.2012, 17:47
jelkanish jelkanish je offline
Član
 
Datum prijave: 23.05.2012
US lokacija: washington dc,chichago
YU lokacija: srbija,nis
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Pedja_1003 Prikaz poruke
U zavisnosti od broja soba, imate npr. kuhinju, dnevni boravak, kupatilo i spavacu sobu od 1000-1100, ja sam imao apartman sa 3 spavace sobe, 2 kupatila, 2 terase, ostavom, ogromnim dnevnim boravkom 1500$ mesecno. U cenu apartmana ulaze troskovi (voda, struja, gas, klima..), nedostaje samo internet, to uvodite sami (ukoliko ne hvatate neki javni Wi-Fi u stanu) i ne kosta vise od 30$ mesecno. U cenu takodje ulazi i sezonsko koriscenje bazena kao i koriscenje teretane. Po meni nije skupo uopste, jednom nedeljno se ode do walmart-a, giant-a, koji god jefitni lanac trgovina vam je blizu. Konkretno u Merilendu postoji jedan outlet, moj omiljeni, zove se Arundel mills outlet store i nalazi se u Hanoveru, jako pristupacne cene (guess patike/cipele vec od 40$ ).
ovo vam je odlicna cena za trosoban apartman.pretpostavljam da si sa cimerima delio troskove i tako gledano vam je super ponuda ali ako sa porodicom odes i jedan cuva dete a drugi radi za pocetak...ma nema sanse da se pokriju troskovi od plate.ALI MI OVO ODLICNO ZVUCI..MMM BAZEN,TERETANA.
Reply With Quote
  #27  
Staro 29.11.2012, 17:50
jelkanish jelkanish je offline
Član
 
Datum prijave: 23.05.2012
US lokacija: washington dc,chichago
YU lokacija: srbija,nis
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Pedja_1003 Prikaz poruke
Sve ima svoje pozitivne i negativne strane. Bio sam u Fairfax-u, tacnije Merrifield, Dunn Loring metro stanica koja je predzadnja, poslednja je West Falls Church. Drugi posao se ne moze ovde pronaci, posle 9 opsti mir i tisina, totalno penzionerska atmosfera, klubovi, barovi, jednostavno ne postoje Ukoliko pozelite da izadjete u downtown-u u DC-ju mozete lako otici metroom, ali se ne mozete vratiti buduci da ne radi posle ponoci, dakle moracete da cekate 5-6h ujutru da bi krenuli natrag. Takodje jako bitna stvar su prestrogi zakoni Virdzinije koje Solomonski sprovodi Fairfax county police
Kad pomenem zakone i policiju prvenstveno mislim na sitne kradje, buduci da se 80% nasih odluci da nesto smuva u dzep, za sta ce vas u Merilendu naterati da platite to sto ste uzeli i isteraju vas iz radnje, ovde cete lagano zaglaviti u pritvoru, zavrsiti na sudu i platiti astronomske kazne.

Kriminala nema, upravo zbog takvih zakona i policije, tako da je ovo za mene skroz kraj za porodicne ljude, mirnoo, sigurno.. Za nas mlade, hmm.. DC, Merilend, to je nasa zona
e ovo meni treba ,penzionerska atmosfera,zavrsis posao dodjes kuci,uzivancija i ne cujes svoje lude komsije oko sebe
Reply With Quote
  #28  
Staro 30.11.2012, 04:58
Sima's Avatar
Sima Sima je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Fairfax, VA i Rockville, MD su odlicna mesta za zivot. Stoji da je skuplje, ali sve sto u USA vredi ima svoju cenu.

A to sto u Fairfax-u lopove vode u zatvor, to tako i treba. I ta statistika da je 80% nasih sklono kradji?! Svasta... Po tome je 8 od nas 10 na ovom forumu lopovska ekipa?

Btw, ziveo sam u Rockville-u 6 meseci, u Fairfax-u cesto isao na overtime job. Oba grada toplo preporučujem.
__________________
2010EU00001xxx
U.S. citizen
Reply With Quote
  #29  
Staro 30.11.2012, 11:30
peja's Avatar
peja peja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2012
US lokacija: u nekoj lepoj i finoj državi, kad me izvuku odlučiću ;)
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jelkanish Prikaz poruke
ovo vam je odlicna cena za trosoban apartman.pretpostavljam da si sa cimerima delio troskove i tako gledano vam je super ponuda ali ako sa porodicom odes i jedan cuva dete a drugi radi za pocetak...ma nema sanse da se pokriju troskovi od plate.ALI MI OVO ODLICNO ZVUCI..MMM BAZEN,TERETANA.
Ovo deluje idealno, ali kao što jelkanish kaže teško za početak zbog troškova


Citat:
Prvobitno poslao korisnik jelkanish Prikaz poruke
e ovo meni treba ,penzionerska atmosfera,zavrsis posao dodjes kuci,uzivancija i ne cujes svoje lude komsije oko sebe
jelkanish potpuno se slaže, baš to i nama treba

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sima Prikaz poruke
Fairfax, VA i Rockville, MD su odlicna mesta za zivot. Stoji da je skuplje, ali sve sto u USA vredi ima svoju cenu.

Btw, ziveo sam u Rockville-u 6 meseci, u Fairfax-u cesto isao na overtime job. Oba grada toplo preporučujem.
Valjalo bi u Rockville ili u Fairfax-u živeti, ali troškovi stanovanja su za početak veći, teško da bi porodica uspela da se izvuče sa jednom platom bez dometanja sa strane
__________________
DV-2014 - first application for GC !
DV-2014 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2015 - second application for GC !
DV-2015 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2016 - third application for GC. Never give Up!
Reply With Quote
  #30  
Staro 30.10.2019, 21:30
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Cudi me da niko ovoliko dugo nije pisao nista vezano za Maryland posto ima dosta nasih ovde. Ja sam ovde proveo ovu godinu i iznecu neke svoje utiske.

Ja sam bio u Bethesdi, koja je na neki nacin predgradje Washingtona. Gradic fin, miran, pravi porodicni po meni. Jedina mana je sto je bas bas skupo. Stanovi su uglavnom 1400+ one bedroom apartment, za 2 bedroom treba izdvojiti od 1700-2000+ u zavisnosti od lokacije, i u zavisnosti od toga koliko je star community. Neko je napisao da je u cenu rente ukljuceno koriscenje bazena i teretana. U nekim komjunitijima se dodatno placa koriscenje bazena 100-150$ za sezonu, teretana je besplatna. Mongtomery county je cini mi se jedan od boljih countyija ovde, trenutno je minimum wage 13$ , a sledece godine bi trebalo da bude 14-15.

Dosta sam isao okolo Bethesda,north Bethesda, Rockville , Gaithersburg.

Po meni North Bethesda i Rockville vise nego odlicni za zivot.Gaithersburg onako, nekako mi je mirnije u Rockvillu.

Metro ide sve do gaithersburga, bukvalno na 5 minuta, citao sam kako je autobuski prevoz dosta lose organizovano ali se ne bi slozio. Autobusi za vecinu linija idu na 30 min i cena voznje je 2$ , ali neki nasi koji dolaze ovde pokazuju licnu kartu i kazu da su studenti i da je to student ID ,jer je za studente besplatan autobus.

Sto se tice nabavke imate nekoliko trgovinskih lanaca koji su zastupljeni Giant, Haris Titer, Whole foods. Ja sam kupovao u Giantu, ista hrana kao i u ova druga dva , ali po meni znatno jeftinija. Sto se tice garderobe imate ove radnje u koje gotovo svi nasi ljudi kupuju Marshalls, Ross, TJ Max, moze se naci bukvalno sve patike 40-50 $, duksevi pantalone farmerke 20-25$

Nasih ovde ima dosta, poslovi kojima se bave su Bazeni, Ketering (uglavnom su eventi u DC), voze lyft/uber eventualno dostavu hrane. Naravno ima tu i drugih delatnosti, ali mislim da je vecina nasih u ovima koje sam pomenuo.

Ono sto nisam reko jeste da velika vecina nasih ovde jesu ljudi koji dolaze sezonski, kao i oni koji ostaju nakon isteka studentske vize.

Sve u svemu mislim da cu se vratiti ovde kada prodje zima, verovatno Rockville , North bethesda.... Stanovi jesu skupi ovde, ali u Mongtomery county ima neka fora sa low income apartmanima. Svaka zgrada izgradjena nakon 2009. godine mora da ima odredjeni procenat stanova koje ce izdavati po nekoj nizoj ceni. Npr ako je normalna renta 1800-2000 , mozete potpisati lease za 1200-1300. Ja sam se prijavio preko neke organizacije , ali nisam dobio nikakav odgovor posle 4 meseca.


Ukoliko je nekom potrebna pomoc , mogu pomoci oko bazena ili keteringa, takodje ako neka ima bilo kakva pitanja tu sam, ajd pa ziveli
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.